Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) King Unique válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


King Unique
titán

Márpedig ez alapján akkor sem lehet általánosítani és esetedben a pontos paraméterek sem ismertek. Én több 2.5" | 3,5" külső vinyót is használok USB 3.0-án és gond nélkül működnek. Akik az itteni topikokban érdeklődnek és használnak ilyeneket, azok szintén nem arról számolnak be tömegesen, hogy USB 3.0-án annyira működésképtelen lenne az egész. Olyan előfordul néha, hogy eldobálja a kapcsolatot, de volt akinél PC-n az előlapi 3.0 portok okozták a problémát és a hátlapiban teljesen jól működött. Valamint, ha kifagy tőle az OS, akkor sok esetben maga a HDD volt szektorhibás. A Windows jellemzően pl. a függőben lévő, gyenge szektoroknál produkál ilyet USB-n. De volt, akinél egy megtört, az aljzatban nem stabilan csatlakozó USB kábel okozott problémát. Aztán volt, hogy magával az oprendszerrel volt probléma és ugyanazon a gépen egy másik OS, vagy éppen egy live Linux alatt próbálva nem volt semmi gond. Illetve több esetben a driverek frissítése, külső rack firmware frissítése is megoldotta a problémákat stb.

Tehát én azt nem jelenteném ki, hogy az USB 3.0 eszköz és port annyira használhatatlan lenne, hogy emiatt el kéne felejteni az ilyen megoldásokat és mindenképpen pl. belső mobil rack-re kéne áttérni. Ha nálad utóbbi bevált, akkor használd egészséggel, de én maradok a külső megoldásoknál. ;)

(#37) t72killer: USB Y kábel hasznos dolog, de leginkább csak USB 2.0 portban lehet szükséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.