Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nuke7


nuke7
veterán

Most akkor hogy is van ez..? :F

" ...a terhelve sivító hűtés..." .vs "...illetve a jó hűtés szerepel,..."

https://youtube.com/user/nuke7

(#2) csƵ


csƵ
őstag

Le is lehet cserélni a Latitude E5440-emet... :(

(#3) Mr President


Mr President
senior tag

Nagyon jól összarakta ezt a dell. Kár hogy egy vagyonba kerül. 15"-ban nem lesz?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Faja gép, csak azt nem értem, hogy ha ezt forgalmazzák idehaza, akkor a Dell Latitude 11 Education-t, meg a 13 Education-t miért nem? Talán utóbbiakból többet tudnának eladni idehaza, közelebb állnak a magyar pénztárcához, ésszerűbb gépek... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) rudi válasza nuke7 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Elég sok Ultrabook járt nálam teszten, lényegében egyetlen olyan sem volt, aminek nem sivított volna a hűtése, ha 5-10 percig max CPU terhelést kapott. Kisebb a ventilátoruk a szokásosnál, ez magasabb hangszínt okoz. Viszont elég sok olyan járt, ami a hangosabban sivított a Dellnél és sokkal jobban melegedett. Normál használatban nem hangosabb egy MacBook Airnél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) FefeeX


FefeeX
veterán

Tökéletes írás lenne ha nem lenne ott az elején az oda nem illő trollkodás.
Egyébként Macbook Air tulajként én úgy gondolom, hogy hardverileg talán jobb is lett a hasonló árú Macbook Airnél, technika szempontjából mondjuk egy 13" Airrel nehezen hasonlítható össze, mivel az Apple abba még mindig szutyok TN panelt szerel, jóval alacsonyabb felbontással. Ott jóval szélesebb még a káva. Szóval az új MacBook-hoz közelebb áll ez a Dell technikában - mondhatnám, az elrendezést láttuk már valahol, csak egy kicsit kisebb méretben, viszont pofátlanul drágán, és ráadásul normális USB nélkül. Nem mintha ebből az i7 verzió nem lenne szintén pofátlanul drága, de szerintem ha valakinek nem kell feltétlen OSX, annak az alapáras modell, pláne ha 800 euróért beszerezhető az EU-ban, kategóriai best buy lehet. Ami kicsit zavar, az a belső műanyag, aminél én személy szerint jobban preferálnám a fémet.

(#7) rudi válasza AxBattler (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Valószínűleg azért nem forgalmazzák ezeket a gépeket, mert a magyar piac ereje a Dell számára ingerküszöb alatti. Szlovákiában pl. csomó webbolt listázza őket. Gondolom a hazai stratégiát az Inspiron 5000-re építik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) AxBattler válasza rudi (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

E-s Latitude-ok, Precision-ok, XPS-ek vannak garmadával, Education meg egy sem? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) MCGaiwer válasza rudi (#5) üzenetére


MCGaiwer
addikt

azért örülnék, ha legalább úgy építenék a gépeket, hogy egy normálisabb notebook-hűtő tehesse a dolgát, és ne csak a sima fém hátlapra kelljen értelmetlenül fújnia a levegőt...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10) HThomas válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A Dellnek nincs olyan 12 vagy 13 colos gépe, amin van pöcökegér? Csak 14 és afölötti Latitude-okon láttam.

(#11) Zolix64


Zolix64
tag

Pont féléve használom az enyémet (i7), programozóként minden igényemet kielégíti, bár egy extra usb portot még tudnék díjazni (bár dokkolóval sikerült orvosolni ezt a hiányosságot is :) ). A Magyarországi ár az brutális :Y, ennyiért biztos nem vállaltam volna be, nálunk jóval olcsóbban beszerezhető, én a sajátomat 1440€-t vettem.

UplayID: Z0lix

(#12) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Egyszerű halandónak, vagyis nekem ez kb 3 év múlva lesz értelmes áron elérhető a használt piacon. :DDD Akkor már gombokért fogjuk ezt venni, és mindenre elég lesz a teljesítménye. Persze nem gamer feladatokra, de aki ezt a gépet erre szánja, az nagyon benézett valamit.

(#13) apatyas válasza Zolix64 (#11) üzenetére


apatyas
Korrektor

Á, pont ez érdekelt volna. Az USB-s dokkoló mennyi késleltetést tesz bele pl a hálózatba? Pingeket elég egyszerűen le lehet mérni. Nem mintha ilyen gépet vennék, de maga a bővítés azért érdekel.

Rudi: "használat közben is ordít a minőség" - ezt szerintem nem így szokták kifejezni, ha ordít, akkor az valami rossz dologra utal, nem a jó minőségre.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14) xmaas


xmaas
őstag

Durva gep ha ekkora meretbe majd lesz dedikalt vga is bepakolva semmifele melegedes/hutesi problemaval akkor mehet az asztali gep a levesbe mindenestol

(#15) X Factor válasza xmaas (#14) üzenetére


X Factor
addikt

Ilyen méretben azt hiszem egyedül az asus zenbook-ban van dvga, de az se egy erőmű és ennyire a hűtés sem hatékony.

Make things work

(#16) fornettisuti


fornettisuti
veterán

szuper drága

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ebbe is sikerült valami szutyok Crypress touchpad-ot beletenni? Nekem az early 2012-es XPS van, és messze az a leggyengébb pontja. Meg a kijelző is sima TN. A többi szempontból még ma is megállja a helyét, Win 10-el is szépen muzsikál.

Laci

(#18) jack982


jack982
aktív tag

nem rossz gép, de azért egy macbook pro földbe alázza

(#19) Seirus


Seirus
tag

Biztos én élek a múltban, de mikor megláttam, hogy XPS 13 akkor legalább egy Nvidia 950M-et vártam. :(

Telefonszám adatlapomon.

(#20) Gusztáv válasza Seirus (#19) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az XPS már rég nem a teljesítményről szól, arra ott az Alienware.

Laci

(#21) X Factor válasza Seirus (#19) üzenetére


X Factor
addikt

13.3-as ultrabookban én idáig csak 940m-et láttam.

Make things work

(#22) Reggie0


Reggie0
félisten

Na kb. fele annyit meg is erne, mint amennyi az ara.

(#23) Akula


Akula
őstag

Tetszetős és elfogadnám :R , de a gyerek miatt félteném.
Ha eszembe jut, ahogy a múltkor átgázolt az E6400-asomon és nem lett baja...
...nincs mit tovább írnom :)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#24) mightymo3


mightymo3
tag

Hát nem tudom engem nem győzött meg, ennyiért meg főleg, pont néztem láma havernak egy Lenovo Yoga 3 14"ban szerintem nem sokkal nagyobb és nehezebb és majd 50-70 ezer minimum az ár különbözet!

(#25) gerii válasza mightymo3 (#24) üzenetére


gerii
addikt

Nem is sokkal műanyagabb, a garancia sem sokkal kevesebb, a zsanér sem sokkal hamarabb fog kitörni,...

A Dellnél nem 3 év az alap garancia, itt miért csak 2?

(#26) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Ennyiért már akkor inkább az Apple.... :U

(#27) mightymo3 válasza gerii (#25) üzenetére


mightymo3
tag

Te láttad a címben szereplő ultrabook-t? Mert a lenovo Yoga zsanérjai végülis nem nem híresek, A garancia ugyan annyi, a fém meg egy fedlappal több ezaz, igen! Plusz itt használható az érintőkijelző

(#28) Lacok


Lacok
őstag

Ez a gép valóban jól sikerült.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

A nagyfelbontasu kijelzo lehordasaval nem ertek egyet. Olvasgass PDF doksikat orakig a fullHD-n es ezen. Elobbi valahogy sokkal megterhelobb a szemnek. Nyilvan filmnezesnel tokmindegy, jatekot ugysem viszi el nagyban. De munkagep leven nem is ezek az elsodleges felhasznalasi teruletek. i7-et pedig ki lehet hasznalni profi programokkal. Ez nem netezos gep.

(#30) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Bravó Dell!

Kár, hogy Magyarországon ilyen mocsok drága, de erről nem ők tehetnek...

[ Szerkesztve ]

HTC, LG

(#31) dni


dni
őstag

Az árához mérten azért van egy nem elhanyagolható negatívum még, hogy nem kapható magyar lokalizációjú billentyűzettel.

(#32) Zolix64 válasza apatyas (#13) üzenetére


Zolix64
tag

Sajnos most ezt nem tudom kipróbálni, otthon csak wifi-zek, de ha nem felejtem el :P , holnap melóban kipróbálom és megírom.

UplayID: Z0lix

(#33) [CsuCsu] válasza dni (#31) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En a MacBook Pro-t Nemetorszagban vettem UK kiosztassal. EU szabad piac, nem fogok magyarisztani felarat fizetni. 1 het alatt megszoktam. Garancia EU-ban ervenyes mindenhol. Kulonben is tobbnyire angolul dolgozom, foleg hogy most mar Londonban van a munka. Nekem nem er meg a magyar bill 100+ ezer forintot.

[ Szerkesztve ]

(#34) dni válasza [CsuCsu] (#33) üzenetére


dni
őstag

Az egy egyéni választás, hogy Te kint veszed meg és Téged nem zavar, hogy int eng Macbookod van. Én is tudnék rajta dolgozni, nem erről van szó. Ilyen árú terméknél azt gondolom, hogy elvárható volna, hogy elérhető legyen egyáltalán itthon Magyar billentyűzet feliratozással, ahogy pl. a Lenovo X1 Carbon, Asus ultrabookok, vagy akár a MBA.

Ettől függetlenül valóban kiváló gép.

(#35) GeneraL_XTX válasza dni (#34) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Àtmatricàzza akit nagyon zavar

(#36) dni válasza GeneraL_XTX (#35) üzenetére


dni
őstag

Akkor meg nem látszik a bill háttérvilágítás. :)

(#37) rudi válasza [CsuCsu] (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Az egészséges (vagy szemüveggel jól korrigált) emberi szem felbontóképessége 1' (egy szögperc). Ez notebook felhasználási távolságból, úgy 60 centiméterről nagyjából 0,175 mm-t jelent, tehát két egymástól 0,175 mm-re lévő pontot már egynek lát az emberi szem. A 13,3 hüvelyken a Full HD pixelmérete ez alatt van 0,15 mm, tehát már ez is bőséggel az emberi szem felbontóképességén túl van, efölött kvázi pazarlás a további finomítás. Megjegyzem ezek az adatok monokróm látásra vonatkoznak, színesben majdnem egy nagyságrenddel rosszabb a szemünk felbontóképessége, ezért nem kell aggódni a színes subpixelek miatt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) GeneraL_XTX válasza rudi (#37) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A marketinget nem érdeklik a szem felbontóképessége :) csak el kérnek a nagy semmiért jó sok pénzt. Mert a laikus vásárló (és ők vannak többen, sokkal) azt veszi, amelyiken nagyobb számok szerepelnek :)

(#39) rudi válasza GeneraL_XTX (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért vigyázni kell a laikus vásárlók emlegetésével, mert van itt egy olyan is, hogy placebo hatás. Ha neked azt mondja, a marketing, hogy ez neked sokkal jobb, bizony tudományosan alátámasztott, hogy jobban is fogod magad érezni. Mondjuk az XPS 13,3 esetében a a QHD-nél ennek elég kis esélyét látom, ugyanis az kontrasztromboló tükrös, míg a Full HD kontrasztosabb matt felületű. A Windows szerencsétlensége miatt hi-dpi képernyőkön szétturmixolódó desktop alkalmazásokat pedig meg se említsük inkább.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) [CsuCsu] válasza rudi (#37) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mielott megvettem kolcsonbe volt nalam egy hetig egy darab. Zsakbamacskat nem veszek es ennyi penz kiadasa elott meg akartam gyozodni rola. FullHD ASUS volt elotte/mellette. Technikai duma nem erdekel. Rakd oket egymas melle. Dolgozz rajtuk orakig. Aztan hasonlitsd ossze a tapasztaltakat. Elso ranezesre tenyleg nincs sok kulonbseg. Az gyoz amelyiktol kesobb folyik ki a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#41) rudi válasza [CsuCsu] (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, neked szól a #39. Téged meg lehetett győzni ezzel nem ítéllek el érte. Akkor jó neked, ha jó neked, ki vagyok én, hogy a szubjektív érzéseidet megkérdőjelezzem? Azért egy matt fólia kipróbálásán gondolkozz el.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) Gusztáv válasza dni (#34) üzenetére


Gusztáv
addikt

Sajnos a magyar piac nem akkora, hogy megérje legyártani a magyar billentyűzetet (a régiből sem volt). Persze egy Latitude (vagy más üzleti) széria más tészta, mert azért ott nagyobb darabszámokat realizálnak, vagy esetleg több modellben is ugyanazt a billentyűzetet használják.

Laci

(#43) DarkChild


DarkChild
senior tag

Sosem értettem ezeknek a IT/tech cégeknek az árazási politikáját :W
Szerintem maximálisan tisztában vannak vele, hogy a magyar piac eléggé árérzékeny (az okokat most ne is boncolgassuk), akkor meg mi a pék pöcséért dobnak itt piacra egy terméket másfél-kétszer annyiért, mint amennyiért a sokkal tehetősebb országokban árulják...?
Ez persze nem csak a DELL-re igaz, hanem a mondjuk a Lenovora is: az X1 Carbon (azonos konfig árait néztem) például:
- amcsiban: 1497 USD (413 000 Ft)
- Németországban: 1760 EUR (546 000 Ft)
- nálunk: 635 000 Ft
A rekord magas ÁFA csak egy dolog, de nem tudom, mi indokolhatja még ezeket a brutális eltéréseket. A lokalizáció nem hinném, egy billentyűzet csere ott a gyárban max. pár ezer forintos többletköltséget okozhatna.
Szóval nem értem, na :U Én azt gondolnám, hogy ha egy csóró országban nagyobb mennyiség eladására törekszünk, akkor először is csökkenteni kellene az árat. Mert így csak a kamillázás lesz, hogy miért nem fogy elegendő darab a portékából... (Aztán meg kivonják a típust a piacról, arra hivatkozva, hogy nem fogyott eléggé.)

(#44) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm a tesztet.
Jó volt elolvasni azelőtt, hogy megérkezik a saját gépem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45) rudi válasza DarkChild (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Valamiből meg kell fizetni a hazai márkaképviseletet és szervizhálózatot is. Ez pedig annál nagyobb terhet ró az egyes modellek eladására, minél kisebb darabszámot lehet eladni belőle. És ez a magyar piac átka. Egy lengyel vagy román képviselet többszörös potenciális vásárlót ad, a szlovákok és csehek mákja pedig az, hogy kvázi egy nyelvet képviselnek, összevonható a két ország infrastruktúrája. És maradnak a magyarok, akik egyedül túl kicsik és ahol a gyenge vásárlási erő miatt a low-end és mainstream modellekre koncentrálnak. Emellett van a vállalati vonal, mert abba sosem a szegényemberek tartoznak és ugye munkaeszközön spórolni marhaság. Az XPS meg egy agyon szűk rétegnek van, aki elsősorban az Airt nézi mellette konkurensnek, hát botorság lenne annak az ára alatt adni. De mivel úgysincs magyar lokalizáció az XPS-re célszerű lehet átnézni a határon, ahol i5-tel, 8 GB memóriával, 256-os SSD-vel és Full HD-vel 1300 euro körül adják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) sztikac válasza rudi (#45) üzenetére


sztikac
őstag

De mivel úgysincs magyar lokalizáció az XPS-re célszerű lehet átnézni a határon, ahol i5-tel, 8 GB memóriával, 256-os SSD-vel és Full HD-vel 1300 euro körül adják.

Sőt Szlovákiában találsz olyan webshopot is, ahol már 1100 EUR-ért megkapod, ami valamivel kevesebb mint a netto nagyker ár. Mondjuk az esetleges gariztatáshoz sok sikert :D

(#47) Malachi


Malachi
addikt

most állok laptop vásárlás előtt és éppen a DELL gépek érdekelnek. bár ez nekem túúúl drága, de nem is ez a fő visszatartó erő, hanem a decemberig érkező Skylake vonal. ha féllábon is, de most már kihúzom addig.

(#48) Alchemist


Alchemist
addikt

Nem igazán nyűgözött le, a lapítottságát leszámítva leegyszerűsített consumer benyomást kelt. Az árát már szóba sem hozom.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#49) general


general
addikt

csak engem zavar (teoretikusan), hogy az egyébként bőveb elegendő i5-höz max 4 giga ramot lehet venni, vagy amúgy ez rendelhető többféle variációban? és a max 8 giga is vicces ma már, pláne egy munkára való gépnél. a procierő nem minden. gördülékeny munkához nagyon kell a ram.

(#50) kovacs65


kovacs65
senior tag

Itt többféle is van, átlagosan 550K az ára.
Sőt I7-5600U procis is, többféle felbontással.
Sokáig gondolkodtam rajta, végül Lifebook 734 lett.

http://radium.hu/catalogsearch/result/?q=dell+xps+13+i7&cat=

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.