Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Dany007 válasza sagesz93 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, hát igen. A poné, hogy a Midtown Madness (1) még a régi régi gépemen is elment voodoo2-vel.
Az a tescos gép meg végülis semmivel se volt jobb, integgrált grafikán ugyan olyan fos volt minden, bele kellett raknom a V2-t. :)

Az nembaj ha kimegy a divatból a 775. Anyámnak bőven jó lesz. Így is ujjongott örömében, amikor a kedvenc Majong játéka 1,5s alatt töltött be! :)
Az Xp betöltő 'csík' 1,5x fut végig, és már jön is a welcome screen. Ez mondjuk engem is meglepett.
Végülis gigabyte alaplap, dual core 2,6ghz, 2x1gb supertalent 800-as ram. 320-as samu vinyó. Anyám csak netezik rajta, meg filmet néz esetleg, néha ilyen flesh szintű játékokkal játszik. Meg persze word excell. Több, mint elég neki ez a gép : )

A poén, hogy az alaplapi hálókártya nem ment... Illetve felismerte az Xp, de csak addig, hogy ethernet device. Aztán kész. Hiába telepítettem, semmi. Próbálkoztam Win2k, WinXp, Vista, 7 driverekkel, de semmi. Felmentem a gyártó lapjára, leszedtem a legújabb 11. havi drivert se semmi!
Aszittem az agyam eldobom, elvégre új az egész gép, mégis ugyan arra a probléma estünk vissza, hogy nincsen net... Aztán mondtam apámnak gyors, hogy menjen vissza a boltba és vegyen egy óccsó hálókártyát gyorsba.
A boltban persze nem akarták elhinni h nem megy az integrált. Mondom ne nézzenek már hülyének... Aszondják h akkor viszont rossz a lap és vigyem vissza garis, kicserélik. Aztán arra jutottunk, hogy inkább veszünk egy 1500Ft.-os hálókártyát, de nem fogom visszavinni még kitudja hány napra, mire lesz megint ilyen lap, vagy csinálnak vele valamit.
Haza is ért a kártya. 1500 forintos übergagyi. A poén, hogy ugye Xp ezt se ismeri fel magától. A driver amit adtak hozzá az viszont floppy lemezen volt! Vágod?:D Floppy lemez! 2010-ben! Ki a f***om használ ma még floppyt! Úgyhogy jól megszívtam, mert sehogyse tudtam leszedni arról a szarról a drivert...Egyetlen gép se ismerős nem volt a közelben, akinek lett volna még FDD meghajtója.
Így kénytelen voltam a neten keresgélni. Nagy nehezen kiderítettem, hogy ez egy Realtek 8111-es hálókártya. És nagy nehezen le tudtam szedni hozzá drivert. Azért nagy nehezen mert a gyártó lapjáról kb 12kb/sec-mal jött a cucc! Hiába a 20/10-es net...
Na aztán végre azzal felismerte, és egyből lett is net. Szal tökéletes most minden! :) De nem kis cécó volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.