Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dany007 válasza horush (#99) üzenetére


Dany007
veterán

Mért? :D Anyósék ettek is belőle...
Az a rokon rendszeresen jár ki az erdőbe gombászni, elég jól ismeri őket több évtizede csinálja. Persze nekem ez édeskevés... Az edényben meg már megvolt csinálva, rántva panírozva úgy volt teli.

(#102) 8th válasza Kalandor (#80) üzenetére


8th
addikt

"JOGILAG VISZONT a borosgazda volt a bűnös (gondatlanságban és méregkezelés miatt is), mert ő mérgezte a bort"

Még tart a nyomozás, ezt nem lehet tényként kijelenteni. Ki tudja, hogy valóban belekeverte a hordó borba a fagyállót vagy sem? Az ember azt mondta nem öntött bele semmit (erre úgy is fény derül hamarosan) a pince más részében volt több üvegnyi fagyálló abból elvitt a későbbi elhunyt egy üveggel. Abban tényleg hibázott, hogy nem írta rá mi van benne. Én biztosan ráírtam volna. Kínaiul vagy rovásírással!

(#103) Kalandor válasza 8th (#102) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, itt a topicban már nem annyira a konkrét esetről beszéltünk, mivel láttuk a híradásokban, hogy még a végén tényleg nem is mérgezte az ürge a bort.

[ Szerkesztve ]

(#104) 8th válasza Kalandor (#103) üzenetére


8th
addikt

Most jöttem csak be ide. Munka közben fél szemmel beleolvastam de majd végigolvasom az összes hsz-t. csak feltűnt, hogy elkönyvelted az ipsét bűnösnek.

(#105) horush válasza Dany007 (#101) üzenetére


horush
addikt

A szarvasgomba fűszer (néhány grammja kerül több ezer forintba), nem szokták kirántani. :)

(#106) @rglaaf válasza horush (#105) üzenetére


@rglaaf
veterán

nem csak 1 fajta szarvasgomba létezik de amit annak használnak az tényleg aranyárban van

PSN:BiZzare_0 ️

(#107) Dany007 válasza horush (#105) üzenetére


Dany007
veterán

ÖÖö akkor mi lehetett? Passzolok, de nem hétköznapi sampion az biztos. :)
Bár én ettem már sokféle gombát - főként étteremben - de nem tartom akkora kuriózumnak hogy megérje akár a minimális kockázatot is.
Most gondolkodom, lehet nem szarvas hanem róka? Lehet rókagomba? Nem tudom mi volt, de biztos valami extra mert anyósom nagyon ajánlgatta és mondta hogy milyen finom...

[ Szerkesztve ]

(#108) Kalandor válasza 8th (#104) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha bárki élelmiszert mérgez, az józan ésszel "bűnös", mert másokat veszélyeztet, de a jog szerint is szerencsére az.
Még ha most itt szerencsére nem is ez történt.

(#109) @rglaaf válasza Kalandor (#108) üzenetére


@rglaaf
veterán

Beismerte ö mérgezte meg a bort[link]

PSN:BiZzare_0 ️

(#110) Kalandor válasza @rglaaf (#109) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Atyagatya :(

(#111) horush válasza Dany007 (#107) üzenetére


horush
addikt

Róka, őzláb, ami ilyen "állatos" hangzású és elég elterjedt. Én nem nagyon vagyok oda egyébként a gombákért, a legtöbb nem jön be ízre, 1-2 gomba rántva, jól elkészítve tud finom lenni mondjuk, de egy szép szelet rántott hússal úgy sem ér fel egyik sem. :DDD

Hogy pici on is legyen:

Ha ez így megy, s börtönbe kerül szerencsétlen, akkor elég könnyű jól kiszúrni valakivel. Pl. valaki át megy a szomszédjához, fagyállót önt a borába, majd ellopja, s továbbadja, akkor nyugodtan ráfoghatja a szomszédra, hogy ő megmérgezte? Ezek után az maximum tagadni tud, s könnyedén börtönben találhatja magát..

[ Szerkesztve ]

(#112) Dany007 válasza Kalandor (#110) üzenetére


Dany007
veterán

Na mondjuk így már nekem is kezd megváltozni a véleményem, mégpedig a következők miatt:

"időben többször loptak tőle ismeretlen személyek bort a nyitott pincében elhelyezett hordóból"

"A férfi az elmúlt 4 évben a sérelmére elkövetett bűncselekményekről a rendőrségre egyetlen esetben sem tett bejelentést."

Az okés, hogy nem várhatunk sokat a rendőrségtől, de ha be se jelentjük akkor aztán tuti biztos hogy nem lesz meg az elkövető...

@fezlergabor:

"de egy szép szelet rántott hússal úgy sem ér fel egyik sem."

Ez teljesen így van! :D Bár a kettő összekapcsolása se rossz dolog azért.

(#113) Cyberpunk válasza @rglaaf (#109) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Innentől kezdve a bíróság dolga.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#114) Thrawn válasza @rglaaf (#109) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez kicsit fura ennek fényében: "elege lett abból, hogy bár többször is szólt a rendőrségnek, semmit sem tettek a lopások ellen" [link]

Meg ez is: "a rendőr csak annyit válaszolt: "mit csináljunk, ez Vácszentlászló"." [link]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#115) Cyberpunk válasza horush (#111) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nyilván rá kell bizonyítani, csak akkor ítélik el, de ha van beismerő vallomás az már más.

Ez is érdekes: "A férfi az elmúlt 4 évben a sérelmére elkövetett bűncselekményekről a rendőrségre egyetlen esetben sem tett bejelentést." :U

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#116) Kalandor válasza horush (#111) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden a részleteken múlik: ajtó zárva volt-e, ha igen, kinek volt hozzá kulcsa (ha többnek is, az más), milyen viszonyban volt a halottal (haragos, üzlettárs, rokon, vadidegen, stb), a méreg mikor került bele, akkor hol volt az illető, tanúk-kamerák láttak-e valamit, stb.

Thrawn: lehet, hogy bement, elmondta bánatát, de a széttárt kezek láttán nem maradt ott még 2 órát feljelentést is tenni. Szólni =/= feljelentést tenni.

[ Szerkesztve ]

(#117) Blackmirror válasza Thrawn (#114) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Össze-vissza írnak már mindent :(
Gondolom a rendőrség oldalán lévő információ a hiteles.

"Thrawn: lehet, hogy bement, elmondta bánatát, de a széttárt kezek láttán nem maradt ott még 2 órát feljelentést is tenni. Szólni =/= feljelentést tenni."

Mondjuk igen,ez is lehet.Amikor betörtek a párom házába(lakatlanul állt,felújításra várva) és még aznap kihívtuk a rendőrséget(szomszéd telefonált hogy a szél csapkodja az ajtót-ez volt a gyanús) saját magunkat szívattuk meg vele.Ismeretlen tettes ellen tettünk feljelentést.Amennyit ott várni kellett rájuk meg minden....nem sokkal rá meg jött a levél, hogy lezárják a nyomozást,nem találtak senkit.De ezt a rendőr is elmondta hogy ez lesz a várható eredmény.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#118) #51736960 válasza Dany007 (#112) üzenetére


#51736960
törölt tag

és ha nyitott, mit változtat ez a dolgon? egyébként pedig a pince az udvarán volt...
amúgy nem csodálom, hogy nem jelentette be, én se szoktam. (kocsimból a légzsákot kilopták, pincémet kirámolták, bringámat, fűnyírót, mindent elloptak a nyaralóból, de eszembe se jutna bejelenteni, úgyse csinálnak semmit, pedig mindenki tudja melyik család volt)

ha meg bejelentem, csak magamat szívatom a papírmunkával, meg még a végén engem sittelnek le, mert pl a fűnyíró amit legutóbb elvittek, életveszélyes volt, mert meg volt törve a 220 kábelje és ha rosszul nyúltál hozzá már rázott is :)
úgyhogy inkább csendben maradok mert még rámverik, hogy meg akartam ölni valakit a fűnyíróval, azért rongáltam meg... :(

(#119) Dany007 válasza #51736960 (#118) üzenetére


Dany007
veterán

Ha nyitott lehetett volna zárt és akkor kap egy minimális védelmet. Persze valóságban nem jelent semmit, de legalább mégis tesz valamit a nyilvánvalóan mérgező ötlet előtt.
Az első esetnél okés, nem jelenti. De ha rendszeres akkor biztos első körben bezártam volna. Ha azt feltörik és úgyis lopnak akkor mentem volna a rendőrségre. Egyszer legalább végigültem volna azt a 2 órát... Többször már biztosan nem.

Egyébként megint itt jön elő a rendszer hibája. Ha ilyen körülményes az egész ráadásul ismert módon hatástalan - mert nemfogják elkapni vagy csak minimális esetben, akkoris megússza egy ejnye-bejnyével - akkor tényleg nem tud mást tenni az ember.

Én is azon az állásponton vagyok, hogy a tolvaj sajnos így járt. Nem azt mondom, hogy megérdemelte, mert ezért nem halál jár, de így járt, ez van. A többiek akik meg ittak még belőle azok meg rendkívül buták / felelőtlenek voltak, de nem érdemelték azt a szenvedést.

Szóval csak azt mondom, hogy nálam nem az lenne az első lépés a védekezésben, hogy megmérgezem a tolvajt. Más, ha mondjuk betörnek hozzám miközben otthon vagyok stb akkor nyilván nem érdekelne ha megtudnám ölni megtenném lelkiismeret furdalás nélkül.

(#120) Cyberpunk válasza Dany007 (#119) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Legfeljebb naiv, de tudod van a bizalomnak nevezett valami. Most hiába érvelsz a magad módján, látod nem mindenki osztja a nézeteidet. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#121) Thrawn válasza Kalandor (#116) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha bemegy valaki szólni akkor szét kell tárni a kezeket és meg van oldva? :F :(

Barátomékhoz kétszer törtek be tavaly. Elsőre megtette a feljelentést, pár hónap után küldték neki a levelet, hogy nem találták meg az illetőt. Másodjára amikor már kívülről látta, hogy valami gáz van be se ment, egyből szólt a rendőröknek akik ki is jöttek. Bent az üveges ajtókból kirugdosták az összes üveget, mindenhol csikkek, belesz....tak az egyik szekrénybe, több liternyi hipót locsoltak szét stb. A két jómadár csatak részegen feküdt az udvaron szóval megvolt a tettenérés is. Egyikükről kiderült, hogy 52-rendbeli lopás és betörés van a számláján már amit rá is bizonyítottak. Kérdem én, mit keres egy ilyen ember szabadlábon?

Bocs, ez már nagyon nem a témához tartozik csak kikívánkozott. :(

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#122) Dany007 válasza Cyberpunk (#120) üzenetére


Dany007
veterán

Huh ezt fejtsd ki bővebben mert nem tudom mire gondolsz. :)

(#123) moha21 válasza radi8tor (#41) üzenetére


moha21
addikt

Ha ráírja, akkor meg nem fejti ki a kívánt hatást. :_)

(#121) Thrawn: És ilyenkor hiába mondjuk, hogy golyót neki, mert az rossz + embertelen. Egy ilyen embert hova lehet szocializálni?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#124) Cyberpunk válasza Dany007 (#122) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mobilról nem akarok annyit pötyögni most. :B De a lényeg a bizalom az ételben, meg hogy mások másként értelmezik ezt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#125) moha21


moha21
addikt

Egyébként a lopásért halált nem érdemelt szerintem. Szerintem a rendőrség a felelős, illetve a büntetőjog és intézményei.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#126) horush válasza moha21 (#125) üzenetére


horush
addikt

Az a baj, hogy egy-két aberrált számára csak a halálbüntetés (vagy még az sem?) lenne megfelelően hatásos elrettentő erő. Hátha lesz legalább annyi haszna az esetnek, hogy az ilyen élősködők (a rendszeres tolvajokra én valahogy nem tudok másként tekinteni..) veszítenek kicsit a bátorságukból.

(#127) Cyberpunk válasza horush (#126) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azzal csak az a gond, hogy ártatlan is kerülhet a siralom házba. Ráadásul nincs elrettentő hatása, jó példa erre az USA.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#128) cskamacska válasza Kalandor (#92) üzenetére


cskamacska
addikt

"ártatlanok veszélyeztetésével"
Baromság. :U Orgazdák minimum. Kisebb falvakban mindenki tudja kinek mennyi bora van. Azt is nagyon jól tudják, ha lopott az áru. Ennek a híre nem áll meg a határnál, csak az őrs nem veszi figyelembe. Márpedig az bármilyen lehet, éppen ezért rendes ember ilyet nem vesz.(ismerősi-családi körben is vannak pirospozsgásak, de bizonytalan árut soha nem vesznek, mert ki tudja mi lesz benne) Csak mivel vélhetően alkeszek vették, nagy ívben szartak rá, csak olcsó legyen és üssön.

Normális országban a gazdát csak a címkézés hiánya miatt vehetnék elő.
A tolvaj kaphatna posztumusz a lopásért, orgazdaság bűncselekményéért, és gyilkossági kísérletért(pontosabban felelőtlen veszélyeztetésért, de ha a gazdát így beszigorítják, lehet a tolvaj is így járna), a gyomormosottak pedig orgazdaság szabálysértéséért.

De mivel ez egy nem normális ország, így a gazdát veszik elő a bíróságon előre megfontolt aljas szándékból elkövetett emberölésért, illetve annak kísérletéért, de esetleg még odáig sem jut, mert darwin díjas tolvaj "nagycsaládja" még az elsőfokú előtt agyonveri. :W

Az Index meg lehozza hogy megérdemelte. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#129) dnelb válasza cskamacska (#128) üzenetére


dnelb
veterán

+1. Szerintem jól tette hogy megmérgezte. Más eszköze nem nagyon volt a megfékezésre. Ez itt vidéken sajnos így működik . Napközben járják azok a bizonyos kisgyerekek a falut és nézegetnek befele hogy este hova kéne betörni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#130) deicide válasza Kalandor (#39) üzenetére


deicide
veterán

Mitől ártatlan? Ha ellopja, tolvaj, ha megveszi a lopottat, orgazda, ha családtag, akkor meg tudott róla, az meg talán bűnpártolás, vagy ilyesmi. Nem feltétlen csinálnék persze ilyet, de ha valamiért megdolgozom, nagyon baszná a csőröm, ha valaki ellopja.

Másrészt viszont nem értem az embert. Olyan könnyen védhető pozícióban lehetett volna vallomás nélkül, soha nem bizonyították volna rá, hogy ő öntötte bele a fagyállót a hordóba. És vígan röhöghetne a markába. Így meg le fogják sittelni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#131) D1Rect válasza horush (#126) üzenetére


D1Rect
félisten

Azzal nem értek egyet, hogy a már elfogott bűnözőt megölje az állam, semmi értelme.
De a testi épségemet és tulajdonomat bármilyen eszközzel megvédhetem.

(#132) 8th válasza @rglaaf (#109) üzenetére


8th
addikt

Khm... eddig nem ezt nyilatkozta. Nyitott a pincéje gyakorlatilag az megy be aki csak akar és csodálkozik, hogy a környékbeli muslincák rájárnak a borára? Ráadásul soha egyszer be nem jelentette a lopásokat illetve hivatalos feljelentést nem tett. Ezt nem valószínű, hogy megússza egy felfüggesztettel mint a kerítésébe áramot vezető bácsika.

(#129): Na erről tudnék mesélni de nem akarok házhoz menni a pofonért.

[ Szerkesztve ]

(#133) moha21 válasza D1Rect (#131) üzenetére


moha21
addikt

"Azzal nem értek egyet, hogy a már elfogott bűnözőt megölje az állam, semmi értelme."

Pedig lenne, mivel

1. Őt is valakinek el kell tartani és ez nyilván az adófizetők pénzéből van.

2. Több hely maradna az amúgy szűkös börtönökben.

3. Van visszatartó ereje.

Persze nyilván csak olyan embereket kellene így elítélni, akik 100%-ig bizonyítottan elkövették a bűntettet, képtelenek lennének visszatérni a társadalomba, illetve azt csak veszélyeztetnék és súlyos bűncselekményt követtek el.
Gondolok itt olyanokra akik feldarabolják a családjukat, embert kínoznak halálra stb. én nem látom értelmét ezek fogva tartásának. Akkor látnám, ha tudnám, hogy embertelen körülmények közt tartják, de ez ugye megint emberjogi problémákat vet fel.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#134) Kalandor válasza moha21 (#133) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3. Van visszatartó ereje.
Részben. Önmagában az erős büntetésnek nincs visszatartó ereje, hanem a büntetés elkerülhetetlenségének van. A bűnöző attól fél, ha elkapják: minél biztosabban elkapják, annál kevésbé bűnöz.

(#135) D1Rect válasza moha21 (#133) üzenetére


D1Rect
félisten

1. Az ismert adatok alapján a halálbüntetés fejlett országokban többe kerül mint az életfogytiglan.
2. 10m fős országban max. évi féltucat helyről beszélünk, akiket külön kell addig őrizni(sok-sok-sok évig), a végére valószínűleg több emberi erőforrást és helyet is igényel.
3. Statisztikailag ez egyáltalán nem igazolható.(sőt)

(#136) Thrawn válasza moha21 (#133) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs értelme és nem is vezet sehová. Nagyobb elrettentő ereje lenne, ha ezek láncra verve mondjuk árvízvédelmi gátat (*) építenének közszemlére téve.

* bármilyen munkát el tudok képzelni a számukra, a lényeg, hogy mindenki szeme láttára tegyék.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#137) 8th


8th
addikt

Néhány hozzászólás más oldalakról:

"Azzal hígítom a fagyállót, amivel akarom. Ha fehér borral, akkor fehér borral.
Ezek után abban tárolom amiben akarom. Ha boros üvegben, mert csak az van, akkor abban.
És ott tárolom, ahol akarom. Ha a pincémben van hely, akkor ott.
Majd ha törvény tiltja a fagyálló fehérborral való hígítását és annak boros palackban való tárolását a pincémben, akkor dumáljon az ügyészség.
Egészen addig meg jobban tennék, ha a tolvajok után nyomoznának!"

"Azt hogyan bizonyítják be, hogy a flakonon nem volt figyelmeztető felirat ha már nincs meg a flakon vagy leszedték róla a cimkét utólag? Nem a fogyasztás előtt vitték be a bort és a flakont a rendőrségre. A tézának nincs ragasztómaradványa, főleg ha agyon taperolják a pet palackot."

"Ha otthon összekotyvasztok valamit azt miért issza meg bárki is, egyáltalán mit keres ott. Akkor legközelebb már az emberölés lesz, ha mondjuk betör valaki hozzám, és megissza a hypót, mert mondjuk átöntöttem egy másik üvegbe és nincs ráírva semmi. Az én lakásom, elég ha én és a családom tudja mi van benne."

"Ha betörő belelép a rozsdás szögbe és vér mérgezésben meghal ki a hibás? 1.Én mert hanyag módon elől felejtettem a szöget és szemét módon még ki sem írtam az ajtóra,hogy "Vigyázat szögek a földön" 2. A bolt mert eladta nekem, pedig nem bizonyosodtak meg róla, hogy jól fogom-e tárolni. 3. A gyár mert legyártotta. Na?"

Elég nagy a közfelháborodás. Én sem sajnálom különösebben a halott betörőt nem igazán tud meghatni, hogy fűbe harapott. A gazda azt cseszte el de nagyon, hogy 1: nem lakatolta le a pincét ha a betörő leveri a lakatot és úgy megy be máris más lenne a leányzó fekvése. 2: nem tett egy táblát vagy egy papírt a fagyállós üvegek tetejére vagy arra a helyre ahol azok voltak, hogy mi van bennük még ha nem is konkrétan az üvegek lettek volna felcímkézve már akkor is komoly védekezés lett volna a tárgyaláson. 3: a rendőrségen egyszer sem tett feljelentést a betörésekről, a jegyzőnek/polgármesternek/körzeti megbízottnak szóban elmondani az sajnos kevés. Véleményem szerint a legnagyobb hibát ott követte el, hogy beismerő vallomást tett. Na ezt nem lett volna szabad semmilyen szín alatt. Makacsul tagadni, tagadni, tagadni még a vallomástételt is meg kellett volna tagadnia amíg ki nem találnak valamit az ügyvédjével. A lopás és a muslinca kórházba kerülése között napok teltek el. Az idő alatt máshol is ihatott fagyállót soha senki be nem bizonyítja, hogy a boros gazdáétól murdelt meg vagy épp máshonnan szerzett fagyállótól. De ő beismerte mert valószínűleg egy becsületes lúzer akit arra tanítottak, hogy ne hazudj ne lopj ne ölj. Háromból kettő pipa...

[ Szerkesztve ]

(#138) radi8tor válasza 8th (#137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet bármennyire közfelháborodás, de a veszélyes anyagok kezelésére szigorú szabályok vannak. Aki ezt nem tartja be az vétett ellene (gyilkosság nagyobbat üt a bíróságon, mint a lopás).

⭐ Stella

(#139) deicide válasza radi8tor (#138) üzenetére


deicide
veterán

Sacc/kb hány embert lehetne megbüntetni/lecsukni, aki a kamrában/fészerben jelöletlen üvegben benzint/fagyállót/stb-t tárol? Nekem is van. Kb az összes falusi háztartást be kellene kaszlizni, mert véleményem szerint szinte mindnél van vegyszer ilyen formában.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#140) djculture válasza deicide (#139) üzenetére


djculture
félisten

Nekünk még a hűtőbe is folyékony fém van egy üvegben, radiátor javitásra volt egyszer használva, de tudjuk hogy az aki meg belekóstol annak vége lenne...
Amúgy eszembe jutott egy régi eset még a barneválba voltam villanyszerelő tanuló mikor az egyik hülye kolléga belekóstolt a citromsavba. Részeges marha volt mindig és elvolt akkor is varázsolva.

[ Szerkesztve ]

(#141) moha21 válasza D1Rect (#135) üzenetére


moha21
addikt

Jajj, mert azt írják, hogy többe kerül.... Mert úgy csinálják, hogy többe kerüljön. Nehogy már többe kerüljön valakit egy lukba bedobni és hagyni éhen halni, mint etetni élete végéig. :-)

(#136) Thrawn: Értelme annyi van, hogy nem kell rá energiát pazarolni és biztos nem okoz több gondot.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#142) radi8tor válasza deicide (#139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ameddig nem iszik belőle valaki és nem hal bele, addig nem lehet gondod belőle. De ha történik valami baleset, akkor kezdődnek a bajok.

Miből áll venni matricákat és felmatricázni a palackokat? Főleg megéri, ha tartósan ebben tárolod az anyagokat.

⭐ Stella

(#143) Kalandor válasza deicide (#139) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azok nincsenek fogyaszthatónak álcázva.

A jogban nagyon fontos a szándék, amit kb. jóhiszemű, vagy rosszhiszemű kategóriákba lehet sorolni.

Ha kérsz fagyállót valakitől és valami vacak üvegbe teszed a sufniba, amíg a kocsiba nem töltöd, akkor jóhiszemű vagy, még ha gondatlan is, mert nem volt rossz szándékod.
Ha viszont szándékosan mérgezel élelmiszert, és tudod, hogy azt elfogyaszthatják, ahogy már korábban is, rosszhiszemű vagy.

(#144) D1Rect válasza moha21 (#141) üzenetére


D1Rect
félisten

Fejlett társadalmakban a halálbüntetést nagyon-nagyon körbejárják, mert ártatlanokat kivégezni elég fail.

(#145) 8th válasza radi8tor (#142) üzenetére


8th
addikt

Nálam is ott figyel a garázsban egy 2literes ásványvizes palackban a Medallon Premium és nincs felcímkézve. Ha valaki a tudtom nélkül feltöri a zárt udvaromban lévő zárt garázsomat és a garázsban található éjjel nappal kulcsra zárt szekrényemet felfeszítve kiveszi a gyomirtót, beleiszik és meghal hát az így járt. Egyszerűen nem érdekel, és a törvény sem. Nem kell betörni menni! A konkrét esettől elvonatkoztatva elég szomorú, hogy jelenleg egy utolsó senkiházi betörőnek több joga van mint annak akihez betörnek. Az abszurdisztáni törvényhozók qrvára ordítva ülnek a lovon. :(((

(#146) moha21 válasza D1Rect (#144) üzenetére


moha21
addikt

Azért írtam, hogy ha 100%-ig biztos a dolog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#147) 8th válasza 8th (#145) üzenetére


8th
addikt

Nem ordítva, fordítva. :DDD

(#148) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egy érdekes riport.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#149) djculture válasza Cyberpunk (#148) üzenetére


djculture
félisten

Ja én is néztem ezt tegnap, a gazdának annyi kap vagy 10 évet...

[ Szerkesztve ]

(#150) Ed3r_X_ válasza Cyberpunk (#148) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Ehh... a rendőröket meg ezért pénzeljük, hogy semmit ne csináljanak. Nem léptek senkit, kire számítson az ember?

Ennyit a sünökről.. :(((

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#151) radi8tor válasza Ed3r_X_ (#150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne a rendőrökben keresd rögtön a hibát.

Kalandor írását idézem:
"lehet, hogy bement, elmondta bánatát, de a széttárt kezek láttán nem maradt ott még 2 órát feljelentést is tenni. Szólni =/= feljelentést tenni."

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#152) Ed3r_X_ válasza radi8tor (#151) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Elvileg ők nem tettek semmit többszöri felszólításra se semmit. :(

Így már más, de én is tettem két feljelentést is (sajnos) és olyan 1 óránál tovább egy sem tartott. Biciklilopás ügyben, meg telefonos csalás.

[ Szerkesztve ]

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#153) djculture válasza Ed3r_X_ (#152) üzenetére


djculture
félisten

Kerékpárom nekem is elcsórták az országosan divat nem hiába alakultak direkt kerékpárlopások elleni szervezetek (pl a tolvajkergetők). Rendőrség kb összeteszi a kezét és ennyi

[ Szerkesztve ]

(#154) radi8tor válasza Ed3r_X_ (#152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én eladtam a bicajomat, nehogy ellopják. :D

djculture: persze, mert nincs rá kapacitásuk. Én tuti nem hagynék utcán bicajt órákra. Ha már mondjuk munkába azzal járok vele, akkor bevinném aztán bent oda támasztanám a sarokba.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#155) D1Rect válasza radi8tor (#151) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha sikerül meggyőzni a sértettet, hogy ne tegyen feljelentést, akkor javul a közbiztonság.

(#156) Cyberpunk válasza Ed3r_X_ (#150) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem is tett feljelentést. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#157) Ed3r_X_ válasza Cyberpunk (#156) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Már nem azért, de egy normális rendszerben a felszólításra is legalább kimennének széjjelnézni.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#158) radi8tor válasza Ed3r_X_ (#157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha azt a megfelelő csatornákon jelenti be (pl telefonon) ahol nyoma van akkor igen.

⭐ Stella

(#159) 8th válasza Ed3r_X_ (#157) üzenetére


8th
addikt

Felszólításra? Ugyan már. Haverom minden cuccát kézi szerszámok, kisgépek, kőműves bak, betonkeverő!! stb... elvitték reggelre egy házból amin dolgoznia kellett volna. Mikor reggel észrevették, hogy minden ami vasból van eltűnt a drága zsákos vakolathoz, homlokzati festékhez, szigetelő anyagokhoz nem nyúltak (mee áz ném vásbú ván :U ) felhívta a körzeti megbízottat aki közölte, hogy ő nem jön ki menjenek be a közeli városba feljelentést tenni a kapitányságon. Megtette a feljelentést a rendőrség meg magasról baszott az egészre. Nemrég kapta meg a papírt, hogy az elkövető ismeretlen, a nyomozást lezárták.

[ Szerkesztve ]

(#160) djculture


djculture
félisten

Felénk is annyira megromlott a helyzet közbiztonságilag hogy külön busszal rendőrök járőröznek és mindenfele szerelik fel a kamerákat az utcai kandeláberekre. Úgyhogy lassan az emberek kezdenek el rendet tenni...

[ Szerkesztve ]

(#161) djculture


djculture
félisten

Már a rendőrök a gazdát védik :
"utcákon egyébként minduntalan rendőrökbe lehet botlani: autóval és gyalogosan is járőröznek. A gazda ugyanis személyi védelmet kért, miután halálosan megfenyegették "

(#162) Cyberpunk válasza djculture (#161) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Várható volt, hogy nem fogják szeretni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#163) Labolt


Labolt
csendes tag

Kinek a bora volt?
Akkormeg?
Kényszerítették, hogy lopjon?

Agy nélkül is van élet!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.