Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#231) haddent válasza leviske (#230) üzenetére


haddent
addikt

Ne haragudj, hogy csak most, sok volt a meló és nem nagyon néztem a fórumot.
Hát figyelj, nyilván nem ígérhetek semmit, de elméletileg igen. Pl. AMD procikkal egyáltalán nincs tapasztalatom, de én személy szerint az írás óta is egy intel pentium G2130 procival és 4gb rammal dolgozom, amin fut a router (tűzfal + dhcp), meg docker alatt kb 10-20 (mikro)szerver és röghögve visz mindent.

Most ehhez hozzátartozik, hogy ugyancsak 2x dedikált pci-e gigabit intel nic van benne, és mögötte egy full duplex switch, tehát a lanon belüli kommunikációt (elvileg) nem ő végzi. Viszont szerintem egy 4x intel nic hardveresen lekezeli a cuccot és nem fog kelleni hozzá cpu/ram (nem mintha a te bulldozered kevés lenne hozzá :DDD )

Ami biztos, hogy a wifi kártyát hiába rakod bele, egyrészt tudnia kell a broadcastot, ez egyből sokat kizár, másrészt elég gyengusz lesz. Nyilván kapható ilyen célra fejlesztett pci-e adapter, de valszeg marha drága lesz, én a helyedben (és így is tettem én is) egy ac routert fognék be AP -nek (vagy nyilván egy ac ap még jobb) lanon mindenféle funkciója kiiktatásával.

10gbps -vel sajnos még nem tudtam játszani, bár őszintén, nagyon nem is érzem szükségét, de amennyiben támogatott kártyát szerzel be amihez van rendes driver (gondolom szintén intel az ajánlott), akkor nem lehet gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.