Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Werkly


Werkly
őstag

Dell 2312 72Hz-n megy valakinek 980-al? Mert nekem a monitor nem tudja üzenetet dob! Nem HDMI a használt csatoló. Kösz!

(#2152) petata válasza Werkly (#2151) üzenetére


petata
őstag

71Hz-re allitsd a 72 helyett.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#2153) skroy


skroy
senior tag

A 72Hz-es drivert érdemes felrakni? Miért jó az nekem? :)

(#2154) asdf_ válasza skroy (#2153) üzenetére


asdf_
veterán

Meg mindig film/sorozatnezeshez (3*24 fps= 72 FPS)

(#2155) brd válasza asdf_ (#2154) üzenetére


brd
nagyúr

+ Esetleg emulátorokhoz, az 50 Hz miatt, bár azt a VGA-nak is tudnia kell, és sajnos sok gyökér nem tudja. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#2156) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Holnap lesz egy utam a Humansoft-ba két hibás darabbal. Mindkettőn vízszintesen lefelé futó csíkok, plusz az egyiken jobb felén kicsit pirosodó képpel. '13-as beszerzés, tehát garis lesz.
Majd jelentkezem mire jutunk ott a srácokkal.

PS.: Volt már valaki abban a szervízben?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2157) asdf_ válasza Petyyyyy (#2156) üzenetére


asdf_
veterán

Ha a Szépvölgyi út környéki, akkor parkolóhely nem nagyon lesz, arra majd készülj fel.

(#2158) Petyyyyy válasza asdf_ (#2157) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen az lesz az. Annyira zsúfolt a környék?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2159) asdf_ válasza Petyyyyy (#2158) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, inkabb a sajat, de lezart parkolo a jaratos ott. De ha elottuk van ures hely, akkor ha a soromponal becsorogsz es mondod, hogy hova jottel, akkor beengednek. Bajdovej egy haztol hazig garis monitorral miert faradsz? Vagy ha odaviszed, akkor ok javitjak, es ugyanazt kapod vissza? Mert ha ugyanugy egy randomra cserelik, mint a Dell-ek, akkor szerintem csak folosleges macera (mar ha napkozben ugyanott vagy, mint a monitor es nem gaz futarra varni).

[ Szerkesztve ]

(#2160) Petyyyyy válasza asdf_ (#2159) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem is tudtam, hogy háztól házig garis ez a modell. Ha jól emlékszem A4Team-es vásárlás volt még '13-ban és kb ez minden amit tudok. Jobb az, ha ott vagyok és megmondják in-face, hogy mégis mit terveznek a vassal. Ne kelljen várni napokat egy lekezelő és felesleges levélre, amiben megírják, hogy belevágott az index a karterba és nincs kedvük megjavítani kb.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2161) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na jó, ha már itt tartunk: a háztól-házig garit Dell-nél kell kérni, ugye?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2162) StSanya válasza Petyyyyy (#2161) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, Dell ügyfélszolgálat -> telefon: 06-80/016-157

Viszont előtte szedd elő a kartondobozát, arról kell bediktálni egy számot...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2163) Petyyyyy válasza StSanya (#2162) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mégis milyen számot kell bediktálni? Csak mert a dobozuk már tuti nincs meg.
Csak sorozatszámmal tudom kisegíteni őket.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2164) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#2163) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Még mielőtt összekapartam volna a szükséges számokat, kiderült, hogy 1 hét után küldték volna tovább a Dellhez a vasat. Inkább kiviszem őket én. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2165) StSanya válasza Petyyyyy (#2164) üzenetére


StSanya
őstag

Dell-t felhívtad? Nem ők hozzák/viszik a monitort?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2166) Petyyyyy válasza StSanya (#2165) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem hívtam őket. Én naív gondoltam ha elviszem hozzájuk, akkor nem kell majd a rendelési szám ami a dobozon van - a doboz meg már sehol nincs. Így végül Humansoftnál landoltak a monitorok. Most nagy vadászat van az order numberek után, mert mégis kell hogy meg tudják kezdeni az ügyintézést. :DDD
Egyébként meg csak egy nagyobb köpésre van innen a szervíz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2167) asdf_


asdf_
veterán

Azert halal befosas, hogy az egvilagon mindenhol lehet egy gyari szammal kezdeni valamit, egyedul a dell ilyen farok ceg, hogy order numberra mennek, es a sajat nyuves rendszerukbol sem kepesek gyari szam alapjan elokotorni az order numbert. Szanalmasan nevetseges...

(#2168) Pug válasza asdf_ (#2167) üzenetére


Pug
veterán

Teljes mértékben egyetértek. :K

(#2169) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Srácok, a 72 Hz-es driver DP esetén is működik? Honnan tudom letölteni amúgy? Mert ami az 1. HSZ-nél van link, már nem jó. De láttam, hogy a 2311 topicjában van DVI-hez és DP-hez való driver (na látom az a link is halott). Az is jó a 2312-höz? Vagy van csak ehhez való valahol?

[ Szerkesztve ]

(#2170) pajo88 válasza Gabesz87 (#2169) üzenetére


pajo88
csendes tag

Nekem se jön be a link :(

Becsület és Haza! "Honneur et Patrie!"

(#2171) pajo88 válasza Gabesz87 (#2169) üzenetére


pajo88
csendes tag

(#2172) perempe válasza korcsi (#2046) üzenetére


perempe
addikt

ez elég jó tipp, bár éjszaka valóban erős.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2173) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Mit csináljak a windows-zal, hogy ne álljon vissza folyton a a custom 72hz driverről az alapra? Baromi idegesítő.

(#2174) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A különböző driverekhez valaki tudna linket biztosítani? Sajnos egyik sem él már.

Köszi!

(#2175) qad válasza r3dsnake (#2174) üzenetére


qad
senior tag

Ez 50-72 Hz-es driver. Benne van még a 75 Hz- is ha jól emlékszem, de nekem az nem ment.

Remélem erre gondoltál, külön még nem láttam drivert. Különben sry.

[ Szerkesztve ]

(#2176) kissadam9


kissadam9
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen monitorral és a garanciás cserével kinek van tapasztalata? Jó és rossz egyaránt érdekelne. Ilyen monitorom van, de egy fekete alapon kék, és minden más alapon pedig fehér pixelhiba található rajta, de nem merem kicseréltetni, mert félek, hogy egy sokkal rosszabbat kapnék helyette.
Sok helyen azt olvasom, hogy nem újat, hanem használatat (felujított) változatot küldenek, de azok általában sokat voltak használva, esztétikai hibábik vannak, stb...
Itt egy konkrét eset, ami eltántorít a cserétől:
https://www.reddit.com/comments/ffre0/dell_sent_me_six_replacements_for_my_defective

Szóval, érdemes lenne visszaküldeni? Van rá garancia, hogy az új nem lesz alapból hibás? Ha visszaküldöm, akkor ugyan ilyet kapok helyette?

(#2177) StSanya válasza kissadam9 (#2176) üzenetére


StSanya
őstag

[link]

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2178) Petyyyyy válasza kissadam9 (#2176) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én Humansofthoz vittem két monitort is. Pár nap alatt "elkészültek" vele. Az egyik ugyan hibátlan, mióta meghoztuk, a másik - ami állítólag cserélve lett - ugyanazt a hibát produkálja, mint javíttatás előtt. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2179) kissadam9 válasza Petyyyyy (#2178) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Én nem fogom elcipelni sehova se, és az olvasottak alapján nem is fogom garanciáztatni, mert csak ritka esetekben zavaró a hiba, és ezzel még mindig együtt tudok élni, mint egy olyan használttal, ami a garancia lejárta után megadná magát.

Nálad egyébként az hogy fordulhatott elő, hogy ugyan azt a hibát produkálja? A szervízben nem próbálják ki átadás előtt? Azért ekkora lehúzás nem lehet. Rá lehet valahogy rávenni a céget, hogy teljesen újat küldjön?

(#2180) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Egy OEM u2312hm megér 43 ezret? Elvileg első tulajtól. Köszi!

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2181) Petyyyyy válasza hszilard666 (#2180) üzenetére


Petyyyyy
addikt

2 éve 60K volt a zsír új...innentő döntsd el te. Meg lehet nézni hány üzemóra van benne. Keress vissza a topikban a módszerért.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2182) asdf_ válasza hszilard666 (#2180) üzenetére


asdf_
veterán

43 ezerert egy hasznalt gari nelkul vagy 63 ezerert a zsiruj utodja 1ev teljeskoru+ 2 ev korlatozott(!) garival. Te tudod csak eldonteni, hogy mi eri meg neked jobban. Az 63 ezres ar csak a fos forintnak koszonheto, tehat mondjuk aki 43-ert adja el most, az bazijol jar vele, ha annyiert eladja, mert ugy 50-55 korul vehette (akkor meg nem 285 volt a dollar, mint most, hanem 240 korul, tehat relative draga a hasznalt, a mostani uj magas ara miatt tud csak ilyen vastagon fogni a hasznaltat elado ceruzaja).
Ugyanakkor zsirujan 50 korul mar IPS-es LG-t kapsz (igaz, ott se magassagallitas se porgettyu nincs, ez megint merlegelendo, hogy erre mennyire van szukseged).

[ Szerkesztve ]

(#2183) hszilard666 válasza asdf_ (#2182) üzenetére


hszilard666
veterán

Kell a "pörgettyű" :D 3 monitoros rendszert építek, és ki akarom próbálni 3 állított monitort is.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2184) emiki6 válasza hszilard666 (#2183) üzenetére


emiki6
veterán

Amúgy nemrég jöttem rá, hogy a 16:9-esfelbontás kicsit olyan, mint az A-s papírméret szabvány, csak itt ha 3-at elforgatva egymás mellé ráksz, akkor kapod majdnem az eredeti arányt (27 : 16 = 1,6875 = 15,2 : 9, ami majdnem 16:9) :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2185) hszilard666 válasza emiki6 (#2184) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor simán 3 monitor 16:3 es képarányban :D

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2186) emiki6 válasza hszilard666 (#2185) üzenetére


emiki6
veterán

Vagy két szélső állítva, középső fektetve, illetve fordítva. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2187) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
win10-el a U2312_50_72.inf nem megy. Van rá esetleg megoldás? thx

(#2188) Brave_86 válasza Brave_86 (#2187) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#2189) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Hogyan tudom megállapítani, hogy az adott típusból egy példány PWM-mentes?
Van valami revízió, vagy sorozatszám, amiből megállapítható?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." ELADÓ: RTX 3050 StormX (GA107), RTX 4060 StormX, A620I Lightning WiFi ITX

(#2190) asdf_ válasza AxBattler (#2189) üzenetére


asdf_
veterán

Paintben rajzolsz 5 függőleges, nem túl vastag fehér vonalat az egészképernyős fekete háttérre, egymástól mondjuk pár centire, előveszel egy fényképezőgépet, zárprioritás módban 1/100-as rekeszidővel lősz egy képet róla, úgy, hogy a gép exponálás közben a saját tengelye körül vízszintes síkban épp gyorsan elcsavarodik, (monitor fényereje 20 körül), ha a fényképen csíkot húzva, elmosódva vannak a vonalak, akkor jó vagy, ha sok vonalat látsz, akkor pwm.
Alternatív megoldás, szobában lámpa le, csak a monitor világít, fehér háttér, 10-20 körüli fényerő, mutatóujj kinyújt a monitor előtt, és csuklóból bazigyorsan jobbra-balra mozgatod. Ha sok, szaggatott ujjat látsz, akkor megintcsak pwm.

(#2191) AxBattler válasza asdf_ (#2190) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R
Azt hiszem, ez egy jó szemléltető videó.

Itt Rev. A06-tól PWM-mentesnek írják, és a topikban visszaolvasva többen is ezt írják.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." ELADÓ: RTX 3050 StormX (GA107), RTX 4060 StormX, A620I Lightning WiFi ITX

(#2192) J.J. András válasza gyiku (#8) üzenetére


J.J. András
őstag

azon is fut a kép..., hiába a 72Hz... inkább tűnik olyan 60Hz alattinak...

Majd ha a DELL is kidob 144Hz-es képfrissítéssel egy jó IPS panelt..., akkor azt mondom ok.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2193) korcsi válasza J.J. András (#2192) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem már nem aktuális...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2194) J.J. András válasza korcsi (#2193) üzenetére


J.J. András
őstag

de, mert még nincs nagyobb frekis monitorja a DELL-nek, pedig mindenki ezt dobálja ki..., amíg az AMOLED mindent át nem vesz....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2195) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Lassan lejár a garancia a Dell U2312HM monitoromon, és vennék valami újabbat ebben a kategóriában. Mit tudtok ajánlani? :R

(#2196) Petyyyyy válasza XP NINJA (#2195) üzenetére


Petyyyyy
addikt

[link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2197) J.J. András válasza Petyyyyy (#2196) üzenetére


J.J. András
őstag

ez egy monitor ?::))

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2198) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mennyit érhet szerintetek egy ilyen monitor? Garancia nincs már rá, de teljesen hibátlan.
Szeretnék nagyobbat venni!

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2199) asdf_ válasza Predator2 (#2198) üzenetére


asdf_
veterán

60 korul van zsirujan, garisan az utodja, hasra ugy 35 korul lehet szerintem hasznaltan. De nezz szet az apron, ha ott nincs ez, akkor nezzel valami IPS paneles LG-t osszehasonlitasi alapnak, aztan tegyel meg ra valamit a porgettyuforgattyu miatt.

(#2200) Jackx


Jackx
tag

Sziasztok.

Ilyen monitorom van közel 6 éve szerintem, és még mindig tökéletes szerintem :) Kezdetek óta használom a 72 hz drivert, viszont mostanában belefutottam egy problémába:
Szeretném az asztal képét másolva megjeleníteni egy projektoron. A probléma az, hogy ott 60 hz-n viszi az 1920x1080 -t, míg ugye a monitor 72 hz. Ezért ha másolni akarom az asztalt, a monitor mindig kikapcsol. Mivel a 72 hz driver van fent, ezért hiába állítom windowsban a monitor hz értékét, mindig visszaugrik, és nem tudom sehogy megoldani.

Valami ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.