Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Dany007 válasza Lenry (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Annyira nem is! :) (max ha É-Amerika) Meglepő, de kb egy szélességi körön helyezkedik el városka, mint Magyarország. 47°-47°.

@eddie17: Hát akkor hajrá! :C Skóciáról nincs túl sok infóm. Egy távolabbi ismerős él ott már éve óta. Róla is csak annyit tudok, hogy mikor betört a válság elbocsájtották és elég szarul élt, de azt mondta, hogy akkor se jön haza! :D Azóta se jött.

@Coccolino_O:

Noway! :D Maradok az angolnál. Amúgy Kanadának is van egy olyan tartománya - a neve most nem jut eszembe - ahol a francia is a hivatalos nyelvek között van, sőt.

@lapa:

" - bár romantikus a földgömbre bökés - szerintem jó lenne valami célabb cél. tehát hogy ne "itt ne legyek" legyen a motiváció, hanem az "ott szeretnék legjobban lenni"."

Ez meg is van. A földgömbre bökés csak véletlen volt. Utána a több hetes informálódás volt az, ami miatt úgy gondolom ahogy. Motiváció az van bőven. Ez az a rész amit ugye nem kell részletezni itthon. Lehetőség, na az az ami már nem nagyon van. Amúgy hol van Nagy-Britannián kívül a legközelebbi angol nyelvterület? Csak mert ez a városka légvonalban ~ 5.200 km. Új-Zéland és Ausztrália is jóval messzebb van. Bár való igaz, megfordult a fejemben, hogy küldök egy ottani cégnek önéletrajzot és motivációs levelet de a siker esélye ilyen távolságból és a már korábban ismertetett részletek miatt annyira kevés, hogy pesszimista mivoltomnak köszönhetően (bár én mindig realistának mondom magamat) bele se kezdtem. Pedig találtam egy céget a városban, akik pontosan azzal foglalkoznak ott kint, mint amivel én itthon immár lassan 7. éve. A különbség annyi, hogy ez a kinti cég egy több országban is jelen levő világcég egyik helyi lánca. Nem pedig egy olyan kis-közepes cég, mint ahol most dolgozom. Ez amúgy pozitívum lenne. Plusz mint írtam a sok kockázat. Családdal a nyakamban már nem lehet játszadozni... 20-25 évesen gond nélkül belevágtam volna, legrosszabb esetben is hazajövök és élek tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.