Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dlaj


dlaj
őstag

Köszi az írást, és a hasznos tanácsokat. Adtál egy kis lökést, hogy én is kipróbáljam ezt a „drága” eszközt, amit régóta nézegetek.

Viszont azt nem tudom, hogy a telefonomon mennyire fognak ezek az alkalmazások folyamatosan futni. (HD kijelző, snapi 410,  adreno 306)

Annyit viszont én is tanácsolnék, hogy hogyan tudnál a „szemüveg” kényelmén javítani. Ha egy kábelt hosszában elvágsz, és a vezetéket kihúzod belőle, akkor a szigetelés pont jó lesz élvédőnek. Mivel úgy látom, hogy elég vastag kartonból van, ezért egy hosszabbító kábel külső szigetelésére lesz szükséged.

Ha nem gond beraknád a cikkbe, vagy ide a topikba az általad kipróbált és említett alkalmazások linkjeit? :R

(#2) nemlehet


nemlehet
őstag

Hol rendelted? Én kb 1,5 éve nézegettem akkor ilyen 20 dollár körül volt annyit meg nem ér. Azóta elfelejtkeztem róla. Meg valami olyasmi volt, hogy az oldalán lévő gombhoz nfc kell nem? Anélkül hogy irányítod?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) kmisi99 válasza nemlehet (#2) üzenetére


kmisi99
addikt

Ebay/aliexpress kb 2$ a cucc. Nem lehet irányítani, kiveszed a telefont elindítod az alkalmazást majd berakod a telefont. Játékokhoz Bluetooth irányítású gamepad kell.

Egyébként én is befürödtem a giroszkóppal, így számomra tök használhatatlan lett.

(#4) dlaj válasza nemlehet (#2) üzenetére


dlaj
őstag

Én innen rendelem.

[ Szerkesztve ]

(#5) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Linkeket tudsz adni olyan alkalmazásokhoz, amik HD kijelzőn, giroszkóp nélkül is működnek?
Egyedül azokat hiányoltam a cikkből.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

A cave nevű megy, azt írta a cikkben, de csak le fel tudsz nézni giroszkóp nélkül. A rollercoaster is megy, de nekem azt tök furán érzékelte a mozgást, ott is a giro hiánya miatt.

(#7) nemlehet válasza kmisi99 (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Dánke. Igazából nekem van BT gamepadon, úgyhogy az úgy fasza. Szerintem rendelek egyet én is, 2 dolcsit megér. Már csak a filmezés miatt is.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) icemad válasza nemlehet (#2) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell nfc. Sima hűtőmágnes is jó hozzá.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9) grengor válasza icemad (#8) üzenetére


grengor
csendes tag

Én sem bírtam magammal pár hónapja, így Aliról rendeltem egyet, hasonlóan óriás összegért. Nem fért bele a telefonom, mert csak 5" kijelzős fér bele. Xiaomi RN2 5,5", csak nevettem magamon hogy hamarabb rendeltem mint olvastam. Amúgy nekem nagy szívás volt összerakni, a lencsék állandóan ki akartak esni. De biztos jó dolog, majd nézek nagyobbat egyszer :D

Nem válasz akart lenni, bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#10) dlaj válasza grengor (#9) üzenetére


dlaj
őstag

Jó, hogy írod. Ezt nem is néztem. Nekem is 5.5"-os van.

Szerk. Bár amit előbb linkeltem 6"-ig jó.

[ Szerkesztve ]

(#11) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy adag cellux nem árt hozzá. Még ha össze is lehet rakni nélküle, a cellux sokat segít.

(#12) icemad válasza kmisi99 (#11) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább szigetelő szalag... :)
Ha ügyes az ember tök vagányra meglehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#13) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én is beszállok a kipróbálásba, pont találtam egy aukciót és úgy néz ki, hogy 0.65 GBP-ért el tudok vinni egyet. Ráadásul a teszkós telefonban elvileg van 3 tengelyes giroszkóp is.

(#14) d@vee válasza dlaj (#1) üzenetére


d@vee
őstag

Naszóval appok, amik működtek. És igen, HD kijelzőn, gyenge 4 magos telóm van 1 giga RAM-al, és mennek.
Lava inc.Igaz fizetős, de nem mondom hogy nincs alternatív áruház, nem mondom hogy ne próbáld ki megvétel előtt kalóz verzióban.
VR Cave
City Roller Coaster
Most így hirtelen ezeket tudom megemlíteni, meg nekem ezeknél működött nagyjából a mozgásérzékelés giroszkóp nélkül.

A Cardboardot ebay-ről rendeltem, itt egy link pl, KATT IDE
A gomb úgy működik rajta, hogy a mágnes, ami maga a gomb, mozgatásra befolyásolja a teló iránytűjét és a telefon innen tudja, hogy használod a gombot. AZ nfc csak parasztvakítás a Cardboard szemcsiknél, mindössze jel értékük van :)

icemad: Igen, van vászonszalag, az tökéletes hozzá, frankón meg lehet csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#15) icemad válasza d@vee (#14) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nfchez annyit tennék hozzá, hogy nem parasztvakítás, a párosítást nagyon megkönnyíti. Nem kell qr kóddal szórakozni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#16) dlaj válasza d@vee (#14) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm.

(#17) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Próbálgattam, mutogatni ismerősöknek és kipróbálni pont jó, ahogy írtad. :) 720p-vel viszont engem már zavarna.

Finn the human

(#18) d@vee válasza icemad (#15) üzenetére


d@vee
őstag

Amúgysem kell :) Csak berakod és az appok nagy részénél, amit simán a Play áruházból szedsz le, nem kér konfigurálást, sem párosítást. Alapból van benne egy default érték, azon van. Nekem csak a Cardboard app kérte a párosítást, de annál az átlépésre nyomtam egyszerűen.
De lehet hogy drágább szemcsiknél már kell a párosítás és ahogyan írtad, nfc-vel gyorsabb :R

Matada2.3
Én most próbáltam ki először, ezért nem zavar a HD kijelző. Valószínűleg ha egyből egy FHD telóval, vagy 1440p-vel szerelt droiddal kezdtem volna, engem is zavarna a sima HD.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#19) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én próbáltam az S7e-n (QHD) a VR-t, sztem még nagyon kicsi felbontásúak a mai telók, nagyon pixeles a kép:( Mozizni szerettem volna, de egy hagyományos 3D fullHD tartalmat kb SD minőségben mutat. Persze buli, mert "benne vagy" a képben, de pixelhálón keresztül nézni vhogy nem az igazi. Majd pár év múlva, a következő telómmal:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) d@vee válasza t72killer (#19) üzenetére


d@vee
őstag

Nem mindegy milyen felbontású a tartalom. Én mind írtam, 720p-ben próbáltam ki és HD meg HD között is volt különbség. Gondolom valamelyik alkalmazás használt némi élsimítást és ott a pixelesség nem volt annyira szembeötlő, de filmeknél ugye nincs ilyen lehetőség. Szerintem filmezni nem annyira jó ezzel, kitudja milyen hatása van a több órán keresztüli viselés, mert a kijelző nagyon közel van a szemünkhöz :) Lehet semmi, de nem olvastam még róla eddig ilyen szempontból.

Ja

(#21) t72killer válasza d@vee (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szemre pont olyan hatása van, mintha távcsőbe vagy mikroszkópba néznél, napi 2-3órából nem szabad, hogy gond legyen. Eléggé a téma "elején" vagyok, túl sok tartalmat nem láttam még, az eddigiek nagyon műcuccok voltak. Még ha virtuális is, a valósághoz közeli részt keresem benne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) icemad válasza t72killer (#21) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld ki a Redtubeot... :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#23) t72killer válasza icemad (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inkább letöltöm az anyagot, eddig amit letöltöttem sajna gáz minőség (SD) volt, de nézelődöm egy kicsit a témában :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24) d@vee válasza t72killer (#21) üzenetére


d@vee
őstag

Na igen, játékok és "mű" videók grafikai szempontból a béka segge alatt vannak. Még a nagy tesók (Oculus, HTC Vive) is elég műanyag szerűek, amit láttam videón, így nem kell nagy dolgot várni telefonon grafika tekintetében.
Meg ha már az S7-et is pixelesnek láttad, akkor az Oculus-nál rosszabb lenne a helyzet, ott szemenként kisebb felbontást kap az ember mint a Samunál. Ja, kész vicc.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#25) t72killer válasza d@vee (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még pár év, míg megközelítjük a "retina élményt" (azaz olyasmit, amit egy 40"-os fullHD TV ad a szokásos ~3m-ről nézve). Teljes szemet kiszolgálva ez vhol 8 és 16k közötti kijelzőfelbontást igényel, akkor már nem fogod látássérült szereplőnek érezni magad a sztoriban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.