Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Dany007


Dany007
veterán

Egy kis szemléltető kép az időről:

Plusz egy kis adalék a fénykúpokról. [link]
Nem ez nem az amit a se...be kell dugni... :D De ez lehet a következő adalék a téma folytatásához. Ugyanis a fény és az idő tárgyalása elég közel áll egymáshoz.

Itt egy kép, hogy mit is kell elképzelni:

A lényeg le van írva a képben. Mivel fénysebességnél megáll az idő, ezért jó alapnak tekinthető a fény, mint idő múlást szemléltető eszköz.
Tehát a középpontban állok "én". Ha felkapcsolom a lámpát akkor a mellettem lévő azonnal látja a fényt. Viszont ha az illető mondjuk 150 millió km-rel odébb lenne, akkor már csak 8 perc múlva látná azt a bizonyos fényt. Ezt a jövő fénykúpja ábrázolja. Vagyis amikor a kollega meglátja az én fényemet 8 perccel később, akkor ő valójában azt látja amit én 8 perccel a múltban csináltam hozzá képest.
De ugyanígy van fénykúpja a múltnak is.

Itt is az látszik, hogy az idő nem telhet gyorsabban mint a fény. (bár ennek meg a kvantum korreláció mond ellent...)

No mindegy, azért érdekesek ezek a fénykúpok, mert ha valamiképp tudnánk fénynél gyorsabban közlekedni, akkor 150 millió km-ről gyorsan visszautaznánk ide hozzám, megnéznénk a fényt, amit kapcsoltam, majd szintén fénynél gyorsabban visszautaznánk 150 millió km-rel távolabb és már tudnánk milyen színű lesz az a fény még mielőtt az a fénysugár odaér. :U De mint mondtam nem akarok elmenni sci-fi témába. De érdekes lehet ezen elgondolkodni. Persze ott a "ha". Tehát azon, hogy milyen összefüggés van az idővel kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.