Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

Üdv DarthSun!

Először is gratula a gépekhez,igen jól sikerült összeállítások,külön tetszik az FX 5900 meg a Gigabyte deszka hőcsöves hűtése,de a legjobb hogy a VooDoo-t bevetted a tesztbe,ez igen!Nekem anno 1000-es P III vagy Celeron mellett (sajnos nem emlékszem) 3Dmark2000-ben ~500 pont körül ment...Bejött a kupaktalanított Prescott is :R Nemrég még használtam über-tuning P4-et ilyen "just for fun" alapokon 2.66Nw@3.5+GF 7600GT-vel,tudott kellemes pillanatokat szerezni.Érdekesnek találom a 3Dmark01-ben Prescott vs Gallatin eredményeket is (Precottnál csak ~110MHz a FSB többlet-így vagy úgy a Gallatin nyert)

[ Szerkesztve ]

(#2) DarthSun válasza Mokó (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi hogy értékeled :R , végülis elég kalandosan tudtam a Gallatinos gépet összeállítani, az első variációban déli híddal elszállt egy P4P800ED , teszt alatt, pedig még húzva sem volt.

(#3) Mokó válasza DarthSun (#2) üzenetére


Mokó
aktív tag

Hüm.Déli hiddal elszállni...sokat állt az évek alatt,biztos nem tetszett neki a "mustra" . . .Köszönjük a tesztet,ritka manapság az ilyen "retro" téma.Amúgy teljesen egyetértek Veled,Pentium 4 az s423 és 478 a 775 már inkább core2 és felfelé :K

(#4) FID


FID
őstag

Nekem ez a korszak volt a kedvencem! Köszi az írást!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#5) dogab93


dogab93
tag

De szerettem ezt a P4-es korszakot.Emlékszem mikor a kis penya mellé kaptam egy Abit 9550xt kártyát és leesett az állam az underground 2 grafikáján,jöttem haza suliból és ültem le azonnal a gép elé. :) De szép idők voltak.Köszi az írást! :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#6) FID válasza dogab93 (#5) üzenetére


FID
őstag

Ugyan ez mikor az mx420-ra dobtam 256 ddr ramot egy gef3 ti200ért és néztem, hogy mennyivel jobb a grafika és gyorsabb.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7) dogab93 válasza FID (#6) üzenetére


dogab93
tag

Én is anno 256 mb rammal kezdtem aztán vettem mellé egy 512-es modult és egyből mintha más gépem lett volna.Ma meg már 8 giga ddr3 is kevés tud lenni.Én azt vallom ,hogy ez az időszak volt a számítástechnika aranykora.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#8) DarthSun válasza FID (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+ dogab93

Én e korszak elején még csak K6-2- vel csapattam :B , majd K6-2+ / Duron / Athlon. Azonban a 478 virágzásának idején jóideig a számtech másodállásom főállássá vált, rengeteg P4- et raktam össze, jó sok megrendelés volt rá, főleg cégektől, de magánemberek is vettek elég komoly 478 konfigokat. Tehát ez a 2 gép nem nosztalgia klónként született, mivel nem volt nekem, de a gyűjteménybe kell. :D :R , öröm hogy tetszett Nektek a blog :)

Azért ha már a K6-2 idején lett volna egy ilyen P4+6800GT kombóm, nagy királyság lett volna...

(#9) FID válasza DarthSun (#8) üzenetére


FID
őstag

Egyszer összeüthetnénk videós formába is. :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10) DarthSun válasza FID (#9) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megoldjuk. Most kicsit késésben vagyok, pedig szabin is voltam, holnap meg már meló.

(#11) dogab93 válasza DarthSun (#8) üzenetére


dogab93
tag

Athlonom nekem is volt de csak egy rövid ideig meg Sempron-om is volt ,meg nem mondom már milyen de nem volt rossz talán még kicsit erősebb is volt mint a pentiumom.Legalább ebben az időszakban még tényleg konkurenciát tudott jelenteni az amd az intelnek.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#12) skydragon válasza dogab93 (#11) üzenetére


skydragon
tag

Szép korszak volt,és talán ebben az időkben volt a legtöbb fejlődés.Igaz azért ez a dolog se rossz hogy nem kell évente nagy fejlesztésekbe esni.

(#13) dogab93 válasza skydragon (#12) üzenetére


dogab93
tag

Igen ezt én se bánom,hogy már nem kell évente gépet cserélni.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#14) Mokó


Mokó
aktív tag

Látom szóbakerült az NFS U2,mai napig legkedvesebb NFS játékom.Anno egy 800-as Celeron-on nyomtam FX5200 64bit mellett.800*600 medium 15 FPS jóesetben :( Aztán jött az OC elején csak enyhén 960 Mhz-en
már jobb volt de a gyűlölt URL versenyek igyis nagyon nyögvenyelősek voltak....

(#15) dogab93 válasza Mokó (#14) üzenetére


dogab93
tag

Pont ez jutott eszembe múltkor,hogy ma megy az fps hajhászat 60-50 fps alatt nem játszok ,meg sokan azt mondják 50 fps alatt szerintük szar ,aztán közben régen senki nem foglalkozott azzal hány fps-el ment a játék.Én is nem egy játékot úgy vittem ki régen,hogy már a menü darabos volt,nem hogy a játék.A doom 3 például kifektette az akkori gépeket ez alól az enyém sem volt kivétel nem beszélve a stalker első részéről.A tuningolás is sokkal jobban meglátszott teljesítményben régen mint ma.

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#16) Mokó válasza dogab93 (#15) üzenetére


Mokó
aktív tag

Manapság 50 fps alatt sz@r....Nos amúgy minden amit leirtál igaz,kérdés az hogy régen darabos volt már a menü is de akkor is játszottunk vele nem zavart.DooM3-at 1GHZ P III-on toltam 256 Ram-mal,gondolhatod...
A dolog lényege az,hogy,nos mondok egy példát;akkor még fiatal inas voltam nem érdekelt hogy csak menjen a játék suli után legyen mit nyomni,nem érdekelt 10-15 FPS csak menjen.Mostmeg 40-50 FPS-t szeretnék mindenhol.Azt kérded miért?Mert felnőttünk,mi emberek,és ezzel eggyütt az igényeink is.

(#17) dogab93 válasza Mokó (#16) üzenetére


dogab93
tag

Egyetértek Csak elvitt a nosztalgia. :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#18) Mokó válasza dogab93 (#17) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ugyanmár,engem úgy el tud vinni vissza sem jövök egy délutánt :B NFSU2,GTA III,ViceCity gyengébb gépeken öröm boldogság lehet tolni 1000-rel manapság is.Nemrég volt egy Dell Latitude 10éves noti nálam integrált radeon nem is tudom milyen pontosan,de 64 megás,64 bites volt.U2 768p medium és gyönyörűen ment...

(#19) Paqito


Paqito
senior tag

Jó nézni és visszaemlékezni ezekre a "régi" vasakra. Köszi az írást, jó volt elmerengeni egy kicsit :R

Az első gépen az AsusP4T-n alaplapon csüngő AMD hologramos hűtőmatrica nagyon zorall :))

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#20) Mokó válasza Paqito (#19) üzenetére


Mokó
aktív tag

"Az első gépen az AsusP4T-n alaplapon csüngő AMD hologramos hűtőmatrica nagyon zorall :))" már vártam kinek tűnik még fel :K zorall biony

[ Szerkesztve ]

(#21) dogab93 válasza Mokó (#18) üzenetére


dogab93
tag

Örök darabok ezek a játékok.Pffú ViceCity-be mennyit szenvedtem azzal a küldetéssel amikor kis helikopterrel kell az épületbe lerakni a bombákat,az idegeimre ment az a küldetés.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#22) Mokó válasza dogab93 (#21) üzenetére


Mokó
aktív tag

hatalmas +1 szívás is volt keményen.Öcsém 6 évvel fiatalabb hát komolyan felhívtam hozzánk csinálja már meg,ez az egyetlen olyan eset mikor kellett az öcskös segitsége..Örök játékok?Mérget vehetsz rá,telón is toltam őket,sima 2 mag armcortex A7 azt haddszóljon.És Max Payne 1...kb 25X vittem végig.

(#23) dogab93 válasza Mokó (#22) üzenetére


dogab93
tag

A jó öreg Max Payne :) Annak a második részét szerettem igazán.A legújabb harmadik rész az már kimaradt az életemből ,de ahogy hallottam nem sokat vesztettem vele.Múltkor megpróbáltam felrakni a Max Payne 1-2 részét de az istennek sem akart elindulni Win10-es rendszeren.
Egyébként szerintem ezekben a régi játékokban sokkal több kihívás volt mint a legtöbb mai játékban.Pedig a mesterséges intelligencia a béka feneke alatt volt de mégis. :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#24) Mokó válasza dogab93 (#23) üzenetére


Mokó
aktív tag

Max Payne 2-3 vonatkozásában annyit hogy a 2-.ik résznél a szerző Saami Jarvi aktívan vett részt a tervezésben ,míg a 3.-iknál már csak tanácsadó volt.Ettől függetlenül jó lett a 3-is igaz azt 2X pattintottam végig.Hidd el megéri legalább 1X végigtolni,a modell és szinkronhang ugyanaz.Szerintem a sztori is jó,nem annyira fordulatos mint a MP2 de igyis tündököl a mai gamék közt :)

[ Szerkesztve ]

(#25) dogab93 válasza Mokó (#24) üzenetére


dogab93
tag

Akkor kipörgetem egyszer. :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#26) Mokó válasza dogab93 (#25) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ajánlom,bár a bemutatók valóban nem festettek róla túl jó képet.Trust your MP2 instincts,it'll be fun.

[ Szerkesztve ]

(#27) skydragon


skydragon
tag

Régen valahogy a játékok se ennyire sablonos akármik voltak,sorry de engem sose hozott lázva a dx78 és a csilli-villi, a játékélmény az első.

(#28) Mokó válasza skydragon (#27) üzenetére


Mokó
aktív tag

Egyetértek.Melyik játék ilyen szerinted?

(#29) DarthSun válasza Paqito (#19) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Törött lapátos venti helyett ilyenem volt :DDD , az egyik képen a törött lapátos is látszik. Lehet szentségtörés Intel- re AMD matricát tenni :B

Játékok : a Willametten már jól mennek a kedvenc közép-korai FPS- eim, Quake- k, Serious Sam, UT99-2004, Unreal- ok, a nagyobbikon meg ezeknek a HD- s átiratai is elmennek ( ezt még nem volt időm kipróbálni ).

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi az írást, élveztem!

Első gépem egy Cyrix 6x86 volt, ha jól emlékszem, de nem hagyott bennem mély nyomot, még túl fiatal voltam. Valójában számomra az első saját építésű géppel kezdődött el igazán az a pécés korszak, amit most idézgetek fel gépépítésekkel. Egy Athlon 900-as "Thunderbird" volt az első procim, amit már úgy vettem, hogy az egész gépet én fogom darabonként megvenni, összerakni, majd telepíteni rá a sok illegális szoftvert. :)

Emlékszem, a szomszédunk a TNT2-jét akarta nekem eladni, de visszautasítottam, mert jobbat akartam, egy GF2-t. :DD Aztán GF2MX400 lett belőle végül. Mikorra megvettem, már a Radeon 8500-ra vágytam.

(#31) DarthSun válasza Fred23 (#30) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak most vettem észre ezt a hozzászólást :B :DDD . Örülök hogy tetszett.

(#32) Fred23 válasza DarthSun (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most olvastam el újra, és feltűnt vmi. A Willamette P4 1.9 GHz lenyomta Nálad a 2.4 GHz-es NW-ot. Ennyit számít az RDRAM? Fura.
Szerk.: nincs esetleg egy SiS645-ös S423-as lapod? Ott sima DDR van a Willamette mellett.

[ Szerkesztve ]

(#33) DarthSun válasza Fred23 (#32) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

SiS645-ös S423-as lapom nincs, 423- ból csak egy van, a tesztben szereplő. Most látom csak a régi postodat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.