Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Megnéztem a 3D mark 2001 rekordot 280-300.000 pont 980 GTX-el ;]

emlékszem mikor 15000-20000 pont már kijött az elég bika gép volt a 2003-4 körül
A közel 50000 nem rossz

(#2) DarthSun válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, de Win98 alatt mennyi a max ? XP alatt más a helyzet, a GTX980 az utolsó, melynek van XP drivere.
Win98 alatt pedig az nV7900 a legnagyobb videokártya, melyhez van még moddolt driver, a későbbiekhez nincs. Ugyanígy a S775 proci+lap, PCIe- ben is, melyhez még vannak moddolt W98 driverek.

Tehát a lényeg, W98 alatt kell magasabb eredményt találni, melyről van hiteles képmentés - dátumbélyegző, felhasználónév, és a többi ablak is rajta van, mely az enyémen is. Amíg ilyen nincs, addig az enyém a leggyorsabb W98 konfig.

(#3) mustang08 válasza DarthSun (#2) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sajnos van ennél magasabb pontszám is.
Csak gyorsan gugliztam egyet, ha elnéztem, akkor bocs!

(#4) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 7900GS (Quadro FX 3500) csak 20 pipe-os, egy 24 pipe-os 7900GT-vel (vagy pláne GTX-el) nem lett volna magasabb az eredmény? Vagy annyira procilimites a 3DM2001, hogy ez már nem számít?

(#5) DarthSun válasza mustang08 (#3) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt magasabb is, 102566 a csúcs, ezt kerestem, de nagyon gyenge a HWBOT keresője, hiába írogattam be a Win98- at, nem tudta leszűrni. Már csak azt kéne kiválogatni, hogy melyik a legnagyobb léghűtéssel, a fenti vizes, meg a magasabb eredmények is víz vagy N2.

(#6) DarthSun válasza DarthSun (#5) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hopp, az meg már XP. Mégis a 69807 a jó. Úgy látom ez is valami spéci hűtés, kompresszor :U Az 5.75GHz- et léggel sohasem érem el.

(#7) DarthSun válasza GAI (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Valamennyivel biztosan magasabb lenne, de nincs olyan kártyám. A 3500- ast is véletlen szerencsével találtam. Persze a nagy procilimit is játszik, az igazán magas pontokat 5GHz+ - al tolják. Csak nem tudtam hogy W98 alatt is alkalmazták ezt.

Ha csak a PCIe videot hagynám bent, a többi kártyát kiszedném, akkor valamivel magasabb lenne. Lehet kipróbálom, de végülis nálam a fő cél a használható konfig, ami hang nélkül nem az igazi.

(#8) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól nézem akkor léggel az 58809 a csúcs.

(#9) Shing


Shing
őstag

Szép. :C
Aztán ki tudja másnak mennyire stabil, mert az oké hogy vannak screenshotok. De lehet néha sikerül lefuttatni a benchmarkot és azt berakják. Persze nem akarok rosszhiszemű lenni, de na...

Am ez az a szint, ahol már lehúznék mindent a gépről ami felesleges.

(#10) DarthSun válasza Shing (#9) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:K Ezt nem tudjuk. Az tuti hogy nálam a moddolt driverekkel is stabil, használható.
Sztem kipróbálom - a minden ami nem szüksédes lehúzva. Érdekesség is hogy egyáltalán lassít-e a több kártya, vagy tökmindegy, kiderül...

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezegyállat :D :R Nagyon kemény, nekem már az AthlonXP-n se nagyon akart menni a 98 :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) DarthSun válasza hcl (#11) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:R
AthlonXP- vel pedig nincs gond, a 462- es rendszer alapból támogatja a 98- at. Valszeg több mint 512MB RAMal próbáltad, attól elhasal, ha nincs fent a Loew mem-driver.
A S775 P45 laphoz már azért sokminden kell. Az említett mem-driver, meg a moddolt SATA, IDE, bigHDD, chipset, videodriver, valamint egy javasolt telepítési metódus. Összeszedem részletesen, és leírom majd a teljes blogban. Bár kérdés hogy mennyi haszna lesz, mivel sztem overkill gépre ritka aki 98- at szeretne telepíteni.

(#13) hcl válasza DarthSun (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

256MB RAM-om volt akkoriban :D

"A S775 P45 laphoz már azért sokminden kell. "
Elég kemény amiket írtál, hogy mókolt driverek :D Szia visszafele kompatibilitás :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) DarthSun válasza hcl (#13) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem megy el amúgy a visszafelé kompatibilitás. Szakértők módosították a felsorolt drivereket. Annyi hogy aki nem telepítette még relatíve nagyobb gépre, meg kell találni ezeket, rá kell jönni néhány furmányra, én olyan nyugisan gondolkodva azért 1 év alatt rájöttem :B :DDD , mit merre-meddig. Hasonló ez mint pld mai gépre felpakolni az XP- t, az is beletelt egy kis időbe. A tuningmesterek meg nem árulják el, olyanok mint a bűvészek.

+adalék a kompatibilitásra hogy DOS alatt is jól műkszik az eszme :K

(#15) hcl válasza DarthSun (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értem ezt, de a PC architektúra elvileg olyan szinten kéne visszafele kompatibilis legyen, hogy egy DOS elmenjen rajta :D Papíron, na :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) DarthSun válasza hcl (#15) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sztem elég jó a kompatibilitása a PC- nek. Ezen a vason megoldható még a DOS is, persze egy mai gépen már kevésbé valószínű, bebootolna valszeg, csak nembizti hogy jól működne. Ahogy fejlődik az architektura, elég nehéz tartani ezt.

(#17) hcl válasza DarthSun (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, sajnos. Ezért mondtam :) Pedig a szabvány BIOS hívásoknak most is ugyanúgy kéne működniük :) (Pl. )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) DarthSun válasza hcl (#17) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kellene minden modern lapra tenni mondjuk egy flash IC- t, mely az aktuális proci/chipset figyelembe vételével, működő DOS- t bootolna. Egy erre kijelölt billentyűvel POST alatt be lehetne húzni, mint Del- el a BIOS- t.

(#19) hcl válasza DarthSun (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt ilyen próbálkozás, a Linuxot tartalmazó BIOS-szal szerelt ASUS lapok :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) DarthSun válasza hcl (#19) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is találkoztam olyannal, legalábbis nem emlékszem.

(#21) hcl válasza DarthSun (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is csak hallottam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) DarthSun válasza hcl (#21) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt majd elolvasgatom.

(#23) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ha már sikerült beszereznem egy 7900gs-t lehet beszállok a tesztelésbe.

Egyelőre egy multi lappal, majd ha nagyon finomítani kell akkor egy p5B-vel.
Ott jobban ki lehet hegyezn ia CPU-t.

Pár tesztet futtattam egy 6600Le társaságában egy p4 651 és egy e5800 kíséretében.
Mindkét cpu-t 3.4ghzen teszteltem.
Érdekes de a wolfdale mag jobban teljesít.
Kb 1000-1500 ponttal többet hoz a konyhára.
Úgy látom nem feltétlen az órajel az ami nagyot dob a teljesítményre, inkább a cpu fejlettségi szintje és a benne található feldolgozó egységek száma.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#24) DarthSun válasza moongoose (#23) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az szuper :C

Lesz harmadik versenyző, happy hogy nemcsak engem érdekel ez a projekt.
Igen a Wolfi erősebb mint a korábbi P4 mag, de már a korábbi Core2 procik is pld a Conroe.
A fejlettségi szint sokat dob, de az órajel is, mivel a 3DM2001 nagyon procilimites.
A retro topikban a 2. helyre szorultam vissza, mivel Bile Demon kolléga sikerrel setupolta S1366 gépre a 98- at, és 54329 pontot ért el. Erősebb gép + nagyobb órajel.

(#25) moongoose válasza DarthSun (#24) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A tesztnél mit kell kiválasztani?
Van aki csak 7-et futtatott, nálad 17 futott le.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#26) DarthSun válasza moongoose (#25) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az összeset szoktam, látszik hogy stabil(abb) a gép, ha mind lefut.

(#27) moongoose válasza DarthSun (#26) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Alapból 17 van, és a pro-val fut le mind a 21.
De mennyit számít ha kihagy valaki belőle párat?
Itt nem előírás mint a 3d2006-nál, hogy alapon kell hagyni?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#28) DarthSun válasza moongoose (#27) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A point sprites- ig szoktam futtatni a pro- val is. Defaulton, mivel mindenhol avval van versenyben. Ha magasabbra állítod, csökken a pont.
Ha a főtesztek közül, a Nature- ig hagysz ki valamit, nem ad pontot. A többi meg nem járul hozzá, csak a stabilitás ellenőrzéshez.

[ Szerkesztve ]

(#29) moongoose válasza DarthSun (#28) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Egyelőre felfüggesztem a tesztelést.
Az Asrock dual-sata lapban valmiért 28000 pont fölé nem tudok jutni, és nincs Vcore emelés lehetősége bios-ból.
A p5b lapom halott.
Az ep43-as giga lapra nem tudom feltenni a w98-at.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#30) DarthSun válasza moongoose (#29) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Asrock lapban nálam sincs feszemelés, 24151, tehát a 28000 príma eredmény.
P43- as Giga lapra biztosan felmegy, de nem egyszerű. Sokminden kell hozzá, utolsó X58 moddolt chipsett driver, RAM manipuláció, AHCI+bigHDD driver, cseles telepítés, stb, majd készítek részletes összefoglalót róla, de biztosan felpakolható, P45- re felment, valamint már Zen2- re is megoldottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.