Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fps8


fps8
senior tag

Nos, nagy gondolkodászok. Lenne egy kis számolgatós/filozofálgatós feladatom, amin egyedül képtelen vagyok átrágni magam és pont ide vág mert az idő számításával kapcsolatos.
Adott egy regény, amit már több helyen is leírtam de most nem is ez a fontos.
Van 2 ciklusom, ami meghatározott idő közönként ismétlődve követi egymást. (egy rövid és egy hosszú)
Földi idővel próbálom nagyjából behatárolni, de még én is tanácstalan vagyok hogy hogy kéne kiszámolnom...
A ciklust a Vénusz földközeli állapotához kötöttem, ami következtében a földön (pontosabban alatta) egy bizonyos ásvány megközelítőleg 580 nap után világítani kezd mindíg 14 napig, amíg a vénusz közel van a földhöz. Többé kevésbé állandó az érték, de mi most vegyük állandónak. Ellenben.
Úgy szeretném felosztani ezt a két egységet (nevezzük sötét és világos egységeknek őket) hogy nem használok földi mértékegységeket a kiszámolásukhoz.
Mire van még szükségem ahhoz, hogy nagyjából a másodperc szintjéig le tudjak menni felosztásban?
Találnom kell még egy tényezőt ami rövidebb idejű és állandó, vagy ezekből már lehet 'egységet' kovácsolni? :U

"War... war never changes"

(#52) fps8


fps8
senior tag

Ha valaki megtudná magyarázni nekem, hogy miért lett 60-perc egy óra, akkor talán kicsit könnyebben haladnék... Mert hiába olvasgatok utána, nem találok semmi számomra emészthető információt.

"War... war never changes"

(#53) PazsitZ válasza fps8 (#52) üzenetére


PazsitZ
addikt

Úgy tudom a Babilon birodalomból maradt fenn, ők használtak előszeretettel 60as számrendszert. [link]

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.