Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tailor


tailor
őstag

A szépség ugye szubjektív, de ez a gép minden, csak nem dögös... ( én speciel az órmótlan kifejezést használnám rá)

(#2) bteebi válasza tailor (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem se tetszik :). Szerintem mondjuk nem ormótlan, csak túl szögletes. A technikai paraméterei viszont kifejezetten rendben vannak. Az is tök jó, hogy külső mikrofont is lehet rá csatlakoztatni, sőt a 640×240 @400 fps is nagyon menő :).

900 dollárnyi forintért (ca. 195-200k) még talán meg is venném, de mire ideér, simán lesz ez 240-250k is, az meg azért sok egy kompaktért :(, bármennyire is jó gép.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) Flashback


Flashback
addikt

Inkább a praktikust használnám mint a "dögöst". És akkor úriember voltam :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4) tailor válasza bteebi (#2) üzenetére


tailor
őstag

Igen, ez a high-speed video addig érdekes, amíg kipróbálod - egyszer. Azután rájössz, hogy ekkora méretben kb. semmi értelme sincs... A digitális fotográfia egyik nagy előnye nálam az élőkép, és ezáltal a kihajtható LCD - ez utóbbi nélkül én már tuti nem vennék gépet. Úgy látszik, Nikonéknál ez valami ördögtől származó dolog lehet - legalábbis az alapján, ahány gépükben eddig láttam ;] De a markolat legalább dícséretes!

[ Szerkesztve ]

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Szerencsétlen elég ronda lett, belülről reméljük jobb lesz. :D

(#6) pilóta


pilóta
nagyúr

Azmiaz az obi rajta.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Jim Tonic válasza pilóta (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) Mr.Csizmás válasza bteebi (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem kompakt, hanem milc.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) lorinser válasza tailor (#1) üzenetére


lorinser
senior tag

Megelőztél, pontosan ezt akartam mondani: nem szép, viszont legalább ronda. legalább is így képeken. A Sony tükör nélküli gépei sokkal jobban néznek ki.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10) bteebi válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Kicsit vicces, mert gondolkoztam is, hogy rákérdezzek-e, hogy nem MILC-e. A cikk kompaktnak írta. Vagy rendszerkompakt = MILC? :F

#3: Hát a dögös az tényleg elég fura megfogalmazás :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Mr.Csizmás válasza bteebi (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a milc az milc, cserélhető tükörnélküli, ugyanúgy mint a cserélhető tükrös.

kompakt az, ami csak csavarhúzóval cserélhető.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) csacsi77


csacsi77
senior tag

Csak hogy legyen itt egy ellenvélemény is. Nekem nagyon tetszik!! Mind a szolgáltatásai, mind pedig a formája. Már csak az AF sebességére vagyok kíváncsi.

Öreg fater megoldja!!!!

(#13) Parci válasza csacsi77 (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is tetszik, igazi antidesign. az af sebessége pazar lesz, ahogy az elődé is az volt. ugyanígy, az ára horribilis szintén. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ötlet jó ("versenytárs" pl a pana G5-nek) csak kérdés, hogy mire lesz jó az 1"-ba zsúfolt 14MP? Tartok tőle, hogy sok jóra nem számíthatunk dinamika/iso terén, a felbontás meg a diffrakció miatt lényegesen rosszabb lesz, mint pl a 16MP-eles pana GX1-nél.
A szenzorméret miatt a CX sajna eleve hátrányból indul az mft-hez képest, mert a cuccok nem lényegesen könnyebbek (sem a váz, sem az optikák), viszont a kisebb szenzor miatt vagy a felbontásból vagy az iso teljesítményből kell áldozni. Eléggé mellélőtt a nikon a kategóriával, és a szándékával, hogy tovább védi az APS-C DSLR-családot.

Másik problémám a rendszerrel az obiellátás: DX nikonra adott minden, mft-re nagyjából minden, míg CX-nikonra egy csomó dolgot adaptálni kell. (nagy, nehéz, drága). Tessenek CX-re kiadni:

- 2/10-25-ös és 2/35-80-as obikat (a pana 2.8/12-35/35-100-asok és FX-en a 2.8/70-200-asok megfelelői)
- egy kb 10-55 körüli, a teljes fókusztartományban jól használható alapzoomot. (A 10-100 hosszabb tartományban ratyi, ráadásul nehéz)
- ultranagylátó fixet vagy zoomot (kb 2.8/5-10mm)

#11: hja, a párom kompaktjából egyszer sikerült kiszerelnem az obit :DD=előléptettem milc-é ;] .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) t72killer válasza t72killer (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szenzorméret-témához adalék:

3 komoly ugrás látszik:

- FX->DX/mft
- DX/mft -> 1"
- illetve 1"->kompakt (1/1.7", 1/2.3")

Amíg vmi brutál technológiai áttörés nem következik be, én már nem számítok arra, hogy egy alacsonyabb kategória (pl 1") ténylegesen elérje/felülmúlja egy magasabb kategória akár 2-3 éves szenzorát. A kisebb fokozatoknál ez lehetséges, de hogy egy 1"-os beelőzzön egy mft-t arra kevés esélyt látok...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Parci válasza t72killer (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig a mostani 1"-os nikon lapka szépen hozza az előző generációs (12 mp-es pana) mft szenzort minden szinten.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) k1csi válasza Parci (#16) üzenetére


k1csi
senior tag

És mennyiért is lehet használtan (nagyon sok újszerű állapotban) azt az előző generációs Pana szenzoros vázat beszerezni (kb. egy sima kompakt áráért)? És ezt?
Persze nyilván van amiben jobb (fps, gyorsabb AF ami a nagyobb DoF miatt eleve egyszerűbb stb.).

Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy ez a rendszer tömegeket fog vonzani...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18) Parci válasza k1csi (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sem fog, de ez már egy másik állítás, nem erről beszéltünk eddig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) t72killer válasza Parci (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zajszintben tényleg igazad van, felbontásban viszont még mindig a nagyobb+többpixeles lapka nyer. Hogy ennek az oka a diffrakciós előny (ami a 10MP/1" és 12MP/mft szenzor esetén nem túl sok) vagy a NEF-ek rejtett zajszűrése (sajnos valós jelenség a profi DSLR vázaknál is), azt nem tudom...

#17: megfogtad a dolog lényegét: ár. Ill még egy fontos tényező: obiellátás. Semmi értelme az egésznek, ha adaptált FX/DX lencséket kell használni... Első probléma a fényerős alapzoom-kérdése. Milyen nehéz is egy AFS 2.8/17-55? Adapterrel együtt majdnem 1 kiló, ráadásul ez csak egy CX-re nem túl szerencsés fókusztartományú alapobi... Talán a 12-24-es UWA lenne még érdekes adaptálva, de az meg egyenesen nettó 1 kiló.

Kedvező áron, jó teljesítmény és lencsék mellett engem pl érdekelne a rendszer. Legyen min 12MP használható felbontása és ISO3200-on még használható képeket lőjön. Ja, és a váz+alapzoom ne legyen drágább 500EUR-nál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Parci válasza t72killer (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hosszútávon mindig és mindenben a nagyobb lapka nyer :)
a kérdés mindig az, hogy az ember céljaihoz mi kell minimum. ahogy én fotózom, ahhoz elég az 1" is, tehát maga a lapka ezeknél a nikonoknál nem kizáró ok. az ár például már az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) t72killer válasza Parci (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam 4 változó határozza meg a döntést:

1. Szükséges teljesítmény (ISO3200, jó 12MP felbontás, a hétköznapi képekhez elég dinamika)
2. Jó obiellátás (nagylátó, jó alapzoom, JÓ TELE/zoom)
3. A teljes rendszer súlya
4. A teljes rendszer ára

A nikon CX-nél egyelőre egyik sem teljesül, ISO3200 már túl sok neki, öszvissz 4db obi van hozzá - no nagylátó, no tele. Mivel pár obit adaptálni kell, a teljes rendszer nehéz lesz, illetve a cucc elég drága (ebayen majdhogynem pana GX1-et kapni a j1 árából).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Szafter


Szafter
tag

Az a nagy, hosszú lencse izé fel- és le szerelhető?

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#23) t72killer válasza t72killer (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oppsz, efölött elsiklottam, végre jó irányba gyarapodnak a CX lencsék :C

#24/Csakb: VAN adapter. 150g-ot nyom, és ebayen 200+$...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) csakb válasza Szafter (#22) üzenetére


csakb
őstag

Az a nagy hosszú lencseizé az objektív, és igen, cserélhető. Egyelőre ez a választék, de jön több is, meg van (vagy lesz?) valami adapter F mountra.

(#23) t72killer: Szép. Nem szívbajosak sem az árral, sem a mérettel. Mondjuk az állványmenet miatt kell bele a matéria.

[ Szerkesztve ]

(#25) ledgeri válasza t72killer (#15) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Canon miért is kisebb? Kvázi csak?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26) t72killer válasza ledgeri (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kvázi csak... a canon akkora cég/szenzormegrendelő, hogy ha kéri, akkor csinálnak neki egyedi méretet. (+asszem saját maguk is gyártanak CMOS-t a profi vázaikhoz)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) ledgeri válasza t72killer (#26) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R (azért vannak a szabványok (szabájok), hogy felrúgjuk őket...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28) t72killer válasza ledgeri (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szabály

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) ledgeri válasza t72killer (#28) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ó most igazán ezen... :W ............. :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30) Ijk


Ijk
nagyúr

Elég rondácska lett, főleg az EVF miatt, ellenben ergonómiailag rendkívül jónak tűnik. Viszont kicsit még midig játékszernek tűnik ez a rendszer, pedig az új nagylátó zoommal, alap fixszel és az f1.2-es portréval már csodásan lehet boldogulni. APSC-hez szoktam, és hiába hozzák ki a tesztek egész jónak ezeket az érzékelőket, valahogy mégis olyan kompaktosan mesterkéltnek tűnik a képük. De lehet hogy csak beképzelem, vakteszt kellene.
A másik probléma az elszállt árazás, de talán egy év alatt mérséklődik.
Egy ideig terveztem hogy majd milcre váltok, de olyan jól meg vagyok végülis a D200-al hogy letettem róla.
Múltkor Prágában egész nap nálam volt és meg se kottyant a súlya. Az optikai keresőt sem tudom egyelőre feladni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) t72killer válasza Ijk (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vakteszt: töltsd le innen a nyersképeket, neveztesd át őket valakivel, aztán állíts fel egy rangsort, melyik jobb:)).

Sztem az 1"-mft-szenzorok már egész használhatók, megütik a nikon d90 szintet minden téren. Kérdés marad az EVF/liveview.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Ijk válasza t72killer (#31) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezek a stúdióvilágítású képek soha nem adják vissza a valós körülményeket. Ez csak arra jó hogy tudd, stúdióban szinte bármilyen fényképező elég jól használható. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) Parci válasza t72killer (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy a d90 szintet nem ütik meg, dinamikában 100%, de jel/zaj arányban sem sztem, maximum alapérzékenységen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) t72killer válasza Parci (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az OMD/GH3 sem?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Parci válasza t72killer (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, azok igen. nem figyeltem, csak az 1"-t láttam a hsz-edben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) eddie1978 válasza Ijk (#32) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ezt én is eljátszottam a D3000, J1 és D7000 vonalon a dp tesztkép összehasonlítást. A D7k és a J1 között is kisebb volt a különbség az általam vártnál. Azon képek szerint simán megvehető az 1-es széria gépe, még a D7k-hoz mérve is. Majd megnézve egy pixelpeeper ISO 1600 sorozatot mindkét géptől, azért árnyalódik a kép.
ISO 1600
V1 vagy D7000
D60/V1/D7000 dinamika-iso Sensorgen adatok.

Agyalok nagyon, hogy jövőre melyik irányban induljak el. Jelenleg egy D60/18-55/35 1.8/55-200VR cuccom van.

Két opció van:

1. D7k 200k körül jövőre. Sokkal fejlettebb fókuszrendszer, jobb iso zajszint, jobb ergonómia (XXL-es kesztyűk ujjhosszban általában rövidek 5mm-el nekem, szóval...), kereső jobb (volt a kezemben Karima gépe, hát nehezen adtam vissza :) ). Esetleg ehhez kell még nagylátó és egy komolyabb tele, aztán kész is vagyok.

2. MILC kategória, amiben van vegyes af, mint nikon vagy sony gépei. Sony obikról nincs túl jó vélemény. Az majdnem csak kiesik emiatt, viszont apsc. Nikon jó af rendszer, viszont mini érzékelő. Itt megnézve a real world tesztképeket azért van ám különbség az apsc javára. Fogásra nem tudom milyen lesz a V2. Az látszik, hogy kisebb mint a D60-am, ezért nem számítok csodára. Nikon 1 obik felbontásteszteken jók, imaging-resource vagy photozone szerint például.

A V2 feature listája egész jópofa, de most elnézve az 1600-as képeket, mindig visszabillenek a D7k-hoz.

Még nem említettem mire használom a gépet. Először is, nem gondolom úgy, hogy legtöbbször fényképezek, inkább többnyire fényképezőgépezek. Előző télen madarakat kergettem. Nos oda eléggé szenvedős a D60 af-je. ISO-ban sem valami bajnok. Az én obijaimmal simán kellene a téli kevesebb fény mellett a 800-1600-as tartomány. A gép miatt csak 400-ig engedem, mert az még elfogadható. Bár ott már jól ki kell exponálni, mert abból nem nagyon lehet korreciózni a növekvő zaj miatt. Most rákaptam a time lapse témára. Ahhoz meg jobb lenne az elektronikus zár a képek száma miatt, annak mindegy.

Egyelőre még mindig az 1-es opció felé hajlok, mert a 2-eshez ugye újra fel kellene építeni az obiparkot. (Vaku is egy érdekes kérdés.) Azért egy Nikkor 300 f4- hez nem hiszem hogy lesz hasonló obi az 1-es rendszerben. Ez az obi még egy távlati célom.
Ezután jönnek a képbe még a telefonok. Az mindig az embernél van. Tudom nem egy pályán játszanak a fentiekkel, de gyorsan kattintani jó lehet.

Az árak is eléégé durvák, ha új gépet nézünk tükör nélkül.

Végszóként szerintem nekem marad a telefon (Galaxy Nexus) és majd a D7k.

szerk: pixlepeeperen rosszul állítottam be a szűrőket, ezért 3200-as képek sikerültek. Kicseréltem 1600-ra.

[ Szerkesztve ]

(#37) matyiGo


matyiGo
aktív tag

reménytelen a nikon milc szinten. fogalmam sincs hogy ez a gép mia fene vagy mire használnám vagy hogy ki a célközönség... :S

ekkora szenzor ilyen vázban ilyen optikákkal.. pfff :D de komolyan mi ez a gép? :N

(#38) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Igazából kézben kéne megnéznem milyen egy D7k és egy V2. Csak úgy lehet vélenényt mondani. Egyelőre várok.

(#39) t72killer válasza matyiGo (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nikon1/CX milc igenis élő és egyre inkább keresett szegmens, bár elég véznán indult. Ez meg új gép, honnan lennének korábbi infóid róla :F .

Célközönség - főleg a nikon1-nél: kompaktról upgradelők tábora: legyen a kompaktnál lényegesen jobb szenzor és legyen egy kis fexibilitás obitéren. (míg pl mft, NEX: dslr-ről könnyítők tábora)

#36, Eddie: azon ne lepődj meg, hogy a D7k kb 2FÉ-vel jobb a nikon 1-es rendszernél, a kb 4x akkora pixelfelület miatt behozhatatlan előnnyel indul. A csúcs mft-k (OMD, GH3, G5) már közelítik, de nem érik el a minőségét.

Ami kicsiszenzoros MILC-cel reális sztem, az a D90 befogása, a dxo teszteket nézve kb itt áll az OMD.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Parci válasza t72killer (#39) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2/3-ad fé különbség van az aps-c és az m4/3 szenzor között, elég erős túlzás "kicsi szenzorosnak" hívni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) Mr.Csizmás válasza t72killer (#39) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az omd inkább nagyrészt pariban van a d7k-val, csak tesztje és helyzete válogatja. pl. natív iso zajszint.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) t72killer válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A dxo tesztek szerint a d90 és a d7k kb ugyanott van (a d7k előnye az iso100 + egy adag dinamika). A DXO tesztek szerint az omd azért mindig a két nikon alatt maradt - bár nem sokkal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Kachorra


Kachorra
csendes tag

Nagyon tetszik. :W Esetleg szovjet a dizájner? Vagy egyáltalán: melyik évet írjuk?

(#44) rumos14


rumos14
nagyúr

ha már ilyen batár nagy, igazán kaphatott volna egy dönthető kijelzőt, mint mondjuk az OM-D-ben van.

(#45) Parci válasza rumos14 (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát mit batár nagy? ne izéljetek már, a nex-7-nél alig fér be az ujjam a grip és a bajonett közé. nem lehet ennél kisebb vázat csinálni, amit komolyan használni is akarsz. akkor ott az rx100, megfogni nem lehet, de tényleg iszonyú picit, tényleg kabátzseb.

a v2 akkor lesz kívánatos, ha pici és jó obikat csinálnak hozzá. a váz mérete sztem pont jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.