Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

És ezek mellé mennyi gart adnak?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

Self destruct :D

(#5) Menslee


Menslee
tag

Nem mondom, pofás ki kütyü(k) ez(ek) de ebbe a vissza állítás nélküli dologba belekötnék, szerintem ha oda viszem a KÜRT-höz nem küldenek el a francba :U

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#6) DonElvis


DonElvis
tag

A karakterek helyének változását jó ötletnek tartom.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#7) Reggie0


Reggie0
félisten

Ennyi penzert kaphatott volna valami komolyabb cryptot.

(#8) Laggner: Mert ez megbizhato es hiteles informacio... Ugyan mar, nekik erdekuk azt mondani, hogy nem tudtak feltorni, hogy ne keressenek az emberek mas megoldast. Torni meg valoszinuleg nem nagyon kell, csak kapnak a gyartotol egy kulon kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#8) Laggner válasza Menslee (#5) üzenetére


Laggner
csendes tag

Sztem nézz utána még picit. Odaadták feltörni az amcsi hírszerzésnek is. Nem jött össze... Én most olvastam utána gyorsan.

Laggner

(#9) atti_2010 válasza Reggie0 (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

csak kapnak a gyartotol egy kulon kulcsot.

Ha nem máshogy miután lefoglalták kérnek a bíróságtól egy engedélyt és a gyártó dekódolja.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) atus72 válasza Laggner (#8) üzenetére


atus72
senior tag

Sanszos hogy bejelentenék hogy törhető. Te melyik világban élsz?

(#12) lezso6 válasza Reggie0 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Komolyan cryptot? Mire gondolsz? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) atus72


atus72
senior tag

Maradjunk annyiban ez a szétcsavarom és törli magát egészen a 2. eszközig működik, utána aki szétakarja szedni tudni fogja hogy hol a szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#14) atus72 válasza lezso6 (#12) üzenetére


atus72
senior tag

Hagyjad, nem tudja miről beszél...

(#16) King Unique


King Unique
titán

Érdekes is szerkezet, bár a tesztdarab egy régebbi lehet, mert gyártó oldalán már 500 GB - 2 TB között mennek.
Akit érdekel, az Apricorn és a Digittrade is csinál ilyeneket.
Csak az ezekkel a gond, h sokszor eléggé drágák és, ha kijelző, v szenzor megsérül benne, akkor adatoknak annyi, v csak nagyon macerásan nyerhetőek vissza...
Ha már biztonság, az IoSafe külsői még tűzállóak is [link] ;]
Ujjlenyomat azonosító volt korábban a Lacie Rugged Safe-en, halottam olyanról, aki gyümölcslével leöntötte, aztán utána nem ment. :D

Egyébként, ha olcsóbban kell egy olyan külső vinyó, amit titkosítja az adatokat, ott a WD My Passportok. Azoknál is van sima AUES 256 hardveres titkosítás, lejelszavazási lehetőség, igaz persze, nem olyan komoly, mint ezeknél...

[ Szerkesztve ]

(#17) King Unique


King Unique
titán

AES 256 akart lenni... :)

(#18) Reggie0 válasza lezso6 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk az AES256-on felul meg nehany mas algoritmust, termeszetesen kulon kulcsokkal. Peldaul twofish-t.

(#20) Armagedown


Armagedown
őstag

Szerintem van rajta backdoor, hogy az NSA le tudja róla menti a titkos dolgokat :DD

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#21) atti_2010 válasza Armagedown (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez azért nem így működik mert ugye itt nem adatgyűjtésről van szó hanem hogy rád akarnak bizonyítani valamit és ha az adatokat illegálisan szerzik meg akkor még őket is kivágják a bíróságról mint macskát .... vagy nem veszik figyelembe azon adatokat amit így szereztek meg, mondjuk ha terrorista vagy akkor meg nem is látod a bíróságot hanem mész egyenesen Guantanamóba oszt jó napot.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) ronroli


ronroli
tag

80ezer nem is sok információk biztonságáért.

Az azért érdekelne, hogy milyen módon és mennyi idő alatt töröl örökre. Az "üvegvinyó" tényleg töröl, ha eltöröm, szoftveresen is lehet egész jó eredményt elérni, de én még csak olyan láttam, ami nem 2 perc alatt végzett.

Magam részéről kódolt pendrájvot (és DVD-t) is használok, de ha azt nézem, hogy 8 gigánként veszek összesen 320 gigányi tárhelyet, akkor főleg nem sok a 80ezer.

üvegvinyót értsd rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ehhez is van saját kulcsa az NSA-nak?

(#24) King Unique válasza atti_2010 (#21) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem is lehet ezekben backdoor.
Lehet nem így működik hivatalosan, de volt rá, nem egy példa USA-ban is, h bírói engedély nélkül hallgattak le hivatali szervek sunyiba vkit, v fértek hozzá a levelezéséhez, online felhős trezorjához stb. Engedélyt meg utólag csatoltak és kimagyarázták a dolgot...
Anno NSA megkereste MS-t, h a Bitlockerbe tegyenek be nekik backdoort...akkor a hivatalos válasz, az volt, h nem, de nem vagyok én ebben olyan biztos, h utólag nem került bele... :U Elég látványosan bebuktatták TrueCrypt-ot is, amit még az FBI sem tudott feltörni közel 1 év alatt, lehet az lett a vesztük... :D

(#23) Dr. Akula: szerinted... :D
BÁR, Datalocker elvileg mintha koreai lenne (igaz van amcsi székhely), a fentebb említett Digittrade meg német, tehát ha NSA-nak nem is biztos, de gyártónak vsz van.

[ Szerkesztve ]

(#25) Apollyon válasza King Unique (#24) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha van is rajta backdoor mégis hogy lehetne kihasználni?

A külső winyóknak az az egyik lényege hogy ne legyen a számítógépben. Szóval ha kihúzom a gépből, tökmindegy milyen kulcsa van hozzá az NSA-nek ;]

Ennek maximum akkor lenne értelme, ha nyilvántartanák ki és mikor vásárolt ilyen eszközt így azt is figyelni lehetne hogy mikor van éppen használatban. Avagy van benne egy GPS jeladó is elrejtve, a winyón belül, hogy a végleges tönkretétele nélkül ne lehessen hozzáférni stb.

Szóval egy alapjáraton offline cucchoz szerintem tök mindegy milyen feltörőjük van, ha bizalmas adatok transzferálásáról van szó, akkor egyértelmű hogy az a gép nincs online.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) atus72 válasza Apollyon (#25) üzenetére


atus72
senior tag

Értem tehát ami nem online azon nem is kereshetnek bizalmas adatokat?
Ennek mégegyszer neki kellene futnod...

(#27) atus72 válasza Apollyon (#25) üzenetére


atus72
senior tag

gps jeladó hdd-ben? Atyaég, mi jöhet még? :)

(#28) King Unique válasza Apollyon (#25) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez így logikus, de elektronikus eszközök lefoglalásáról még nem hallottál, akár ellopják, akár mikor a yard bekéri notit, telót, külső adattárakat stb.
És egy ilyennél szerintem, ha akarnak hozzá tudnak férni, akár saját backdoor, akár a gyártó befenyítése által.
Pedig, ha elvileg xy szuper titkosítás, akkor pont az lenne a lényege, h még egy ilyen esetben se...bár elvileg mindent fel lehet törni, azt mondják.

(#29) #82729984 válasza Apollyon (#25) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Ha van is rajta backdoor mégis hogy lehetne kihasználni?"

Kimegy az FBI és lefoglalja a merevlemezed. Vagy csak sunyiban betörnek hozzád és lemásolják a tartalmát (mondjuk ez nem az FBI módszere, de ugye van néhány más kevésbé felügyelet nemzetvédő szervezet is az usában).

Ehhez csak annyi kell hogy a drive eltárolja a jelszavad/kulcsod és mondjuk egy speciális kód hatására kiadja/egyből azt használja.

Szerintem itt a hangsúly azon van, hogyha a célszemélynél ilyet találnak, akkor meg tudják nézni a tartalmát. Feltételezve hogy van benne backdoor.

(#30) King Unique válasza #82729984 (#29) üzenetére


King Unique
titán

Erre utaltam én is és vsz van is ilyen. :U
Ezek arra jók, h az átlagember illetéktelen hozzáférése ellen védjenek, de a megfelelő technológiával és felszereltséggel szemben már vsz nem...
FBI-ra visszatérve, nem tudták feltörni a brazil bankár Truecrypt-al letitkosított notivinyóját, készítők is büszkélkedtek vele, h ők nem tettek bele backdoort. Vsz ezért lettek bebuktatva, mert a nagyteső nem nézte ezt jó szemmel... :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Apollyon válasza King Unique (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha már fizikailag hozzáférnek akkor tök mindegy, ugye legrosszabb esetben is ott a KÜRT. Egy winyó miatt meg nem fog kijönni az FBI, ahhoz kicsit több kell.

NSA adatlopás terén inkább online tevékenykedik, szóval hiába van bármijük, nem tudnak vele mit kezdeni ha a cucc offline.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) atus72 válasza Apollyon (#31) üzenetére


atus72
senior tag

A Kürt az most hogy jön ide? Titkosított hdd-ről beszélünk, nem is értem mi köze az adatmentésnek ehhez..

(#33) #82729984 válasza Apollyon (#31) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Ha már fizikailag hozzáférnek akkor tök mindegy, ugye legrosszabb esetben is ott a KÜRT"

Nagyon nem tökmindegy!
Ne haragudj de szerintem te egyáltalán nem vagy tisztában a mai titkosító algoritmusok működésével.
Ha a gyártó nem rontotta el az implementálást és nem is tett kiskaput a szoftverbe, akkor viheted akárhová a titkosított meghajtót, csak vonogatni fogják a vállukat. Mégis, a KÜRT mit kezdene egy titkosított meghajtóval amihez nincs meg a kulcs? Esetleg papirnehezéknek használja.Vagy nekiállhatsz brute force-szal, lehet 50 év múlva meg is lesz az eredmény...

Pont ez a lényege az egésznek, ha jól van megírva a titkosító szoftver akkor azt a lemezt te nem állítod helyre. A titkosítási algoritmusok nyilvánosak és matematikai alapokon nyugszanak. Megfelelően erős titkosítási algoritmus + kellően erős kulcs esetén kiskapu vagy implementációs hiba nélkül kampec.

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom amellett hogy ez is titkosítja az adatokat, lehet eleve titkosított állományokat tárolni rajta, vagy még a bitlocker / filevault partíciót is lehet rá készíteni, plusz még titkosítani a fájlokat. A bűnözők biztos előszeretettel használhatják az ilyen technikákat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) Apollyon válasza #82729984 (#33) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oké, ha nem is feltétlenül KÜRT, de arra céloztam hogy feltörhetetlen védelem nem létezik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) #82729984 válasza Apollyon (#35) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem, a kérdés csak az hogy van-e 50, 100 éved a feltöréshez?

(#37) Garada


Garada
őstag

Én ezt egy abszolút jó ötletnek tartom :)

(#38) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Gondolom a svájci bankfiókba rakott merevlemezre is körökkel ráver.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#39) waithEard válasza atti_2010 (#21) üzenetére


waithEard
őstag

Azt, meg hogy ki a terrorista, ugyebár tudjuk kik és hol döntik el. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#40) domos válasza Menslee (#5) üzenetére


domos
senior tag

El nem kuldenek, de ok sem mindenhatoak. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#41) kovgab válasza Armagedown (#20) üzenetére


kovgab
aktív tag

élből oda szinkronizál nekik :)

Ká Úr

(#42) vimes


vimes
senior tag

"Extra biztonsági intézkedés, hogy a számok és betűk minden bekapcsolásnál más-más kiosztással jelennek meg, így nehezítve meg a jelszó megszerzését a gombnyomások helyének megfigyelése alapján."

Ezek aztán mindenre gondoltak :DDD kis cselesek. Kukkolóknak annyi :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#43) cidalain válasza atus72 (#13) üzenetére


cidalain
veterán

Fellengzős szöveg:
Nem törli szétszedéskor, hanem megsemmisíti a winyót. Fizikailag.
Ezt nem szenzor végzi, elvégre nincs saját tápja, és akkor is működnie kell az önmegsemmisítőnek, ha éppen offline a kütyü.
Fizikai megsemmisítő van benne, amint szétszeded valami történik a vinyóval:
-szétcseszi az elektronikát (pl szétszedéskor direkt eltörik)
-szétszedéskor megmágnesezik a tányérokat valahogy, vagy egyéb módon roncsolják a tányérokat.
Ergo egymillió példányt is szétszedhetsz, akkor sem tudod kifejleszteni az ellenszerét, ha jól van megcsinálva.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#44) nrminimal


nrminimal
újonc

Hasznos kis kütyü :))

(#45) Tigerclaw válasza cidalain (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez akkor lenne tényleg biztos, ha speciális HDD lenne benne és nem egy kommersz WD, Seagate vagy Toshiba. A HDD elektronika megsemmisítése semmit sem számít egy adatmentéssel foglalkozó cégnek, a lemezeket tönkretenni viszont elég nehezen sikerülhet kívülről ilyen rövid idő alatt (gondolom nem robbantásban vagy savban gondolkoznak és a lemágnesezés is kétséges ebben a méretben) Ha SSD lenne benne, az persze egyszerűvé tenné a dolgot. Mondjuk ezért fájjon azok feje, aki ilyet használ, nekem elég az, ha USB 3.0 -ás egy külső HDD és életben marad ha leejtem, vagy megázik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) szeksziboj válasza cidalain (#43) üzenetére


szeksziboj
tag

Én úgy tudom elképzelni, hogy egy titkosító kódot/kulcsot felülír a másodperc törtrésze alatt a vezérlő elektronika/beléptető rendszer memóriájában (pl egy beépített tölthető gombelem energiája elég lenne egy ilyenhez) ha megszakad egy összeköttetés a burkolat és a winyó vagy egyéb meghatározott pontok között. (Illetve az ellenállás változik meg bizonyos mérőpontok, drótok stb-k környékén.)
Egy fizikai megoldásra könnyebben lehetne rájönni ha szétszednének egyet, ezért nem tartom valószínűnek.

(#47) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy ebben a kódolásban is gyárilag benne van-e az NSA hozzáférhetősége, mint a többiben. Gondolom igen... Így érdemes kifizetni a felárat :C

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#48) atus72 válasza cidalain (#43) üzenetére


atus72
senior tag

"Fizikailag."
Te sok mission impossible-t néztél, hidd el nekem erről itt szó nincs :)
Itt elektronika van, esetleg egy master kulcsot törölnek ki és hidd el hogy szenzor alapú máshogy nem lehet, nincs benen folyadék, gáz, de ha van is annak is van ellenszere, egy röntgen és látod mi hol van.
Nem szokták ezt túlbyonyolítani, a POS terminálok is szétszedés ellen védve vannak amennyire az egy darab mikrokapcsolót annak tekintjük :D

(#49) Duree


Duree
veterán

Kérdésem,mi van ha a winyó tele van fontos dolgokkal és bedöglik az elektronika,mert ugye ami elromolhat az el is romlik,akkor mi a teendö.mert ugye ha szétszedem adatmentésre hazavágja a winyót.Mi a megoldás ennyi pénzért.

duree54

(#50) szeksziboj válasza Duree (#49) üzenetére


szeksziboj
tag

Két darab vásárlása és tükrözése - lehetőleg más-más helyen tárolása - majd pedig az elromlott példány levélnehezéknek való felhasználása a megoldás... :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.