Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) King Unique válasza Syl (#150) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom mért, de nálam így nem működik ez a gyorsbillentyű és nem is lehet különösebben elrontani a beállítást. Bosszantó... :W A böngészőben visszalépni az Alt + Bal gyorsbillentyűvel tudok pl. KDE alatt, de ha átállítom, az is felemásan működik... Tehát a Mint Cinnamon ilyen téren nagyon baba. :K
A 15.10 viszonylag használható, bár néha megjelenik pár érdekes bug, elszáll a böngésző stb. :DDD Feltolom majd pendrive-ra a 16.04-et, aztán ízlelgetem. Szűk egy hónap múlva meg majd lecserélem rá a 15.10-et. De úgy tudom csak tiszta telepítés jöhet szóba, mert közvetlenül frissíteni csak 14.04 LTS-ről lehet.

[ Szerkesztve ]

(#152) Syl válasza King Unique (#151) üzenetére


Syl
nagyúr

Firefoxban átállítottam a browser.backspace_action kapcsolót 2-ről 0-ra és megy a backspace visszalépés.
Az asztal mutatásával sincs bajom, bár azt nem szoktam használni.
Ja, szintén 15.10.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#153) King Unique válasza Syl (#152) üzenetére


King Unique
titán

Ez már működik, köszönöm. :R
Bár az bosszantó, hogy ilyenekkel kell szórakozni és alap értéken más oprendszernél simán működik...

(#154) Syl válasza King Unique (#153) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. De melyik OS-ben nincsenek alap bosszantó sz*rságok? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#155) King Unique válasza Syl (#154) üzenetére


King Unique
titán

Vannak, de nem feltétlenül ilyenek, amiknek eleve megfelelően beállítva kéne lenniük a kényelmes használathoz.

(#156) Syl válasza King Unique (#155) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor még nem próbáltad például OSX-en az ablakmaximalizálást. Azt aki kitalálta... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#157) lev258 válasza King Unique (#151) üzenetére


lev258
veterán

15.10-ről lehet 16.04-re frissíteni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#158) King Unique válasza lev258 (#157) üzenetére


King Unique
titán

Azt hittem, hogy csak LTS-ről lehet upgrade-elni, de közben találtam pár leírást és tényleg lehet [link], [link]. Köszönöm az infót.

(#159) #40553216 válasza King Unique (#158) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egy

sudo update-manager -d

esetén hót felesleges az alábbi kett

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get dist-upgrade

hiszen ezek éppen az elhagyni készült verzió csomagjait frissítik a legújabbakra.
Különben meg a

sudo update-manager -d

minden, fél évente kijövő, egymást követő verzió közötti váltásnál használható, ahogy LTS-LTS viszonylatban is. Tehát alapszabályként félévente lehet upgrade-elni, de kiadásokat átugrálni csak LTS-ről LTS-re váltással lehet.

(#160) King Unique válasza #40553216 (#159) üzenetére


King Unique
titán

Akkor a köztes kiadások kihagyásával kevertem, viszont így már tiszta a dolog.
Köszönöm a tájékoztatást!

(#161) ubyegon2 válasza #11563776 (#86) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a linket nem értem miért nem ajánlottad Dave-nek? ;] szerintem egyébként simán lefejelné a kijelzőt Gondolom te se csináltál még ennél haszontalanabb dolgot az utóbbi 10 évben.

Ha Dave nem szól hozzá valamelyik Linuxos topikban, sosem olvasom ezt az írást sem. Sok ismerős figurát látok itt, mondjátok már el, hol figyelitek, mikor jelennek meg Linuxos írások, én soha nem látom őket, lehet, hogy egyből a fórumra koncentrálok és azért nem?

Syl- Örülhetsz, mert találtunk még valakit, akinek bejön a junity nevű DEgeneráció, igaz Dave kolléga sehol nem említette a Cinnamon felületet a kipróbáltak között, ha viszont rálel, úlra egyedül maradsz! :D

Látom a szokásos nehéz winesfijúg itt is megjelentek a vérszagra és nem érdekli őket mit ír a cikkíró, ők csak nyomják a szokásos süket dumájukat, ami azokat, akik már Linuxosok, annyira magasról nem érdekli, hogy nagyon! Winfanok, én soha nem megyek Win-es topik vagy cikk közelébe sem, hogy győzködjem őket, ti is lendüljetek vissza a fantasztikus winx birodalomba! :R

Respekt azoknak, akik kultúrált módon tudnak mindkét rendszerről beszélni, érvelni, mert mindkettőt használják, vagy csak normálisak! :Y

Junityot meg lőjük ki a zűrbe könyörgöm! ;]

Cinnamont a népeknek, de izibe!

[ Szerkesztve ]

(#162) Syl válasza ubyegon2 (#161) üzenetére


Syl
nagyúr

A Cinnamon maradjon csak Mintéknél. Ubuntuba ne keverjék bele!
Unity rulez!
:P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#163) Dave™ válasza ubyegon2 (#161) üzenetére


Dave™
nagyúr

Láttam, el is fogott az undor :D

Szerintem még mindig nem érted, hogy miért szeretem a Unity-t :) Egyrészt rendhagyó, teljesen más mint a többi, másrészt ötvözi a Win7 tálcájának funkcionalitását egy modern megjelenéssel, kibővített funkcionalitással, továbbá helytakarékos. Támogatottságban is előkelő helyen van, és nekem megjelenésre is nagyon tetszik. Kb. ennyi. Úgy használom, ahogyan anno a Windows 7-et, a gyakran használt programok rögzítve vannak, ami meg nincs azt a keresőbe két karaktert beírva meg is kapom. Ez tetszett anno a Win7-ben is, nem is használtam másra a start menüt. A Cinnamon (azt tényleg nem próbáltam, de kicsit KDE/Gnome2 keveréknek hat képek alapján, így nem is izgat), meg a KDE nekem túlságosan is Windowsos jellegű.

Tehát: én nem a Windowst keresem az Ubuntuban, sőt, örömmel elszakadok annak megjelenésétől/filozófiájától. :)

(#164) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#161) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mondjuk ezt a környezetet most állítottam be, de biztosan kiugranék az ablakon, ha bal oldalon látnám a Junity nagy bumszli ikonjait! Wide monitort azért találták ki szerintetek? :P

[ Szerkesztve ]

(#165) Syl válasza Dave™ (#163) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :R :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#166) ubyegon2 válasza Dave™ (#163) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mivel még nem próbáltad ki a Cinnamont így elfogadom, hogy nem tetszik! :DDD Legfeljebb gratulálok hozzá! Semmi Wines kinézet nem jut eszembe róla, bár alapbeállítása telepítés után valóban nagyon emlékeztet. Majd elfelejted a wint, ne aggódj emiatt.

Ez a filozófia amúgy sem működőképes, képzeld csak el, régen megutáltam az akkori barátnőmet, most akkor ebből az következett volna, hogy a következő barátnőm nehogy emlékeztessen rá, egyik oldalt a hóna alatt legyen inkább 3 melle!?

A Cinnamon majdnem annyira testre szabható, mint a KDE, Unityhez nem tudom mérni. Egyetlen egy dolgon lovagolsz te is, amin a junityosok szoktak, mert csak egyetlen különbség van, amit a Cinmanó nem tud még, az a függőleges panel vagy a kedvedért legyen vertikális.

Egyébként meg sokkal jobban beállítható külön segédprogramok nélkül! Nincs Junity tools! :N

De nyugodtan cáfolhatsz, mivel még nem próbáltad ki. :C

A másik Unity felhasználó, Syl azért haragszik a Cinmanóra, mert valami értelmetlen ficnifacni beállítást béna volt megcsinálni és azt mondta, hogy de sz*r ez a Cinnamon! Igaz ő legalább kipróbálta.

Uff! Sorry, de inkább DE-kről huzakodjunk már itt, mint Linux-Win párbajtól kapjunk arcidegzsábát! ;]

(#167) ubyegon2 válasza Syl (#162) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs, hogy megzavarlak, de már belekeverték erősen! Gondolt végig mit írtál! :DD

(#165) Syl

Most itt nem értem miért bólogatsz, azért mert fórumtársunk még soha nem próbálta a Cinnamont és mégsem tetszik neki? Vedd úgy, hogy immár az összes Junityosnak gratuláltam, mert most neked is gratula! Dave-nek már megvolt. ;]

Jót beszélgettem a Junityos magyar képviselettel, magatokra is hagylak benneteket, dícsérjétek egymás kedvére az a csodát!

[ Szerkesztve ]

(#168) Syl válasza ubyegon2 (#166) üzenetére


Syl
nagyúr

>Syl azért haragszik a Cinmanóra, mert valami értelmetlen ficnifacni beállítást béna volt megcsinálni és azt mondta, hogy de sz*r ez a Cinnamon!

Dave már egyszer leírta, de leírom én is:
Tehát: én nem a Windowst keresem az Ubuntuban...
A cinnamonra, KDE-re, matere nem haragszom, egyszerűen csak nem szeretem, mert túlságosan vindózos. Gondolom ezért jön be inkább a unity meg a gnome3. Még akkor is, ha bizonyos cinnamon/kde egykattintásos dolgok nem kivitelezhetőek ezen.
Ez olyan, mint, hogy nem szeretem a coca- és a pepsi colát, ellenben a dr peppert igen. Ízlés dolga.
Azonban. Én csak nem szeretem a cinnamont, kde-t, de szabályosan rühelled a unity-t, és erről hangot is adsz. Még ebben a topicban is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#169) ubyegon2 válasza Syl (#168) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Imádom én, nem rühellem, de a jellegzetes kinézettel meg rengeteg egyéb tulajdonságával nem vagyok kibékülve. Rengetg írás van arról, hogy mi az a x dolog, amit azonnal változtass meg, kapcsolj ki az Unityban!
Még a Gnome is csak akkor mutatja bal oldalon az ikonikat, ha odahúzok, nekem a wide képernyőn ne legyen ott a sok bumszli egész idő alatt! Cinnamonon diszkréten lekicsinyitva nem zavar az alsó panel és qrvára nem gondolok arra, hogy én most egy winre hasonlító disztrót találtam. Aki így osztályozza a DE-ket..., no, mindegy! Abszolút kezdők sok esetben ilyen hasonlóságot vélnek keresni, de az csak a legelején van, írtam már, hogy én elfelejtettem rég a wint, de csak azért nem erőltetek magamra egy Unity-szerű valamit, mert az üt el e legjobban a wintől. Amellet a win7 esetén semmi bajom nem volt a kinézettel, elrendezéssel, akkor miért tegyek úgy, mint ha nem bírnék használni akár egy kinézetre hasonlót! A bajom vele a felszin alatti működése volt, de ezeket már milliószor leírták, akik lecserélték Linuxra! Te is jól tudod, milyen nagyon lényeges különbségek vannak!

Igazad van, mégis rühellem a Amazon-Canonical Unityt! Még ebben a topicban is. No.
:DD az előbb kamuztam

Nem szeretem, rühellem, nem ugyanaz? De! Én nem akarok finomkodni, te se tedd! Nem kell a nickarchoz alkalmazkodni. :DD

Ettől függetlenül örülök egy új Ubuntu felhasználónak, független attól, hogy nincs jó ízlése! :P

Szevasz Dave! :R

[ Szerkesztve ]

(#170) ubyegon2 válasza Syl (#168) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szoktak emiatt rémálmaid lenni? Fogadok, hogy ezt a DE-t nem sikerült eOS-ítani. Legalább egy pozitívum van benne! Úgy látszik csíped a mezei témákból kicsirázott DE-ket. :)

[ Szerkesztve ]

(#171) Dave™ válasza ubyegon2 (#169) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem vagy könnyű eset. Az megvan, hogy nekem a Unity így jó ahogy van? Nem akarom átszabni, nem akarok mást helyette, ez a nekem való. Amúgy teljesen jó, hogy oldalt van, a 16:9-es kijelzőkön (minden kijelzőm ilyen) a legértékesebb dimenzió a függőleges, mivel abból van a legkevesebb. Most az, hogy vízszintesen elvesz a launcher 32-64 pixelt az 1920-ból hol kellene, hogy zavarjon? De ha zavarna, elrejthető a panel. Nekem a Cinnamon nem tetszik képről, így nem is érdekel annyira, hogy kipróbáljam. A KDE sem tetszett, de azért megnéztem, ahogy a Gnome3 sem. Tudnám ezeket használni, csak nem akarom, mert a Unity tökéletes így, ahogy van. Plusz a Surface Pro-n ugye érintőkijelző van, és a Unity ujjal is elég jól vezérelhető, ellenben a többivel. Szerintem lépjünk ezen tovább, hogy nem a Cinnamon mindenki kedvence, ez egy ilyen színes világ :)

[ Szerkesztve ]

(#172) Syl válasza Dave™ (#171) üzenetére


Syl
nagyúr

Néha úgy érzem, egy-két linuxos arc rosszabb, mint a vérmesebb vindózos megmondóember.
Nem értem, miért nem tudják elfogadni azt, ha valakinek tetszik a unity...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#173) ubyegon2 válasza Dave™ (#171) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ok! Nektek kettőtöknek tetszik, semmi gondom nincs ezzel, a kétujjas funkció meggyőző. lehet azért túloztam el a Cinnamonozást, mert...szóval, ha látsz egy autót és nem teszik, megértem, de te láttad a Cinnamont és nem tetszett! Ezt nem bírtam felfogni, mert ugye ezernyi kinézete van/lehet! Mi alapján nem tetszett!? Ha azt írod, hogy nem tudsz véleményt alkotni, mert még nem próbáltad ki, azzal nem lenne bajom.

Tényleg remélem, hogy így második alkalommal leírva megértjük amit a másik ír!
Én megértettelek, nincs semmi gondom azzal, ki mit használ, ettől is jobb a Linux, mint a Win, hogy sok DE és még több WM van, amit használhatunk! Annyiban maradhatunk, hogy a Cinnamonról nem beszélünk, mert nem használtad még, így nincs róla véleményed!

Az írásod teljesen jó, korrekt! :C Használd egészséggel az Ubit! Ha lenne az Ubuntu topikban Összefoglaló, beraknám az írásodat, de sajna nincs még. Mondjuk lehet, hogy gondolatébresztőnek mégis beraknám az elejére, ez jó, mert csak eleje van :DD mit szólsz hozzá?

Így e:

[ Szerkesztve ]

(#174) Dave™ válasza ubyegon2 (#173) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja csak most veszem észre, hogy te nem King Unique vagy hanem egy másik nick :) Azért nem tűnt fel - azon túl, hogy egyforma a képetek - mert ő is hadjáratot folytatott a Unity ellen :) Felőlem úgy használod fel, ahogy szeretnéd, majd ha kicsit belemelegszem lehet csinálok egy részletesebb verziót is. Ugyan itt-ott belefutok kisebb bugokba vagy problémákba, de továbbra is maximálisan elégedett vagyok :)

(#175) ubyegon2 válasza Dave™ (#174) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ajajj! KU fórumtárs Wint is használ, épp őt említettem, mint kulturált különbségtevőt, mindkét rendszert korrekten értékeli, nehéz lehet neki, mint láttad itt is, mert próbálja azért védeni a védhetetlent a Winx esetében is.

Ha kiegészíted az írást, javaslom, ne csak Ubuntuként említsd, hanem a verziószámot is írd mellé, főleg mostanában élesedik a dolog, mert ugye kinn van az LTS, jön pillanatokon belül az új LTS és kinn van még a két köztes kiadás is, ezeket mind aktívan használjuk!

Az, hogy bugokkal találkozol, előfordul más disztróknál is, de itt megjegyezném, miért Mint a fő rendszerem. Majd figyeld meg, ha megjelenik a 16.04 LTS, ami az alapja a Mint 18-nak, mi fog történni!
+ 1 hónapot még gőzerővel dolgoznak az alapokon a Mintesek, hogy jóval stabilabb, konyhakészebb legyen az Ubinál. Nem vicc, hiába rázzák az Ubisok a fejüket! :N

A Mintnek sok saját fejlesztése is van ezen kívül, nem véletlenül említi Syl kollégánk a Nautilus/Nemo cserét!

Egyébként paradoxon lesz, de imádom mégis a Unityt, mert ez tette a legnépszerűbbé a Mintet! Ez se vicc.

Amiket bemutattál képen az Unity előnyének, 3 perc alatt átállítottam a Cinnamont, hogy ugyanazt produkálja, ha nem lennék lusta, még a vertikális panelt is megcsinálom, simán elhitetem bárkivel, hogy ez Unity! Elég valószinű, hogy a közös alapok miatt ezek a hasznos dolgok mindkét DE-ben egyformák.

Letisztult és konzisztens asztal világos témával képet most kihagytam a panel miatt, nem akartam babrálni meg balra ikonokat felrakni, de képzeld oda:

Virtuális asztalok Ubuntu Cinnamon alatt:

Hot corner:

A Windows 7-ből megismert ablakillesztés:

Tiszta Windóz egyébként, ahogy mondod, no egy kis ácédécé búcsúzóul:

[ Szerkesztve ]

(#176) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#175) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs az utolsó kép nem az, amit akartam. Szép napot kívánok!

Kicsit igazítottam a témát AC/DC hangulatúra.

[ Szerkesztve ]

(#177) #40553216 válasza ubyegon2 (#161) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a „Mit tehet, aki nem akar Windows 10-et?” topikban láttam.

„lehet, hogy”
Lehet. ;)

A wide monitort a „szélesvásznú” filmek miatt találták ki. A TV-ken előbb volt, aztán szállta meg a PC-világot.

„ne legyen ott a sok bumszli egész idő alatt”
Autohide? Én a Lubuntu panelt is 16 pixelesre csökkentettem, de még így is autohide-ra raktam.

„+ 1 hónapot még gőzerővel dolgoznak az alapokon a Mintesek, hogy jóval stabilabb, konyhakészebb legyen az Ubinál.”
1. Stabilabb: 8.5 éve használok Ubuntut, stabilitási problémákkal még akkor sem nagyon találkoztam, amikor félévente az első napokon upgrade-eltem. Egy-egy program persze néha elszáll, de nálam ilyet sem túl sűrűn. Most legutóbb pl. a dvdstyler. De azt eddig sem használtam, csak most hirtelen kellett egy dvd-készítő.
2. Konyhakészebb: ez vicces érv, miután azzal kampányolsz a Cinnamon mellett, hogy Dave ne az alapot nézze, mert mennyire testre szabható. ;)

A fele-fele ablakillesztés ctrl nélkül megy a Unity-ben.

Ez sem mai cikk:
Configuring the Ubuntu 11.04 Unity Launcher and Workspaces

(#178) ubyegon2 válasza #40553216 (#177) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

„Mit tehet, aki nem akar Windows 10-et?”

Ne má', ilyen totyik is van!? Köszi az infót, ezt meglesem, biztosan örülni fognak ott is nekem. :D

A fele-fele ablakillesztés ctrl nélkül megy a Unity-ben. Hurrá! Negyedelő is működik?
Mondtam én, hogy nem úgy megy, ezek szerint tud annyit, mint a Cinnamon. Az, amit középen kiír, nem lényeges, sose használtam illesztéshez ctrl-t.

Autohide? - Irreleváns, mivel erre alapozódott a Cinnamon kinézete is, ott is mindent el lehet hideolni! Csak bambulok és nem látok semmit, ha eszembe jut valami, elhúzom az egeret vagy bármi:

tessék autóhájd nem pont ilyen, de nem volt kedvem babrálni sokat, így a váltások közötti képet rakom be, kicsit mattabb:

1. Stabilabb: 8.5 éve használok Ubuntut, stabilitási problémákkal még akkor sem nagyon találkoztam

No, azt viszont 14.04 óta soha sehol nem mondtam, hogy az Ubuntu nem stabil, nem is következtethető ki ez az én megfogalmazásomból!
ne foglalkozz vele, néha én is gyorsan olvasok és pont a lényeget nem értem, nálad is belefér :DD

2. Konyhakészebb: ez vicces érv, miután azzal kampányolsz

Ha vicces, akkor nevess rajta! ;] Kampányol a radai rosseb, csak bemutattam fórumtársunknak, hogy amit ő windózos DE-nek gondol és még soha nem látta/használta, az egyáltalán nem annyira wines, így pár képben összehasonlítottam a Unityvel a tulajdonságait. Ha Dave-et ez zavarja, azt sajnálom, de nem akarom megtéríteni, mivel már Linuxra áttért ugye és kinyilatkozta, hogy neki a Unity kell. Ha nem sikerült arról sem meggyőznöm, hogy nem egy windózos DE, akkor nem sikerült, de ha igen, akkor már többször nem írja le így ebben a formában a legszuperebb DE-t!

Itt írhatom ezt, mert nem a TG-s topikjaimban vagyok!

si capisce?

A wide monitort a „szélesvásznú” filmek miatt találták ki. A TV-ken előbb volt, aztán szállta meg a PC-világot.

Köszi, hogy válaszolsz a költői kérdésre is, ennyire idióta még én sem vagyok, hohy ezt ne tudnám! :(

[ Szerkesztve ]

(#179) Dave™ válasza ubyegon2 (#178) üzenetére


Dave™
nagyúr

Működik a negyedelő is, de én csak felezek. Pedig nagyon úgy néz ki, hogy téríteni akarsz :D Most azt bizonygatod, hogy át tudom alakítani a Cinnamont kb. olyanra, mint amilyen a Unity alapból. Most akkor miért is küzdenék ezzel, ha a másik alapból jó és megfelelő? :) Ha bajom lenne vele, keresnék mást, de nincs. Szerintem bizony ez a legjobb DE az én ízlésemnek/preferenciáimnak megfelelően :)

(#180) Syl válasza ubyegon2 (#178) üzenetére


Syl
nagyúr

Bakker te olyan erővel kampányolsz a Mint mellett, mintha fizetnének érte :F
Képtelen vagy elfogadni, ha valaki bármilyen okból is a Unity-s Ubuntut választja a Mint Cinnamon helyett? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#181) ubyegon2 válasza Dave™ (#179) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor valamit rosszul csináltam, vedd úgy, hogy bemutattam ugyanazokat a funkciókat! OK?
Állítgatni nem kell, alapkinézetben is lehet használni, mivel látom, te se úgy használod! :D Pedig milyen szép az alap, olyan pedo püspököknek találták ki, nekem mindig ez ugrik be! :(

(#180) Syl

Képtelen vagy elfogadni, ha valaki bármilyen okból is a Unity-s Ubuntut választja a Mint Cinnamon helyett?

Nem, de már leírtam párszor! Azt vagyok képtelen elfogadni, ha lewindózoskinézetűzik a Cinnamont! Ha még ezt tetézzük azzal, hogy aki ezt a galádságot elkövette, nem is használta még! :C :W

Tényleg nem értitek egyébként? Csak húzni akartok, valljátok be. :N

[ Szerkesztve ]

(#182) ubyegon2 válasza Dave™ (#179) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

alapból jó és megfelelő?

Unity tweak akkor minek? csak kérdem, tudom, hogy neked ez tökéletes, csak így rákérdeztem! :D
Persze még nem is volt időd megismerni annyira, de van ilyen- szerelem első látásra- dolog!

Cinmanó tweak nincs :N , mert az valóban alapból jó és jól is konfigurálható. sorry

[ Szerkesztve ]

(#183) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Itt a bizonyíték, milyen rendesek is a papok! Ők is Unityt használnak. letiltják a rossz oldalakat, bár gondolom vezetői szinten már találnánk pár érdekes mappát, jó esetben pucér csajosat, másik esetet hagyjuk...

Persze a püspöklila alapot mezei pap nem használhatja:

[ Szerkesztve ]

(#184) Dave™ válasza ubyegon2 (#182) üzenetére


Dave™
nagyúr

Alapból jó=elrendezése, kialakítása. A tweak a hot corner meg az ikonok, témák miatt kell. Most komolyan azon rugózol te is, hogy minek telepítek egy finomhangoló eszközt? Két kattintás. Most attól jobb a Cinnamon, hogy bele van integrálva a beállítás? Kicsit már kezd fárasztó lenni ez a keresztes hadjárat...

(#185) ubyegon2 válasza Dave™ (#184) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak amíg nem is mered be, hogy felelőtlen volt az az inkriminált megjegyzésed! Maga az Unity nem zavar engem, csak a Cinnamonnal kapcsolatos megfogalmazásod. Linux az free, a felhasználásában is az!

keresztes hadjárat... - ez illik is a threadbe :)

(#186) Syl válasza ubyegon2 (#181) üzenetére


Syl
nagyúr

>Azt vagyok képtelen elfogadni, ha lewindózoskinézetűzik a Cinnamont! Ha még ezt tetézzük azzal, hogy aki ezt a galádságot elkövette, nem is használta még

Elég csak megnézni pár (alap, nem átalakított) dektop képet a cinnamonról. Kiköpött Win - alul tálca a futó programokkal, balra start menü, mellette gyorsindítók, ablakok jobb felső sarkában vezérlőelemek stb.
Persze, át lehet szerkeszteni, de ha itt kikelsz a unity finomhangolása ellen, akkor a cinnamont se vátoztasd meg.
A többi fröcskölődő hsz-ed meg inkább szkippelem...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#187) ubyegon2 válasza Syl (#186) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jajjj, már egyszer ignoráltál, akkor itt mér' írtál? :D

Én már túl vagyok ezen, nem érted, amit írok, nem baj. Az Ubuntu topikban ott a cikk kedvcsinálónak, ha csak ki nem veszik az én hsz-eim miatt! Semmi más nincs ott, csak az, ez számít, nem az amit én mondok!

Én a kezdetektől Mint Cinnamont használok amúgy, mellette még van pár disztró persze segítő célokra, te meg eddig az eOS-t istenítetted, most meg az U-t! ;] Mi lesz a következő?

béka veled! :R

fröcskölődő hsz :Y

Mi lenne az szofisztikált ízlésed szerint? Az, hogy belinkeltem a U. alapképét és elmondtam, mi jut róla eszembe! Lehet amúgy, hogy ebből ered nálam az egész, mert még a fülem is ökölbe szorul, ha a pedofil papok eszembe jutnak és erre emlékeztet a U.! Erről meg sajnos nem tehetek. :(

Nézd meg a Spotlight c. filmet!

Még mindig inkább a Win-re emlékeztessen a kezdő desktop képe, mint a pedo papokra! :(( Ez van! Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#188) Syl válasza ubyegon2 (#187) üzenetére


Syl
nagyúr

>Jajjj, már egyszer ignoráltál, akkor itt mér' írtál?

Ígérem ez lesz az utolsó. :B

>te meg eddig az eOS-t istenítetted, most meg az U-t!

Nagy tévedés!
Nagy vonalakban: egy év Ubuntu, egy év eOS használat után jött némi Manjaro, Apple Macbook (nem vagyok rá büszke :DDD ), Mint Cinnamon, Debian Gnome és most ismét Ubuntu. (Az ilyen fél napos Chakra, Kubuntu, Fedora, OpenSuse stb. próbálkozásokat nem sorolom)
Nem tehetek róla, ha nekem az Ubuntu és az eOS jön be leginkább, de nem istenítem! Nem akarok mást mindenáron meggyőzni az igazamról. Mint még valaki itt... :U

szerk.
Spotlightot nem nézek. Nem érdekel olyan zs. film, amiben zs. színészek próbálnak lejáratni egy másik egyház embereit.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#189) #40553216 válasza ubyegon2 (#178) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem ez már kicsit túl van pörgetve. :DDD

Érdekes a bostoni háttér. Az HBO-n ment (és talán lesz folytatása) egy sorozat Ray Donovan címmel, ahol hasonló téma jelenik meg, Liev Schreiber a címszereplő, és az ő általa játszott szerepelő is érintett.

[ Szerkesztve ]

(#190) ubyegon2 válasza Syl (#188) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Spotlight, zs film zs szinészekkel, nekem egyik vallással sincs bajom amúgy, nem is értem ezt a nagyon bújtatott zsidózást, vagy a zs a film minősítése vagy zsidót jelent? Attól, hogy egy film Oscar-díjas lett, már csak zsidók csinálhatják. Nekem komoly hibám van, azt se tudom, melyik szinész zsidó egyáltalán. :N Másokról se nagyon.

Szerintem ha valaki csak azért nem néz meg egy filmet, mert zsidókhoz van köze, az.... érdekes ember. :U

Persze, ha nem láttad, sokkal könnyebb véleményezni, de amúgy nem a vallást szidják benne!

Egy megtörtént esetet dolgoz fel Pulitzer díjas újságírókról. A poén az, hogy a bűnös papokon kívül a társadalom egyéb szegmenseiből is talál bűnösöket, akik csak félrenéztek, eltussoltak.

[ Szerkesztve ]

(#191) ubyegon2 válasza #40553216 (#189) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:B

Már leálltam, de ennyi belefér! Azt persze senki nem veszi észre, hogy elűztem a wineseket! vagy már leapadt a lendületük amúgy is?

Az viszont gond, hogy a cikk írója nem tudja törölni a nem tetsző részeket, mert ha valaki bejelenti flamewar-nak, akkor ki kell venni a cikket az Ubuntu topik Összefoglalóból! Én egyébként szándékaim alapján tényleg csak meg akartam ismertetni fórumtársunkat egy általa nagyon félreismert DE-vel.

off

(#192) #40553216 válasza ubyegon2 (#191) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD

Mentsd el magát a szöveget, és akkor simán be lehet másolni Dave szerzőségével. Vagy akár most, linkelés nélkül.

(#193) ubyegon2 válasza #40553216 (#192) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, az szép baleset lenne! :D Ugye nem komolyan mondtad?

Max linkelve lenne jó az írás, mint kis szines vagy érdekesség. Összefoglalónak más kritériumai vannak.
Kifejezetten a topik nevében szereplő Linux disztróról kell írni minél részletesebben, annál jobb, eme részletesség minimum a disztró gyűjtőnevén kívül a verzió számot/nevet is kell, hogy tartalmazza!
Erősen javallott felsorolni milyen verziók vannak jelenleg, mi az LTS, köztes kiadások, ezek közti frissítési lehetőségek, min alapszik, milyen speciális verziók vannak, milyen nem Unity DE-s verziók vannak, etc, etc ..... amiket tudunk magáról a disztróról!

Az nem éppen Összefoglaló, amiből annyi derül ki belőle, hogy Ubunturól van szó és az Unity pár beállítási lehetősége képekkel. Ráadásul a többi része kifejezetten irreleváns lenne.

Így már érted, mire gondolok? Ha nem, akkor nézz meg pár Összefoglalót, a Mint topikban vagy az abszolút kezdőben és tiszta lesz, ott is legalul vannak a témához nem szorosan kapcsolódó érdekes írások. A linkelt írások java része ott is kifejezetten a témához szakmailag köthetőek. Hogy ne kelljen keresgélned: de jó, hogy megnézetted velem, már látok is egy halott linket

Ezek az írások szakmai szempontok alapján válogatódnak be, nézd meg ott van Syl kolléga/ina
írása is, hiába mindig belém köt, szid, minősítget! Az az írás nagyon jó és jól is illusztrálta, könnyen érthető egy nagyon kezdőnek is! Azt ne kérdezd miért Cinnamonon demózik benne, miért nem Unityn!?

[ Szerkesztve ]

(#194) Syl válasza ubyegon2 (#190) üzenetére


Syl
nagyúr

Ki beszél itt zsidókról? :U
Én végig zombikról írtam :P

#193

Azért Mint, mert akkor éppen az volt kéznél (virtualboxban).
Egyébként is, ti igyekeztek mindenkit lebeszélni ubunturól. :P

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#195) ubyegon2 válasza Syl (#194) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én végig zombikról írtam :Y

Azért Mint, mert akkor éppen az volt kéznél (virtualboxban). kackac, nekem sosincs kéznél Unitys disztró :N

Egyébként is, ti igyekeztek mindenkit lebeszélni ubunturól.

Hohó, ez nem igaz ám, nem csak Unityből áll ám az Ubuntu! Hoppa. Ma is javasoltam tán többször is a Gnobuntut, mert szegény koma Mint-et szeretett volna és a Gnome tetszett neki, hiába mondtam, hogy Mint nincs Gnome3-al! Úgy helyes, amit írsz, hogy Unitys Ubunturól beszélünk le mindenkit!

Ubuntu topikban engem a motor érdekel, azzal foglalkozom inkább, DE-vel nem. Néhány DE beállításában időnként tudok segíteni, de ennyi. Amúgy sem vagyok én guru, csak egy kezdő Linuxos! most ne gyere azzal, hogy ennek ellenére sok mindenbe belepofázok!

[ Szerkesztve ]

(#196) Dave™


Dave™
nagyúr

Szerintem hanyagoljuk ezt a vonalat, ha lehet, irreleváns a poszt szempontjából, személyeskedő és elég fárasztó is sok szempontból. Továbbá jó lenne megtanulni tiszteletben tartani másoknak a (miénktől eltérő) döntését, főleg miután körbe lett beszélve elég rendesen, mert ez a rábeszélő mentalitás akkor is kontraproduktív, ha egyébként igazunk van.

Köszönöm!

(#197) Syl válasza Dave™ (#196) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#198) #40553216 válasza ubyegon2 (#193) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK. Csak egy tipp volt. :B

(#199) ubyegon2 válasza Dave™ (#196) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Már rég abbahagytam! Te blogod, respektálom. :R

175. hsz-ben volt egy kérés a disztró verzióját illetően, azt beírod majd a cikk szöveges részébe?

Ebben a formában csak a Wines társadalom érti, Windows 10 vs Ubuntu

vagy

Windows vs Ubuntu vagy Windows 10 vs. Ubuntu 12.04 , 14.04 , 15.04 , 15.10 , 16.04béta1 , 16.04béta2

(#198) tomtyi

Értem a jó szándékodat és köszönöm, de gondolom te is megértesz, nem a TG dönt, hanem a Fórumszabályzat, TG szabályzat, topik Összefoglaló felépítési elvek, logika, józan ész, etc.
Ráadásul a tartalom miatt a topiktársak letépnék az arcomat, ha csak ennyi lenne az ÖF-ben! :D Sejted miért! Syl se merte a képregényét a kedvencével megcsinálni! ;)
épp elég, hogy itt zűrt okozok, még ott is megkavarnám az állóvizet :(

[ Szerkesztve ]

(#200) Syl válasza ubyegon2 (#199) üzenetére


Syl
nagyúr

>Sejted miért! Syl se merte a képregényét a kedvencével megcsinálni!

Kérlek hagyd abba a ködösítést és a kóstolgatást! :(((
Csak a te kedvedért a hétvégén aktualizálni fogom az írást...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#201) Dave™ válasza ubyegon2 (#199) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ubuntu 15.10

(#202) ubyegon2 válasza Dave™ (#201) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az elég friss, nemsokára jön a 16.04, frissíted rá? Igaz sok választásod nincs, mert a 15.10 csak 9 hónapig kap frissítéseket. Sokan várták a 16.04-ben a Unity 8-at, de sajna vagy szerencsére csak 7.8-as verzióval jön ki. Utóbbit csak azért írtam, mert biztosan tudod, mennyire megosztó volt a KDE4 átállása is a plasma5-re.
Ha rám hallgatsz, nem frissítesz az elsők között 16.04-re, hanem csak pár hét múlva, akorra szokták kijavítani a hirtelen sok ember által tapasztalt és visszajelzett bugokat! Ez logikus, mert nagy a nyomás, ugye az LTS változatnál meg a 04 a hónapot jelöli, soha nem csúszhatnak, ki is adják időben, majd kijavítják utána címszóval. Ilyen a Mint-nél is van amúgy, mert követni kell az Ubit, hiába az egy hónap csúszás, az a saját fejlesztésű Cinnamon és Nemo miatt van inkább. A Debian viszont jól megrágja a verziókat, mielőtt kiadja! ;]

Sorry a + pörgésért és sok sikert majd a frissítéshez!

(#203) ubyegon2 válasza Syl (#200) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

pssszt - tudod, nem szólsz hozzám többet!

Ha kinyírod belőle a Cinnamont... :( az már dzsihád lesz! ;]

(#204) Dave™ válasza ubyegon2 (#202) üzenetére


Dave™
nagyúr

A tableten már frissítettem is, bár tudom egyelőre még béta. Megoldott pár apróbb bugot, bár látszanak a hiányosságok is, egyelőre még nem implementálták rendesen a gnome3-as alkalmazások ablakkezelését, így duplán jelennek meg az ablakvezérlők a néhány új alkalmazásban. A KDE váltásról nem tudtam, mint korábban írtam nem foglalkoztatott sosem, csak futólag próbáltam ki. A produktív gépemen (céges laptop) majd csak megjelenés után frissítek, de attól sem tartok különösebben, meg nyilván ott csinálok mentést is, biztos ami biztos. Egyébként már nagyon belemelegedtem a használatába, mostanra a munkahelyen már aktívan használom a négy asztalt, és érzésre sokkal hatékonyabb vagyok, mint Windows alatt (nyilván nem a négy asztal miatt, de jobban kézreáll, átláthatóbb a felület, gyorsabban váltogatok az alkalmazások között stb. Nem kell görcsölnöm az update-ekkel sem, nem kapok MS spamet és a többi. Szóval nagyon úgy fest, hogy ez egy hosszútávú kapcsolat lesz :) Egyetlen dolgot sajnálok csupán, ez pedig az MSO kompatibilitás hiánya, mert nagyrészt megvan LibreOffice-szal, csak ha pl. belementek egy nagyobb excelbe, attól az Excel meghülyül, és helyreállításkor elcsesz mindent. Mivel linuxra nem várható az Office, így kénytelen vagyok együtt élni vele, bár igazából csak munkahelyen kell, ott meg van rá VM (na nem lokális, mert agyrém egy excelre elpazarolni 20-25GB-ot a 120-as SSD-ből). A wine-os verzió nem jött össze, de csodálkoznék is ha menne. A WPS-t próbáltam, egy fokkal jobb megjelenítésre, mint a LibreOffice, de amúgy ugyanazokat a hibákat generálja, szóval szerintem ugyanazt az engine-t használja, max kicsit finomhangolva. De mindez részletkérdés, a lényeg hogy nagyon jól tudunk együtt dolgozni, sokkal hatékonyabban, mint Windows 10 alatt.

(#205) ubyegon2 válasza Dave™ (#204) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Különösebben nem féltelek, mert elég profi vagy az olvasottak alapján! :)

Azért megkérdezem mégis, az SSD-vel foglalkoztál az áttérés óta? Ha nem, akkor van itt egy összevont SSD Linuxos írás, ellenőrzés és optimalizálás céljából. Ha ebben is profi vagy, akkor csak úgy leírtam ide is! Az írás második része a profibb, amiatt mondom, mert azt nem én írtam, nehogy emiatt ne olvasd el!
14.04 óta nem volt frissítve, de szerintem sok változás nem lehet, az ellenőrző parancsokat illetően biztosan nem! Az optimalizálása, ramdisk/tmpfs használata meg gép és egyén függő. Ha még nem olvastad, érdemes átolvasni!

[ Szerkesztve ]

(#206) Dave™ válasza ubyegon2 (#205) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem foglalkoztam az SSD-vel, majd megnézem, köszönöm. Úgy gondoltam mostanra már elég standard egy SSD ahhoz, hogy különösebben ne kelljen vele foglalkozni, csak használni (ott a statikus wear leveling, amivel eloszlik a cellák terhelése, ha az élettartam féltése lenne a cikk témája).

(#207) #40553216 válasza Dave™ (#204) üzenetére


#40553216
törölt tag

„érzésre sokkal hatékonyabb vagyok, mint Windows alatt”
Ez azért komoly kritika egy olyan rendszerrel szemben, ahol a hw és a sw gyártója is ugyanaz, és kifejezetten a tapigépre fejlesztett rendszert veri le egy nem kifejezetten arra tervezett egész más rendszer.
„MSO kompatibilitás hiánya”
Ennek fenntartására minden eszközt be is vet az MS, mert az irodisták jelentős része sem használna holnaptól Windowst, így MSO-t, ha a kompatibilitás teljes lenne.

(#208) ubyegon2 válasza Dave™ (#206) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek, de nem a TRIM a téma, persze az is, de ha lesz időd fusd át, ha belemélyül az ember az SSD témába, nem csak fekete-fehér lesz minden. Elég csak arra gondolni, hogy az Ubuntu alapok támogatják az auto TRIM-et, de eddig még csak Samsung és Intel SSD esetén volt ez így. Folyamatosan változik a blacklist szerintem, de nem árt kicsit foglalkozni ezzel is.

A tmpfs használata meg elég hasznos lehet. Az is felhasználástól függ, hogy discard opció kell az fstab- ba vagy inkább a cronba heti fstrim a jobb a TRIM megvalósulásához. Ott van még az I/O ütemező ellenőrzése, SSD-re jobb a noop, de alapból mégis deadline van a legtöbb disztróban, mert ha HDD is van a gépben, akkor annak nem tesz jót a noop.
csak pár példa volt hirtelen, de:
Ha ezeket is tudtad, akkor ne olvasd el az írást.

[ Szerkesztve ]

(#209) Dave™ válasza #40553216 (#207) üzenetére


Dave™
nagyúr

Előbb elsősorban a munkahelyi laptopomra gondoltam, de végül is igaz a Surfacere is. A Surface esetében viszont hiába ugyanaz a hw és az sw gyártója, semmi optimalizáció nincs a hardverre. A Windows 8-nál még csak-csak elmondható volt ez (mondjuk ott meg túltolták a tablet optimalizációt a desktop rovására), de a 10-nél ennek nyoma sincs. Ott kezdődik, hogy az edge-ben nem lehet lapozni (előre/vissza), ez már önmagában egy vicc. Na de mindegy is, a lényeg, hogy az Ubi nagyon bevált :) A hardver viszont remek, azt tényleg jól megcsinálták.

ubyegon2, nem ez mind újdonság, meg fogom nézni, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#210) King Unique


King Unique
titán

Micsoda csörte volt itt is... :Y De legalább kaptam némi dicséretet. :DDD

Korábban kérdeztem Ubuntu topikban a Unity 8 felől [link], de válasz nem jött... tehát? Az első megoldást korábban próbáltam, fel is rakta, de restart után még bejelentkezni sem tudtam. Most meg az írja fentebb ft, hogy csak 7.8-cal jön ki...

(#211) ubyegon2 válasza King Unique (#210) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lemaradtál! :D Bár az elején még jelen voltál, mennyivel másabb, ha nem Win-Linux flamewar van, hanem Linux DE-DE flamewar!
Itt meg nincs aki törölje a renitenseket! Szerencsére a topikfegyelem se köt annyira, bár....ez annyira nem igaz, egy TG nem galádkodhat más topikban sem valójában. :B .... még exTG úgyse voltam. :(

Nem dícséret volt az, ténymegállapítás! :P Veled is gyakorta összezördülünk, de ettől még a tény tény marad, te korrekt vagy a flamewarban is! Ritka az ilyen.

Az Unity 8-as kérdésedben lévő linkeket néztem csak át, de valaki írta is már neked, ahogy hanyagold egyelőre, én legalábbi így emlékszem. Amúgy beírtam volna oda is, amit ide, gondolhatod! Ezek szerint rosszul emlékszem. Sorry! Mondjuk legalább nem maradtál le ebben az ügyben semmiről!

[ Szerkesztve ]

(#212) King Unique válasza ubyegon2 (#211) üzenetére


King Unique
titán

Olvastam korábban, csak megvártam a végkifejletet. ;] Illetve nem akartam belefolyni, mert hátha megint félreérted. :)

Igen, korábban volt vmi ilyesmi válasz, de konkrétum nem. A beta 2 dizájn terén nem tapasztaltam semmi extrát, illetve a telepítésnél sem volt extra választási lehetőség. Korábban arról volt szó, hogy telepítésnél lehet majd választani a Unity 7 / 8 között, de ha hamarosan megjelenő 16.04 LTS-nél ez elmarad, annak nem örülök... :(

[ Szerkesztve ]

(#213) Mister_X válasza ubyegon2 (#191) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dehogy űzted el, csak ott röhögnek a páholyban a cicaharcoló linux crusadereken ;] :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#214) ubyegon2 válasza King Unique (#212) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Illetve nem akartam belefolyni, mert hátha megint félreérted.

Mint Cinnamon ügyben nem nagyon tudtunk volna összeveszni. :) Szerintem aggasztott, hogy megint összekever a Dave bennünket és te kapsz helyettem is! :DD

Unity 7 / 8 váltás szerinte azért csúszik, mert a közelgő határidőre nem lesz megfelelő és így jobb, ha inkább elengedik most, talán a plasma5 bukdácsolása miatt is. De okosan csinálják!
Minap olvastam, hogy van, aki már a MIR-t passzírozná a disztrójába kezdőként, pedig sok nem kész csomagnál oda is írják, hogy fejlesztői verzió!

(#213) Mister_X

Azért azt is tegyük hozzá, hogy ehhez a témához lövésük sincs a Wineseknek! :N

Csak pislognak, hogy mit beszélnek ezek, asztali kezelőfelület meg DE, Unity, KDE, Cinnamon, Gnome3, XFCE, LXDE, most csak a leggyakoribbakat soroltam fel, WM-ekről szó se esett, amiket DE nélkül is nagyszerűen lehet használni!

Windows X- re az alábbi asztali felületekkel jelenik meg ill. cserélhető később a felhasználó ízlése és gépigénynek megfelelően:
-
-
-
-

[ Szerkesztve ]

(#215) Apollyon válasza ubyegon2 (#214) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár azt passzolom hogy win10-re van-e, de a KDE-t winre is fel lehet tenni ugyanis arra is fejlesztik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#216) Varoz


Varoz
őstag

Üdv! :)

Tetszett az írás, fel is buzdultam, hogy felrakom én is a tabomra az Ubuntut. De nem sikerült. Mégis, hogy a pék f.szába kell megcsinálni a pent, hogy bootoljon? :D
Nem tudom, hogy a tab szar vagy én vagyok béna, de már vagy 5 programmal próbáltam bootolható pent csinálni, de egyikkel se ment. Egyébként egy német tablet, Trekstor SurfTab Duo W1.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#217) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

az indicatort így kell hozzáadni ubuntu 16.10 alatt
http://askubuntu.com/questions/839211/how-to-install-system-load-indicator-in-ubuntu-16-10

sudo add-apt-repository ppa:indicator-multiload/stable-daily

sudo apt update

sudo apt install indicator-multiload

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.