Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nemlehet válasza Kasya (#83) üzenetére


nemlehet
őstag

Persze van ilyen is, vannak akik pályáznak, de mégis úgy tűnik, hogy EU-s szinten nem valami versenyképes a magyar mezőgazdaság. Vannak kivételek meg szezonális termékek (pl cseresznye, meggy nagyon megy amikor szezonja van, északra viszik kamionszám)

Az egész problémát jól jelzi, hogy a Michelin csillagos magyar éttermek marokkóból, meg spanyolból hozatják a zöldséget, krumplit. Egyszerűen nincs olyan magyar gazdaság ami garantálni tudná, hogy nah egész évben tudok neked a kívánt minőségben szállítani. Marokkóban meg van. Ez a probléma...

Persze el lehet ütni az egészet azzal, hogy nemzetrontó urizálás az egész, miért nem jó marcsi néni burgonyája, de azért valamitől árulkodik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#102) mattew


mattew
tag

Véleményem szerint a probléma a következő:
A boltokban/vendéglátóipari intézményekben kapható áruk minősége folyamatosan csökken, mivel az emberek elsősorban az olcsó termékeket keresik. Ezért lassan egyre kevesebb minőségi termék kapható (illetve csak lényegesen drágábban, mint amennyit a minőség javulása megengedne), annak ellenére hogy van olyan réteg, amely erre tart igényt. Ha ezt a vásárló (mi) nem teszi szóvá, akkor ez a tendencia folytatódik.

A vásárlóknak tudatosítaniuk kell(ene), hogy a minőségibb termékekért hajlandóak ARÁNYOSAN többet fizetni. Ellenkező esetben az olcsó termékek még rosszabbak a jó termékek pedig megfizethetetlenek lesznek. Viszont jelenleg az a tendencia mutatkozik meg, hogy a pék megsüti a legolcsóbb kenyeret a leggyengébb lisztből és adja x összegért, az a kenyér ami pedig a közepes lisztből készül (tételezzük fel másfélszer annyi idő és drágább alapanyag kell az elkészítéséhez) dupla annyiba kerül. Így olcsójános is rosszul jár (ő kénytelen az olcsóbbat megvenni) és tudatostamás mosolya se lehet felhőtlen (ő kénytelen a minőségibb termékért jóval többet fizetni mint amennyi indokolt lenne). Ha nem szeretnénk hogy csak az 500 forintos "hamburger" és a +10000 forintos gourmant menü maradjon akkor időről időre jelezni kell a gyártók felé azt az igényünket, hogy hohó mi itt középen is ennénk valamit mondjuk 2500-ért.

A legnagyobb probléma a csináld magad elmélettel, hogy ha valaki reggel 1 órát utazik a munkahelyére, ott 8 órát dolgozik 1 órát utazik haza, 1 órát sportol, mondjuk másfél órát tölt evéssel és tisztálkodással, mellé még aludna 8 órát annak kb 3 óra szabadideje marad hétköznap (és még nem számoltuk a gyerekeket és a családot). Ha hozzávesszük, hogy az illető nem szeret főzni akkor valószínűleg nem szeretne ebből a viszonylag kevés szabadidejéből arra áldozni, hogy maga főzzön (illetve teremtse elő az ehhez szükséges hozzávalókat, mivel a késztermékek nagy része elérhetetlen/ehetetlen). Mivel én kb fél óra alatt sütöm meg az 1 embernek való bécsi szeletet, ezért nekem jobban megéri ha egy szakácsra bízom azt, aki mondjuk 10-et is elkészít ennyi idő alatt (gyakorlat+eszközök). Namost ha ő csak a leggyengébb húst használja jó vékonyan sok prézlivel, viszont én mondjuk tiszta friss mellehúsából kérném kevés prézlivel akkor mindketten hoppon maradunk (én nem eszek ott, így kénytelen vagyok megsütni magamnak). Ha viszont szólok a szakácsnak, akkor olyan kompromisszum köthető mivel mindketten jól járunk

Ezért tartom szükségesnek, hogy a vásárló jelezze igényét a minőségi termékekre IS.

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#103) Csapoati válasza Apollyon (#93) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nutellát még csak-csak, de normális csokoládét nem igazán könnyű csinálni otthon. Pl. hogy oldod meg a hűtést-temperálást, a kakaópor és a cukor finomra őrlését, a konsolást, stb.?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#104) Blindmouse válasza mattew (#102) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jelezve volt. A Staropramen egy nagyon jól fogyó sör volt MO-n. Mert nem magyar volt, kukoricadarából meg nem oda illő anyagokból. Mi volt a válasz rá? Elkezdték otthon kukoricából gyártani, és olyan moslék lett mint a többi.
És akkor a Straro nem is egy hűde kiemelkedő sör.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#105) mephi666 válasza Blindmouse (#104) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig szerintem a staro egy igen jó sör... volt... vagyis amit cseheknél kapni, az valószínű még mindig jó, de amióta a hazairól eltűnt az "import" felirat és kukoricával megnyomva főzik, azóta nem veszek :( szeretem a sört... viszonylag sokat is ittam, de eljutok lassan oda, hogy inkább kevesebbet/ritkábban, de akkor importat és jót :K esetleg hazaiból kisebb főzdék termékeit, amik ugyan drágábbak, de élvezettel iszom... pár hete pár üveg valami csatosüveges bajor sört is vettem: kb 500huf/üveg volt, de jól is esett... meg most ott a hűtőben hétvégére elegendő schwarz oettinger... az is finom

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106) Lauda válasza Blindmouse (#104) üzenetére


Lauda
félisten

A staroprament tenyleg tonkretettek, pedig regen finom sor volt.

(#107) viharhozo válasza nemlehet (#101) üzenetére


viharhozo
addikt

Komolyan az meri a magyar mezogazdasag versenykepesseget, h van-e olyan kerteszet, ami kepes ellatni egy Michelin-csillagos ettermet?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#108) Dilikutya válasza Blindmouse (#104) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bár nekem sem ízlik a hazai Staropramen, de kukorica nincs benne. Sőt, még jobb is, mint az a világos Krusovice, amit a Heineken importál. A régi import világos jobb ízű, de azt azóta a Spar is csak mutatóban forgalmazza.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109) Apollyon válasza Blindmouse (#96) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Úgy látszik nem értetted meg amit írtam, vagy csak félreolvastad mert nutella ragadt a szemedbe. Úgy kellett volna érteni, hogy házilag is el lehet készíteni, minden bizonnyal egészségesebben, mintha a boltit vennéd. Ennek mondjuk azért is lenne jelentősége, hogy ne 60 évesen murdelj meg, mert egész életedben csak mocskot ettél.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#110) dabadab válasza Apollyon (#109) üzenetére


dabadab
titán

"Úgy kellett volna érteni, hogy házilag is el lehet készíteni, minden bizonnyal egészségesebben, mintha a boltit vennéd."

És minden bizonnyal egészségtelenebbül is, meg pont úgy is, meg a "bolti" (ha nem konkrét termékről van szó) is elég nagy szórást mutat, meg azért akadnak problémák,ha az egészet egyetlen "egészségtelen" mérőszámmá akarnánk redukálni.

Ezt a mondatot olvasva van egy olyan érzése az embernek, hogy úgy képzeled, hogy az élelmiszerüzemekben ott van egy "egészségtelen adalékadak" nevű zsák és sátáni kacaj közepette azt szórnák a készülő élelmiszerbe - ez azért nyilván nem így van.

DRM is theft

(#111) NOVGAB válasza Blindmouse (#6) üzenetére


NOVGAB
csendes tag

Hát azért nem csak Németben olcsóbb és jobb minőségűek a termékek 320ft idekint a Knorr fix alap (Lengyelországból behozott termék)

A bizalom olyan, mint egy üvegpohár. Ha eltörik, megragaszthatod, de soha nem lesz ugyanolyan.

(#112) Dilikutya válasza dabadab (#110) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kevés "A világ titkai" bejegyzést olvasol a Facebook-on. Onnan megtudnád, hogy az árnyékkormányok és a gyíkemberek pontosan ezt teszik. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#113) Apollyon válasza dabadab (#110) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor rossz érzésed van.

"Ezt a mondatot olvasva van egy olyan érzése az embernek, hogy úgy képzeled, hogy az élelmiszerüzemekben ott van egy "egészségtelen adalékadak" nevű zsák"

Nem én képzelem úgy, hanem a gyártók teszik azt, hogy megpróbálnak mindent a lehető legspórolósabban kihozni úgy, akár a minőség rovására is, hogy még mindig megvegyék a szarjukat a vásárlók.

Mondjuk speciel nem vagyok benne biztos hogy pont a nutellát meg lehet-e egészségesebben oldani otthon, de cukor és cukor között is van ám különbség. Meg mintha édesítőszerek is léteznének. Ettől függetlenül a nutella is egy hulladék, a külföldivel együtt. Szóval majd a jövőben két infarktus vagy inzulininjekció között majd elgondolkodhattok ezen a gyíkemberekkel.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#114) fordfairlane válasza nemlehet (#101) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az egész problémát jól jelzi, hogy a Michelin csillagos magyar éttermek marokkóból, meg spanyolból hozatják a zöldséget, krumplit. Egyszerűen nincs olyan magyar gazdaság ami garantálni tudná, hogy nah egész évben tudok neked a kívánt minőségben szállítani. Marokkóban meg van. Ez a probléma...

Már miért lenne ez probléma? Ott jóval könnyebb télen nyáron termeszteni, mint nálunk. Nem véletlen, hogy ilyenkor a nem-mislencsillagos Tescoban is spanyol-, meg marokkói paprika és paradicsom kapható. Nálunk is meg lehet valósítani, csak épp nem elég költséghatékony egész télen fűteni hatalmas fóliasátrakat. Ez akkor nem lesz probléma nekünk, meg a többi európai országnak, ha majd mi is a mediterrán övhöz fogunk tartozni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#115) Dilikutya válasza fordfairlane (#114) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk friss paradicsom télen is kellhet, a téli fóliás paradicsomnak meg semmi íze nincsen. Nyáron itt sem kapni marokkóit. A lengyel tejet (nem feltétlen minőségbeli szempontok miatt) nagyobb bajnak tartom, szerencsére a saját fogyasztásom nagy része termelői ma már ismét.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#116) Hieronymus válasza Apollyon (#113) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem a spórolás a cél önmagában.

Olyan termékeket dobnak piacra, amit a vásárlók meg fognak venni.
A vásárlók még önmaguknak is ellentmondó igényeket támasztanak.

Legyen tartós, félnap után, ne kelljen kidobni. Az állaga maradjon meg. Ne legyen cukros, de azért maradjon édes és zamatos.

Mit tesz a gyártó.
Négyféle cukrot használ. Tele nyomja stabilizátorral az élelmiszert. Ízfokozóból sem spórolhat.
A 0.1% zsírt tartalmazó élelmiszernek kell valami ízt adni. Megy bele só, cukor és a mesterséges ízfokozó.

Az lehet, hogy Magyarországon néhány gyártó helytelenül ismeri fel az érdekeit és spórol, de az hosszútávon piacvesztéshez vezet.

A cukor nem élelmiszer, hanem ízfokozó anyag. Ennek megfelelően kellene használni. És nem nagyon váltható ki édesítő szerekkel, mert az édesítő szerek még kedvezőtlenebb élettani hatásokat produkálnak.
Az, hogy cukrozatlan élelmiszert alig lehet kapni, nem a spórolás jele. Egyszerűen ezt veszik jobban a fogyasztók.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#117) Cathfaern válasza Apollyon (#113) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nutellaban torok mogyoro, kakao, zsiradek es cukor van. Mogyoro es kakaoval nincs baj, ebben szerintem megegyezhetunk. Zsiradek vitathato (foleg ha az eredeti palmazsir), de egyre tobb tanulmany abba az iranyba mutat, hogy csak hamis mitosz a zsirmentes etrend, es palmazsir helyett hasznalhato mas zsiradek is. Cukor tenyleg problemas viszont, de igen, leteznek edesitok (amiknek nincs se mellekhatasa se mellekize). Szoval osszessegeben egy hazi nutellat meg lehet csinalni total egeszsegesre. Nyilvan mertekkel fogyasztas utana is szempont, de ez igaz majdnem minden etelre.

Hieronymus
"És nem nagyon váltható ki édesítő szerekkel, mert az édesítő szerek még kedvezőtlenebb élettani hatásokat produkálnak."
Konkretan melyikre gondolsz? Eleg sok edesito van, kar lenne az osszeset egy kalap ala venni.

[ Szerkesztve ]

(#118) Blindmouse válasza Apollyon (#109) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Válaszolnék, de el vagyok foglalva a malomépítésel. Ezentúl búzát fogok termeszteni, hogy ne kemtréles lisztes kenyeret egyek. Még nem tudom hogy jut erre időm munkábajárás mellett, de biztos menni fog.
Már tervezem is a kakaóbab ültetvényeket. Nem is veszek több belga csokit, amit otthon csinálok az biztos jobb.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#119) Apollyon válasza Cathfaern (#117) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom nem bonyolult, már ezer éve nem ettem amúgy nutellát, annyira sosem rajongtam érte. Inkább még kölökkoromban a Milky Way krémet szerettem, az nagyon király volt, de nincs már régóta.

"de egyre tobb tanulmany abba az iranyba mutat, hogy csak hamis mitosz a zsirmentes etrend"

Zsírra egyértelműen szükség van, pláne a ketogén diétán élőknek :D Amúgy zsírokból is van 1000 féle, sajnos a legtöbb esetben csak a rossz zsírokból raknak a kajákba. A pálmaolaj kevésbé rossz mint a napraforgó, de nem annyival hogy ne kellene kerülni. Helyette ott a kókuszzsír, ami bár jóval drágább de lehet benne normálisan sütni úgy hogy nem ég meg. Én már csak ezt használom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#120) Hieronymus válasza Cathfaern (#117) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Eleg sok edesito van, kar lenne az osszeset egy kalap ala venni."

Hadd kérdezzek vissza.
Melyiknek nincs mellékhatása?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#121) Cathfaern válasza Hieronymus (#120) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Normal mennyisegben fogyasztva pl. Stevia, eritrit, sucralose amiknek nincs jelenleg ismert mellekhatasa.

(#122) Hieronymus válasza Cathfaern (#121) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

stevia:
hányingert, fejfájás, anyagcsere zavar, sejtkárosodás, impotencia

eritrit:
hasmenés, gyomorfájás, fejfájás

szukralóz:
Gyomor- és bélproblémák, agyvérzés, szédülés és migrén, homályos látás, allergiás reakciók, megnövekedett vércukorszint, súlynövekedés

Az a baj, hogy a mellékhatások minden embernél mások. Ha későn jelentkező mellékhatások a dominánsak, már beáll az egészségkárosodás.

De a cukorral is hasonló gondok vannak.
Egy ismerősöm/barátom folyamatosan P@psit ivott. Amikor utoljára találkoztam vele, már nem itta. A napi 2-2,5 liter tönkre tette a máját.

DE! Az összes édesítőszer közül, még mindig a cukor a legkevésbé káros, ha visszafogott mennyiségben fogyasztjuk. Az őseink, cukorra különösen érzékeny része már kihullott az évszázadok folyamán.
A pótszerek többsége, nagyon friss találmány.

Aki viszont az édesítőszereket választja, az bevállalja a kockázatot. Ha tudja, hogy van kockázat, akkor az ő döntése, el kell fogadni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#123) Cathfaern válasza Hieronymus (#122) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezeket a mellekhatasokat mi alapjan listazod? Mert gyakorlatilag az osszes kutatas ami ilyeneket kihozott, azt allatokon vegeztek es emberre atszamitva ilyen napi tobb ezres adag mellett jottek elo. Ugy meg kb. mindennek mellekhatasai vannak, nagy tetelben a sargarepa is halalos.

(#124) Apollyon válasza Hieronymus (#122) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az összes édesítőszer közül, még mindig a cukor a legkevésbé káros, ha visszafogott mennyiségben fogyasztjuk

Visszafogott mennyiségben az édesítőszer a kevésbé káros, bár én még nem hallottam olyat, hogy valaki megbetegedett a szukralóztól. Ellenben nagyon sok cukorbeteg van világban, úgyhogy ez az elméleted megdőlt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#125) Hieronymus válasza Apollyon (#124) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ellenben nagyon sok cukorbeteg van világban, úgyhogy ez az elméleted megdőlt."

Ezt gondold át.
A cukorbetegség egy anyagcserezavar betegség.
Az egyes típusú betegség esetén az inzulin termelő sejtek részben vagy egészben károsodtak.
A kettes típusú betegség esetén a sejtek inzulin rezisztensé válnak. Folyamatosan emelkednie kell az inzulin szintnek, a vércukor befogadásához.

A vércukor nem csak az elfogyasztott cukorból keletkezik. Majdnem az összes szénhidrát fajta vércukorrá alakul át. A szénhidrátokon túl a zsírokat is cukorrá tudja bontani a máj.

Ami majdnem bizonyos a betegséggel kapcsolatban, hogy egy kettős szabályzás működik a testben.
Az inzulin a vércukor felszívódást segíti. Egy, a csontvelőben képződő hormon is felelős a felszívódás szabályzásáért.

Ha az inzulin termelés nem elégséges, akkor fogyás tünetmentessé teszi a betegséget. A kevesebb sejthez már elegendő a megtermelhető inzulin mennyisége.
A sovány, kettes típusú betegek esetében nem az inzulin termelés a gond. Számukra az inzulin életmentő, de csak tüneti kezelés.Számukra új fajta gyógyszer kutatása folyik, több országban.

Egy biztos. A túlzott cukor fogyasztás elősegíti a diabétesz kialakulását. Viszont önmagában nem felelős érte.
A D3 vitamin, ami nem is vitamin a szakemberek szerint, illetve a vitamin alacsony szintje és a cukorbetegség között arányosság van. Minél alacsonyabb a D3 szint a vérben, annál erőteljesebb az inzulin rezisztencia.
Egészséges ember esetében, a téli időszakban 2000 IU lenne az ideális vitamin bevitel. A napi maximumot 4000-re határozták meg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#126) Apollyon válasza Hieronymus (#125) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azzal hogy ezt bemásoltad, mit akartál vele mondani? Mert semmiben sem cáfolja a #124-ben írtakat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#127) Hieronymus válasza Apollyon (#126) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Bocsika, mit és honnan másoltam be?
Gondolom be tudod linkelni az eredetit, hogy ilyet írsz.

Mellékesen cáfolja az állításodat, miszerint "Ellenben nagyon sok cukorbeteg van világban" a cukorfogyasztás okán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#128) Apollyon válasza Hieronymus (#127) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ugye te is egyetértesz abban, hogy azért van annyi cukorbeteg a világban mert nem étkeznek rendesen? Az, hogy valaki genetikailag hajlamosabb rá, még nem jelenti azt, hogy nem tehet ellene.
Meg mégis, mitől lesznek cukorbetegek, a víztől? :F Nem, hanem azért, mert a többség még mindig mocskot zabál mindennap. A bevizsgált cuccoknak – amik miatt ugye most megy a sírás – szinte mindegyike tartalmaz cukrot. Persze tudom nehéz elfogadni, hogy nem rajtunk kívülálló okokból is könnyen meg lehet betegedni, de sajnos ez az igazság.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#129) Hieronymus válasza Apollyon (#128) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem.
A cukor több betegségért tehető közvetlenül felelőssé. Máj, keringési betegségek. elhízás, ...
A cukorbetegségért viszont nem közvetlenül felelős.
A világ több helyén, például Indiában magas a cukorbetegek aránya.
Pedig hagyományosan étkeznek, sokszor vallási előírások szerint. Kevés nagyipari hulladékot lehet velük megetetni. Részben nem tudják megfizetni, részben nem fér bele az étkezési szokásaikba.
A víztől sem lehetnek cukorbetegek.
Marad a túlzott szénhidrát bevitel. (Természetesen a cukrot beleértve, mert az is szénhidrát.)

A cukorbetegek fejében is nagy a zűrzavar. A szőlőcukorra úgy tekintenek sokan, mint a megengedett cukorra.
Pedig csak a külső inzulin bevitel után segíti gyorsan helyre tenni a vércukor szintet. Gyógyszerként kell tekinteni rá.
Van Pécsett cukrászda ahol tartanak szőlőcukorral készült fagylaltot.
Rengeteg cukormentes termék kapható. A cukorkák közöttük a legveszélyesebbek. közel 99% szénhidrát. a maradék ízesítő vagy köhögés csillapító anyag. Mivel cukormentes, sokan azt hiszik, hogy láncban lehet betolni a testbe. Pedig nem, csak arra jó, hogy ne tudjon csökkenni a vércukor szint.

A magas cukortartalmú élelmiszereket és italokat nem szabad megvenni. Ennyi. Amiben 2-3% van, azt még meg lehet enni. A gyümölcslevek, gyümölcs joghurtok többségét nem szabad levenni a polcról. Ennyi.
A cola és társaiban általában kevesebb van, ezekből évente néhányszor lehet inni.

Édességből a habos torták a legjobbak. Viszonylag alacsony szénhidrát tartalmuk mellett, a zsírok adják az ízt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#130) snecy20


snecy20
veterán

Az a baj itt, hogy nekünk magyaroknak ha megfelel a vajízű margarin, meg a kukoricázott sör, akkor úgy kell nekünk. A szalámikban, virslikben több az adalék, mint a hús, a csokoládék olyanok mintha viaszt kaptál volna be, mert az életben nem olvad el a szájban kakaó híján. A tejföl valami frissfölnek álcázott híg savó, a boltok polcain lévő borok 80%-a pedig neurotikus hatású, előbb lesz tőle az embernek epilepsziája meg idegrendszeri megbetegedése, minthogy a máj kikészüljön. Egyébként pedig a lista végtelen. A minél olcsóbb előállításra való törekvés már rég átlépett olyan határokat, ahonnan visszaút nincs, a jóvátehetetlen káros élettani hatásokról meg nyilván nem mostanában fogunk tényfeltáró kutatásokat olvasni, lásd daganatos megbetegedések. Leépítették az igényszintünket. Ugyanis mostmár évek óta azt hallom vissza a 40 év felettiektől, hogy a lesajnált szocializmusban legalább az élelmiszerek megütöttek egy nívót. Nem a liberalizált piaccal van itt a gond, hanem a "mindent lehet" szemlélettel. Az állam simán asszisztál, és asszisztált is 26 évig a szarnak a nyakunkba öntéséhez.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#131) mephi666 válasza snecy20 (#130) üzenetére


mephi666
nagyúr

rajtad múlik a választás: hogy 10 doboz kukoricás "sör" helyett ugyanannyiért veszel 6 doboz minőségi importot... vagy frissföl/farmföl helyet kicsit drágábban tejfölt... növényi "sajtkészítmény" helyett valamivel drágábban normális sajtot... és még lehetne sorolni... mindenkinek ott a lehetőség választani, de amíg a többség igényét kielégíti az olcsó "utánzat", addig a kínálat nagyja ebből fog állni :K kereslet-kínálat, ez mozgat mindent és amíg nem változik meg a vásárlók gondolkodása, addig a boltok pultjain sem lesz változás... pl ha senki nem venne frissfölt/farmfölt, hanem a készlet nagyja folyamatosan ott rohadna meg a boltban, tejfölből pedig hiány lenne, azonnal változna a kínálat is :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#132) snecy20 válasza mephi666 (#131) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, de épp ez a baj, hogy ezek az éles határok már rég összemosódtak. Messze nem tudom mindig előre azt, hogy amit veszek, az egyértelműen egyik kategória-e, vagy a másik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#133) Csapoati válasza snecy20 (#130) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A csokoldáék biztos nem olyanok, mint a viasz, mert szabályozott, hogy mennyi minimális kakaószárazanyag-tartalom kell legyen bennük (tehát tudsz válogatni ez alapján is). Ami ezt nem ugorja meg, az kakós tejtábla néven fut. A szocializmust meg azért nem érdemes visszasírni, mert akkor sokkal lazábbak voltak a szabályok, ráadásul a konkurencia hiánya miatt nem is voltak rákényszerülve arra, hogy jobbat gyártsanak.

mephi666: Igazad van, ma már szerencsére nem 2-3 féle cucc van a nagyobb boltokban, hanem lehet minőségit is vásárolni. Elég megnézni mondjuk a sajtpultot. Van 100g-os szeletelt sajt 250 Ft-ért meg 900-ért is. Vagy a kedvenceim: vannak már vaj-margarin keverékek, melyek vajízűek, de jobban kenhetőek a vajnál. Sajnos drága (kb 600-700 Ft a 250g), de cserébe viszont jó.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#134) dabadab válasza snecy20 (#130) üzenetére


dabadab
titán

"évek óta azt hallom vissza a 40 év felettiektől, hogy a lesajnált szocializmusban legalább az élelmiszerek megütöttek egy nívót."

Első kézből származó infó: lóf@szt.
A szocializmus volt az, amikor lezüllöt a magyar mezőgazdaság, a szakács- meg a cukrászmesterség.
Most legalább lehet igényesen csinálni a dolgokat, de abban a csóró hiánygazdaságban sokszor még csak az esély se volt meg.
Ha a most kapható Milkával gondod van, akkor érdekelne, hogy mit szóltál volna a Katica tortabevonóhoz, vagy a citrompótló tablettához vagy a cikória kávépótlóhoz meg a többi remek találmányhoz.

DRM is theft

(#135) Cathfaern válasza dabadab (#134) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Cikoria mondjuk egeszseges, de ertem hogy most nem ez a lenyeg :)

Csapoati:
Normalis vaj kenheto hutobol kiveve is, pl. Kerrygold. Illetve huto legfelso polcara kell tenni, ott van a legmelegebb.

(#136) Ringman válasza dabadab (#134) üzenetére


Ringman
nagyúr

A szocializmus volt az, amikor lezüllöt a magyar mezőgazdaság, a szakács- meg a cukrászmesterség.

az biztos. csak bele kell olvasni Németh Zsuzsána vagy Czifray István szakácskönyvébe.

(#137) sutszi


sutszi
veterán

A Nutella szálhoz annyit, hogy az összetevők listája alapján mind az Aldiban mind a Lidl-ben van azonos összetételű (arányokban is) mogyorókrém ami olcsóbb mint a Nutella. Évente kb 1-2 ilyen mogyorókrémet vettünk és ez le is fedte az éves fogyasztásunk mert ritkán jól esett betolni reggelire egy ilyen kenyeret egy pohár tejjel...De ennyivel ki is merült az igényünk.
A legutóbb kipróbáltuk a házi megvalósítást... A lényegi részt a párom végezte, de íz alapján elemezve elsőre olyan mogyorókrémet csinált, hogy azt mondtam többet nem veszünk egyáltalán. A receptúra teljesen máshogy épül fel mint a bolti verzióban. A mogyoró aránya pl 21%... Igen az első alkalom melós mindennek a kitalálása. Utána optimalizálva a munkafolyamatot gyorsítható az elkészítés.

A pro érvek:
1. Ismert alapanyagok jobb minőségben.
2. Finomabb, saját ízlésre is jobban formálható.
3. Előállítási költség alacsonyabb mint a bolti.

A kontra érvek:
1. Időt kell rá fordítani. Nyilván 0 időráfordítással nem lesz a semmiből valami... Persze nálunk ez sosem teher, mert kreatív tevékenység és szellemileg is pihentet egy ilyen tevékenység.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#138) Cathfaern válasza sutszi (#137) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Be tudod irni vagy linkelni a receptet? :)

(#139) Csapoati válasza Cathfaern (#135) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A kenhetőtől azért messze van, legalábbis az én definícióm szerint. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#140) Dilikutya válasza Csapoati (#133) üzenetére


Dilikutya
félisten

Újabban a vaj megint a barátunk, sőt jobb a margarinnál. Egyébként van, ami jól kenhető. A hófehér teavajak nem, de pl. az ír Kerrygold hűtőből kivéve is hamar kenhető, és nagyon finom, vajízű. Igaz, nem is 200 Ft a 10 dkg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#141) mephi666 válasza Dilikutya (#140) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem a májkrém a mániám: képes vagyok úgy megkenni a kenyeret, hogy vastagabb rajta a krém, mint a kenyér :DDD ...viszont azt utálom, ha kenhetetlen/kemény az állaga: van hogy kiszedi már a kenyér belét, de nem képes megtapadni rajta... vagy evés közben leugrik egy része...
pont az állaga miatt nem különösebben szeretem a vajat, asszony nálunk a fő margarin/vajfogyasztó... neki ízlik ez a vajas-margarin :K valahol hallottam, hogy van a philadelphia-nak milkás sajtkrémje... ezt vadászom már hetek óta, de sehol nem találtam eddig

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142) Dilikutya válasza Hieronymus (#122) üzenetére


Dilikutya
félisten

Napi 2-2,5 liter Pepsi nem csoda, hogy tönkretette a máját. Az nem normális mennyiség. Szeretem a Pepsit, de ésszel iszom, havonta max. 1-2 nagy palackot veszek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#143) Dilikutya válasza mephi666 (#141) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem is kimondottan a kenhetőséget tartom elsődlegesnek a májasnál, hanem a májat. A klasszikus májkrémeket nem is szeretem, nem látom, mi van benne. Amiket szoktam venni, azokon messziről látszik, hogy igazi, bélbe is vannak töltve, nem műanyagba.

A Philadelphia/Milka sajtkrémet meg tudom erősíteni. Én pár éve az Auchanban vettem, annyira nem nyűgözött le, nem érződött, hogy sajtkrém lenne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#144) mephi666 válasza Dilikutya (#143) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja hát van a jóféle házimájas, de a bolti viaszos borjúmájas is nagy kedvenc és a családi kiszerelésű globus májast is képes vagyok magában enni, mint a pudingot :) ...mondjuk állagra ez már a kevésbé kenhető kategória

ui: ha már máj, egyszer főztem májlevest :D kiskoromban mindig az volt a bajom, hogy családi ebédnél a tyúklevesben mindig kevés volt a máj... (főleg, ha más is enni akart belőle) így pár éve amikor tyúklevest főztem, megnyomtam még fél kiló májjal, hogy legyen benne elég :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145) Chaser válasza mephi666 (#141) üzenetére


Chaser
titán

vajból egy kis adagot kiraksz, pár napig semmi baja nincs és puha, kenhető

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#146) Cathfaern válasza Chaser (#145) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szobahőmérsékleten* a vaj tartóban simán eláll 1-2 hétig is avasodás nélkül.

*értsd: 20-23 fok, szóval nyáron 30 fokban más a helyzet. Mondjuk akkor már úgyis túl olvadt ahhoz, hogy jól használható legyen. Igazából a vaj ideális tárolási helye a kamra / spejz :)

(#147) Hieronymus válasza Dilikutya (#140) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A vaj mindig jobb volt a margarinnál.
Régen hidrogénezett növényi olajból készült. (Méreg kategóriába sorolandó be.)
Ma pálmaolajból készül. A finomítás hatására inkább zsír, amit vissza hígítanak valami olcsó étolajjal.

A Kerrygold közönséges vaj, amibe bekevertek némi napraforgó olajat. Ettől lágyabb hidegen.
Nem érdemes megfizetni a magasabb árát. A napraforgó olaj amúgy is túl sokszor van használva és mindenbe belenyomják. Pedig az olajok között, még az átlagos szintet sem éri el.
Sütni nem jó, mert alacsony a füstölési pontja. A salátákhoz nem ideális. Főzőolajnak meg nem ízletes.
Amikor az étkezési zsír használatának leváltására kampányoltak mellette sikeresen, a valóságnál sokkal pozitívabb színben tüntették fel.
Aztán a koleszterin okán nyomták az olajat. Talán még mindig mennek a szívbarát reklámok.
Ma már tudjuk, hogy étkezéssel bevitt koleszterin mennyisége lényegtelen. Az emberi test önmaga állítja elő a szervezetben lévő koleszterin mennyiségének nagyjából 80-85%-át.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#148) djculture


djculture
félisten

Frissítés a ma (2017 feb 20) történtekkel:
Az agrárminiszter elrendelte a hazai és külföldi kiskereskedelemben kapható azonos élelmiszerek újabb átfogó vizsgálatát. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei elkezdték a termékek összehasonlító és érzékszervi analízisét - írta közleményében a Földművelésügyi Minisztérium (FM).

Mint kiderült a botrányt okozó felmérés 2014-es volt. Több mint két éve, 2014 végén készült az a felmérés, amely 24 különböző termék osztrák és magyar piacon kapható változatát hasonlította össze egymással - válaszolta a Napi.hu megkeresésére vasárnap a Nemzet Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal

[ Szerkesztve ]

(#149) Cathfaern válasza Hieronymus (#147) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A Kerrygold közönséges vaj, amibe bekevertek némi napraforgó olajat. Ettől lágyabb hidegen."
Ilyeneket honnan veszel? :F A kerrygold vaj vaj, nem árulhatnák vaj néven, ha napraforgó olaj lenne benne.

A Magyar Élelmiszerkönyv szerint: "A vaj 20 °C-on szilárd halmazállapotú és kenhető állományú, 'víz a zsírban' típusú emulzió, amely a vízen kívül más hozzáadott anyagot nem, vagy legfeljebb tejzsírt, tejzsírfrakciót, tejeredetű tejsavkoncentrátumot, étkezési sót, színezéket és tejsavbaktérium-színtenyészetet tartalmaz. A vaj zsírtartalma legalább 80% (m/m) és legfeljebb 90% (m/m) lehet."

[ Szerkesztve ]

(#150) Chaser válasza Cathfaern (#146) üzenetére


Chaser
titán

volt leányzó úgy tatrotta, furcsálltam is, hogy nem savanyodik meg
én 2-3 nap után már nem szívesen ettem belőle, de semeddig nem tart levágni annyit ami 2-3 napig elég
én speciel szeretem hűtő hőmérsékleten is, de lágyan se volt rossz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#151) Hieronymus válasza Cathfaern (#149) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elnézést ezt benéztem.

Egyébként Kerrygold extra néven forgalmazzák ezt a vajat és nem napraforgó, hanem repceolaj van benne.
Van sózott változata is.

Egyébként Magyarországon is kapható vajkészítmény. Bár az alábbi linken már 20% olajat írnak a német 13% ellenében.
[link]

Szóval, erre az izére emlékeztem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#152) Csapoati válasza Hieronymus (#151) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát akkor tényleg benézted, mert a repceolaj ráadásul jobb is, mint a napraforgó - nyilván annak, aki bírja a jellegzetes ízét. :) Az ilyenekkel szerintem semmi gond, sőt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#153) Dilikutya válasza Hieronymus (#151) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vajkészítmény, és fel is van tüntetve rajta a repceolaj. Az nem ugyanaz, mint ha a kocka vajban olaj lenne, és vaj néven forgalmaznák.
A sima vajat szoktam tőlük venni, finom vajízű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#154) Rodi 4.80 válasza htomi85 (#3) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"Nyugati színvonalon" táplálkozni? Akkor inkább keleti módon!

(#155) Rodi 4.80 válasza gerii (#17) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A gyors éttermek is koncentrátumból hígítják a finom kólát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.