Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) |AP|


|AP|
veterán

ez nemcsak csinos... ez követendő példa a többi gyártónak, hogy merrefelé kell elindulni csúcskompakt-ügyben.

(#2) arn


arn
félisten

Nah az uj obira kivancsi vagyok, az elozo kihivasokkal kuzdott kepminoseg teren.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) vittorio7


vittorio7
őstag

Nagyon szimpatikus készülék.

(#4) erdoke


erdoke
titán

Nagyon tetszik, de az a 240 ezres ár...

A legjobb aláírás a héten

(#5) Parci válasza arn (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most már az újtól is tartok. az megvan, hogy ekv. 28 mm-nél már f2,8 gyakorlatilag? :( hasonló karakterisztikájú ilyen téren (és sajnos kihegyezettségben is), mint a g1xm2... az meg elég vacak lett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) MaUser válasza erdoke (#4) üzenetére


MaUser
addikt

Az első generáció viszont már kapható 140-ért, ami annyiért szvsz best buy. ;)

Egyébként a cikkből kimaradt, ami fontos lehet: a mark 3 stílszerűen 3mm-rel vastagabb az elődnél az új optika miatt.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#7) vond válasza erdoke (#4) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kétszer annyi, mint egy LX7? Oké, hogy ott csak 1/1,7" a szenzor, viszont 24-90-en f/1.4-2.3-at tud. Nagyon túlzó ez a Sony-s ár, úgy vélem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8) AtHoS válasza MaUser (#6) üzenetére


AtHoS
nagyúr

LX7 vs RX100 közül az utóbbit választanád 140-ért?

Én pont ebben a dilemmában vagyok most és nem tudom melyik lenne a megfelelőbb döntés, bár video téren a panát jobbnak ítélik ill. fényerősebb az optikája. Szóval fogalmam nincs. Viszont LX7-et látok 110 magasságában. Ha ennyiért be lehet szerezni, akkor is RX100-ra voksolnál?

180k-s keretből kell gazdálkodjak, de talán egy 20k még hozzácsapható, ha főnökség is rábólint

Szerk.
vond

Merre találtál LX7-et 70-80 magasságában? Érdekelne, mert akkor nincs kecmec 2 LX7-et veszek 180-ból :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9) vond válasza AtHoS (#8) üzenetére


vond
MODERÁTOR

110-ért látok én is (akár egyből a Panasonic-tól), csak a dollár=euro szisztémát követve mondtam (ahogy erdoke is), hogy kétszer annyi az RX100 III. Tudjuk, hogy ezek a kinti dolláros árak mit szoktak jelenteni, mire ideér a cucc. :(((

De egyébként sem szimpatikusak az ilyen húzások, hogy ráírják, hogy f/1.8, aztán megpöccintem a zoom kart, s máris kettőnyócon találom magam. :(

(#10) rbalint88: Jah, meg még itt van ez is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10) rbalint88


rbalint88
addikt

Az 1/2000mp mellé kapott legalább egy beépített ND-szűrőt?

(#11) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

az lx-7 szenzora "másfél fé-vel kisebb", az obija viszont fényerősebb kb. 2/3 fé-vel. ha csak ezeket nézzük, biztosan nem éri meg a sony. de a fuji x10 sem marad el sokkal, mert szenzorban -1 fé, obiban meg mondjuk +1/2 fé itt-ott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Ijk válasza Parci (#5) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fényerőhöz, minőséghez nagy üveg kell, senki nem fogja tudni egyelőre ezt megerőszakolni. Arra jó ez hogy egy kitobis tükröst, milcet kivált, úgyhogy zsebrevághatod, van rajta evf, és iso-ban is bátrabban lehet fölfelé menni.
Csinálhatnának egy RX-10 méretű gépet ugyanezzel az átfogással, csak mondjuk fix f1.2-es fényerővel. ;]

lx-7-en nincs ilyen cuki kis felpattanó EVF.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) Parci válasza rbalint88 (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kapott :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) k1csi válasza Parci (#5) üzenetére


k1csi
senior tag

Ezt honnan veszed? Ekv. 4mm alatt elveszti szinte a teljes elveszthető fényerejét a maradék 28-70-en meg szinte megtartja??? Itt valami nagyon nem kerek...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15) schawo


schawo
titán

A 70-es vége elég kompromisszumos. Portréra túl széles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) Parci válasza k1csi (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

check dpreview...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Parci válasza schawo (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

20 mp-ből tudsz azért vágni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) k1csi válasza Parci (#16) üzenetére


k1csi
senior tag

OK, akkor itt 28mm felett szépen elkezd rekeszelni magától. Gondolom a fele pixelt sem rajzolná ki nyitva.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19) szecska24 válasza k1csi (#18) üzenetére


szecska24
tag

Nem rekeszel tovább. Dpreview alapján ott felugrik 2.8-ra és ott is marad.
Viszont lekerült róla a vakupapucs...

(#20) k1csi válasza szecska24 (#19) üzenetére


k1csi
senior tag

Van olyan amikor a max. fényerőt mesterségesen korlátozzák (a geometria adta lehetőségek alá), okkal.
Cserélhető obis vázaknál ilyenkor elég csak kicsit elfordítani az obit, hogy ne menjen a rekeszvezérlés és mindjárt megvan a válasz...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#21) b.vr


b.vr
őstag

First RX100M3 full size image samples

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22) HThomas válasza AtHoS (#8) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én hasonló helyzetben voltam, végül az ár miatt az LX7 lett. Nem bántam meg, kompaktra nem szívesen költenék 100 fölött, a legtöbb helyzetben bőven jó az LX7 is.

(#23) halkow


halkow
őstag

nem olcsó mulatság egy ilyen szép kompakt

Alcatel onetouch idol2s the king

(#24) MaUser válasza AtHoS (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Igen, mivel jóval kisebb és nálam egy ideje ez az első szempont. Hiába volt pl 350D remek 12-24/4, 28-70/2.8, 70-200/4 sorral, a végén mindig otthon maradt. De erre jutott a D90 18-200, a NEX és végül az Oly is. :) Egyszerűen nagyok. Egyébként az Lx7 szerintem jobb gép és jóval ergonomikusabb (bár csak röviden próbálgattam), de egyszerűen túl nagy (vastag) ahhoz ahogy bármikor az embernél legyen az egyik zsebben. Rx100 is nagy lett (és egyre nagyobb), de annál legalább van remény legalább egy kabátzsebbe berakásra, farmerzseb annál is felejtős már erősen.
Végül egyébként lett ricoh gr, ez szvsz a legjobb kompromisszum, optika szuper még extra wide feltéttel is, két hibája a nagy gyártókhoz képest gyengébb szenzor és fix látószög, de mindent nem lehet egyszerre. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#25) p_adam


p_adam
addikt

A videó terén történt a legnagyobb ugrás, az eddigiekhez képest most már rendesen kiolvassa az egész szenzort, az A7S után ez lesz a második legjobb Sony videóban (a jobb kodeket remélhetőleg az RX10 is megkapja majd egy fw update-el, és akkor egy szinten lesz vele)
Emiatt valószínű, hogy a digitális zoom is sokkal jobban használható lesz, kérdés hogy mindez az akksit mennyivel hamarabb szívja le. A kis méret miatt az EVF nagyítása kisebb és stabilitásban sem hiszem hogy sokat segít, de ebben a méretben ez így is bravúr, ezért is fog jól fogyni még ezen az áron is.

Kíváncsi vagyok, mikor fognak tudni telefonok is hasonló minőséget, szerintem videó terén hamar fel fognak jönni mert oda már 10MP is bőven elég és egy kisebb szenzor hűtés szempontjából sem olyan problémás.

[ Szerkesztve ]

(#26) Ijk válasza p_adam (#25) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a gond hogy a videók még mindig sok betegséggel küzdenek. Minden CMOS szenzorosnál ott van a rolling shutter probléma, amit állvánnyal ki lehet küszöbölni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) #21123072 válasza Ijk (#26) üzenetére


#21123072
törölt tag

Attól függ. Hiába van állványod, ha a háttérben elhaladó busz beferdül.

(#28) p_adam válasza Ijk (#26) üzenetére


p_adam
addikt

Ennél a szenzorméretnél már nem annyira szembetűnő és ha mindent nem is, de nagyon sok dolog fel lehet venni CMOS szenzorral is.
Pl. ez is az elődmodellel készült.

(#29) #21123072


#21123072
törölt tag

Máris bestseller az Amazonon. :)

(#30) b.vr


b.vr
őstag

Thom Hogan: How to Churn Correctly: Sony RX-100III
(ő egyébként az elődjöket is használja a nagygépek mellett állandó zsebben hordható kameraként, pl. safari workshopokon is)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#31) Parci válasza b.vr (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1 fé előnye van a fuji x10/x20 szenzorához képest, cserébe az obija gyakorlatilag fix f2,8-as. magyarán alig. nekem a méretével is van bajom, mivel én egyetlen gépnek venném, túl kicsi, a fuji manuális zoomolhatósága és jobb mérete plusz pont. a 24-70-es átfogás is elég szűk. szóval, bár kisebb technikai bravúr ez a cucc, nálam a nem létező x30 a nyerő :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Amit nem értek, hogy hogyan lehet ez 800 dollár, ha a Sony milc nagyágyú is 800 ? (Sony A6000) APS-c szenzorral, ugyanilyen átfogású kitobival és cserélhető objektívekkel. Több tárcsával , és csak egy kicsivel nagyobb. Szerintem már házon belül is azt venném, a 2 közül.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#33) Parci válasza HalasKYO (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- ez jóval kisebb
- mélységélességben nagyjából hasonlóak, mert hiába van 2 fé előnye az a6000-nek a szenzora miatt, az a középszar és sötét obi miatt bukja is

ezzel együtt tényleg drága

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) Ijk válasza HalasKYO (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerinted ez csak kicsivel nagyobb?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Bogyó bá' válasza MaUser (#6) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Már miért lenne best buy? A Sony NEX 3-n MILC a 16-50-es stabis obival 99-ért, na az még mindig best buy!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#36) rbalint88 válasza Bogyó bá' (#35) üzenetére


rbalint88
addikt

hahaha. az az obi kutyát hajigálni kiváló, még a kitobik között se egy túl jól sikerült darab. és még azzal is 2x akkora térfogatú a nex3n, mint ez a kompakt

(#37) Parci válasza rbalint88 (#36) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért várjuk ki a végét, még lehet ez a kompakt is pocsék obival szerelve ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) 6.regem válasza rbalint88 (#36) üzenetére


6.regem
csendes tag

Nem vészesen rossz a 16-50. Az XF1-et veri. ;]

(#39) Parci válasza 6.regem (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy nem rossz - egészen addig, amíg nem teszel mellé egy normális obit. az x10 mellett például orrán-száján vérzik. de amúgy tényleg elfogadható, én nem fáznék tőle, de azért valami helyett csak akkor választanám, ha nagyon indokolt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) Ijk válasza 6.regem (#38) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak annyira hogy kvázi senki nem akar emiatt sony milc-et venni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) 6.regem válasza Ijk (#40) üzenetére


6.regem
csendes tag

Pont ezért nem veszik a sony milceket? Biztosan rájuk van hegesztve.

A sarkokban elhúz. Vége is éles. Nem torzít. Kompaktnak ez még feladja a leckét. De nem kell megvenni. A 18-70 veri. Súlyban. ;]

(#42) Ijk válasza 6.regem (#41) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért lássuk be hogy nincs versenyképes szinten a sony milc vonala objektívek terén. Ha csak kezdésnek veszel egy kitet, már akkor ott vagy hogy sokkal jobbat, vagy jobbat és kisebbet kapsz m43-as kitobikból, fuji-ból. Na ha most nekem van pénzem hogy veszek egy milcet elég nyomós érv (árazás) kell hogy a másik két rendszer elé tegyem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) 6.regem válasza Ijk (#42) üzenetére


6.regem
csendes tag

Szerintem meg úgy áll össze a kép, h a nex 3n a kit árával tud annyit mint bármelyik alap (m43 stb) kit obi, miközben nem éppen monstrum ez se. Viszont ha a szenzort nézem, akkor az meg nem kérdés, ha az alapvázakat nézegetem (sőt). Ha van a nex3nnek gyengéje az a fókusz sebesség. A m43-ot nem próbáltam végig, de ha van 100ért kit ami képmnőségben veri, akkor nem szóltam. A lényeg, h ez a MK3-as nem rossz. De nem késztetne vásárlásra, ha a 16-50 dofban parizik vele.

(#44) rbalint88 válasza 6.regem (#43) üzenetére


rbalint88
addikt

a két termék más közönségnek készült, ez ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#45) 6.regem válasza rbalint88 (#44) üzenetére


6.regem
csendes tag

Melegeknek? ;]

Bocs. De jót röhögtem.

(#46) rbalint88 válasza 6.regem (#45) üzenetére


rbalint88
addikt

kezdem sejteni, miért tartasz a 6. regednél...

nex3: inkább egyedüli, fő gép, haladó fotósoknak, akik akarnak esetleg rendszert is építeni.
rx100: másodgépnek rendszer mellé, illetve haladó fotósoknak, akik már nem akarnak rendszerépítéssel szórakozni.

(#47) 6.regem válasza rbalint88 (#46) üzenetére


6.regem
csendes tag

Ne má! Kinek mikor mi kell? :U Nekem most kell 1 sör és megyek aludni. :R

(#48) MaUser válasza Bogyó bá' (#35) üzenetére


MaUser
addikt

Lehet best buy, csak éppen másik kategóriában. Az összes nex/m43/samu még a pancake-ekkel is olyan messze van a kompaktságtól, mint Makó Jeruzsálemtől. A kompatktot azért veszi az ember, mert kompakt: zsebre lehet vágni, elfér a hasitasiban, kis oldaltáskában, whatever. Egyszerűen nem egy kategória a két dolog, de szvsz már az eredeti (és leginkább kompakt méretű) rx100 is nagyon határeset ilyen szempontból. A vastagabb m2 és most az m3, valamint a canonos társai meg inkább már bridge-ek hordozhatóság szempontjából és ezeknél már tényleg konkurencia a milc, hiszen ugyanúgy nem vágod zsebre, stb. Pl. egy 7 centi "vékony" gx1-gyel ugyanott vagy méretben/súlyban mint bármelyik milc rendszernél.

rbalint88: Hát hogy nex/samu/m43 belépő és középkategóriás milc-ek haladó fotósoknak szólnak azt erősen kétlem, mármint olyan értelemben, hogy csak ők vennék vagy egyáltalán ők lennének a célcsoportja a gyártóknak. Egyszerűen baromi jól el lehet őket adni, hölgy ismerősöknek szinte csak az van. Természetesen kit obival és soha fel nem merült és nem is fog felmerülni bennünk, hogy cserélnének rajta bármit is. Ellenben van többféle színben és szép nagy (akár kihajtható) lcd van a hátulján. Ja és lehet velük "sötétben is fényképezni". ;)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#49) Ijk válasza MaUser (#48) üzenetére


Ijk
nagyúr

GM-1 már egész kicsi, de azért még a palacsintával is pont annyival vastagabb az rx-nél hogy ne tudd zsebrevágni. Meg azért az rx100iii obija jobb is, még figyelembe véve a kisebb szenzort is. Persze soha nem is fognak olyan méretű cserélhető obisat gyártani mint ilyen egybeépített behúzós obisat.
Bridge kategóriát a milcek érkezésével én nagyjából el is temettem, egyedül az rx-10 amire azt mondom hogy van helye a piacon. Ha jól tudom olyan minőségű-átfogású optika egyáltalán nincs milc-re, főleg akkora méretben.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50) MaUser válasza Ijk (#49) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja, ez a gond a legtöbbel. :K Remélem valamelyik gyártó kitalál valami olyan elrendezést ahol az obi csatlakozás miatt nem kell érdemben vastagítani a házat és erre kihoz egy pancake sorozatot. Elméletben össze lehetne hozni, hiszen ott a gr, ami apsc-re is rekord vékony. 1"-ra (akár vagy mft-re) ez még egyszerűbb lenne és tényleg csak az obi csatlakozás kérdése, főleg hogy a Pentax-nak milyen hártyavékony 40-es lencséi vannak.

Ha az itt felfedezett piaci résre betör az 1"-os milc-eivel a Nikon én jogdíjjat kérek tőlük. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.