Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Ez nem bolt, az árat te alkudod ki és utána szerződésben rögzítitek.

(#2) AxBattler válasza ivana (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy lehet, hogy felrakta drágán, nem vitték, aztán csökkentett.
Vagy lehet, hogy egyszerre hirdeti a tulaj és az ingatlanos.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) e-newsee válasza ivana (#1) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez így van, de mindig van egy induló irányár, és nem mindegy, hogy az ember honnan indul egy alkunál, ha van 2 misi különbség a két ár között. :U

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#4) Ghoosty válasza e-newsee (#3) üzenetére


Ghoosty
őstag

Felhívod, hogy láttad a hirdetést x áron, ahol x az olcsóbb. Aztán akkor vagy kijavít, hogy nem annyiért hirdeti, vagy tudni fogja, hogy te mit tartasz kezdő árnak.

Amúgy szerintem túlbonyolítod a dolgot. Szerintem neki megvan a saját minimál ára. Az alá nem fog menni. Lehet, hogy az alacsonyabb árból kevesebbet enged, mint a magasabból. De a végeredmény valószínűleg ugyan az lesz.

(#5) e-newsee válasza AxBattler (#2) üzenetére


e-newsee
addikt

Az olcsóbb hirdetés lehet a régebbi. Legalábbis szerintem. Annak egyrészt van dátuma, hogy mikor adták fel, másrészt az utóbbi években folyamatosan felfelé megy az ára az ingatlanoknak, szóval jó eséllyel a piachoz igazították a második hirdetést, csak elfelejtették a régit módosítani/levenni.
A hirdető ugyanaz mindkettőnél, egy ingatlanos emberke, szóval a második opciód nem opció.
De nem is ez az alap kérdés. Az ingatlanos (és a tulaj is) nyilván a magasabb árhoz ragaszkodik. A potenciális vevő pedig az alacsonyabbhoz. Ezt az ellentmondást kell feloldani úgy, hogy ne mérgesedjen el a dolog, és legyen egy jó kompromisszum.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6) e-newsee válasza Ghoosty (#4) üzenetére


e-newsee
addikt

Persze, az egyértelmű, hogy az alacsonyabbat láttam meg előbb (amúgy viccen kívül tényleg :) ).

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7) Ghoosty válasza e-newsee (#6) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem is kell tudnia, hogy te láttad a magasabb árat. Te csak azt a hirdetést láttad. De mondom, szerintem a végeredményben nem lesz különbség. Csak az egyik esetben fél millót enged, a másikban meg 2,5 milliót.

(#8) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Plusz egy opció, hogy mivel az ingatlanosok is különböző jutalékokkal dolgoznak, lehet két különböző ingatlanos hirdeti ugyanazt a lakást illetve akár a tulaj saját hirdetése is lehet az olcsóbbik.

sweetlou6.wordpress.com

(#9) lev258


lev258
veterán

Ingatlan iroda esetén simán előfordulhat ilyen. Volt már olyan tapasztalatom is, hogy olyan ügyintéző számát adták meg a hirdetéshez, aki nem is tudott róla, nem hozzá tartozott.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) AxBattler válasza e-newsee (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

"az utóbbi években folyamatosan felfelé megy az ára az ingatlanoknak"
Te az utóbbi fél évben hol éltél? Vírus? Karantén? Stb.?

"Az ingatlanos (és a tulaj is) nyilván a magasabb árhoz ragaszkodik."
Kivéve, ha pl. egyre inkább sürgős az eladás... mondjuk építkezik, és kell adni a vállalkozónak lóvét.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) e-newsee válasza AxBattler (#10) üzenetére


e-newsee
addikt

Beszéltem pár ingatlanossal mostanában, és az árakban nem érzik a vírust, egyelőre a piac lassult csak be. Kevesebb az eladás, de kevesebb a kereslet is. Az eddigi arány viszont maradt nagyjából. Mindkét oldalon kivárnak. Az árakat pedig sajnos nem a kereslet nyomta fel, hanem a támogatások (is), és az, hogy az új építésű ingatlanok felhúzták a használt lakás piac árait is. Fura módon nem lenyomták, mint pl. a kocsiknál.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#12) e-newsee válasza Sweet Lou 6 (#8) üzenetére


e-newsee
addikt

Erre fentebb írtam, hogy nem valószínű, mert ugyanaz az ember van megadva elérhetőségnek mindkét hirdetésnél. Az még lehet, hogy az irodában nem ugyanaz az ember foglalkozott a két hirdetéssel, de az is furcsa lenne, hogy nem nézik meg a saját portfóliójukat, mikor egy új lakást vesznek fel a rendszerükbe? :F

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#13) razorbenke92

Amikor mi vettünk házat, felhívtam az ingatlanost, hogy az XY ház érdekelne 16.9M-ért hirdetve.

Erre az ingatlanos: Ó, 21.9 lesz az, de majd elmagyarázza a kolléga.

A lényeg az volt, hogy a tulaj 21.9-et szeretett volna érte kapni, de éveken át aki kiment, úgy talált rá, hogy 20M+ kereste az ingatlanokat, majd mikor kiérkezett, látta, hogy közel sem ér annyit, felújítástól féltek, így elpucoltak.

Tudták, hogy a reális ára felújítandóként bőven 20 alatt van, de aki ilyet keresett (mi is például) az meg azért nem ment ki, mert nem gondolta, hogy ekkora a diffi az irányárban és a valós értékben.

tl;dr: Azért is lehet, hogy két összegben lett kirakva, főleg, ha ilyen mágikus kerek számok alatt és fölött van a két ár, mert szeretnének megjelenni a szűkített keresésekben alul is és fölül is. Mert lehet, hogy valaki a mágikus szám fölött keres, kimegy, megtetszik neki, és örül, ha aláalkudjatja, de lehet, hogy valaki alatta keres, ő is kimegy, és alku nélkül örül, hogy milyen jó vételt csinált.

Szerk.: A végén 16.5-ért vettük meg, a tulajt sikerült meggyőzni, hogy erősen el van tájolva a 21.9-el.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14) e-newsee válasza razorbenke92 (#13) üzenetére


e-newsee
addikt

Érdekes sztori, érdekes trükk. Itt viszont mindkét ár 20 fölött van. Szerintem szimpla figyelmetlenség, de a fene tudja, majd kiderül.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#15) D1Rect válasza e-newsee (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Kerek 1 hete volt itt egy ingatlanos.

Ő azt mondta, hogy a karantén vége után az első hetekben nagyon megindult a nézelődés, de most inkább kivárás van. A kiírt árak még nem csökkentek, de az alkuban már érződik az árcsökkenés.
Olykor 10%+ is volt, ő szinte biztosra vette az egyik helyzetben, hogy a tulajdonos nem fog belemenni az ajánlatba, az meg gondolkodás nélkül igent mondott.

(#16) mickemoto


mickemoto
őstag

Ha jófogás, akkor lehet hogy felrakta újra a hirdetést mivel ha a hirdetés feladásától számítva eltelik egy két nap akkor már csak pénzért lehet módosítani a hirdetésen. A régit meg lehet nem törölte.

(#17) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Így többször megjelenik a hirdetés, több emberhez eljut aztán ha megtetszik akkor meg lehet alkudni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.