Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) eddie1978 válasza Ijk (#32) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ezt én is eljátszottam a D3000, J1 és D7000 vonalon a dp tesztkép összehasonlítást. A D7k és a J1 között is kisebb volt a különbség az általam vártnál. Azon képek szerint simán megvehető az 1-es széria gépe, még a D7k-hoz mérve is. Majd megnézve egy pixelpeeper ISO 1600 sorozatot mindkét géptől, azért árnyalódik a kép.
ISO 1600
V1 vagy D7000
D60/V1/D7000 dinamika-iso Sensorgen adatok.

Agyalok nagyon, hogy jövőre melyik irányban induljak el. Jelenleg egy D60/18-55/35 1.8/55-200VR cuccom van.

Két opció van:

1. D7k 200k körül jövőre. Sokkal fejlettebb fókuszrendszer, jobb iso zajszint, jobb ergonómia (XXL-es kesztyűk ujjhosszban általában rövidek 5mm-el nekem, szóval...), kereső jobb (volt a kezemben Karima gépe, hát nehezen adtam vissza :) ). Esetleg ehhez kell még nagylátó és egy komolyabb tele, aztán kész is vagyok.

2. MILC kategória, amiben van vegyes af, mint nikon vagy sony gépei. Sony obikról nincs túl jó vélemény. Az majdnem csak kiesik emiatt, viszont apsc. Nikon jó af rendszer, viszont mini érzékelő. Itt megnézve a real world tesztképeket azért van ám különbség az apsc javára. Fogásra nem tudom milyen lesz a V2. Az látszik, hogy kisebb mint a D60-am, ezért nem számítok csodára. Nikon 1 obik felbontásteszteken jók, imaging-resource vagy photozone szerint például.

A V2 feature listája egész jópofa, de most elnézve az 1600-as képeket, mindig visszabillenek a D7k-hoz.

Még nem említettem mire használom a gépet. Először is, nem gondolom úgy, hogy legtöbbször fényképezek, inkább többnyire fényképezőgépezek. Előző télen madarakat kergettem. Nos oda eléggé szenvedős a D60 af-je. ISO-ban sem valami bajnok. Az én obijaimmal simán kellene a téli kevesebb fény mellett a 800-1600-as tartomány. A gép miatt csak 400-ig engedem, mert az még elfogadható. Bár ott már jól ki kell exponálni, mert abból nem nagyon lehet korreciózni a növekvő zaj miatt. Most rákaptam a time lapse témára. Ahhoz meg jobb lenne az elektronikus zár a képek száma miatt, annak mindegy.

Egyelőre még mindig az 1-es opció felé hajlok, mert a 2-eshez ugye újra fel kellene építeni az obiparkot. (Vaku is egy érdekes kérdés.) Azért egy Nikkor 300 f4- hez nem hiszem hogy lesz hasonló obi az 1-es rendszerben. Ez az obi még egy távlati célom.
Ezután jönnek a képbe még a telefonok. Az mindig az embernél van. Tudom nem egy pályán játszanak a fentiekkel, de gyorsan kattintani jó lehet.

Az árak is eléégé durvák, ha új gépet nézünk tükör nélkül.

Végszóként szerintem nekem marad a telefon (Galaxy Nexus) és majd a D7k.

szerk: pixlepeeperen rosszul állítottam be a szűrőket, ezért 3200-as képek sikerültek. Kicseréltem 1600-ra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.