Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icecave


icecave
nagyúr

Ó, áldom az eget, mikor leszoktam a cigarettáról ilyen és más segédeszközök nélkül...

(#2) buherton válasza icecave (#1) üzenetére


buherton
őstag

Én meg azért, mert rá sem szoktam... :P

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) icecave válasza buherton (#2) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, az ember életében ez a legjobb megoldás, az biztos. Sokan csak utólag tudjuk meg,ha megtudjuk. A statisztika szerint a leszokók 2%-ra szokik csak le tartósan (örökre), a többi visszaszokik. Ezt én is elhiszem, mivel ex dohányosként úgy érzem, hogy aki valaha is dohányzott, nem szokik le soha a cigiről, csak abbahagyja. Nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#4) alcsa válasza icecave (#3) üzenetére


alcsa
senior tag

ezek szerint akkor te se szoktál le a cigiről, csak abbahagytad?

(#5) icecave válasza alcsa (#4) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem érted, mit akarom mondani ezzel... Aki valaha is dohányzott, mindig is kívánni fogja valamilyen szinten, aki nem vallja be az is. Eszébe jut az embernek, vagy sűrűbben, vagy ritkábban, évek múlva is. Erre mondom, hogy aki dohányzott nem szokik le sosem, csak abbahagyja. Szóval lehet abbahagyni egy örök életre, de mivel az előbb leírtakat mindenki érzi (csak lehet "máshogy jön le"), ezért leszokni sosem fog. Remélem, így érthetőbb.

(#6) jegenye77


jegenye77
addikt

Én meg próbálok rászokni, de sehogy se megy. :N

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7) icecave válasza jegenye77 (#6) üzenetére


icecave
nagyúr

Remélem ez csak poén, mert ha komoly, akkor a világ legnagyobb barma vagy, már bocsánat. Szóval remélem, poénból írtad :)
Persze, mindenkinek joga van elrontani úgy az életét, ahogy akarja, csak épp amikor valaki rákos lesz, az már nem annyira poén, mint mikor nagy mellénnyel büsztkén dohányzik.

(#8) jegenye77 válasza icecave (#7) üzenetére


jegenye77
addikt

Poén volt. :K
Egyébként 10 évig szívtam Én is napi 1 dobozzal.De egyszer azt mondtam hogy elég és rá is hagytam.Nem használtam semmiféle segédeszközt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#9) icecave válasza jegenye77 (#8) üzenetére


icecave
nagyúr

Helyes. Csak volt egy ismerősöm, aki erőltette, és alig hittem el neki is, ő viszont nem poénkodott. Számomra ez a szánalmas kategória :U

(#10) jegenye77 válasza icecave (#9) üzenetére


jegenye77
addikt

Én most úgy érzem hogy nem tudnék visszaszokni semmi pénzért.Örülök neki hogy viszonylag könnyen letettem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Édesapám is anno nagy dohányos volt, neki elég volt a tüdőszűrésen azt mondani, ha így folytatja ne vegyen tartós tejet...azóta ha 3hónap alatt elszív egy dobozt már sokat mondtam :))

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#12) icecave válasza HyP3b0y (#11) üzenetére


icecave
nagyúr

Ő még a jobbik eset. Nekem a 27 éves egyik barátom dohányzott már 14 éves kora óta. 3 éve kiderült, hogy rákos. Természetesen életmódváltást kellett volna véghez vinni, cigiről leszokni, stb. Ő azt mondta, mostmár minek szokjon le... halála napjáig szívta....

Ekkor döbbentem rá én is, mennyire erős a "cigikényszer". Régen én is képes volta éjjel addig menni, míg találok egy éjjelnappalit, hogy cigit vegyek, meg reszketve szívni egy cigit -20 fokban az erkélyen, meg ilyenek. Visszagondolva ahányszor eszembe jut, annyiszor röhögöm ki magam, milyen szánalmas voltam.

(#13) HyP3b0y válasza icecave (#12) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Én rövid eszmefuttatás után arra az elhatározásra jutottam, hogy ennek az ég adta világon semmi értelme.
Drága, büdös leszek tőle, káros nem csak az én, de mások egészségére is és akkor nem említettem a röhejes szituációkat amiket már te is említettél...hát köszönöm, de nem :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#14) philoxenia válasza icecave (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

'85-ben hagytam abba... Már ütni kéne, hogy elszívjak egy szálat.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) sorkalman válasza icecave (#3) üzenetére


sorkalman
csendes tag

Csak akarni kell változtatni. Az erőfeszítés megéri a fáradalmat.
10 évig cigiztem. Bár sosem a legkeményebbeket.
Én pár év alatt 1mg-ra csökkentettem, aztán egyszer csak, amikor jött a gyerek,
a csajom számára példamutatásból abba is hagytam egyik napról a másikra.
Ennek 6 éve. Absz semmi igényem rá. Sőt, kifejezetten taszít a cigi.

Mostanság csak buliból kóstolgatom a csajom ecigijét,
ő meg tisztára be van ijedve, hogy visszaszokom :) de nem kell félnie.

(#16) dave666


dave666
aktív tag

Érdekes szerkezet, hallottam róla.
Az a kérdés aki ilyet használ, mennyire elégíti ki a nikotin utáni vágyát?
"Büszke vagyok rá, hogy sohasem dohányoztam" :)

Dave666

(#17) bzoley


bzoley
veterán

Hogy legyen a témához kapcsolódó post is:
Rendeltem egy maréknyi kerámia patront (808 XL).
Mivel érdemesebb használni, PG, vagy VG liquiddel?
Tippem szerint a PG talán kevésbé ég rá.

dave666:
Nekem semennyire, mert elhatároztam, hogy ha váltok, akkor csak mentessel tankolom. Úgyhogy mostanában kissé nyűgös vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Brenyo válasza bzoley (#17) üzenetére


Brenyo
tag

Mind a kettő ráég , talán PG kicsit lassabban , de szerintem nem számít lényegesen , ki lehet tisztítani pár perc alatt :U

@dave666:
Nekem teljes mértékben , egyáltalán nem kívánom a rendes cigit.
Barátnőm ugyanígy van vele , ő már csak napi egy szálat szív a reggeli kavé mellé :)

(#19) rep3at


rep3at
őstag

Egy hasonló e-cigi beszerzésén én is gondolkodok, bár inkább csak a "normál" cigi mellé, én kb. 6 éve dohányzom és nem igazán gondolkodtam még a leszokáson.

Forward thinking. كرر

(#20) Brenyo válasza rep3at (#19) üzenetére


Brenyo
tag

Én sem a leszokás miatt vettem , de mégis leszoktam vele , mert annyira finom , hogy már nem kívánom a rendes cigit :)

(#21) VIC20


VIC20
őstag

"Ajánlom minden harmadik töltésnél elvégezni ezt az 5-10 perces tisztítást"

Ajánlom a harmadik töltés után a leszokást.

(#22) icecave válasza VIC20 (#21) üzenetére


icecave
nagyúr

:C

(#23) Dante84


Dante84
csendes tag

Kösz az infót ki fogom próbálni feltétlenül. Tény a kerámiásnak nem a legjobb az íze , de jó löttyel használva kellemes mennyiségű és minőségű füstöt képes generálni.

Az internet anonimitását és ezáltal a védelmében mindenki osztja az észt köszönjük, mindenki tudja hogy elb@asztuk hogy cigiztünk/cigizünk, most vagy leszokunk ezzel a cuccal vagy ezt használjuk tovább úgy hogy se magunknak se a környezetünkben levőknek nem ártunk vele ennyi.

Az ilyen jellegű bunkó és egyértelműen kötekedő offolást és trollkodást pedig nem értem, ha ennyire semmi közöd nincs a témához és ennyire utálod a cigiseket akkor miért keresel fel egy ilyen témát? És miért veszed a fáradtságot hogy egyáltalán ideírj?

(#24) bzoley


bzoley
veterán

Nah, megvolt az első kerámia karbantartásom. Némiképp leegyszerűsítettem? a dolgot. Mivel átlátszó, XL patronom van, lehúztam a burkolatot a foglalatról, így egyből a modot is könnyen el tudtam végezni. Végül összeraktam, és még működik is. jobban, mint előtte :)

(#25) bzoley


bzoley
veterán

A másik viszont nem sikerült. Elszakadt a fűtőszál :(
Legalább lesz mivel kísérletezni, keresek új fűtőszálnak valót.

(#26) Brenyo válasza bzoley (#25) üzenetére


Brenyo
tag

A feketét nem igazán lehet moddolni , nekem is elszakadt az üvegszál... Az átlátszót se sűrűn szedd szét , mert elég könnyen törik sajnos :)

(#27) bzoley válasza Brenyo (#26) üzenetére


bzoley
veterán

Őőő, a másik is ugyanolyan átlátszó volt. Így járt.
Többször nem szedem szét, mint ahányszor szükségét látom.
Átmosni viszont szétszedve könnyebb, mint fecskendővel, meg csővel szivattyúzni :)
Elővettem egy harmadikat a tönkrement helyett, szétkaptam, itt-ott megnyestem, aztán összeraktam. De azért láttam, hogy megforog a cső a foglalaton, szóval nem lehet túl szoros.

(#28) Dante84


Dante84
csendes tag

Honnan szereztetek átlátszókat?

(#29) bzoley válasza Dante84 (#28) üzenetére


bzoley
veterán

Én pl.: innen.
Uitt van 510-es is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Dante84 válasza bzoley (#29) üzenetére


Dante84
csendes tag

Köszi, már mindegy nekem 510-es kellett volna, de sebaj majdcsak lesz neki megint.
( Nem jó átalakítóval nekem sajnos...)

(#31) LadyLorien válasza Dante84 (#30) üzenetére


LadyLorien
tag

Nekem is 510-es kellene, de hát egy jó ideje nincs raktáron. (Egyébként pont tőled kérdeztem, hogy mi a különbség a sima és az átlátszó kerámia patron közt.) Ha esetleg találsz valahol, akkor írnál egy privátot? :B
- Szerintem megkérdezem, hogy várható-e valamikor ilyen patron, ha kapok választ, akkor továbbítom. :)

Mellesleg nagyon jó cikk! Fekete üvegszálból megint szép fehér lett, mint újkorában. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#32) bzoley válasza LadyLorien (#31) üzenetére


bzoley
veterán

Ezek szerint némiképp szerencsés vagyok, hogy a 808 oldal mellett döntöttem. Ma kaptam meg 10db XL kerámiát. Egy darabig remélem elég lesz.

(#33) LadyLorien válasza bzoley (#32) üzenetére


LadyLorien
tag

Azért kíváncsi lennék, hogy mennyi ideig lesz elég, mert én még ilyet nem használtam. :P

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#34) Brenyo válasza LadyLorien (#33) üzenetére


Brenyo
tag

Szerintem elég sokáig, nálam 3 hete üzemel egy patron , azóta is hibátlanul , sűrű használat mellett tisztítással!
Egyébként a leírásomat módosítottam , csakis ioncserélt (akár felforralt) vízzel tisztísatok , mert vízköves lesz!

(#35) bzoley válasza LadyLorien (#33) üzenetére


bzoley
veterán

Erről még nem tudok nyilatkozni, egy hete használok kerámiát, majd meglátjuk. Túl sokat azért nem tervezek szöszölni velük. Hetente egynél többször nem takarítom, ha nem muszáj. Ha két hétig kihúzza, az már jó. Ha tovább, az már remek lenne.

(#36) Dante84


Dante84
csendes tag

Akit érdekel, ugyan ez a módszer tökéletesen alkalmas a kazánok karbantartására is.
Egy apróság végénél ha van tiszta szeszetek akkor érdemes azzal is átöblíteni. Fertőtlenít és ez gyorsabban párolog égetésnél mint a víz.

(#37) Xero


Xero
nagyúr

Ma elvégeztem egy ilyen takarítást én is az egyik jó (5-ből 3 gyári repedt, ebből 1-et átköltöztettem egy másik műanyag csőbe, de az is ereszt) xl-emen.
Jól sikerült, eltűnt az égett íz. Eddig 3x volt töltve, ráfért már. :K
Mondjuk az is biztos, hogy a gyors kerámia kezdésem után átállok tankra (ego+). :U

szerk: Brenyo! Jól látom, hogy 510 drip tip vég van a kerámián? Nem jön át rajta a lötyi túl könnyen nagyobb szívásra?

[ Szerkesztve ]

(#38) Brenyo válasza Xero (#37) üzenetére


Brenyo
tag

Sokkal kevésbé jön át a lötyi , mint az alap dugón :)

(#39) hamy2


hamy2
csendes tag

sziasztok e cigisek :D

Nekem is van e-cigim (reo grand), de kiváncsi lennék hogy a többi fajta elektromos cigaretta még is milyen :)

Tudomást szereztem rola hogy van integrált patronos e-cigi is ami azt jelenti hogy a patron és a atomizator (porlaszto ami feldolgozza a folyadékot) egybe van,remélem jol tudom :)

Nos,elkezdett engem foglalkoztatni a integrált patronos dolog, van aki szidja van aki szereti ebbe most ne menjünk bele....

Csupán annyi szeretnék tudni hogy szerintetek melyik a legjobb integrált patronos e-cigi?

ezek közt tanakodom:

-xxl

-ego

-vgo

-F1

ill ezek léteznék még: Mini 510,slimstar,super 808, nos ezek nálam szoba se jöhetnek... hogy miért? azért mert kiszámoltam kb-re a kapacitásukat(5 db patront figyelembe véve), és hát elég keveset tudnak....

ill még az ego1300i sem lenne olyan rosz... ha jol láttam a neten 900 sluk 1 feltöltéssel.... szerintem 10 feltöltésnél többet ugy sem bir... 9000 sluk meg már nem olyan rosz...

Bevallom jobban az F1 felé kacsintgatok mert ugye ez kerámiás... de hallottam olyat is hogy törnek nagyon a kerámiás patronok....

ötleteket,tanácsokat várok privátban!!

Nekem ilyen e-cigi kellene:

- Ami megbizhato

-nincs sok macera vele,könnyü tisztitani, lehet látni mennyi folyadék van benne, sok feltöltést kibir a patronja, az sem hátrány söt elöny hogy elég jol kiadja az izeket, ad füstöt is,és az sem hátrány ha nagy az aksija esetleg kiegészitök is vannak hozzá!!

És nem csak az F1 e-cigivel kapcsolatos véleményeket/tanácsokat várom,a töbi e-cigivel kapcsolatosan is megirhassátok nekem a véleményeiteket tapasztalataitokat ill esetleg irhattok a ngp-röl is...

irjatok és üdv: hamyka :)

(#40) Crondzy válasza hamy2 (#39) üzenetére


Crondzy
újonc

Hali!
Én sem vagyok öreg róka az e-cigi területén, de minden kommentár segíthet valakinek. :)
Véleményem szerint össze sem lehet hasonlítani az automata aksit a nyomógombossal, ugyanígy a sima patront az integrálttal. Természetesen nálam a nyomógombos/integrált kerámiapatronos kompozíció a nyerő. Szerintem a legbölcsebb az lenne, ha alkatrészenként vásárolnád meg innen-onnan. A G4 és a C2 kerámia patron átlátszó, tehát látható benne a folyadékmennyiség. Az akku-t pedig megint csak tetszés alapján választhatod, hiszen már szinte bármilyen típust össze tudsz tekerni más-más típusokkal.
Lásd itt
;)

(#41) NiDDA


NiDDA
csendes tag

Én most gondolkodom kerámiapatronon, de még nem döntöttem. Ahonnan rendelném, azt írták, 50-60 feltöltés bírnak. Ez kamu vagy igaz? És tisztítással bírnak ennyit, vagy anélkül? Tudom, hogy a tisztításról szól ez a topic, de a hozzászólások elejét elnézve, még ez is jobban kapcsolódik ide...
Ja és mégegy, a rendes integráltakban van ilyen - hát én vattának hívom, tudom, hogy nem az. A kerámiában nincs? Csak a lötyi?
Köszi a választ előre is.

Every day, every hour turn the pain into power.

(#42) Brenyo válasza NiDDA (#41) üzenetére


Brenyo
tag

Kamu, még tisztítással sem. :)
Így van, vatelin nincs benne.

(#43) NiDDA


NiDDA
csendes tag

Köszi a választ.
És kb mennyit bírnak? Azért valamivel csak többet, mint a vetalines barátaik, nem? Mondjuk nekem az is változó volt, az egyik pl. majdnem 2 hétig bírta, és naponta töltöttem. Nem tudom, hogyan csináltam.. A másik pedig besz_rt 4-5 nap alatt :/

Every day, every hour turn the pain into power.

(#44) Brenyo válasza NiDDA (#43) üzenetére


Brenyo
tag

Persze, jóval többet.
Kb 4-5 ször annyit mint a vatelines barátaik, de ez nagyban patronfüggő :)

(#45) NiDDA válasza Brenyo (#44) üzenetére


NiDDA
csendes tag

Köszönöm az infokat :)

Every day, every hour turn the pain into power.

(#46) #78693120 válasza hamy2 (#39) üzenetére


#78693120
törölt tag

Tudtommal az F1 elég vacak, ahogy topikokban olvastam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.