Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Apollyon válasza 0.44 (#81) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oké, a delles ubuntu tényleg gagyi.

De én is tudok példát. A thinkpadem windózzal van szállítva, ott a matrica az alján. Érdekes mód a tapipad és a multimédia gombok csak linux alatt működnek ot-of-the-box, win alatt nem. Sőt, a hangerő gombokat win alatt egyáltalán nem lehet már belőni bugmentesen.

Bár a switchable graphics csak win alatt megy, valóban, de az is csak akkor ha felteszem a lenovo oldaláról letöltött drivert, egyébként nem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102) King Unique válasza spammer (#97) üzenetére


King Unique
titán

Nekem bejön. :)) A Plasma 5 az elején nagyon bugos volt, de mostanra már ~ elfogadható. Ubuntu terén is kellett már az új dizájn, nem lehet még 10 évig ugyanazt nyomatni. De még LO-nál is belátták a fejlesztők és megkapja majd a ribbont. ;] Egyébként a flat most nagyon megy, még az OS X is azt használja.

@ Dave™: Ubuntu a default telepítésben nem tudja a hot corners funkciót, ha jól emlékszem. Legalábbis én a rendszerbeállítások között nem találtam. A Super + W gyorsbillentyű működik, az ok, de előbbihez külső program (pl. Unity Tweak Tool) kell. Tehát ilyen téren is korlátolt. Egy Cinnamon | KDE felületen ez alapból beállítható mindenféle + program nélkül.

(#100) CPT.Pirk: max esetleg talán a fizetős verzió, mert abban ~ jó a VBA makrók támogatása is. De a 100%-os kompatibilitás mese, legalábbis a free verzió ugyanúgy nem jól jeleníti meg az MS doksikat, mint egy LO. Sőt, a (free) WPS-ben ODF támogatás sincs, nem tartották fontosnak... :D

[ Szerkesztve ]

(#103) Dave™ válasza King Unique (#102) üzenetére


Dave™
nagyúr

De tudja, csak a beállításához kell a unity tweak tool. Nem látom át ez miért probléma, két kattintás telepíteni és a témázhatósághoz úgyis kell. A KDE nekem sokban windows utánérzés. És én nem a windowst keresem egy másik rendszerben :) A Gnome 2-t szerettem anno, bár nem sokat használtam, csak próba erejéig. Viszont amióta a Win7-ben is ikonok vannak a tálcán, azóta tartom feleslegesnek a programok nevének kiírását, helypazarló, felesleges és ikonról gyorsabban is azonosítom. Így a KDE, Cinnamon már hátrányból indul a Unity-vel szemben. Aztán a panel oldalra helyezése ismét okos dolog, mert helytakarékos, ahogyan a jump listák is (mint a Win7-ben). Tetszik az összevont tálca (mert helytakarékos és jópofa), meg a különböző panel indikátorok. A Cinnamonban nem fog meg semmi (a filekezelője jó, de azt tudom telepíteni Unity alá is, ahogyan most is azt használom), a KDE pedig inkább taszít, mint vonz. Egyrészt a sok K betűs program szerintem irritáló, de ez egyéni preferencia, viszont semmi letisztultság nincs benne, giccses, csillogó, túl színes, bazári az egész, a legtöbb helyen a szükségeshez képest jelentősen túlbonyolítva. A Unity-t nekem találták ki. Amit kell, azt tudja, nincs sok felesleges szolgáltatás, nincs túltolva a dizájn, szép, letisztult, egyszerű. És helytakarékos, ami a 16:9-es kijelzőknél fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

(#104) Dave™ válasza foodlf (#98) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet, de a 2013-as Office elvileg nem támogatott Wine alatt, legalábbis ezt találtam, munkahelyen meg olyan licenc van. Nekem van 2016 az Office 365 miatt, de az ugyanúgy esélytelen. A 2010 így kiesik, hála a MS licencpolitikájának. Amúgy szívesen elfelejteném, mindent meg tudnék oldani Libre Office alatt, ami nekem kell, csak sajnos ha belementek a céges excelünkbe, akkor problémázik utána az MS excel, és többen használjuk, nem akarok másokkal kitolni, ahogyan az sem járható út, hogy akkor most mindenki váltson LO-ra, mert én azt szeretem. Szóval marad a körülményes megoldás, amíg a Wine kompatibilitást meg nem oldják, vagy egyéb megoldás nem lesz.

(#105) King Unique válasza Dave™ (#103) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis alapból nem tudja, pont ezt mondtam. :) Felrakható persze x/y tool, de ennyi erővel a többi rendszer képességei is kibővíthetőek. Azért általánosan, aki Windowsról vált, azoknak elsőre egy Cinnamon | KDE | Xfce | MATE stb. emészthetőbb és kényelmesebb, mint a Unity. Ez a felső-oldalsó panel is fura és nekem egy idő után baromira kényelmetlen. Aki másra vágyik, annak például az Ubuntu MATE egy jó alternatíva lehet. De ugye ízlések és pofonok...Ha ennyire tetszik, akkor használd, jó szórakozást hozzá! De a magam részéről a Mint Cinnamont nem cserélném le rá. :N

[ Szerkesztve ]

(#106) Dave™ válasza King Unique (#105) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet ezen rugózni, hogy alapból nem tudja, csak értelmetlen, mert úgyis telepíteni fog mást is, ahogyan gondolom te sem egy alap Mintet használsz csak és kizárólag a hozzá adott szoftverekkel. Ha meg van amit telepítesz, akkor nem mindegy, hogy eggyel több vagy kevesebb? Ez kicsit kákán a csomót esete. Az egy dolog, hogy neked nem tetszik, de továbbra sem értem miért kellene mindennek a Windowsos logikát követnie. Oka van annak, hogy oda került (bár 16.04-től lehet alulra is tenni, úgy már elég Windowsos érzés ha az kell), ezen is ugyanúgy megtalálni a futó alkalmazásokat, helytakarékosabb is mint a KDE/Cinnamon, érintéssel is könnyebb kezelni, meg szerintem ízlésesebb is. Egyébként meg Windowsban is teheted oldalra a tálcát, tehát ha valaki oda rakta, az pont hogy otthonosabban érezné így magát. Eleinte nekem is furcsának tűnt, de gondoltam kipróbálom, hátha nem olyan szörnyű mint amilyen a híre, aztán rájöttem hogy csak a hangos (fikázó) kisebbség húzza le, mert egyébként ez áll a legjobban kézre. A Cinnamon/mate/Gnome classic sem rossz, csak nekem túlságosan old school, a Gnome 3 nem áll kézre, a KDE pedig a lehető legmesszebb áll tőlem. Komolyan mondom, hogy már csak a Unity miatt is Ubuntun maradnék, még ha a Mint egyébként jobb is lenne.

(#107) King Unique válasza Dave™ (#106) üzenetére


King Unique
titán

OK, de az egyéni igényeket és ízlést nem feltétlen lehet a tömegével egy lapon említeni. Még a(z itteni) linuxos közösséget erősen is megosztja ez a DE kérdés és nem mindenki rajong az U betűsért. Illetve azt is megnézném, hogy sok, megrögzött Win userből hány akarná utóbbit használni, ha mindenképpen Linuxot kéne próbálgatnia. Lenne egy tippem... :D

De nincs ezzel gond, ezért is mondtam, hogy használd csak nyugodtan. Én / más meg azt, ami számára kényelmesebb. :))

[ Szerkesztve ]

(#108) CPT.Pirk válasza Dave™ (#103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

KDE alatt is ki tudsz tenni ikonos gyorsindítót tálcára meg ahová akarsz, nem is csak egy félét. Sőt, ha az alap "K" menüt lecseréled, akkor van ott ikonos, meg mindenféle kompletten más menü.

Amúgy nem minden rossz, ami a Windowsban van. Pl. maga a környezet az jó, és a Win7-re érte el a használhatóság csúcsát (legalább is Windowsos szinten mérve). Szerintem ez a fajta környezet jó és kézre is áll, csak aztán jött a KDE, ami 2 szinttel magasabbra tette a lécet ugyanezen a vonalon. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#109) Dave™ válasza CPT.Pirk (#108) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem is mondtam ilyet, a Win 7 kellően letisztult és könnyen használható, szerettem is. Bugok voltak ott is persze, néha elromlottak a jump listek (legutóbbi fájlok a jobb gombos listában), de amúgy jól használhatóak voltak. Sőt, az ablak snap funkciói zseniális fejlesztések, nagyon örülök hogy a Gnome3/a Unity meg gondolom mások is használják, mert nagyon hiányoznának. A KDE ennek ellenére is ellenszenves, sajnos túlságosan bazári, meg minden túl van komplikálva benne ezernyi beállítással. A Gnome (meg alkalmazásai) esetenként túl puritán, tény, de inkább egy egyszerűbb, könnyen áttekinthető és megjelenésre letisztult környezet, mint a csili-vili és önmaga csodálatában szenvedő KDE, legalábbis számomra. Az meg külön kérdés is, hogy mi lesz a Kubuntu sorsa a jövőben.

(#110) CPT.Pirk válasza Dave™ (#109) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem ott kezdődik a gond, hogy le kell tölteni a gnome / unity-tweak-toolt ha valamit szeretnél állítani. Az ilyen megoldások számomra az agyrém kategóriát képviselik, igazán bele lehetne ezeket alapból tenni a kiadásokba. Pl. szerencsétlen Gnome3 az minden, csak be nem állítható alap kiépítésben. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#111) 0.44


0.44
tag

Az most teljesen komoly, hogy ti azt hozzatok fel negativumnak, hogy nektek nem tetszik a design? Ez azert eleg gyerekes, mert nekem pl rohadtul bejon, ellenben az alap Ubuntu (unity)-val, de megsem kezdem el ezt irogatni, mivel ez total egyen fuggo. Es azt kar tagadni, hogy az egesz internet es szoftver vilag designja megvaltozott a Windows 8 utan, amit a 10 kovet, azaz ha valamit, legalabb ezt ne hozzuk fel a windows ellen, hanem maradjunk a szilard tenyeknel.

Ui: szvsz meg mindig nem eleg egyszeru es szogletes a design.

[ Szerkesztve ]

(#112) Dave™ válasza 0.44 (#111) üzenetére


Dave™
nagyúr

A lényeget az elejére: a nem tetszik és az igénytelen, inkonzisztens és káosz nem ugyanaz. A KDE pl. nem tetszik, de az konzisztens és nem igénytelen, mint a Windows 10.

Az egy negatívum a sok közül. Mondanám, hogy következetesek, de hát nem azok, nézd meg mondjuk a naptár, email alkalmazások ikonját, meg a sajátgép/lomtárét, vagy a fájlkezelőben a mappaikonokat. Egyszer flat/mono, aztán izometrikus 3D színes meg átlátszó, aztán megint flat megint izometrikus. Ez szerintem minden rendes, igényes dizájnernél alap, hogy nem keverünk ennyire különböző dizájnelemeket. Nyilván nem egy helyen készültek, csak végül össze lettek lapátolva, mint az egész rendszer. Menj be a gépházba, drótos ikonok, a vezérlőpultban meg a klasszikus régi. Nyiss meg egy regeditet és üdvözöl a Win 95-ös ikon. Aztán nézd meg a WP 7/8 rendszereket, ami elindította ezt a flat vonalat MS-nél. Csupa szögletesség a grafikai elemekben, teljesen következetes volt. Majd nézd meg 10-et, megmaradtak a szögletes csempék, bejöttek a kerek profilképek, meg az íves drótos ikonok. Ez kapásból 3 féle gyökeresen eltérő dizájnelem. Ez így igénytelen. Ha csak ennyi baj lenne a windows 10-zel, akkor sokkal kevesebb panasz lenne, de ez is része a felhasználói élménynek. Az apple sem ott tartana ahol, ha ennyire szarnának a megjelenésre.

CPT.Pirk: ebben igazad van, alapból benne lehetne minden további nélkül, nem tudom mi az oka hogy nincs. A Debian Jessie-ben benne van a gnome tweak.

[ Szerkesztve ]

(#113) 0.44 válasza Dave™ (#112) üzenetére


0.44
tag

Szerintem meg ez egyeni agymenes (nekem tetszik, neked nem, jozsi meg leszarja), igy ezt semmilyen, ismetlem semmilyen rendszernel (pedig szerintem az OsX egyszeruen gusztustalan), nem lehet felhozni, mint erv, mivel tenyleg emberenkent valtozik. Nekem pl nem tetszik a Windows Vista / 7 megjelenese, de megsem hoztam fel sosem ervnek, pedig sokat hasznaltam a 7-et.

(#114) Dave™ válasza 0.44 (#113) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze, egyéni agymenés.

Amúgy ez egy blogbejegyzés, privát véleményem szerint iszonyat ronda a Windows 10, deal with it. Csinálj te is egyet ahol leírod mennyire szép.

Láthatod, hogy nem én egyedül gondolom ezt. Cikkekben szerepelt, hogy kijöttek valami új, kevésbé ronda ikonokkal. De szerintem ne vitatkozzunk erről, mert ez bőven túlmutat az ízlés kérdésén, itt tervezési következetlenség van, és még a végén magadra veszed ha azt mondom, hogy nincs szemed megkülönböztetni az igénytelenséget az igényes megjelenéstől (az OSX pl. igényes, akkor is ha nem tetszik, ahogyan a KDE is, ami nekem nem tetszik, a Windows 10 meg nem az, mert összelapátolt gyökeresen eltérő stílusokat, de csak magamat ismétlem).

[ Szerkesztve ]

(#115) 0.44 válasza Dave™ (#114) üzenetére


0.44
tag

ezt te ervnek szantad?

(#116) lev258 válasza 0.44 (#115) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem ez az ő egyéni véleménye. Másnak nem, de neki ezáltal érv is lehet. Nincs szó arról, hogy ő ezt mások "megtérítésére" érvként akarná használni.
Talán be lehetne fejezni az ilyen irányú vitát.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#117) spammer


spammer
veterán

A FEW reasons NOT TO use Windows OS anymore.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#118) Apollyon válasza spammer (#117) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt akár a linux összefoglalókba is be lehetne írni ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#119) Syl válasza spammer (#117) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak a nagy, vindózos megmondóemberek meg ne lássák :U Mert beindul a szokásos süketelés, hogy ez nem is spy, hanem telemetria meg update keresés, egyébként is, a Win7 is ugyanilyen stb., stb... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#120) King Unique válasza spammer (#117) üzenetére


King Unique
titán

Szép... :DDD Csak ennyi erővel akkor internetet, közösségi cuccokat, hordozható okoskütyüket se kéne használni. Sőt bankszámlát, bankkártyát sem kéne, hisz abba is belekukkantanak, akár már itthon is. ;] Akiknek meg fontos a támogatottság, azoknak ez nem elég érv ahhoz, hogy kukázzák a W-t.

(#121) Carasc0 válasza Penty (#50) üzenetére


Carasc0
őstag

Maradjunk annyiban hogy a profi stúdiókban minden multimédiára MAC platformot használnak. Ahol nem, az olyan is. :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#122) Carasc0 válasza Out (#52) üzenetére


Carasc0
őstag

+1

Illetve ha nagyon nem tetszetős a Win10 akkor ott a Win7. Én 7 éve Win7-en élek és tökéletes! Ha majd nekiülök a linuxnak az sem Ubuntu lesz az biztos!

Spammer:Te még hiszel ezekben a Windows figyel téged mesékben?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#123) Syl válasza Carasc0 (#122) üzenetére


Syl
nagyúr

Részemről inkább a "Microsoft figyel" mint a "nem figyel" mesében hiszek ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#124) spammer válasza Carasc0 (#122) üzenetére


spammer
veterán

Nem kell hinni, bizonyítékok vannak rá, ha nem tűnt volna fel, arról szóltak a linkek. ;)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#125) Mister_X válasza Carasc0 (#121) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sosem értettem, hogy miért éppen keel Mac. Szoftverek ugyan úgy elérhetőek, magas DPI szintén lehetséges, hardver meg akár erősebb is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#126) King Unique válasza Carasc0 (#122) üzenetére


King Unique
titán

Ha már Linux és Windows után, akkor a Mint Cinnamon a nyerő. :K Annál még a Alt + D / E gyorsbillentyű is működik, valamint billentyűzeten a <--- gomb működik, ha a weblapon vissza akarok lépni. Ubuntu ezt nem tudja, illetve annál az asztal megjelenítéséhez Ctrl + Alt + D / Ctrl + Shift + D kell aszem, ami megint baromira kényelmes... Lehet beállítható más is, de nem kedvem vesződni vele.

[ Szerkesztve ]

(#127) Carasc0 válasza spammer (#124) üzenetére


Carasc0
őstag

Igazad van! Meg is néztem a linkeket. Nem győztek meg! Meg ha elindulok egy céges vonalon (gépeken win10, kémkedés, következmények.... ááá! Ezt merész lenne az M$-től, de van pénzze felőlem kémkedhet :))

King: Debian terminal! :R

Mister_X: Ezen én is elgondolkodtam. PS esetében állítólag MAC-n jobb vele melózni mint PC-n. Én sem értem miért. Főleg mikor kiderült hogy a hangstúdiókban is azzal készítik/szerkesztik a zenéket... meglepő...

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#128) King Unique válasza spammer (#124) üzenetére


King Unique
titán

Milyen bizonyítékok, ezek csak publikus, nyúlfarknyi netes hírek, amikről már javarészt eddig is lehetett hallani? Néhány link meg nem is jó...Not Found. :D A Wireshark videó is érdekes, de valami konkrétum, hogy mit --> hova ---> hogyan használják fel ---> hogyan éltek vissza vele stb.?

(#127) Carasc0: grafikus felületű W helyett? Biztos. ;]

[ Szerkesztve ]

(#129) spammer válasza King Unique (#126) üzenetére


spammer
veterán

"valamint billentyűzeten a <--- gomb működik, ha a weblapon vissza akarok lépni. Ubuntu ezt nem tudja,"

Ennek mondjuk semmi köze a disztróhoz. Pl. Firefoxnál egy about:config beállítás a Backspace viselkedése. Na meg egy normális DE-ben, sőt, szerintem kb. mindenhol alap, hogy a billkombók beállíthatók. Linux alatt ráadásul a gyári megoldásokon kívül van jó pár más módszer is ilyesmikre. Szóval ezen nem nagyon áll vagy bukik egy disztró/DE.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#130) Syl válasza King Unique (#126) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem olyan nagyon nehéz átállítani:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#131) Carasc0 válasza King Unique (#128) üzenetére


Carasc0
őstag

Valahol el kell kezdeni! :) CI alatt is van minden ami kell! :)

Mister_X: Igen. Csak hát ahogy írtad, a kényelem itt nagyon drága. De hát ahogy tapasztalom, sok helyen megéri.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#132) Mister_X válasza Carasc0 (#127) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Presztízs, out of box, akármi... nyilván kényelmesebb leemelni a polcról az iMacet meg a szoftvereket, mint összeállítani ugyan azt feleannyiból és szívni az esetleges gariztatással. Ahol van pénz, megtehetik, sőt, én is tuti ezt tenném: bevágok három iMacet, szoftvert licenszelem és ha valami gond lesz, akkor elég egy helyre rohangálni (bár pont az iMac szerintem nem a bedöglős fajta).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#133) King Unique válasza spammer (#129) üzenetére


King Unique
titán

Eddig nálam csak a Mint alatt működött, a többinél egyáltalán nem. A Windowsnál meg alapértelmezetten ilyen. Persze, sok mindent be lehet állítgatni, de van különbség a helyből tudja és kényelmes, meg az én szórakozzak és kínlódjak vele kategória között. De majd meglesem őket. :D

(#130) Syl: korábban az adott gyorsbillentyű kombinációhoz próbáltam parancsot hozzárendelni, de ha megy enélkül is, akkor ok. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#134) Sanya


Sanya
nagyúr

Sajnos a vmware fejlesztőgárdájának a javát szélnek eresztették, szóval nem sokáig lesz jobb :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#135) spammer válasza King Unique (#128) üzenetére


spammer
veterán

"mit --> hova ---> hogyan használják fel "

Az NSA-n kívül? A szerződésekről az MS-t kérdezd.

Itt az a kiindulópont, hogy gyűjtenek adatokat, pofátlanul durván, és erre ott vannak a bizonyítékok, többek között az MS is adott ki infót arról, hogy hány percig és hogyan használták az egyes programokat. Ez tény, ott van a linkeknél is.

Nem érdekel, ha ezeket csak kinyomtatják és kitapétázzák vele az irodát, itt alapjáraton arról van szó, hogy nem lopunk adatokat, nem figyelünk meg embereket (felhasználói szokásokat stb.). Aki ezt nem érti meg, annak kár magyarázni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#136) Carasc0 válasza spammer (#135) üzenetére


Carasc0
őstag

Most már értem miért ingyenes a Windows10. :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#137) King Unique válasza spammer (#135) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de az egy dolog, hogy gyűjt, az megint más, hogy ezt hogyan használják fel és neked ebből személy szerint milyen károd származik? Nem egyszerű átlagemberekkel, főleg nem egyénekre lebontva fognak foglalkozni. Továbbá maga az internet, FB, G és társai is ugyanúgy gyűjtenek rólad mindent. Valamint már rég globális nagy tesó van és ennek mostanság a különféle merényletek megint csak kedveznek. Ha itthon is törvény lesz rá, akkor mit csinálsz, nem lesz bankszámlád, nem használsz telefont? Aki a mai világban teljes anonimitást remél, az kicsit el van tévedve... bár lehet csatlakozni az a betűs népcsoporthoz, vagy elmenni az indiánok közé, netán valami dzsungelbe lakni, az is igaz. :D

[ Szerkesztve ]

(#138) Carasc0 válasza King Unique (#137) üzenetére


Carasc0
őstag

Ebben igazat adok! A facebook a világ egyik legnagyobb nyílvános kémhálózata (ezt a középiskolásoknak is így tanítom). A Google szolgáltatásai meg végképp. M$ ehhez képest kispályás...

És persze ne feledkezzünk meg a Gmail szerződésben leírtakról: "A Google-nek joga van a levelekbe belenézni!" Sztem nincs miről tovább beszélni.

Sajnos próbálnak minket tényleg figyelni. Linux alatt valóban nehezebb. Ezzel is egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#139) Syl válasza Carasc0 (#138) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért szokás szerint ne maszatoljuk össze a dolgokat.
A fosbúk azt kémleli, amit felraksz. A gugli azt olvassa amit rajta keresztül küldesz. A Microsoft meg mindent amit a vindózos pécével művelsz, beleértve a billentyűleütéseket is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#140) spammer válasza King Unique (#137) üzenetére


spammer
veterán

Mivel bárhogyan felhasználhatják, származhat károm, akár még neked is, nem tudhatod. A mai világban az információ, az adatok nagyon sokat érnek (sőt, talán a legértékesebbek). Gondolom az világos, hogy pl. a Faxbuk miért ér milliárdokat. :)

De mint mondtam, ez már elvi kérdés: nem járulok hozzá és kész, nem tartozik rájuk, se senki másra, mert magánügy. Majd én publikussá teszem azt, amit én meg akarok osztani. A döntés az enyém, nem másé.

Igen, mások is gyűjtenek adatokat (FB, G, stb.), de ez nem menti fel az MS-t, aki ráadásul rendszerszinten, elég durván gyűjt már szinte mindent, míg a többi relatíve korlátozottan fér hozzá, a böngészőn vagy a saját appjain keresztül (persze még így is nagyon sok ez is, de mégsem rendszerszintű). Egyébként nem kell többit sem használni, ha azok is pofátlanok. Nem is használom őket, vagy csak erősen korlátozottan.

Nem remélek teljes anonimitást, sőt, még TOR-t sem használok vagy ilyesmi, de normális keretek között én szándékozom azt eldönteni, hogy milyen adatokat osztok meg magamról.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#141) Carasc0 válasza Syl (#139) üzenetére


Carasc0
őstag

A Microsoft meg mindent amit a vindózos pécével művelsz, beleértve a billentyűleütéseket is.

Na erre kézzel fogható bizonyítékot kérek!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#142) King Unique válasza Carasc0 (#138) üzenetére


King Unique
titán

Ja, bezony...vsz mindenkiről itt a topikban tudnának privát adatokat előhúzni, akármilyen OS-t is használ.
Aztán nem beszélve a különféle 3rd party programokról. Azoknak is vannak felhasználási feltételei, amiket telepítéskor jellemzően senki nem olvas el... egyes AV-k is már a különféle jelszavakat elemezgetik, hogy szerintük mennyire erősek. Lehet épp megosztják a gazdival is. :D

(#140) spammer: lehet meglepődnél, hogy mi mindenhez férték már / férhetnek hozzá, amire nem adtál engedélyt...

(#141) Carasc0: azt nem tud felmutatni senki, max egyes hírekből / adatokból gyaníthatók bizonyos dolgot. A Wireshark féle bohóckodás meg elég gyenge...

[ Szerkesztve ]

(#143) Carasc0 válasza King Unique (#142) üzenetére


Carasc0
őstag

A feltételezés a kudarc szülőanyja! Ha nincs rá egyértelmű bizonyíték, akkor nem lehet tényként azt állítani, hogy az M$ kémkedik. Főleg a billentyűleütésekre lennék kiváncsi azt hogyan kémleli! :DDD

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#144) spammer válasza Carasc0 (#141) üzenetére


spammer
veterán

MS-től elég bizonyíték?

"when you input text, handwrite notes, or ink comments, we may collect samples of your input to improve these input features, (e.g., to help improve the accuracy of autocomplete and spellcheck). " - [link]

Persze, tudom, ez csak a fejlesztéshez kell. Egyébként google duckduckgo a barátod, volt róla bőven szó.

szerk: most látom, ez a preview linkje, de a véglegesben is alapból be van kapcsolva, ha jól tévedek.

szerk2: igen, jól, utána linkelték az aktuálisat:

"Microsoft collects and uses data about your speech, inking (handwriting), and typing on Windows devices to help improve and personalize our ability to correctly recognize your input. "

Másik érdekesség még a követésről: Windows 10 Spying is worse than I ever imagined

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#145) Syl válasza Carasc0 (#141) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Látom Spammer megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#146) King Unique válasza spammer (#144) üzenetére


King Unique
titán

Van a gépházban a gépelésre is beállítás, ami lehet default be van kapcsolva. De kikapcsolható, illetve telepítéskor is testreszabható. Ez a videó a csókával meg elég nevetséges, mit is bizonyít ez? Kb semmit...hasonló statisztikát vsz más oprendszer / szoftver készítője is fel tudna mutatni a termékének használati szokásait illetően.

(#147) 0.44 válasza spammer (#144) üzenetére


0.44
tag

duckduckgo? Ha-ha-ha. Nem eleg, hogy egy szar, ugyan ugy hozzafer az NSA amihez akar. Mellesleg a nagy linuxos biztonsag ott kezdodik, hogy a Ubuntu 14.04-tol felvele van default feedback kuldes, ami opcionalisan kikapcsolhato, de telepiteskor veletlenul sem. Szoval errol ennyit.

Mindig nevetnem kell amikor olyan emberek osztjak az eszt, akik attol, hogy feltettek egy linuxot, mar valami istennek kepzelik magukat, es boldogan csettintenek, hogy na ez aztan a privacy. Persze Google Chrome-al, Google DNS-el (na meg a csodas DDG-vel) meg gyari zart router firmware-el.

[ Szerkesztve ]

(#148) King Unique válasza Syl (#130) üzenetére


King Unique
titán

Igaz nálam Ubuntu 15.10 van, de ott hiába állítom be, nem működik...restart után igen, de csak 1x, utána Ctrl + Super + D gyorsbillentyűvel lehet csak. Tehát mégiscsak a Mintet szeressük. :))

(#149) spammer válasza 0.44 (#147) üzenetére


spammer
veterán

Akarod mondani Unity esetén van feedback. Merthogy az alaprendszerben nincs, sem az Ubuntu család többi tagjában. Egyébként ezt sosem tagadta senki, én sem, kapta az is a kritikát egyébként, mindenhol.

Lehet használni más keresőt is, csak azért említettem a ddg-t, mert előtte pont a google-t hozták fel példának, hogy de hát az is gyűjt adatokat. A ddg is gyűjt, csak anonim módon és kevesebbet. Továbbá ott még a redirect is kikapcsolható, míg guglinál külön addon vagy script kell hozzá.

Véletlenül sem használok Google Chrome-ot, sőt, lassan talán már Firefoxot sem, vannak számomra megfelelő alternatív böngészők.

Amúgy tök jó, hogy tudod, mit használok, meg milyen firmware-t, meg mennyi linuxot tettem fel. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#150) Syl válasza King Unique (#148) üzenetére


Syl
nagyúr

Próbálkoztam vele, de pár hónap alatt sem sikerült összemelegedni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.