Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Az emberek egy jelentős része jobb szereti, ha minden ott van, ahol eddig volt. Én személy szerint érdeklődéssel figyelem a különböző honlapok fejlődését, mert érdekel, friss érzetet ad a szolgáltatásnak, sok esetben javítanak ilyen-olyan problémákat, meg egyébként is jópofa felfedezni az új/megváltozott szolgáltatásokat. :P

[ Szerkesztve ]

(#2) csƵ válasza 7 (#1) üzenetére


csƵ
őstag

Én is szeretem az újítást, persze ízléses határon belül. Épp ezért nem értem, hogy a többség miért ilyen maradi.

(#3) 7 válasza csƵ (#2) üzenetére


7
addikt

Mert némi kényelmetlenséggel jár az új. :P

(#4) Wictor


Wictor
senior tag

Mondjuk ha kikérik előtte a felhasználók véleményét, netán szavazást tartanak az új felületről, hogy kinek hogy tetszik, esetleg mit változtatna rajta... akkor is lennének fanyalgók, de talán kicsivel kevesebb.

Az msn-es meg pofátlan húzás volt, hogy egyik napról a másikra nem engedte használni a régit, csak ha frissítettem. Nem kell ránk erőltetni.

Az érdekes (?), hogy lassan minden a Facebook köré épül... Meg a majmolás.

[ Szerkesztve ]

(#5) veector


veector
senior tag

Én is mindig csodálkozok hogy mennyire maradiak egyesek. Eddig minden arculatváltás tetszett kb mindenhol (gondolok itt PH!-ra, gmail-ra, fb-ra, youtube-ra stb.). Szerintem tök jó, ha nem mindig ugyanaz a régi felület van, csak mostanában menő lett a régi dolgokat szeretni/visszasírni (slusszpoén hogy leginkább az általános iskolások körében).

A facebookos maradiság meg külön poén. Jónéhány ismerősömnek igazából semmi baja nincs az egésszel (meg azért az az újítás nem volt valami rohadtnagy), de visszasírták a régit mert az volt a menő akkor fb-n.

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Ez eszmeletlen kulonben, barmi valtozik, ha jo iranyba is, tomegek tuntetnek ellene. Egy dunantuli kisvarosban lakom, ahol most ujitottak fel a varkastelyt tobb mint 2 milliardert, ezenkivul a fo ter teljes rekonstrukcioja, regeszeti feltarassal, uj gaz/viz cso, terkovezes, szokokut minden xar lesz belekerul 2.5 milliardba, ennek egy resze tamogatasbol van. Persze itt is rinyal mindenki meg 200-an betelefonalnak az ujsagnak, hogy mifaszer kell kivagni az ezer eves fakat? (megjegyzem ahelyett is ultetnek) Szoval eszebe sem jut, hogy netalantan megszepul a varosa, inkabb sirja vissza a regit. :W

[ Szerkesztve ]

(#7) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Akik a régi stilusú honlapokat szeretik, azoknak meg kell mutatni a kapu.hu-t, a változatlanság mintaképe.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) D1Rect válasza csƵ (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért mert megint el kell kezdeni használni az eszét pár perc erejéig.
Azt meg nem szokták meg és hőbörögnek.

(#9) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az a baj az újításokkal hogy általában gyakorlati haszna abszolút nincs a design-t leszámítva, amivel pedig az ember kitörölheti a seggét.
A facebook chatben az volt a jó régen hogy áttekinthető volt, ma már nem az.

A Windows Live Messengerben konkrétan butítások az újítások. Nem lehet beírni nicknevet, hanem a Live fiókba írt nevet rakja ki. Csodálatos. Nem lehet a bejelentkezési címet eltárolni, csak akkor ha a jelszavat is eltárolja. Mi erre a megoldás? Régebbi kliens. De az is csak egy ideig. Ez mindenképp visszalépés, nem csoda hogy tele van a hócipőjük az embereknek az újításokkal.

Ma megnyitom a youtube oldalát, és egy két kilométeres lista fogad hogy miket osztottak meg az ismerőseim facebookon. De bakker azt látom ott is, itt miért kell? Ki mondta hogy én ezt akarom látni? Ez az újítás egy igazi telibevágott nagy baromság.

A lényeg, hogy az újításokkal jól elbasszák a használhatóságot.
Aztán át kell térni az újra, megint megszokni mi hol van, mert aztán marha jó elfoglaltság újra és újra megtanulni hogy mit merre találok csak mert egy webdesignernek oda volt kedve tenni. Bár ez a dolog attól is függ hogy kinek mennyire számít az ha elcseszik ilyen hülyeségekkel az idejét.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Pukkancs


Pukkancs
tag

Pedig ez tényleg egy szar, még jó, hogy a saját csatornámat vissza tudom állítani, hogy a régi legyen, mert az tényleg mindent vitt amilyen rossz lett, esetleg a kezdőoldalból nem lehet a régit beállítani?

(#11) Pukkancs


Pukkancs
tag

Most vettem észre még a tetszik/nem tetszik gombokat is elrontották...

(#12) Apollyon válasza Pukkancs (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az még hagyján. De mi a rákért kell a youtube-ból is közösségi oldalt csinálni, nem értem. Eddig össze volt kötve a pofakönyv a youtubebal, de már megbántam, megy a levesbe, csesszék meg hogy így elszarták az egészet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Értem, hogy miért hőbörögsz. De lássuk be, az érmének két oldala van. A facebook újításai az elmúlt több mint egy évben rendre szarok voltak, a fészbukom még most is hazárdos, és buggol, csak úgy mint minden második ismerősömnek. Iwiw-ről nem tudok nyilatkozni, évek óta nem használtam. Az újítás egyenlő volt a fészbukosítással, ezt valaki vagy szerette, vagy nem. A youtube-ról szintén nem tudok nyiltakozni, lévén nekem még mindig olyan, mint volt.

Alapjában véve az újítás/újdonság nem rossz, de mindent el lehet baxni. Ezután érthető a hőbörgés. A PH! arculatváltása például príma volt --> egy rossz szava nem volt senkinek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) csƵ válasza hoffman_ (#13) üzenetére


csƵ
őstag

Nem én hőbörgök, hanem azok, akiknek nem tetszik.
Apropó PH!, ott is ment a hőbörgés a kék színű linkek miatt, pedig nekem az is tetszett.

(#15) hoffman_ válasza csƵ (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mi kell még, emberek? Semmi sem jó nektek. Menjünk vissza a barlangba, mert a ház túl bonyolult nekünk és néhány percbe telik mire megtanuljuk, hogy merre is vannak a helyiségek benne.

Ez mi? :P Én a PH-val kapcsolatban akkor sem láttam olyan sok rinyálást :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) kmisi99


kmisi99
addikt

Ez engem is irritál hogy betegesen rettegnek az újítástól és ha már nem találnak valamit az szar szemét azát pár hét alatt bele szoknak és el is felejtik a régit. Szerintem rohadt jó lett ez a youtube is. Igaz ez elég fura paradoxon mert pár napja én meg amiatt rinyáltam hogy minek kell új skin a logutra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) hoffman_ válasza kmisi99 (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nálam mi nem stimmel? A Logout és a Yutub is a régi :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Mr X válasza hoffman_ (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Téged bannoltak az internetről, és már cska a régi offline verziókat látod. :DDD

(#19) Thunderzolee

Az Iwiw arculatváltása azért is volt sokkoló, mert előtte ha valakit pl. meg akartál keresni kép alapján (mert mondjuk 50-100 azonos nevű találatot dobott ki adott városra szűkítve), akkor az arculatváltás után ez már bonyolultabb volt, mert az új arculatnak köszönhetően olyan picike képek kerültek a találati ablakokba, h szenvedés volt keresgélni közöttük; meg elment az idő azzal, h kinagyítgatni a lehetséges találat(ok) képét, aztán visszalépni.. Ráadásul bosszantó volt, h az arculatváltásra volt idő/energia/pénz/marketing/stb, de maga az oldal működése olyan lassú volt továbbra is, h a fenének sem volt kedve használni.
Persze aki csak felnéz, kicsit bekukkant, annak ezek nem jelentettek problémát, de aki aktívan használta pl. keresésre, az megszenvedett vele. :(((

A Messenger újításainak "hasznosságáról" szerintem ne vitatkozzunk, szerencsére a 2009-es verzió egyenlőre még használható Win 7-en is.
A Messenger Plus meg nem csak arra való, h elolvasható legyen a tüncis nicknév is. Beszélgetések naplózása, lapfülek, titkosítás, ezek egész jól beállíthatók, és sajnos az eredeti MSN-ben nincsenek benn.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) Pukkancs


Pukkancs
tag

Egyébként egyáltalán nem alaptalan ez az újításellenesség, az emberek csak azt látják, hogy kellemetlenséget okoz az újítás nekik...
Így volt ez anno wowban a burning crusade után a wotlk-el, szerintem (meg ismeretségi körömnek kb 90%-a szerint) nem lett jó az új kiegészítő, de sajnos ez van...

(#21) darál0w válasza hoffman_ (#17) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem meg még az FB chatem is a régi...egyszerűen nem frissült. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22) Pukkancs válasza darál0w (#21) üzenetére


Pukkancs
tag

Nekem csak nemrég lett facebookom, milyen volt a régi chat?

(#23) hoffman_ válasza darál0w (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Adj hálát az égnek :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) darál0w válasza Pukkancs (#22) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

photosopmester akcioban :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#25) Löncsi


Löncsi
őstag

Az újabb msn-ek tényleg gagyik.

aMSN = problem solved.

Az új YT viszont szerintem tök zsír, egységesebb a dizájn.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#26) Crystalheart válasza Apollyon (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én soha nem is látom a YT címoldalát, rögtön a playlistjeimre irányítottam a linket. :)

Szerintem ha FB-on egy olyan újítás jönne, hogy a chatablakot átméretezhetjük, annak szinte mindenki örülne. Az egyben az MSN végleges halála is volna. :D

(#27) Apollyon válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hm most hogy mondod a könyvjelző eszköztáron a sima főoldal mellett ott van ez is:
http://www.youtube.com/my_favorites <- Ja és ehhez hozzátenném, hogy youtubeon keresztül ezt a linket sem valami könnyű megtalálni, erőltetve van a lökött belső funkció...
A címoldalhoz azért ragaszkodtam mert arra számítottam hátha egyszer ottlesz valami hír vagy normális ajánló, mert ismertem már meg onnan zenét amit a mai napig hallgatok. Ehelyett most meg az van hogy a fb ismerőseim miket osztottak meg likeoltak, mintha magán a fb-on nem látnám :U :W
És érdekes hogy még mindig ottvan holott a beállításokból likvidáltam a facebookot, és fb-on is kiírtottam minden youtube-bal kapcsolatosat..

Amúgy a "kiírtottam" szó így nem helyes? Mert aláhúzza a FF :DDD Pedig penge vagyok nyelvtanból.

Hja és azt nem értem hogy miért lett ilyen az ikonja , a régi default youtube logo sokkal jobban nézett ki.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) kmisi99 válasza Apollyon (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezt a kedvenceket hogyan találom meg? Már kb fél éve nem tudom elérni ilyen módon a kedvenceimet csak úgy hogy a saját csatornámba megyek és ott nézegetem de az nem az igazi.

(#29) Apollyon válasza kmisi99 (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ott a link a hszben, de tessék:
http://www.youtube.com/my_favorites

Ezt úgy éred el hogy belépsz, és rákattintasz erre és elmented magadnak ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) kmisi99 válasza Apollyon (#29) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja de youtube on belül nincs valami menü hogy ide jussak mert folyamatosan erre a linkre menni annyira nem tetszik nekem :D

(#31) Apollyon válasza kmisi99 (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én a könyvjelző eszköztárba beraktam, így bármikor elérem, bárhonnan a böngészőn belül ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) feka007


feka007
nagyúr

A fejlesztő szándékú arculatváltással nincs baj, max a facebookonmindenkinekbelájkolokmertattólrohadtjófejleszek jancsiknak, akiknek felborul az életrendje, hogy nem ott van a képfeltöltő gomb ahol addig.

Inkább ezekkel van a baj: [link]

(#33) #19617792 válasza Löncsi (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

instantbird = msn problem solved + fb chat + minden más im protokoll egyben, akár Linuxon is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) Crystalheart válasza kmisi99 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Dehogy nincs:

Jobb felül katt az accnevedre -> Videokezelő -> Kedvencek

Én a Kedvenceket nem igazán használom, nem szeretem az ömlesztést, ezért nekem a view_all_playlists-re mutat a link. :)

(#35) Dluinet válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Dluinet
nagyúr

áááááááááááááááááááááááááá, nem mondok rá semmit, hogy név alá dugják a menüt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36) Domxc


Domxc
senior tag

Ez a Logout sem tetszik. Vissza a régit. ;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.