Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joysefke válasza nemlehet (#47) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nutella: 12% mogyoró, a többi cukor, növényi zsír és kakaópor
coca cola: víz, cukor, szín, aroma, CO2
"gyümölcs"-joghurt: joghurt, cukor, 1% gyümölcs, aroma, színezék
ostyaszelet, műleves, nesquick "kakaómentes"-por nem is folytatom...

Nem kell ahhoz milliomosnak lenni, hogy ne ezt a szemetet egye az ember. A cikkel ellentétben nem az állaga a baj a Nutellának, hanem az összetevőinek 88%-a. A kólának meg a cikkel ellentétben nem az ízanyagaival van gond, hanem a vízen kívül minden mással ami benne van. Ugyanez vonatkozik a többire is...

A jó-minőségű kaja nem olcsó, de messze nem megfizethetetlen. Aki Nutellát eszik és kólát iszik hozzá utána meg desszertnek lenyom egy gyümölcsjoghurtot, az általában maga választja ezt a proli kaját és nem a pénztárcája kényszeríti rá...

[ Szerkesztve ]

(#52) Lauda válasza joysefke (#51) üzenetére


Lauda
félisten

Ez megint egy okos gondolkodas , ami szinten jol megvilagitja mekkora szenzaciohajhasz semmiteroek ezek a cikkek. Most forrong a fel orszag ezeken, csak nem latjak a fatol az erdot.

[ Szerkesztve ]

(#53) Csapoati válasza joysefke (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

"állaga kedvezőbb" - Tudod az élelmiszeriparban van olyan, hogy érzékszervi vizsgálat, ahol nem adatokat hasonlítanak össze. Egyébként az általad felsorolt élelmiszerekkel az ég egy adta világon semmi baj nincs, a gond a mértékkel van. Ha megeszel napi egy szelet nutellás kenyered, semmi bajod nem lesz tőle. Amúgy a Nutella még az egyik legjobb minőségű mogyorókrém, nem véletlenül használja el a Ferrero a világ mogyorótermésének a negyedét.
A kakaómentes Nesquiket nem tudom értelmezni, kifejtenéd mire gondoltál?

#37 wiess: Erre sem törvény, se belsős szabály nem létezik. Miért is kéne ugyanazt árulni, különböző áron?

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#54) szupermacs válasza mephi666 (#20) üzenetére


szupermacs
veterán

Csikit elvből nem innék, bármennyire is jónak/rossznak mondják. Faxe jó sör, de inkább a világos, mint a barna. A német változat nagyon finom, a dán már nagyon durva volt nekem. Ma szétnézek a boltban, hogy mit érdemes iszogatni majd este. Általában 5% alá nem megyek, mert azok nem annyira ízlenek (kivéve az XXXX Gold, de azt ugye itthon meg nem kapni).

(#51) joysefke: Talán az Auchanos vagy Pennys mogyorókrém ami 13% mogyorót tartalmaz és nem csak megüti, de simán hozza a Nutella szintet.

[ Szerkesztve ]

(#55) Lauda válasza weiss (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Eleve nem erted mi a problema ezzel a cikkezessel es vizsgalattal, masodsorban pedig barmit is irnak nem is akarod megerteni az egeszet. Ezert felesleges barmivel is ervelni. Mintha a falnak beszelne az ember kb.

(#56) mephi666 válasza szupermacs (#54) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, 5%-nál kezdődnek a sörök, viszont vannak barnák/feketék, amik kicsit alatta vannak és szeretem őket: guinnes, staropramen pl. ja meg lidl-ben vannak még olcsóbb import sörök, amik jók: argus (mondjuk ezzel is vigyázni kell, mert ebből is mintha lenne kukoricás: a strong az tuti nem az) ...viccet félretéve mielőtt a baumax kivonult az országból, szabattam náluk bútorlapot és vettem pár dobozzal munkához a braumax sörükből :D ...olcsó import volt ez is, meglepődésemre simán verte a hazai söröket

durván egyre lejjebb adták a szintet az itthoni sörgyárak: még 10 éve az arany hordó 69ft volt penny-ben és vállalható volt annyiért... most a 200ft-os "nevesebb" magyar sörök rég nem ütik már meg azt a szintet (és persze az arany hordó sem 69 ft, mellesleg meglökték kukoricával, hogy az íze is hányingerkeltő legyen)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#57) weiss válasza Lauda (#55) üzenetére


weiss
addikt

Kész, feladom. Majd, ha holnap aspirint veszel, és szívgyógyszert kapsz, akkor lehet megérted.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#58) dugynok válasza joysefke (#51) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem tudom te hol láttál 1%-os joghurtot, én még nem találkoztam vele. Általában 8-15% szokott lenmi a gyümölcstartalom, amivel véleményem szerint nincs is baj, mivel az csak ízesítésre való, az élvezeti érték növelésre, nem pedig a gyümölcsevés kiváltására. Nem joghurtos gyümölcsöt szeretnék enni, hanem gyümölcsös joghurtot. Legtöbbször mi naturt veszünk és a saját, minimális hozzáadott cukorral főzött lekvárunkat keverjük bele :) Ott se tolok bele egy nagy kanállal a lekiből, pedig megtehetném, de számomra úgy nem lenne élvezetes.

[ Szerkesztve ]

(#59) Lauda válasza weiss (#57) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert irtam, hogy nem erted, most is olyat emlegetsz, amirol szo sem volt Persze ha igy erzed jol magad en nem szeretnem elrontani. :DDD Terjeszd a szomszedoknak is azok is had forrongjanak. :D

[ Szerkesztve ]

(#60) dabadab válasza Egon (#34) üzenetére


dabadab
titán

"Apró pici probléma, hogy az osztrák verziót alsó hangon dupla, de lehet hogy háromszoros bérköltség terheli"

Tekintve, hogy van köztük háromszoros árkülönbség és a bérköltség csak egy töredéke a költségeknek, ez belefér.

"már csak ezért sem fogok tapsolni annak, hogy a fejlett nyugat ide önti a sz*rt"

És akkor mi a véleményed mondjuk a magyar mezőgazdaságról, ami lényegesebben durvábban csinálja ezt?

DRM is theft

(#61) dabadab válasza djculture (#41) üzenetére


dabadab
titán

"a magyar vásárló 48 gramm, míg az osztrák fogyasztó 60 gramm levesport kap a pénzéért"

Innen én azért nagyon hiányolom azt a részletet, hogy mennyi pénzért.

DRM is theft

(#62) weiss válasza Lauda (#59) üzenetére


weiss
addikt

A legszembetűnőbb különbség az instant leveseknél figyelhető meg. A Nébih kétféle Knorr porkeveréket vizsgált, de az azonos megnevezés és termékmegjelenítés ellenére sem sikerült igazolni, hogy két egyforma levesporról lenne szó. A Knorr marhahúsleves kagyló­tésztával és húsgombóccal megnevezésű termék csomagjában a magyar vásárló 48 gramm, míg az osztrák fogyasztó 60 gramm levesport kap a pénzéért.

Ugyanaz a név, két külön termék. Én erről beszélek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63) htomi85


htomi85
tag

Egyet magyarázzatok meg.
Miért van az, hogy habozás nélkül nyelitek be a kormánypropagandát?
Pedig ide kb az ország 5.-8. tizede körüli emberek irogatnak, nem is az alja.

(#64) Csapoati válasza weiss (#62) üzenetére


Csapoati
nagyúr

És? Hol van az kikötve, hogy különböző országokban ugyanazon a néven ugyanazt és ugyanannyit kell adnia egy cégnek (nem ugyanannyiért...)? Erre lennék én kíváncsi.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#65) mephi666


mephi666
nagyúr

eszembe jutott egy példa, ami ide vág: sógorom öccsének egyik lánya németeknél dolgozott (vagy még dolgozik?) az egyik legnagyobb mosószergyártónál és tőle hallottuk évekkel ezelőtt, hogy nagyon változó, hogy épp milyen hatékony a boltban polcról levett mosószer... megnéztek egy flakont, a főbb összetevők ilyen 5-15% sávokban vannak megadva... aztán fene tudja, melyik műszak melyik "szériája" épp hova kerül... simán előfordulhat, hogy nevesebb mosószerek máskor-más hatékonysággal dolgoznak... (amit épp kifog az ember)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#66) weiss válasza Csapoati (#64) üzenetére


weiss
addikt

Sehol, sajnos. De szerintem minimum visszás a közös piacon. Tudod, EU, meg ilyenek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#67) Csapoati válasza weiss (#66) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A közös piac nem egyenlő az azonos piaccal. :) Még egyszer: amíg nem ugyanannyiért adják a dolgot, mint "odaát", nem sok alapja van a balhézásnak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#68) Kolondrum válasza Csapoati (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

+1

(#69) Dilikutya válasza djculture (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Spagettialapban sajt? Azt nem ráreszeljük? Ennyire ne legyünk már igénytelenek...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#70) Dilikutya válasza weiss (#57) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez elég rossz gyenge példa.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71) Egon válasza dabadab (#60) üzenetére


Egon
nagyúr

Örülök neki, hogy ilyen jól meg tudod ítélni, hogy mekkora része a bérköltsége egy pékárunak, nyilván ilyen területen dolgozol... :U
Azt gondolom, hogy az értékesítési láncot is figyelembe véve, messze nem így van.

A magyar mezőgazdaság vonatkozásában el vagy tévedve, nem kicsit. Az, hogy mondjuk az Interspar 20 Ft-ért vásárolja fel az almát, nem a magyar mezőgazdaság hibája.
De úgyis csak a "szarmagyar" mantrát tolod (a hozzád hasonló politikai meggyőződésűekkel egyetemben - látszik, hogy használt a több évtizedes agymosás), bármi is van, ezért a felesleges szájtépést részemről abbafejeztem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#72) dabadab válasza Egon (#71) üzenetére


dabadab
titán

"Örülök neki, hogy ilyen jól meg tudod ítélni, hogy mekkora része a bérköltsége egy pékárunak, nyilván ilyen területen dolgozol... :U"

Nézd, ha ennyire tudod, akkor szívesen veszem, ha előállsz a konkrét adatokkal, tessék!

"A magyar mezőgazdaság vonatkozásában el vagy tévedve, nem kicsit. Az, hogy mondjuk az Interspar 20 Ft-ért vásárolja fel az almát, nem a magyar mezőgazdaság hibája."

???

Ha el lennék tévedve, akkor az azt jelentené, hogy a magyar mezőgazdaságban előállított jó minőségű áruk a magyar boltokba kerülnének. Viszont úgy tűnik, hogy ezt te sem állítod.

Ahhoz meg nem kell Nobel-díjasnak lenni, hogy kitaláljuk, hogy miért van ez: azért, mert a magyarok jóval csóróbbak, mint a ny-európaiak. Bemész egy magyar Tescoban és a legdrágább alma kilója 300 Ft, bemész egy Merkurba, és a legolcsóbb alma kilója 1 EUR - szerinted hol lesz jobb minőségű áru?

"De úgyis csak a "szarmagyar" mantrát tolod (a hozzád hasonló politikai meggyőződésűekkel egyetemben - látszik, hogy használt a több évtizedes agymosás)"

Érdekes, hogy semmi ilyet nem mondtam, de ennek ellenére kijelented, hogy ezt a mantrát tolom. Nincs benned egy kicsit túltolva az előítélet?...

DRM is theft

(#73) Kasya válasza dabadab (#72) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mert a magyar uzletlancok masodosztalyu termekeket vasarolnak fel. Az elso osztalyu termekeket Tescoban nem is nagyon talalni, vagy ha igen, magas aron.

(#74) szupermacs válasza Kasya (#73) üzenetére


szupermacs
veterán

Honnan tudod, hogy másod, vagy első osztályú?

(#75) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az a helyzet, hogy ilyeneket nem is nagyon kellene vásárolgatni, hanem inkább otthon elkészíteni. A levestől a csokiig mindent meg lehet otthon csinálni a megfelelő alapanyagokból, ami az egész világon nagyjából ugyanaz.
Azon miért nem hőbörög senki, hogy kenyér címszó alatt vegyipari hulladékot árulnak, holott ez [a kenyér] még mindig nemzeti eledelnek számít?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#76) szupermacs válasza Apollyon (#75) üzenetére


szupermacs
veterán

Boltban hamarabb megkapom a csokit, nem fogok egy falat miatt főzőcskézni. Mindent meg lehet csinálni, de azért vannak előre elkészítve, csomagolva és eladva, mert igény van arra, hogy ne nekünk kelljen.

(#77) nemlehet válasza szupermacs (#74) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez elég sok helyen megjelent, sokszor van róla szó. Ez több dologból tevődik össze, egyrészt itthon nagyon nyomottak a felvásárlási árak, ezért inkább külföldre termelnek a cégek, másrészt igazából igény sincs rá. Nem véletlen nincs több féle prémiumtermék a legtöbb boltban, egyszerűen nem kel el.

Amúgy a mezőgazdaság közel sem olyan jó mint azt sokan hiszik. Eleve rossz a legtöbb termelő hozzáállása, az állam hatalmas nyomás alatt tart rengeteg területet, elbaszott a támogatási rendszer, technológiai elmaradás van (és itt elsősorban nem a traktor korára kell gondolni). A legfőbb gond az, hogy nem tudják garantálni se a minőséget, se a mennyiséget egy adott áruból, így pedig nem lehet hosszú távú szerződéseket kötni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#78) djculture válasza Apollyon (#75) üzenetére


djculture
félisten

Ja majd kakaófát nevelsz itthon mert normális minőségű kakóport itthon lehetetlen találni..

(#79) Apollyon válasza szupermacs (#76) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak éppen otthon ezeket meg lehet csinálni cukor nélkül teljesen egészségesen is, ha nem is totál diétásan de legalább sokkal jobb minőségben és olcsóbban és még finomabban. Arról nem beszélve hogy nem csak egy falat, hanem jóval több.

(#78) djculture: Tudsz venni jó kakakóport, szerencsére cukor nélkül. Nyilván nem szerencsiről beszélünk. De amíg a neszkvik miatt panaszkodnak az emberek, ezt a kakaófás panaszt meg sem láttam :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#80) Kasya válasza szupermacs (#74) üzenetére


Kasya
nagyúr

Elvileg ki kellene irni, de sokszor nem latni a cetlit.

En onnan tudom, hogy ranezek es latom. Ismerem a minositesi szabályok nagy reszet, foleg zoldseg, gyumolcs eseten.

(#81) szupermacs válasza nemlehet (#77) üzenetére


szupermacs
veterán

Én most arra gondolok, hogy:
1. beleharapsz és megállapítod az osztályát
2. csomagolva van és a gyárban írják rá
3. a boltban az árcédulára írják rá és nem a csomagolásra?

(#80) Kasya: Nem állok messze a kereskedelemtől, mert boltban dolgozom és én írom rá a cédulákra. Nálunk azért írnak másodosztályt, mert kisebb az esélye, hogy tévedünk. Ezt kaptuk utasításba, így kell csinálnunk. Amíg az első osztályúnak rengeteg szempontból kell megfelelnie és komolyabban ellenőrzik, addig a másodosztályút nem figyelik ilyen komolyan. Ezért találkozhatsz rengeteg alkalommal ezzel.
Persze lehet mondani, hogy te ránézel és megmondod, de én ezt kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#82) szupermacs válasza Apollyon (#79) üzenetére


szupermacs
veterán

Csak nekem lehet, hogy nem lesz hozzá kedvem és energiám. Valamit valamiért. Persze értem mire gondolsz, én pálinkából és lekvárból sose veszek boltit, csak házit ismerőstől.

(#83) Kasya válasza nemlehet (#77) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert az agrar kozel sem olyan elmaradott itthon. Rengeteg k+f es egyeb tamogatast lehet lehivni, palyazni. Aki nem vak, az ezeket kihasznalja. Igaz, a felvasalasi arak terulettol fuggoen sakkban tartjak a gazdakat, de az elobbi megoldas nekik is tud biztositani megoldast. Hosszu tavon majd kiderul mi lesz 2020 utan... nem fenyes a jovo, az biztos. Most kell ra felkeszulni, mert utana mar keso lesz.

Aki meg a minoseget nem tudja garantalni, ne kosson szerzodest. Amugy a szerzodteto partnerek sem hulyek, nem adnak lehetoseget fejletlen gazdasagok (ertsd technikai es szakmai hiany) szamara.

(#84) Blindmouse válasza Apollyon (#75) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Persze, már megyek is az udvarra fákat pofozni (punching trees) hogy aztán csákányt készítsek hogy tudjak vasat bányászni vele, hogy ne a bolt szemetet vegyem.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#85) szupermacs válasza Blindmouse (#84) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez kicsit sarkítás, mert vannak amiket tényleg érdemes otthon megcsinálni, de nekem a csoki pont nem ilyen lenne, amit példának hozz fel.

(#86) Apollyon válasza Blindmouse (#84) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te írtál már valaha életedben konstruktív, építő jellegű hsz-t?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#87) mephi666 válasza szupermacs (#85) üzenetére


mephi666
nagyúr

...én pálinkát meg sört szívesen főznék otthon, de valószínű nem örülnének a szag miatt a szomszédok :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#88) szupermacs válasza mephi666 (#87) üzenetére


szupermacs
veterán

Ausztráliában lehet kapni "szirupot"(?), amiből 20-25 liter sört le tudsz főzni. Minőségben sokkal finomabb, mint amiket a boltban kapni palackozva. Általában erősebbek az üveges söröknél és olcsóbbra is jön ki. Hetekig azt ittam, de olyan meleg időben elég hamar beütött és inkább áttértem a fentebb említett XXXX Goldra, ami 3,5%. :DDD Itthon is biztos be lehet szerezni ezt a cuccot, de őszintén szólva még nem kerestem. Viszont nagy "festékes fémdobozban" volt odakint és rengeteg fajta: félbarna, barna, lager, stb.

(#89) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Amúgy fölösleges háborogni a nemzetközi márkákon, a magyar márkák semmivel sem jobbak. Már ami magyar még. A nagy magyar láncok botrányos minőségű saját márkás cuccokat forgalmaznak, és rengeteg a botrányosan rossz húsáru. A 400 Ft/kg-os COOP párizsit állatoknak sem adnám még frissen se. Penetráns dögszag van az Auchan és a Coop húspultja körül - a Tesco, Spar érdekes módon nem bűzlik, sőt szemre is jobb, bár nekem bejáratott hentesem van. CBA magyar létére egyébként is az üzletláncok legalja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#90) mephi666 válasza szupermacs (#88) üzenetére


mephi666
nagyúr

na ezt megnézem majd, hogy működik :D

#89: dolgoztam együtt 15 éve olyanokkal, akik húsüzemet megjártak... meséltek sokat arról, hogy a párizsiba/virslibe mi ment... kb azóta nem sok párizsit ettem és virsliből is megválogatom, mi megy a kosárba (pl pikok a lidl-ből, 83% hústartalommal)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#91) Blindmouse válasza Apollyon (#86) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Sajnos van egy olyan rossz szokásom, hogy badarságokra szarkasztikus túlzásokat írok.
A "mért nem csinálsz magadnak nutellát" az a kategória.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#92) Dilikutya válasza mephi666 (#87) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vidéken élek, szerencsére van, aki megtermelje és megfőzze a pálinkát. Sört már érdemesebb lehet kicsiben otthon is megpróbálni, mivel a különféle maláták, komlók, élesztők miatt rengeteg variációs lehetőség van úgy is, ha nem ízesíti az ember.
Pl. én nagyon szeretem a búzasört és az IPA-t, de nem rémlik, hogy akár kézműves szinten is találkoztam volna búza IPA-val - ami nem zárja ki, hogy nincs. Erre egy haver főzött egyet, és megkönnyeztem, olyan finom volt. És itt is el lehet játszani a különféle komlókkal (van is ugye az egyik kis főzde Bakancslista sorozata, amiben az alapsör ugyanaz, csak a komló változik, talán neked nem is kell bemutatni, ha sörtopikos vagy :) ) vagy akár pörkölt búzát is keverni bele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#93) Apollyon válasza Blindmouse (#91) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem értem hogy miért lenne badarság, amikor a nutella nem létszükséglet, de otthon is lehet csinálni egyébként. Persze aki ezen akar élni azt szeretettel várják a diabetológián.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#94) YceBear


YceBear
tag

Nemi kiegeszites. Mas orszag - mas szokas- mas izles. 1 - 1 uj termek vagy izvaltozat piacra dobasat megelozi nemi piacfelmeres, amiben egyszeru kerdesekre kell valaszolni pl edesseg illetve iz intenzitasara vonatkozoan. Ezeken rendre az jon ki, hogy a magyar vasarlok igenylik az edesebb izt.

(#95) djculture válasza mephi666 (#90) üzenetére


djculture
félisten

40% minimum a hús tartalom a virslinél. Pont a lidl árult tavaly 18%-ost amiért megbüntette a NÉBIH: [link]

2017. augusztus 1-jétől tovább keményednek majd a Magyar Élelmiszerkönyv húskészítményekre vonatkozó előírásai, ugyanis a jövőre életbe lépő szabályok értelmében a virsli hústartalmának el kell érnie minimum az 51 százalékot, a termékben található MSM (csontokról mechanikusan lefejtett hús) aránya pedig nem haladhatja meg a 10 százalékot.

[ Szerkesztve ]

(#96) Blindmouse válasza Apollyon (#93) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Figyelj már, nem tudom hogy működik ott a 18. században neked az internet. Vagy nemrég olvasztottak ki?
Elmesélem, volt itt egy olyan dolog, hogy ipari forradalom. Belinkelem, hátha hozzáfész a Wikipédiához.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ipari_forradalom
A lényege az, hogy vannak a manufaktúrák, ahol feldolgozzák a mezőgazdasági termékeket.
Meg pl, hogy nem kell otthon köpülni a tejet tudod, hanem meg lehet venni a boltban.

Persze ha ez neked hobbi vagy valami, akkor hajrá. Én inkább bent vagyok az irodában 10 percet hogy pár havonta meg tudjak venni egy nutellát, őgyis olyan dolgokkal töltöm el az idő nagy részét, mint középkori emberekkel való vitatkozás fórumokon.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#97) Cathfaern válasza Blindmouse (#96) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csak a legvégébe olvastam bele, szóval nem tudom honnan jutottunk el a házi nutelláig, de ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy pont ugyanolyan állagú legyen a nutella, mint a bolti (amihez pálmaolaj kell, meg ipari gépek, hogy ugyanannyira sima legyen), akkor kb. annyi munkaidőbe telik elkészíteni otthon, mint amennyi plusz időbe telik, hogy a boltban elmész abba a sorba is, ahol nutella van :)

(#98) dabadab válasza Cathfaern (#97) üzenetére


dabadab
titán

"ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy pont ugyanolyan állagú legyen a nutella, mint a bolti"

A topikindító hír többek között arról szólt, hogy a Mo-n vett Nutella nem pont olyan állagú, mint az osztrák minta :DDD

"akkor kb. annyi munkaidőbe telik elkészíteni otthon, mint amennyi plusz időbe telik, hogy a boltban elmész abba a sorba is, ahol nutella van :)"

Ezt mondjuk azért kétlem, legalábbis nekem 30 másodpercet (ez a pesszimista változat, mert az Aldiban amúgy is el kell mennem mellette) az is simán elvisz, hogy bepakoljam a cuccokat a mosogatógépbe.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#99) Cathfaern válasza dabadab (#98) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A topikindító hír többek között arról szólt, hogy a Mo-n vett Nutella nem pont olyan állagú, mint az osztrák minta :DDD"
Ok, ezt benéztem :D

Jó, idővel nyilván túloztam. De gyakorlatilag fogod az alapanyagokat, belevágod a robotgépbe, és addig küldöd neki amíg megfelelő állagot el nem éri. Ez se nem bonyolult, se nem időigényes. De tudom manapság már nem élünk olyan kőkorszakban, hogy az ember otthon főzzön, szóval nincs robotgép se otthon, mert inkább megvesszük mindenből a készre előállítottat :U (nyilván ez nem neked ment már)

(#100) Lauda válasza weiss (#62) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem. Ez megint csak akkor problema, ha nem az van bent es annyi, mint ami ra van irva. Mi azzal a gond, hogy itt 48 ott pedig 60 grammos a levespor? Kb mintha arrol cikkeznenek, hogy itt masfel liter kolat kapok a coca cola megnevezesu italbol, ott pedig 1.75 litert. De az van bent es annyi amit rairtak? Ha igen, akkor abban semmi kivetnivalo nincs. Ez is csak media frocsoges, lenyegi poblema nincs vele.

Multkor volt egy topik, hogy szar tejfolt vett valaki. Kozben az volt rairva, hogy frissfol. Szerinted hanyan ertettek meg, hogy azt kapta ami ra volt irva?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.