Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Fogalmazzuk meg egyértelműen. Ez a sorozat nem a zombiról szól.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Syl


Syl
nagyúr

A képregényt a kezdetek óta olvasom és nagyon örültem amikor beindult a tévésorozat. Csak aztán elég gyorsan letörtem, mint a bili füle... Merthogy a sorozat egy rakás .... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Bandi8bácsi


Bandi8bácsi
tag

Az első két évad nagyon tetszett, a harmadiktól kezdtem unni, az ötödik elején hagytam abba végleg.

(#4) joey04 válasza Bandi8bácsi (#3) üzenetére


joey04
titán

Az 5. évadnál én is kaszáltam, aztán egyszer ahogy beértem magam minden sorozattal és nem volt mit nézni, elővettem újra. Nem bántam meg. Az évad végére megint megtetszett a sorozat, a 6. évadban már eszembe sem jutott a kasza, a mostaniban pedig az új főgonosz minden túlzás nélkül a legjobb karakter akit valaha láttam sorozatban. Kegyetlen, pszichopata, romlott, ám egyben okos, előrelátó, számító, borzasztó intelligens. Ezen felül sikerült egy olyan színészt találni a szerepre, akinél jobbat nem is találhattak volna. Az arcjáték, a testbeszéd, a mozgás és ahogy játszik a hangsúlyokkal, a beszéddel, hát valami tökéletes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Wesder


Wesder
félisten

4. évad vége elött abbahagytam, de a Breaking Bad-et màr 4. alkalommal nézem végig.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) lezso6 válasza Syl (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért, mi a baj a sorozattal? Szerintem az egyik legjobb ma.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Syl válasza lezso6 (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet hogy a sorozat önmagában nem sz*r, de hogy a legjobb lenne... :U

Mint írtam, én a képregényt a kezdetek óta olvasom, így a sorozatot teljesen más szemmel nézem(néztem). Nekem naaaagyon unalmas, vontatott, erőltetett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) lezso6 válasza Syl (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy legjobb, de hogy az egyik legjobb, az biztos.

Egy képregény azért más. Mi lenne jó, ha olyan lenne, mint a mostani képregény-adaptáció blockbusterek? Az bűncselekmény lenne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) szupermacs válasza Syl (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

Én is a kezdetektől olvasom a képregényt és a sorozat meg sem közelíti azt. Sokkal érdekesebb, pörgős és zombisabb a képregény. A sorozat igazából egy tipikus dráma, mint mostanában szinte az összes. Egy alap sínen mennek és szinte csak a karakterek közötti konfliktusokról szólnak, nem pedig a világban kialakult helyzetről, ami az alapját és a legérdekesebb részét szolgálja a sorozatnak.
Azon gondolkodtam, hogy a zombikat simán le lehetne cserélni akár mutáns pónikra, vagy vérhörcsögökre, semmit nem változna a sorozat.

Akkor ábrándultam ki teljesen az egészből, amikor az író megérezte a pénzszagot és a képregény végén levő kérdések között olyan volt, hogy meddig akarja folytatni? Azt válaszolta, hogy örökké, vagy legalább amíg él. Na ez szerintem semminek nem tesz jót. A képregény is a 100. rész környékén elég rendesen elfáradt, de voltak benne utána is jó részek. Barátok Köztösödik az egész.

(#10) lezso6 válasza szupermacs (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha neked a dráma és a szappanopera egy kalap alá tartozik, akkor ott komoly bajok vannak. Pont ez a lényege a sorozatnak, hogy a zombikat le lehet cserélni akármire, ez nem egy 12-20 éves értelmi színvonalnak készült blockbuster. Ez egy olyan sorozat, amiben nagyon komolyan kidolgozott karakterek vannak, melyek az évadok alatt hatalmas változáson mennek keresztül. Ha ezt nem tudod értékelni, az zombikat meg igen, akkor csak sajnálni tudlak. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) szupermacs válasza lezso6 (#10) üzenetére


szupermacs
veterán

A személyeskedést kérlek fejezd be. :)

De ha ez a sorozat jobb a többi drámánál, amiket az utóbbi években nyomatnak ki, akkor nem tudom mi lett az emberekkel. Nekem a sorozat az X-Akták, Babylon 5, Star Trek, Csillagkapu, stb. volt. Ez már nem az. Inkább egy nagyon, rettenetesen, kegyetlenül elnyújtott B kategóriás film. Ha megnézed, az összes mostani sorozat erre épül fel és nem látok különbséget köztük: The 100, Falling Skies, Defiance, stb. Egyikben sem a cselekmény a fontos, hogy vigye előre az alap sztorit, hanem a klisés karakterek és a fantasztikus "fejlődésük". Értem én, hogy ez valakit érdekel, de engem mondjuk ez nem tud lekötni évadokon keresztül. Viszont ebből van már rengeteg. Tényleg nem tudom, hogy mitől olyan kiemelkedő. Végignéztem az első 4 évadot és folyamatosan elaludtam rajta.
Lehet, hogy igazad van és kevés vagyok hozzá. :U

(#12) Syl válasza szupermacs (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Eh, mintha csak én írtam volna :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) lezso6 válasza szupermacs (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem személyeskedem, arról beszélek, hogy engem szomorít (és a tömegek esetén dühít), ha valakinek a blockbuster műfaja jobban bejön, mint a tartalommal is bíró alkotás. Nem konkrétan a Walking Deadről van most szó, hanem általánosságban.

Régen teljesen más volt a sorozat. Az volt a B vagy inkább C kategória (persze voltak jók, ezt nem tagadom), kevés pénzből készült, sorozatgyártva, és ott fedeztek fel jópár ma széles körben ismert hollywoodi színészt. Ma meg pont fordítva van. Hollywood nekiállt ezerrel blockbustereket gyártani, így a sorozatoknak kell bepótolni a normálisabb filmeket.. Szerencsére mára a technika relatíve baromi olcsó lett (nem csak CGI), és képesek nagyobb költségvetésű, minőségi sorozatokat is gyártani. Így lett a Game of Thrones, Breaking bad vagy épp House of Cards, ahol pont egy filmekből ismert Kevin Spacey játszik, ilyen 20 éve elképzelhetetlen lett volna.

Persze, ma is van rengeteg szemét. A The 100 című sorozatot ismerem, az egy vicc, tényleg tipikus tinidráma, így már értem mire gondolsz. Én leginkább a blockbusterektől akadok ki. Van pár, amit szeretek, de ha lehet, akkor inkább a normálisabb filmeket / sorozatokat nézek.

A Walking Dead klisés? Bárki bármikor meghalhat. Gyerek, sőt még a kutya is! Alapvetően karakterdráma az egész. Ha ez műfaj nem tetszik, az teljesen rendben van, de az előbb azt olvastam, hogy kb olyan mint barátokközt, ami azért khhm.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) szupermacs válasza lezso6 (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

A Barátok Köztnél arra gondoltam, hogy a végtelenségig nyújtott huzavona az egész. Eleje még volt, vége meg gondolom nem lesz, amit érdemes megnézni. Breaking Badet sose néztem, Trónok Harcát sem. Nem tudok hozzászólni azokhoz. House of Cards meg csak címről ismerős, fogalmam sincs miről szólhat és mi történik benne.
Az egy dolog, hogy bárki meghalhat a sorozatban, de emiatt nem fogom nézni. Sajnos kevés számomra az ilyen.
Nem tudom, hogy milyen blockbusterekre gondolsz most konkrétan. Nem vagyok egy nagy sorozatos. De számomra a TWD akkor is ugyan abba a kategóriába tartozik, mint az összes többi dráma. Ahol szintén bárki meghalhat. És bármi lehet az ellenség. Bárki beleszerethet és csalódhat és megölhet bárkit.
Az egyetlen érdekes része az volt a sorozatnak, hogy olyan karakterek haltak meg, akikre nem számítottam. Viszont sajnálom, hogy a zombis téma ennyire háttérbe szorul és igazából ki is lehetne szedni őket a háttérből. (Direkt nem írtam történetet, mert nem nagyon van szerepük benne - ellentétben a képregénnyel.)

(#15) lezso6 válasza szupermacs (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Huzavona minden sorozatban van, sajnos ez velejárója. GoT-nál is, mindenhol. Csak ugye a mérték. A bárki meghalhat az egy példa, hogy anti-klisé, épp megszereted, aztán a másik pillanatban vége. Egy szappanoperában meg (lásd barátokközt) féldimenziós karakterek meg nagyon rossz színészek vannak, röhej sztorival.

Blockbuster filmekre, pl összes képregényadaptáció? Új Star Trek filmek? Szemfényvesztők és egyéb szuperszemetek? :D

Én se vagyok nagy sorozatos, csak pár topot nézek. A House of Cards pl pont unalmas volt nekem. Nem kell szeretni a Walking Deaded, meggyőzni aztán meg végképp nem akarlak, csak bizonyos állítások mellett nem tudok elmenni. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) szupermacs válasza lezso6 (#15) üzenetére


szupermacs
veterán

Blockbustereknél azt hittem, hogy sorozatokra gondolsz amiket kegyetlenül felkaptak.
Marvel képregényadaptációk tényleg hulladékok, TWD-hez képest tényleg a béka segge alatt vannak, de igazából vagy a legnagyobb elvakult fanoknak készülnek, vagy azoknak, akiknek fogalmuk sincs az eredeti képregényekről. Nem csoda, hogy nem játszanak benne komolyabb színészek (leszámítva Samuel L. Jacksont).
Az állítások pedig csak az én véleményem. Tényleg nagyon vártam a képregény után a sorozatot és hatalmasat csalódtam benne. Jobb lett volna, ha minden pénzt és energiát inkább a képregény értelmes írására fordítanak ahelyett, hogy két történetet írnak párhuzamosan. De ha tetszett a sorozat, akkor biztos be fog jönni a képregény is. Sokkal szerethetőbbek az ottani karakterek (leginkább Carl).

(#17) Wesder válasza szupermacs (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Ezek utàn szerintem ne is kezd el a BB-et, mert az Krimi/Dràma, és nagyon lassú, (4 évad alatt telik el egy év) lehet hogy meg is unnàd 1-2 évad utàn. Nekem meg annyira bejött hogy most fejeztem be negyedjére. :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) szupermacs válasza Wesder (#17) üzenetére


szupermacs
veterán

Múltkor adták TV-ben, tényleg nem az én sorozatom. :DDD

(#19) lezso6 válasza szupermacs (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meglesem a képregényt is. :K

Ja, és amit nem ajánlok senkinek: Fear of the Walking Dead. Na az egy akkora rókabőr, hogy ihajj. Szuper huzavona, stb., ha szeretitek a Walking Dead-et meg ne merjétek nézni az első évadot, mert összetöritek a monitort. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) szupermacs válasza lezso6 (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Az tényleg csak rókabőr. Ahogy fentebb is írtam, Kirkman megérezte a pénzszagot.

(#21) ZCoyote válasza lezso6 (#19) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na én olyan elvetemült vagyok, hogy szeretem a Walking Dead-et ÉS nézem a Fear the Walkin Dead-et. :-)
Amikor nincs WD, akkor nagy hiányomban nézem a FWD-t.

Romani ite domum.

(#22) lezso6 válasza ZCoyote (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én is azért néztem meg az első évadot. Kínból. Legközelebb inkább elölről kezdem. Amikor frászbúkon vicceskednek a GoT celebek, mert épp nem fut a sorozat, azt se nézem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) fi:zi'k válasza lezso6 (#8) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az egyik legjobb, neked, ez a biztos. :P
Most az új főgonosz adhat vmi lendületet a sorozatnak, de eléggé megkopott a fénye. Én is leginkább megszokásból nézem már csak.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) CaNNa3IS válasza Wesder (#5) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Áhh. Pontosan én is ezt tettem bár BB-t csak 3 szor néztem végig.
:D

WD 4. vagy 5.évadnál már volt hogy 2 perc alatt végig néztem egy részt.
Nem értem miért akar művészkedni és karaktert ábrázolni amikor ez nem az a műfaj és a színészek is gyengék hozzá.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#25) lezso6 válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most mindenhez írjam oda, hogy szerintem? :D

Pár napja kezdtem újra nézni. Lehet nekem azért nem tűnik vontatottnak, mert az első 5.5 évadot egyben néztem. Úgy nincs az az érzés, hogy "jajjistenem, ma sem történt semmi, talán jövőhéten". :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is az egyik kedvencem, de a 2. évad után majdnem abbahagytam, nekem az unalmas volt.
Most megint elérte nálam azt a pontot, mikor már nem várom a következő részt, csak megnézem, de lehet lassan itt a vége számomra. Ennek az évadnak már nincs meg az a hangulata, mint az előzőeknek.

Viszont a Last Man on Earth, na az durva anyag. Ha valaki szereti a fanyar humort, essen neki. :DD

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#27) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Odaírtad, így már többször nem kell. :P
Amúgy egyértelműen más élményt ad bármelyik sorozat attól függően milyen tempóban nézed.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Én kb. az 5. évadnál hagytam abba. Számomra túlságosan is unalmas volt. Értem, hogy az emberi sorsokat próbálja előtérbe helyezni a felfordult világban, de valamivel több akció azért nem ártana. Menjenek portyákra, próbálják kideríteni, hogy mi okozta a járványt, vagy valami, ahelyett, hogy egy farmon/börtönben/lakóparkban üldögélnek.
Egyébként a WD után egy igazi felüdülés volt a Z Nation. Egy igazi agyatlan, akciódús zombi sorozat. Lehet, hogy néhol egy kicsit gagyi a megvalósítás, máshol pedig enyhén túltolják a hülyeséget (Zombi Jézus, viagrás zombik, óriás sajtkerék stb.), de legalább történik benne valami.

(#29) szupermacs válasza mustang08 (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem is a zombis téma elhanyagolása nem tetszett. Hiányzott, hogy kiderítsék az okát és próbálják megoldani. Ha legalább lenne egy olyan szála, ahol ezzel foglalkoznának, máris nézném tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.