Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Nagyon vártam már mester!
Olvasom is rögvest!

:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) Omega81


Omega81
senior tag

:)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3) killer1203


killer1203
senior tag

Jólett a cikk, ha egy 4870 körüli kártyával tudtadvolna tesztelni akkor mégjobb lenne :) Igy nehéz döntenem hogy cseréljek vagy ne :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#4) Savaria_01


Savaria_01
tag

Jó Cikk ,Grat!

(#5) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Köszönjük ez a jó kis tesztet! :R Sok ilyet még

(#6) csaabz


csaabz
őstag

Köszi a tesztet! :C

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#7) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon ütős lett és főleg átfogó oltári nagy GRATULÁCIÓ :R :R

(#8) barnam_ válasza killer1203 (#3) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát ez van :)
Egyébként szvsz ha nincs cpu limit, akkor a Quad se gyorsítana rajta.
Ha csak játékra kell, még mindig elég arra egy E8x00.

Egyébként, köszi mindenkinek az elismerést, tényleg sokat foglalkoztam vele.
Ha valaki ad nekem egy POV-Ray 3.7 beta 23 telepítőt, akkor megcsinálom a teszteket olyan verziókkal, amik a PH tesztjében is vannak. Így össze lehetne hasonlítani más procikkal is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Bluegene


Bluegene
addikt

nekem is tetszett, kerek teszt, jó fogalmazással

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10) PH-User


PH-User
addikt

Igen átfogó teszt, tényleg benne van minden. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11) deathtania


deathtania
senior tag

nagyon jó kis összehasonlító cikk. hát igen, amire én használom a gépet, elég a 2 mag is.... :P

www.brczart.hu

(#12) azoli09 válasza killer1203 (#3) üzenetére


azoli09
tag

helló
mint a proci volt tulajdonosa annyit mondók grat szép teszt de annyit hozzá tennék hogy én személy szerint eddig különbséget a gta4 ben tapasztaltam a Q9400 el meg volt a stabil 55-60 fps most a E8400 3.6 hajtva 40-45 van , a többi játékba meg gyorsabb a e8400 persze ez majd változik az idő múlásával ,majd jönnek azok a játékok amik jobban hasznosítják a 4 magban rejlő erőt , nekem személy szerint kellet ez a E8400 jövő hónapba lesz egy i7920 procim meg hozzá egy alaplap úgy kapom míg ez a proci helyt áll addig az i7 megy a szekrény be ;]

bocs nem válasz lett volna hanem új hozzászólás :B

[ Szerkesztve ]

(#13) Bluegene válasza azoli09 (#12) üzenetére


Bluegene
addikt

már évek óta ezt mondják h jönnek a négymagot kihasználó játékok

egy intel kétmagos mindent visz szvsz proci oldalról(jó GTA4-ben picit jobb a quad)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

nagyon jó kis cikk:) az e8xxx még mindig megéri az árát,és helyt áll:)

(#15) CPU001


CPU001
csendes tag

Szerintem a mai viszonyok között még simán el lehet lavírozni egy erősebb 2 magossal. Nekem 2440Mhz-s AMD-m van ami még egyszer ennyivel feltolható szóval végül olyan 5Ghz-t lehet kihozni belőle és nincs sok panasz rá. Minden játék ami ajánlott 4 magos fullon megy. Ami nem az a VGA miatt. Egyedül az ARMA II-t nem szereti de annak még egy kisebb 4 magos sem elég. Meg azok a játékok amiknek nem követelmény általában nem is támogatják a 4 magot ezért különbség se lesz ezeknél. A cikk nagyon jó. Rég várok már egy ilyen teljes körű jó összehasonlítást. Nagyon tetszett grat. Én egy darabig még biztos nem cserélek majd max tuning a haverokkal :D

(#16) breiner


breiner
aktív tag

Jee végre, hogy meg jelent nagyon jó lett gratula a cikkhez.
Mivel én e8200 tulaj vagyok, azt látom, de szerintem a többiek, hogy ahova kell, a plusz két mag oda kell, és a tesztben is jó látszik, hogy van haszna.
Mostanában már a játékokban is törekszenek a négy mag hasznát venni az a plusz pénz szerinte meg megéri.
De én még úgy vagyok, hogy marad még egy jó ideig ez a kis e8200.
És még egyszer nagyon jó cikk már vártam rá.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#17) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Hát nekem volt fura élményem a gta4-el. 4870 512mb/e8400 párosítással nagyon rosszul futott.És körülbelül max 40fps-em volt és a max graftól nagyon messze voltam:/

(#18) breiner válasza CPU001 (#15) üzenetére


breiner
aktív tag

Az ARMA II szarul van optimalizálva mint eleinte a gta4-is volt.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#19) azoli09 válasza ruzsabazsa (#17) üzenetére


azoli09
tag

talán memória volt kevés ajánlott a 4 giga alá :K vagy driver is okozta de a gta4 egy elrontott búg halmaz :B

(#20) barnam_ válasza CPU001 (#15) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az az 5Ghz nem úgy jött ki neked hogy 2 x 2500 MHz, ugye? :Y
Mert egyrészt az helytelen számítás, másrészt AMD prociból nem hozol ki 5Ghz-t, úgy hogy stabil is legyen ;)

(#17) ruzsabazsa: GTA4-nek ram meg proci kell. Havernál 4GB ram + PH2 X4 3.2Ghz +4870 1GB, és majdnem maxon akadás mentesen megy 1440x900-ban.

[ Szerkesztve ]

(#21) breiner válasza barnam_ (#20) üzenetére


breiner
aktív tag

inkább 2 x 2500MHz ;)

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#22) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Hát 3.5gb ddr2 RAM-om volt...tényleg érdekes dolog az 5ghz :P

(#23) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Hát érdekes...ja és hozzáteszem h minden játékot 1024*768-ban játszok,így a GTA4-et is ezen a felbontásban játszottam.

(#24) gtamate2


gtamate2
veterán

Jó teszt, grat :C .
Kíváncsi vagyok hogy ez a Q9400 mennyivel hagyja le az én Q8200-mat, persze ha egy olyan 2.8-3ghz-en menne mindkettő. Én még tavaly cseréltem egy 4400+-ról Q8200-ra, hát a gyorsulás azért igencsak meglátszik.

*Sn0w

(#25) total90


total90
veterán

Jó teszt nagyon és hatalmas respect a grafikonokért, nagyon szépek és átláthatóak lettek :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) frescho


frescho
addikt

Jo a cikk. Otthonra, jatekra latszik, hogy nem kell a 4 mag. Videoszerkeszteshez, renderhez, CAD alkalmazasokhoz viszont nagyon jol jon.

https://frescho.hu

(#27) Mans20


Mans20
addikt

Én is E8400 ről váltottam Q9400 re,nem bántam meg.

(#28) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Jó teszt lett, köszönöm szépen. Viszont egy jó darabig még nem váltok az E8500-ról, amire nekem kell arra bőven elég. :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#29) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az összegzésben hiányoltam a játékbeli különbséget, hisz nekem az lenne az érdekes. Az, hogy 2 vagy 4 perc alatt tömörítek valamit nem érdekes, idő, mint a tenger...

És az E8200-at miért nem nézted meg tuningban?

Ezek számomra teljesen logikátlan lépések, de lehet, hogy csak nekem.

Egyébként a teszt további részei nagyon jók, főleg a táblázatok. :K

(#30) Sanyix válasza breiner (#18) üzenetére


Sanyix
őstag

hát ezt nem mondanám :) vagy tudsz mondani hasonló részletességű grafikával rendelkező játékot, ahol ilyen valósághű ballisztika van, hasonló látótáv, és hasonló bejárható terület, hasonló mennyigű mozgó ojjektummal a pályán? :D és jobban van optimalizálva?
gta4-nél igaz a helyzet, ugyanis a fentiek nagy része nincs jelen benne, még is lassú mint a dög...
Egyébként arma2-vel kéne a többmagosokat tesztelni, mert az bizony szépen használja. Nekem a 2magosom mind2 magját 100%-ra tudja terhelni, ilyen játék még nem volt. És ahogy olvasom, a 2-ről 4 magra váltóktól, hogy befigyel a 2x-es közeli fps különbség

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#31) barnam_ válasza Vasinger! (#29) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az összegzésben hiányoltam a játékbeli különbséget, hisz nekem az lenne az érdekes.
Nem tartottam érdekesnek, mert ha megnézed a játékokról készült grafikonokat, láthatod hogy semmi különbség nincs a két proci között. Amit itt is megjegyzek hogy a vga miatt, más vga-val lehet hogy lenne különbség.

És az E8200-at miért nem nézted meg tuningban?
Azért, mert amikor az E8400-el teszteltem, még nem volt tervben hogy tuning is lesz a cikkben. Maga az ötlet, hogy legyen benne tuning, tegnap jött, az E8400 pedig hétfő óta nincs nálam.

[ Szerkesztve ]

(#32) breiner válasza Sanyix (#30) üzenetére


breiner
aktív tag

van benne igazság :R

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#33) henesa


henesa
aktív tag

Jóóó teszt és hasznos GRAT !!!!!!!

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#34) Puma K


Puma K
veterán

Jó kis írás.

Én E8400-ről váltottam i5 750-re. Javultak az FPS-eim. Igazándiból azért váltottam, hogy mig ért valamit az akkori alaplapom, procim, memóriám ne bukjak rajta olyan sokat, és megszabaduljak tőlük minél hamarabb. Most már csak VGA kártyát kéne cserélnem. Talán HD6xxxx vagy Fermi-re... bár jobban hajlok CUDA irányába mert a Mirror's Edge fizikával sokkal élvezetesebb és akkor még milyen jók lesznek DX11+fizikával a játékok a jövőben.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tengermély tiszteletem a tesztért,nagyok korektül összerittyentetted.
:C

(#36) barnam_


barnam_
nagyúr

Riszpekt nektek is, több mint 6000 lekérés kevesebb mint 3 óra alatt :R Köszi ;)

(#37) believil


believil
tag

Köszönjük ezt a tesztet! Nagyon hasznos, és érdekes... főleg, ha azt veszem, hogy pont most akarok beújítani egy procit!

(#38) aram01


aram01
nagyúr

GTA4-nél megnéztem volna a procikat ;]
jó írás köszönjük

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) barnam_ válasza aram01 (#38) üzenetére


barnam_
nagyúr

GTA4 az egy külön állatfaj :D Tesztelés szempontjából nagyon rossz, a beépített benchmark soha nem a valóságot tükrözi, FRAPS-el mérve meg nem tudsz mindig ugyanolyan körülményeket teremteni.

(#40) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nem haza beszélek de a Q9400 az egyik legjobb választás Intel 4magosai közül. Igaz a többi Q-hoz képest megkurtított (6M L2) mem van benne de attól van olyan jó mint akármelyik már, és ezt most ezzel a tesztel be is bizonyítottad. :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#41) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

alapos cikk/teszt lett, grat!

inteles oldalon is kiderült, hogy játékra még mindig nem kell 4 mag(milyen meglepő :U).

csak egy kérdés: miért van a címlapon szereplő képen AM2/AM3 tokozás? :Y

Aurea mediocritas

(#42) waithEard


waithEard
őstag

Príma teszt! gratula! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#43) aram01 válasza barnam_ (#39) üzenetére


aram01
nagyúr

q6600-om volt de az is bika erős volt,szerettem csak hát a recesszió :(

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) Puma K válasza aram01 (#43) üzenetére


Puma K
veterán

Sokat fogyasztott? Vagy kellett a pénz? :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#45) Sanyix válasza Puma K (#34) üzenetére


Sanyix
őstag

te azt honnan veszed hogy fizika cuda-ra van? Az egyetlen fizikai motor aminek cuda-ra van szüksége, a pisix, ami egy nagy 0. A normális motorok directcompute-t, és opencl-t fognak használni, ami bizony ati-n is megy.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#46) darál0w


darál0w
Jómunkásember

na végre...minnyá el is olvasom :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#47) aram01 válasza Puma K (#44) üzenetére


aram01
nagyúr

700w-os táppal,9800gtx-el ment 24/7-be elég sokat fogyasztott de megérte csak kellett a pénz akkor,kicsit még most is fáj a szívem érte

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#48) FRENK1988 válasza Sanyix (#45) üzenetére


FRENK1988
veterán

kábé a számból veted ki a szót :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#49) barnam_ válasza AXisBOLD (#41) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt a főszerkesztő tudja (vagy aki berakta azt a képet) :DDD Én is meglepődtem.

(#40) FRENK1988: Bizony, tuningolva pedig beéri a Q9550-t is. Csináltam tesztet régebbi verziójú programokkal (amik a PH legutolsó proci tesztjében vannak), majd lesz egy grafikon ahol feltüntetem a többi procival elért eredményt.

(#50) Puma K válasza Sanyix (#45) üzenetére


Puma K
veterán

Elnézést akkor hülyeséget írtam...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.