Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Az egész élelmezési "kúltúra" egy tragédia. (szerintem)
Globáis szinten nézve.

Európában azért napi szinten kell etetni 750millió embert.
US-ban is megvan ez előbbi 2/3-ada, az ázsiai régióról, ahol a 7.5milliárd nagy része él, már ne is beszéljünk.
A fejlett nyugaton meg persze profitot is kell termelni.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Sajnos várható volt, hogy ez lesz az eredmény, gyakorlatilag köztudott volt eddig is a dolog.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) htomi85


htomi85
tag

Aki nyugati színvonalon akar táplálkozni, az Budapesten megtalálja a módját.
Persze ehhez nyugati színvonalon kell keresni.
Amihez nyugati színvonalon kell dolgozni.
Ennyi. Nem értem a felháborodást. Alacsony vásárlóerőhöz alacsony minőség dukál.

(#4) ncc1701 válasza htomi85 (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

És tegyük hozzá, h az igények is alacsonyabbak. Meg eleve az az ország, ahol a kenyér, és a tej alapvető élelmiszer, hagyjuk is.

(#5) Gdi válasza htomi85 (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

"Amihez nyugati színvonalon kell dolgozni."

Wát?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#6) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Háromszor annyiba kerül (németországon kívül) ugyanaz amit a boltban megveszel ugyanazzal a márkával. Csoda lenne ha ugyanaz lenne benne.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) djculture


djculture
félisten

Közben a coca cola : gyártó azonban azt nyilatkozta a Pénzcentrumnak, hogy Magyarországon ugyanazzal az édesítőszerrel dolgoznak, mint a Coca-Cola őshazájában. Igaz, a fruktóz-glükózszörp nem amerikai, hanem magyar kukoricából készül. Hangsúlyozták továbbá, hogy a cég számára fontos, hogy valamennyi országban kiváló minőségű termékeket forgalmazzanak.

Közben az egyik film vetíttetésekkel foglalkozó cég a létesítményében a coca colát lecseréli Pepsire , jelentették be. Mivel állításuk szerint ezt kérték a látogatók. Én is éreztem mostanában mikor néha veszek hogy egyre cukrosabb az egész és kevesebb a koffein tartalma is.

[ Szerkesztve ]

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

...nem írnak itt róla, de már évek óta a söröket is bántják kukoricával nálunk :O legfájóbb pont nálam a stella volt, amit mióta itthon főznek (kukoricával megnyomva) egyszerűen pocsék... de már import barna staroprament se lehet kapni, mert azt is itt főzik egy ideje... felháborító... (vadászni kell a sörökre szó szerint: most pl oettinger schwarz-ból vásároltam be, ami import és viszonylag elfogadható áron volt: 219/doboz)

#7: lehet kapni cola ízű pölöskei szörpöt... szénsavas ásványvízzel az kb olyan ízű, mint a pepsi... amúgy meg táskában be lehet vinni moziba akármit (töredék áron) :) nincs rákényszerítve az ember, hogy ott vegyen innivalót... ritkán járunk moziba, általában neten foglalok előre helyet, ami miatt 20-30perccel vetítés előtt oda kell menni... ez az idő pont elég még arra, hogy elsétáljunk és bevásároljunk a filmre enni-innivalóból (negyedannyiért, mint a mozis büfében)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Retro11 válasza Blindmouse (#6) üzenetére


Retro11
senior tag

Nem éppen. (UK). De értem, hogy mit szeretnél mondani. Az viszont tapasztalat, hogy valóban vannak ízbeli (ezzel próbáljuk definiálni a minőséget most?) eltérések.

Mondjuk a cikkben említett "Nesquick kakaópor" pont az egyik kedvencem és nem éreztem különbséget az otthoni meg az itteni között. Viszont az itteni zacskós és a dobozos közt igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Blindmouse válasza Retro11 (#9) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ugyan... Instant szívrohamot szoktak kapni a vendégek, amikor esetleg elmegyünk egy közös vásárlásra és meglátják a 20 euró/kg-s húsárakat, meg a másfél eurós tejet. Meg amikor látják, hogy a belga sör olcsóbb mint a kokakóla.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) Wesder válasza Gdi (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt én sem értem

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) kenwood válasza djculture (#7) üzenetére


kenwood
veterán

"Mivel állításuk szerint ezt kérték a látogatók"
Igen,persze ...
Bar a Pepsi joval nagyobb ceg a Cocanal,itthon nagyon alacsony a nepszerusege,szerintem a magyarok obbsege ugy tudja, hogy a Coca a nagyobb.
A ket ceg kozul az jut be egy adott szorakozohelyre,vendeglatoipari egysegbe, aki tobbet fizet az uzemeltetonek. Itt nem (csak) kedvezmenyekrol van szo, hanem konkretan zsetont utalnak,ha oylan helyen nyitsz,ahova ok be akarnak jutni.
Egyebkent az egyik kollegam altal szimplan "cukrosviznek" titulalt szensavas uditok egyre kisebb reszet adjak a beveteleiknek. A gyumolcsletol a markas vodkan at a whiskyig mindent a ket nagy colas forgalmaz.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#13) dabadab válasza Blindmouse (#10) üzenetére


dabadab
titán

Vagy ott van az, hogy az osztrák Lidl túrósbatyuja szép nagy meg finom, a magyar meg apró és vacak - csak az egyik 99 forint, a másik meg 99 eurocent.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) szupermacs válasza mephi666 (#8) üzenetére


szupermacs
veterán

Erről a sörről mesélhetnél. Hány %-os? Meg kellene próbálnom.

(#11) wesder: Mit iszol holnap? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Narxis válasza djculture (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én ugyan 2 éve nem voltam moziban és előtte se sokszor de nekem inkább úgy tűnt, hogy vizezik bár hűtve is volt lehet azért tűnt úgy de ha boltból veszem akkor az erős szénsav miatt ha egyszerre sokat iszok akkor csuklok ott meg meg tudtam inni a nagy dobozos colát, majdnem olyan volt mintha vizet innék. Most a cinema city ezzel kapcsolatos facebook postjánál mások is említik. Amúgy inkább rauch ice tea-t szeretem de nem szeretek inni mert tuti legalább egyszer akkor el kell menni wc-re a film alatt és azt utálom mert ugye lemaradok jelenetekről. Ezért nem járok moziba, többek között. :)

Thanos was right.

(#16) Wesder válasza szupermacs (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Tudod hogy valami menteset :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) gerii válasza Narxis (#15) üzenetére


gerii
addikt

A mozik bitumenből koncentrátumból csinálják a kólát, szóval annyi vizet/jeget adnak hozzá amennyit akarnak.

(#18) szupermacs válasza Wesder (#16) üzenetére


szupermacs
veterán

A szénsavmentes sör nem sör.

;]

(#15) Narxis: A szódagép keveri a mozis üdítőket. De nem csak azt, hanem a gyors éttermi üdítőket is. Múltkor szprájtot kértem barátnőmnek és sima szóda volt. Visszavittem és mondta a srác, hogy cseréli, mert a gép még nem keverte be rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#19) twollah1976


twollah1976
őstag

Szerintem MINDMEGHALUNKVILAGVEGE!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) mephi666 válasza szupermacs (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

finom, 4.9%-os :K madarasteszkóban lehet kapni... ugyanitt van "igazi csíki sör" is, aminek betette a heineken, de csak valami limitált karácsonyi mézes-kiadás... 9%-os, nem elhanyagolandó, de ilyen erősebb sörökből csak a faxe10% jön be, édesből pedig a szentandrási főzde "szent andrás könnye" fantázianevű áfonyás söre (ez is 9-es, de nem annyira émelyítően édes)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Kasya válasza gerii (#17) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tudtommal erre azert van egy "higitasi eloiras", amit az uditogyartok eloirnak.

A kulonbozo izek amugy szvsz az alapanyagbeli kulonbsegek miatt lehet. Eleve az EU szigorubb mint az USA, tovabba itthon sem minden engedett, ami esetleg mas orszagokban. Vagy nem minden alapanyagbol van elegendo.

Ezen kivul a masik termeket meghatarozo tenyezo az ar is, hiszen itthon sokkal olcsobb termemek tomkeleget is kapni, amire "kereslet" van, mint kulfoldon. Ha itthon is olyan minoseget akarunk venni, mint ami kint van, megvan ra a lehetosegunk...csak melyebben a zsebunkbe kell nyulni. Csak ezt nem akarjak, vagy nem tudjak sokan megfizetni...

[ Szerkesztve ]

(#22) Hieronymus válasza Blindmouse (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az instant szívroham azért alaptalan.
Ha hentesnél vásárol valaki Németországban, akkor szép árakkal kell számolnia.
Ha országokon átnyúló láncban, akkor valóban olcsóbb a németeknél sok minden. Többek között az alacsonyabb (forgalmi) adó okán.
A bajoroknál nem a tej az alapvető élelmiszer. A sör az, a tej pedig luxus cikk.
Az üdítőknél olcsóbb a sör. De ehhez nehéz hasonlítási alapot keresni. A félliteres vagy kisebb kiszerelésű üdítő sokszor drágább a literesnél. A mégnagyobb kiszerelés csak néhány centtel drágább. Nagyon nem mindegy, hogy melyik palackméret árához viszonyítod a sör árát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) kenwood válasza Kasya (#21) üzenetére


kenwood
veterán

nem ezzel van a gond,hanem azzal,hogy nincs informacio rola.
a tesconal van value es finest vonal.
Milkat viszont ugyanannak aruljak itthon,mint kulfoldon.
nincs rajta a value,vagy eastern edition felirat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) nemlehet válasza Hieronymus (#22) üzenetére


nemlehet
őstag

Ezzel egyet értek. Én 1,5 évig éltem Skóciában, meg majdnem egy évet Németországban (Bajorország).
Abszolút értéken összehasonlítva azt mondanám, hogy összességében mind a két helyen kb 25%-al lett drágább a bevásárlás ha ugyan azt akartam venni mint itthon.
De pl ha az ember kicsit rugalmasabb akkor még olcsóbbra is kijöhet.
Pl a UK-ben elég jellemző a 2-t fizet 3-at kap típusú akciók. Ha ezekre tudatosan épít az ember akkor nagyon sokat nyerhet. A tisztálkodószerek, mosópor szerintem olcsóbb kint mint itthon. A péktermékek drágábbak, de szerintem valamivel nagyobbak, meg mintha tömörebbek lettek volna (nyílván nem egyforma, vizses zsemlét nem nagyon lehet kapni, tiger rolls volt a legtöbb helyen). A csirkehús drága volt nagyon mind nyersen, mind feldolgozva, de marhát már simán lehetett kapni 2-2500 Ft körül, ami meg nagyon kedvező. Én tengerparti részen dolgoztam így ott a halakat is fillérekért szórták a piacon vagy a helyi tescoban. Volt időszak amikor a garnélának 5 font volt kilója...
A németeknél rengeteget számít, hogy milyen láncban vásárolsz. Pl egy Rewe jóval drágább mint egy Lidl. Plusz érdemes szétnézni, mert nem a legolcsóbból van a legtöbb, meg a legnagyobb betűvel kiírva, mert ott mások az igények.

Szóval abszolút értéken valóban némileg drágább minden, de azért ha vásárlóerő paritáson nézzük már nagyon más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) Narxis válasza gerii (#17) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az szép. Nem gondoltam volna. :Y

(#18) szupermacs: hát ez szomorú, a gyorsétterem is gyanús volt az ice tea miatt mert ott csak azt ittam és az se olyan volt mint a bolti. Érdekes dolog ez, hogy miért így csinálják.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#26) Hieronymus válasza nemlehet (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Szóval abszolút értéken valóban némileg drágább minden, de azért ha vásárlóerő paritáson nézzük már nagyon más a helyzet."

Akkor vegyük hozzá a szolgáltatások árát, ami még mindig többszöröse a magyar áraknak.
Egy átlagos lakás bére/részlete ezer euró felett kezdődik. Ma már közelebb van az 1500 euróhoz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) nemlehet válasza Hieronymus (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk ez sem egyértelmű, mert szerintem a mobilozás olcsóbb mint itthon, a legtöbb helyen az internet/TV is. Ha mondjuk építtet az ember, vagy valami szerelő kell az valóban húzós.
De kiemelhetném az autókkal kapcsolatos kötelező tételeket. Pl UK-ben a használt autók adás-vétele filléres. Nem egy olyan fiatal van aki néhány havonta cseréli a kocsiját a haverjaival, mert annyira nem jelent plusz költséget a dolog.
Hát igen a lakás az drága, de én kint meg tudtam élni 1500 euróból úgy, hogy hónap végén még volt egy kis pénzem és egy kocsit is fentartottam, itthon meg az átlagfizetés felett picivel egyedül csak spórolva tudok fenntartani egy normális lakást kocsi nélkül.. (nincs hitelem, de bérelni kell).

Plusz mondjuk az élelmiszerek relatív árához ezt kár idekeverni. Itthon nem azért drága a kaja, mert olcsó a lakás...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Kasya válasza kenwood (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bar az elmult evekben szigorodtak az eloirasok a cimkek teren, valoban nem tokeletes meg.

Nem tudok nyilatkozni pl. a Milka teren, hogy izleles alapjan az osztrakot jobbnak mondtak (vagy Landliebe-t), mert en annyit nem eszek egyikbol sem egyik orszagban sem, es nem tunt fel a kulonbseg. Errol erdemes lenne megkerdezni a cegeket. Azt is jo lenne tudni, hogy egy gyarban keszultek e, vagy csak gyarankenti elteres van e. Ha nalunk es a szlovakoknal szar, valoszinu a keleti orszagokban is elojon a "hiba".

Mindenesetre nem feltetlen vezetnem arra az olvasokat, hogy a multik lekicsinyloen kezelik a termekeikkel az orszagunkat, mert nem biztos hogy errol van szo.

(#29) Lauda


Lauda
félisten

Eleve honnan jon a cim, hogy a markas elelmiszer minosege rosszabb? Ilyent sehol nem irnak. Masreszt a cikkben leirtak 95%-a szubjektiv megallapitas.

Tapasztalataim szerint ott is van hulladek es minosegi elelmiszer is, ahogy itthon is. De ez is csak szubjektiv megiteles. Kinek mi.

[ Szerkesztve ]

(#30) nemlehet válasza Lauda (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Én amit olvastam indexes cikket abban pl benne volt, hogy csokik esetén alacsonyabb kakaótartalom, üdítők esetén több mesterséges édesítő, sajtok esetén kevesebb szárazanyag, felvágottakban ilyesmikben alacsonyabb hústartalom, jellemzően több tartósítószer stb. Ezek objektíven lemérhető dolgok és valóban egyfajta fokjelzői a minőségnek.
Mondjuk a németeknél én is találkoztam olyasmivel, hogy pl azonos márkájú virsliben kint több volt a hús (pl 60 vs 85%). Mondjuk azt kint gyártották, a magyart meg itthon, de a csomagolás, márkanév, terméknév teljesen megegyezett.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) djculture válasza Lauda (#29) üzenetére


djculture
félisten

Kossuth Rádióban hallottam ezt a szöveget és meg ragadt bennem, beírtam címnek.

[ Szerkesztve ]

(#32) Lauda válasza nemlehet (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Ez az egesz megint csak arra jo, hogy van mirol frocsogni a medianak, mert valtozni nem fog semmi. A nemet grafenwalder sor az tenyleg jobb, mint amit itt veszel a lidl-ben. Es? Senki sem mondta, hogy ugyan az a ketto. :F Miert kellene egyformanak lennie?

[ Szerkesztve ]

(#33) mephi666 válasza nemlehet (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi virsliből általában lidl-ben vásárolunk be több kilót: füstölt pikok virsli 83% hústartalommal elég jó :K és 1000ft alatt szokott lenni kilója... szerintem bestbuy... alacsonyabb hústartalmú virslik általában főzés közben megszívják magukat vízzel, de ez nem... főzve/sütve nagyon jó (fagyasztóban meg eláll sokáig)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Egon válasza dabadab (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Apró pici probléma, hogy az osztrák verziót alsó hangon dupla, de lehet hogy háromszoros bérköltség terheli, ergo akár lehetne közel egyforma minőségű is a kettő - már csak ezért sem fogok tapsolni annak, hogy a fejlett nyugat ide önti a sz*rt, ha nem haragszol... :U
Persze csak ha belefér a nagy liberális gondolkodásmódba... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) VIPowER


VIPowER
senior tag

Kit érdekel amíg itt jobb a kávé : [link]. :D

(#36) Hieronymus válasza Lauda (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tapasztalataim szerint ott is van hulladek es minosegi elelmiszer is..."

Rengeteg van. Elég ránézni a regény hosszúságú listára, ami az adott élelmiszerben megtalálható anyagokat sorolja.

A minőség vitába nem érdemes bele menni.
Németországban a L@dl a beszállítóinak olyan minőségi előírásokat ad, ami prémium kategóriás élelmiszereknél szokásos, de dömping árat fizet érte. A tej, tojás, zöldségek, ... minősége egyértelműen a konkurenciája fölé emeli. (De ezek az előírások kizárólag a német piacra termelt élelmiszerekre vonatkoznak.)

Másik oldalról nézve. A Magyarországon megtermelt alapanyagokból készített élelmiszernek nem lesz pontosan ugyan az íze, mint a Németországban megtermelt alapanyagokból készülté. Hiába ugyan az a gyártástechnológia, amit mind a két esetben 100%-ig betartanak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) weiss válasza Lauda (#32) üzenetére


weiss
addikt

Mert mondjuk közös a piac, és ugyanazon terméket árulod?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#38) Lauda válasza weiss (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ilyen ez hulyeseg. Meg az izlesek is masok, tehat mas izunek kell lenni egy huspogacsanak mint itthon, ahogy a kolbasznak es a sornek is. Tehat ez az egesz cikk es felhajtas egy nagy humbug. A vilag osszes orszagaban mas izu a mekis hamburger, ennek oka van. Mert mas izunek kell lennie. Probaljuk ezt felfogni. Sokat jartam europaban es allithatom, hogy jok a magyar elelmiszerek. Az amerikai kajak pedig egy az egyben hanyinger. Amilyen szalamikat esznek azok, a kutyamnak nem adnam oda. Az eheto kategoria pedig horror aras. Chipsek ragnivalok azok jok.

[ Szerkesztve ]

(#39) weiss válasza Lauda (#38) üzenetére


weiss
addikt

Most akkor képzeld el, hogy Mo.-on egy cég két kalapácsot árul, mindkettőt szuperkalapács névvel, de egyik ácskalapács, a másik meg kőműves. Megrendeled az egyiket, a másikat kapod. Szerinted ez teljesen korrekt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#40) Lauda válasza weiss (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Itt nem errol van szo es nem en leszek aki elmagyarazza.

(#41) djculture válasza Lauda (#38) üzenetére


djculture
félisten

Lehet de ez már nincs rendben :

A Knorr marhahúsleves kagyló­tésztával és húsgombóccal megnevezésű termék csomagjában a magyar vásárló 48 gramm, míg az osztrák fogyasztó 60 gramm levesport kap a pénzéért. Mindkét változatból három adag leves készíthető el, ám az osztrák vásárló 2 százalékkal több tésztát, közel duplaannyi húsgombócot és 3 százalékkal több répát kap a csomagban, így ugyanakkora adagban ötödével sűrűbb, intenzívebb ízű levest fogyaszthat el, mint magyar szomszédja. A Knorr Fix Carbonara spagettialapban pedig a magyar termék nem tartalmazott sajtot, miközben az osztrák mintában három­féle sajtot is talált a hatóság.

Tudom nem mindenki használ ilyeneket de ez a vevő átbaszása kategória, én szoktam néha használni mindkettőt a Knorr levesporból kettő kell hogy legyen valami ize mert kivan spórolva belőle mindenmint mutatja a vizsgálat. Ha igy halad lesz benne 5 gram por meg egy darab tészta és egy szárított zöldség darab, a chipsek is igy fogynak évről évre chió meg a többi...

[ Szerkesztve ]

(#42) woodworm válasza Lauda (#38) üzenetére


woodworm
veterán

Mert a kelet-európaiak kevesebb kakaóval szeretik a csokit, meggyőztél!

(#43) weiss válasza Lauda (#40) üzenetére


weiss
addikt

Szóval elfogytak az érvek, értem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#44) Lauda válasza djculture (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Az elsot nem is ertem mi a kerdes.

Masodik pedig gondolom a magyarok igy szeretik, az osztrakok pedig sajttal. Kulonben nem igy keszulne. Ez akkor jelentene gondot, ha ra van irva, hogy bent van haromfele sajt es kozben nincs benne.

Egyebkent nem szandekom itt barkit is meggyozni, tolem fortyoghattok hogy szart esztek. Csak kicsit gondolkodjatok es lassatok a mondatok moge.

[ Szerkesztve ]

(#45) djculture válasza Lauda (#44) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom most épp nincs itthon de majd szombaton megnézem rávan e írva.

[ Szerkesztve ]

(#46) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

...ostyás Manner édességek esetében az osztrák mintákban az ostya állaga kedvezőbb volt...
...Nutella mogyorókrémnek is az állaga mutatott eltérést: a magyarországi minta kevésbé volt lágy és jól kidolgozott az osztrákhoz képest...
...italok közül a Coca-Cola esetében is szembetűnő volt a különbség...
...joghurtnál pedig az aroma különbsége miatt a magyar harsányabb ízű és édesebb...
...legszembetűnőbb különbség az instant leveseknél...

Ultra szemét kaja mind, a Nutellától kezdve a coca kólán át a "gyümölcs"-joghurtig. A proliknak akik ezt eszik meg úgyis tökmind1.
Egyébként kb semmi számszerűsíthető eredményt nem hoztak ki. "Nutella állaga kedvezőbb" mivan?

[ Szerkesztve ]

(#47) nemlehet válasza joysefke (#46) üzenetére


nemlehet
őstag

Most aztán jól megaszontad fiam :) Esetleg azoknak nem akarsz beszólni akik nem prémium autót vesznek vagy használt ruhában járnak?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#48) Viktor0610 válasza nemlehet (#47) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:DD :R

A közepesen drága almabor az proli pia vagy azzal már valamennyire kilógok a prolik közül? :U

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49) nemlehet válasza Viktor0610 (#48) üzenetére


nemlehet
őstag

Kopparberg alatt levegőt se merj venni...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#50) kraftxld válasza djculture (#41) üzenetére


kraftxld
nagyúr

3%-al több répa :DDD zacsis levesnél aztán nagyon jól ki lehet mérni főle, hogy kb ennyi a gép hibahatára.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.