Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Gondolkoztam egy kicsit.

A net hirtelen szállt el, jóformán hozzá se nyúltak. De gondoltam hátha, valamihez mégis. Vagy esetleg valami vírus... Nemtom.
Viszont a friss Xp-vel a szoftverhiba azt hiszem kiküszöbölve. Plusz látszólag is minden beállítás rendben volt.
Ehhez jött hozzá, hogy a szinte vadi új, alig használt hálókártyát nem ismerte fel a gép. Se a régi Xp, se az új. Akármelyik pci slotba is raktam. Sőt, még új hardvert sem keresett. Abszolút nem látott semmit. Ez még jobban megerősítette bennem a gyanút az alaplaphibára.
Aztán ugrott be a nemrégiben elhunyt VGA esete. Plusz a mostani vinyós probléma. Ami nem feltétlenül függ össze, de túl sok egybeesés ilyen rövid idő alatt.
Inkább nem próbálkozom egy új hálókártya vásárlással, egyszerűbb egy új alaplapot venni. Most azon gondolkozom, hogy lehet, elég lenne csak egy új lapot venni. Elvégre a proci elég a netezéshez, a ramok szintén. Majd holnapig kitalálom.

(#2) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

A pingeléshez:

ping www.bix.hu -n 20
A -n utáni szám a csomagok száma.

Harrrr!!!!

(#3) Dany007 válasza Ndruu (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Mindig tanul az ember ! :R

(#4) Thunderzolee

MSI-nek AMD-s vannak olyan alaplapjai, amik DDR2-t, AM2+-os processzort, és AGP-portot kezelnek. :K
Az Inviteles szgépes netcsomagok (amikhez adnak egy szgépet is a net-előfizetéshez) ilyennel vannak szerelve. Valamilyen MSI alaplap, amin integrált VGA is van. Több munkatársamnak is van ilyen alaplapos gépe, néhánynak már vettem itt a PH-n hozzá videokártyát.

Ha Intel kell, akkor meg Asrockot tudom ajánlani, sokféle hibrid lapot kitaláltak, és legyártottak az idők folyamán.

Na, meg is kerestem a lapokat. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) Dany007 válasza Thunderzolee (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Wow, ez szép! :) Pontosan az amire szükség van! Nem is hittem hogy még van lga775-ös lap, ami agp-s :) :C

(#6) No-kia válasza Dany007 (#5) üzenetére


No-kia
őstag

én is most raktam ilyen gépet össze, 775+agp :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Már csak azon aggódok, hogy a meglévő régi 300wattos táp elég legyen...
Nem látom rajta azt a tipikus 2x2-es csatit, ami az inteles lapoknál kelleni szokott =/

(#8) Dany007 válasza Dany007 (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá, mégiscsak megvan! :)
Na lassan indulunk gépet nézni... Még hugom is adott bele :)

(#9) Dany007


Dany007
veterán

Na meglett a gép.
Végülis találtunk volna 478-as alaplapot is, deee ha már ott voltunk, akkor inkább összeraktunk egy jobb konfigot.
Szerintem olcsón megúsztuk. lga775-ös lap. Mikro atx-es. 14e. Intel dual core E5300-as nemtom mennyi volt... 10 körül. Box. Meg egy 320-as samu vinyót, szintén 10 körüli áron. És ennyi.
Ramok voltak, táp volt, dvd, monitor értelem szerűen volt.

Ami furcsa, hogy ez az 5300-as proci elvileg 2,6Ghz-en megy. Amikor bekapcsoltam, csak sasoltam, hogy 1,8Ghz-et ír ki a bios. 9x szorzó. 200-as fsb. Mondom ez meg hogy lehet. Intel oldalán is 2,6Ghz van írva. A bios a cpu típust jól írta ki, 5300 stb... Csak valamiért 1,8-on futott. Na mondom akkor ezen húzunk, lehet az alaplap rakta alapból 9x szorzóra. Így feltoltam 13x-ra. Simán indult, melegedni se melegedett. Esetleg arra tudok gondolni, hogy valami auto állíttassál próbálkozott az alaplap... takarékos üzemmód vagy ilyesmi... Mind1. Most így jó.
Jöhet az Xp telepítés.
Kíváncsi leszek hogy net lesz-e :D

(#10) sagesz93


sagesz93
addikt

Én is kb. 7 éve kaptam egy hasonló kaliberű gépállatot.
2ghz celeron, 256 ram, int. vga, dvd-rom, 40gb, 300w mercury :D
Midtown madness-re jó volt. És nem is esett szét, az LG 700B monitor még máig jól szolgál.
Én szerettem, de aztán lett bekötve net, amikor megjelent az underground 2 sokkot kaptam hogy egy 200ezres gépnél(hitelre ennyi volt) mért csak fekete képernyő van(igen, még képet se adott, csak a térképet láttam), ment bele ati 8500, sokat nem segített, aztán jött alaplap + procicsere, amd 3000+ egy abit lapban. Királyság volt, ment bele egy 9600xt, szerettem ezt a triót.
Aztán felkeveredtem valahogy ide, és e2180, p31-ds3l, 80gb, 4gb ram, 2600xt lett a gépem :)
Azóta ez az alapja a konfigomnak.
Ja, asszem nem tescós volt a gép, hanem euronics vagy valami ilyesmi helyről jött :D
mod: jobb is hogy nem s478-t raktatok össze, kicsit régi rendszer már az. Igaz az s775 is nyugdíjba megy hamarosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza sagesz93 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, hát igen. A poné, hogy a Midtown Madness (1) még a régi régi gépemen is elment voodoo2-vel.
Az a tescos gép meg végülis semmivel se volt jobb, integgrált grafikán ugyan olyan fos volt minden, bele kellett raknom a V2-t. :)

Az nembaj ha kimegy a divatból a 775. Anyámnak bőven jó lesz. Így is ujjongott örömében, amikor a kedvenc Majong játéka 1,5s alatt töltött be! :)
Az Xp betöltő 'csík' 1,5x fut végig, és már jön is a welcome screen. Ez mondjuk engem is meglepett.
Végülis gigabyte alaplap, dual core 2,6ghz, 2x1gb supertalent 800-as ram. 320-as samu vinyó. Anyám csak netezik rajta, meg filmet néz esetleg, néha ilyen flesh szintű játékokkal játszik. Meg persze word excell. Több, mint elég neki ez a gép : )

A poén, hogy az alaplapi hálókártya nem ment... Illetve felismerte az Xp, de csak addig, hogy ethernet device. Aztán kész. Hiába telepítettem, semmi. Próbálkoztam Win2k, WinXp, Vista, 7 driverekkel, de semmi. Felmentem a gyártó lapjára, leszedtem a legújabb 11. havi drivert se semmi!
Aszittem az agyam eldobom, elvégre új az egész gép, mégis ugyan arra a probléma estünk vissza, hogy nincsen net... Aztán mondtam apámnak gyors, hogy menjen vissza a boltba és vegyen egy óccsó hálókártyát gyorsba.
A boltban persze nem akarták elhinni h nem megy az integrált. Mondom ne nézzenek már hülyének... Aszondják h akkor viszont rossz a lap és vigyem vissza garis, kicserélik. Aztán arra jutottunk, hogy inkább veszünk egy 1500Ft.-os hálókártyát, de nem fogom visszavinni még kitudja hány napra, mire lesz megint ilyen lap, vagy csinálnak vele valamit.
Haza is ért a kártya. 1500 forintos übergagyi. A poén, hogy ugye Xp ezt se ismeri fel magától. A driver amit adtak hozzá az viszont floppy lemezen volt! Vágod?:D Floppy lemez! 2010-ben! Ki a f***om használ ma még floppyt! Úgyhogy jól megszívtam, mert sehogyse tudtam leszedni arról a szarról a drivert...Egyetlen gép se ismerős nem volt a közelben, akinek lett volna még FDD meghajtója.
Így kénytelen voltam a neten keresgélni. Nagy nehezen kiderítettem, hogy ez egy Realtek 8111-es hálókártya. És nagy nehezen le tudtam szedni hozzá drivert. Azért nagy nehezen mert a gyártó lapjáról kb 12kb/sec-mal jött a cucc! Hiába a 20/10-es net...
Na aztán végre azzal felismerte, és egyből lett is net. Szal tökéletes most minden! :) De nem kis cécó volt.

(#12) _Voyage_ válasza Dany007 (#11) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Hát ki az, aki 2010-ben hálókártyát használ? :)
Nekem 7-8 éve nincs hálókártyám, elsők között volt integrált hálókártyás lapom, azóta se láttam egyet se, hála az égnek. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#13) sagesz93 válasza Dany007 (#11) üzenetére


sagesz93
addikt

Floppy lemez? Az tényleg K.O :D
Ezért kell a windows 7, mindent alapból felismer nem kell driver nem kell cécó, felrakod, azt megy.
Mutternak is összelegóztam egy gépet, de inkább egy AMD-s rendszer lett.
Faszántós 5-6ezres fullintegrált lap, 4200+, 1giga ram, int. hd3200,(win7-el) aztán revolt megy rajt meg a márió, de ha haver átjön és valamit tolni akarunk neten, akkor se szégyenkezhet a vas.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dany007 válasza _Voyage_ (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Mint írtam az alaplap integrált lan-ja beszart... :) Amúgy jó újra látni, izgultam érted! ;)

sagesz93: na igen, gondolkodtam én is egy vistán, bár akkor már inkább 7... de egyik se volt kéznél. Az xp meg igen : )
Nagyon jó volt nézni azt az örömöt, amit pl a FF megnyitásakkor láttam rajta :D
A régi gép + a régi xp már annyira tönkre volt, hogy rákatt a FireFox ikonra és szabályosan 2-3 perc volt mire megnyitotta a kezdőlapot (ami google), és lehetett csinálni bármit is.
Most meg úgy működik ahogy kell, rákatt és még el se engedted a gombot, de már ott figyel a google... Szóval neki ez most hatalmas előrelépés! :)

Amúgy ezt a Floppys dolgot én bunkóságnak találom. Mármint, ennyi erővel adhatnák 5,25-ös nagyfloppy lemezen is, vagy lyukkártyán nem? :D Ma már szinte egyik gépben sincs ilyen meghajtó.
Sőt, mondok jobbat, én a DvD meghajtót is jó ha 2 havonta 1x használom...
Idegesít is, amikor bent van egy lemez, és mondjuk PS-ben elmentek valamit... Egyből felpörgeti a DvD-t, mintha bármi köze is lenne hozzá... Az pedig várakozási idő.
De mondok jobbat, amikor RAR-ból tömörítek ki, és kérdezi hova akarom tenni, na akkor is első dolga felpörgetni a DvD-t holott nem is a Sajátgép nyílik meg, hanem a 116. almappa, tehát tényleg köze sincs a DvD-hez mégis mindig felpörgeti... Ilyenkor legszivesebben kikötném a picsbe... fenébe, aztán ha véletlenül kell, 2 katt és megint van.

[ Szerkesztve ]

(#15) Thunderzolee válasza _Voyage_ (#12) üzenetére

Én is mentettem már meg így konfigot.
Minden működött benne, csak net nem volt. Ilyenkor biza' jól jön egy 10éves, párszáz forintos hálókártya valamelyik közeli PC-bontóból. :K Még ha barkács megoldásnak is tűnik.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Dany007 válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Így van, teljesen tökéletes. A + pci / pcie slotokat úgyse használjuk semmire. Max tv tuner, esetleg hangkártya, azt kifújt. :)

(#17) _Voyage_ válasza Dany007 (#14) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Na ja, bár én inkább visszavittem volna a lapot, és cseréljék ki. :D
Kösz, ez jól esett. :)

DVD nekem is bent van a gépbe, de táp nincs rákötve. :))
Én cd-t, dvd-t se használok. Sőt, oprendszert is lanon keresztül telepítek... :DDD

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.