Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ha kapható lesz nálunk bőven 100k feletti árat kérnek majd érte, szerintem ez nem túl jó vétel...

(#2) Mottie válasza zzola (#1) üzenetére


Mottie
őstag

USD ara is 100k folott van. Itthon inkabb 150-200 kozott lesz. Kicsit tulzo.

Be Victorious!

(#3) zzola válasza Mottie (#2) üzenetére


zzola
félisten

:((

(#4) MZperX75


MZperX75
addikt

Kinézete elég jó!

Drága,valamit valamiért.

(#5) r4z válasza Mottie (#2) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a desktop szériás HDD került bele, akkor nem túlzó az ár. Önmagában a HDD is 100k felett van itthon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#6) mmdms válasza Mottie (#2) üzenetére


mmdms
addikt

Főleg, hogy közbe meg perlik őket a külső vinyóik hulladék minősége miatt.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#7) djculture


djculture
félisten

Minden esetre ilyen értékű eszközt bármilyen hulladék eszköz usb táplálására nem bíznám...

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Minden negatív felhang nélkül, elsőnek lehet hogy első, de technikailag ez már évek óta lehetséges. Az USB már rég sokkal több energiát tud leadni, mint ami egy ilyen HDD-nek kell. Az adatátvitel is megy ilyen módon rég.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) t72killer válasza djculture (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. Épp mostanában szerzett be egy bad sectort a 2TB-os WD külső winyóm, amikor egy öreg netbookról húztam le adatokat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) pusszycat válasza t72killer (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valszeg nem érintkezett már az usb csati. Van, h a pendrive-ot is ki be kell huzigálni mire észbe kap. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem szeretnék semmiféle flamewart indítani, de Seagate-et soha, akkor meg pláne nem, ha egy szál tyúkbélen lóg. Szép és jó az usb 3.1, de nem hiszem, hogy olyan stabol fesz.-t tud produkálni egy asztali HDD-nek, ami megnyugató lenne.

(#12) t72killer válasza pusszycat (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán. A szakadozó áramellátás az egyik legrosszabb, ami történhet egy winyóval azután, hogy 5 helyett 400V-ra kötjük...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) djculture válasza t72killer (#9) üzenetére


djculture
félisten

Az elég gáz pláne ha esetleg a hibás szektor beragad, már ha áthelyezi és betesz helyette egy jót a tratalékból a logika az idegesítő de legalább az adatbiztonságot nem veszélyezteti.

(#14) konikan


konikan
aktív tag

Dizájnosan néz ki az biztos. A kérdés az, hogy ezt a 8TB-ot backupolni hova? :U

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#15) haxiboy válasza r4z (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Jah és pont a desktop HDD-k nem hordozásra vannak kitalálva. Nem egy 3.5" HDD-t láttam tönkre menni, ellenben a 2.5"-esek meg még mindig mennek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Mi a nagy szám? Hogy észrevettékék, hogy az USB 3.1 elég kakaót tud adni egy asztali vonyónak?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) haxiboy válasza macilaci78 (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

Az hogy sok pénzt elkérnek érte :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) zzola válasza haxiboy (#17) üzenetére


zzola
félisten

+ most mindenki elrohan venni egy 3.1- es usb pci kártyát...

[ Szerkesztve ]

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

De ez az új USB szabványos porttal annyira nem nagy extra nem? Mondjuk nekem teljesen mindegy, Seagate-et a portára sem engedek, nem hogy a gépembe. :D

(#20) zsola32


zsola32
őstag

aranyárban van sajnos

(#21) jbush


jbush
tag

Aztán lesz sírás-rívás, amikor frissen megtöltik az elmúlt pár év családi (4K-s) fotóival-videóival, aztán mindjárt le is verik az asztalról :DDD (Nem egy ilyen esettel találkoztam már.)

(#22) Tidus válasza ^Clown (#11) üzenetére


Tidus
addikt

Erről van szó, ezek a tények.

(#23) intelMMX


intelMMX
senior tag

Nem vagyok kibékülve ezzel az "adjunk tápot USB porton keresztül" dologgal.
Vettem a 3.5"-oshoz egy házat ami adapterről kapja a delejt. Úgy megbízom benne
Ahány 2.5"-os csoda járt nálam, mind 16-74% közötti kondiban volt

(#24) Sanchez638 válasza jbush (#21) üzenetére


Sanchez638
addikt

Legyél okos, vegyél rögtön kettőt. XD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) SchumiBácsi válasza intelMMX (#23) üzenetére

Ugyanúgy meghibásodhat az 500forintos "éppen ilyen van raktáron" típusú adapter is, mint a PC felől jövő USB-féle villany... nehéz eldönteni melyik megoldás szarabb ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#26) King Unique


King Unique
titán

A levegőben volt ez már egy ideje, mivel az USB 3.1-nél ugye jelentősen megnövelték az áramértékeket: USB Power Delivery Profiles.
Viszont a legelső 3,5" megoldások még külső táposak voltak [link], így én is azt hittem, hogy nem fog megvalósulni a csak USB-ről való táplálás. Viszont most a Seagate beújított. :)

Továbbá akad néhány érdekes dolog:

I. Az adatlapja és a user manual szerint ez csak USB-ről működik és nincs rajta / hozzá opcionálisan külső tápadapter lehetőség. Ergo kizárólag USB 3.1-es gépen használható, a régi vasak USB 2.0 / 3.0 portokkal alapból kiesnek...márpedig lehet jobb lett volna biztosítani a visszafelé kompatibilitást is.

II. 8 TB-os méretben már SMR HDD lehet benne [link]. Viszont ezeknél 3,5" méretben [link] és 2,5" 4 TB-os kivitelnél is volt egy kis panasz az írási sebességre [link].

[ Szerkesztve ]

(#27) tecsu


tecsu
addikt

Ha csak egy USB kábel kell hozzá, azt már igazán mellé rakhatták volna. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) SunMount3r válasza tecsu (#27) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#29) King Unique válasza tecsu (#27) üzenetére


King Unique
titán

" Az Innov8 jelzésű újdonságot csupán egy USB 3.1-es interfészre kell csatlakoztatni a mellékelt USB Type-C kábellel"

Amúgy honnan jött, hogy nem adnak hozzá? Azért az ilyen külső meghajtókat nem OEM kiszerelésben egy ESD tasakban árulják. :N

Más:

"Your Innov8 is approximately 75% charged out of the box. The battery charges automatically when it is connected to your computer."

(forrás: user manual)

Először azt a hittem a notebook akksi töltöttségére céloznak, de ez alapján magában az Innov8-ban is lehet egy akkumulátor. Tehát vsz ez az egyik trükk a (stabil) működése terén. Illetve ez alapján elvileg régi gépeken is használható lenne, bár a kábel Type-C vége ugye nem csatlakoztatható a gép gazda oldali Type-A aljzatába. Lecserélhető ugyan Type-C - Type-A típusúra, de egyrészt egy USB 2.0 / 3.0 port nem tudja kellően tölteni, másrészt azt írják a gyártói oldalon, hogy nem támogatja a Type-A portot [link]. Bár lehet csak a fizikális inkompatibilitásra és a töltésre céloztak.

Szerintem jobb lett volna opcionálisan a külső táppal való használhatóságot is meghagyni, mert a default megoldás így lekorlátozza a lehetőségeket. Csak USB-s használatra eleve a 2,5"-os megoldások vannak kitalálva, amik régebbi gépeken, régebbi USB szabványokkal is működnek. Illetve léteznek olyan 2,5" típusok is, amiken van DC bemenet [link], így akár külső adapterrel is lehet tápolni [link]. De ez nyilván csak opcionális és szükség esetén alkalmazandó, ahogyan pl. az Y kábel is.
Továbbá az USB 3.1 még baromira nem terjedt el, sőt a 2009-es USB 3.0-ról sem mondható el teljes mértékben. Mire előbbi igazán befut és mindenki gépen lesz, addigra lehet már az X TB-os külső SSD-k is elérhető áron lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#30) tecsu


tecsu
addikt

A humort nem értők kedvéért:

A cím: "Csak egy USB kábelt kér a Seagate 8 TB-os külső HDD-je"
Válasz: "Akkor miért nem csomagolták mellé?"
:W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) King Unique válasza tecsu (#30) üzenetére


King Unique
titán

Marha nagy poén. :DDD
Akkor már lehetett volna ez: "Akkor miért nem adnak neki egyet?" ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) Dr. Akula válasza t72killer (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt olyan 2 terás WD-m ami 1 hét alatt beszart, az se fenékig tejfel.

---

A cucc kinézete tetszik, feltéve hogy valóban fémházas, nem csak annak látszik.

(#11) ^Clown:
Külső táppal se garancia, asztali vinyót eddig akármivel kötöttem rá gépre, USB3-mal mindig kifagyott, miközben USB2-n tökéletes (csak ugye lassú). Vannak ezzel a technológiával nagyobb gondok is mint a tápkábel.

(#18) Zolar:
PCI kártyát? Múzeumba?

[ Szerkesztve ]

(#33) t72killer válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem véletlen 2.5"-os külső darab volt? Az enyém se bírta ki bad sector/adatvesztés nélkül a legelső végigírást:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Dr. Akula válasza t72killer (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, 3.5"-es, asszem Green, de azért 1 hetet annak is ki kéne bírnia. 2.5"-esből WD Passport van, USB3-as, eddig csak azzal nem volt gond, 3.5"-essel meg 100-ból 100x.

(#35) King Unique válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy nálad adott eszköz hibákat produkál egyedi hardveres és szoftveres környezetben, attól még nem törvényszerű, hogy az USB 3.0 porton használhatatlan. Másoknál és nálam érdekes módon normális működik és nem fagy ki. ;)

(#33) t72killer: én 2,5" | 7200 RPM külső vinyót is használok USB 3.0 porton és semmi probléma nincsen vele, HDS-ben 100 / 100-as.

(#36) Dr. Akula válasza King Unique (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyedi? Legalább 3 féle volt mindegyikből, minden felállásban: vinyó, kábel/dokkoló, számítógép. Ennyi véletlen nincs.

Azóta is csak SATA hotswap rackeket használok, mert az USB2 sebessége az meg nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

(#37) t72killer válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

,
én legalábbis el fogom látni ilyennel mind2 usb-s winyómat.

A SATA rack jó, csak laptoppal nem tudok mit kezdeni vele :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) Dr. Akula válasza t72killer (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez kevés egy 3.5"-es vinyónak, nekem rendes 220V-os táppal mentek, de úgy is random másodpercek alatt lefagyott mind.

Laptophoz kell vmi NAS szerűség hotswap kerettel, én is gondolkoztam rajta, meg még mindig, de amíg van olyan ház amiben földig lehet pakolni az 5.25" bővítőhelyeket, addig nem fontos, mert az se 2 fillér.

[ Szerkesztve ]

(#39) SunMount3r válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Engem meg pont a megbízhatóság miatt beszéltek le a Hotswap Rack-ekről itt a fórumon az USB-s megoldások javára, pedig nekem is jobb 5-letnek tűnt... Azt írták ezeknek a SATA csatlakozása nem annyira megbítható és a merevlemezt is jobban veszélyezteti... :F :F :F

(#40) t72killer válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, 2.5"-ban gondolkodtam. NAS meg ilyesmi: drága, nagy és nehéz (az árából sacc/kb kijön egy második USB*-s winyó). Az usb 2.5"-os simán zsebrevágható, a nagyoknak hátizsák kell:Y

*USB-nél nagyon figyelni kell, hogy jó-e a kábel és a csati. lehet nem volt 100% a csatlakozás a problémás winyóidnál (vagy a gépen, vagy a winyón, vagy a kábel vt megtörve). én épp a múlt7en kukáztam az 1terás wd-m kábelét, szerencsére nem történt adatvesztés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) King Unique válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


King Unique
titán

Márpedig ez alapján akkor sem lehet általánosítani és esetedben a pontos paraméterek sem ismertek. Én több 2.5" | 3,5" külső vinyót is használok USB 3.0-án és gond nélkül működnek. Akik az itteni topikokban érdeklődnek és használnak ilyeneket, azok szintén nem arról számolnak be tömegesen, hogy USB 3.0-án annyira működésképtelen lenne az egész. Olyan előfordul néha, hogy eldobálja a kapcsolatot, de volt akinél PC-n az előlapi 3.0 portok okozták a problémát és a hátlapiban teljesen jól működött. Valamint, ha kifagy tőle az OS, akkor sok esetben maga a HDD volt szektorhibás. A Windows jellemzően pl. a függőben lévő, gyenge szektoroknál produkál ilyet USB-n. De volt, akinél egy megtört, az aljzatban nem stabilan csatlakozó USB kábel okozott problémát. Aztán volt, hogy magával az oprendszerrel volt probléma és ugyanazon a gépen egy másik OS, vagy éppen egy live Linux alatt próbálva nem volt semmi gond. Illetve több esetben a driverek frissítése, külső rack firmware frissítése is megoldotta a problémákat stb.

Tehát én azt nem jelenteném ki, hogy az USB 3.0 eszköz és port annyira használhatatlan lenne, hogy emiatt el kéne felejteni az ilyen megoldásokat és mindenképpen pl. belső mobil rack-re kéne áttérni. Ha nálad utóbbi bevált, akkor használd egészséggel, de én maradok a külső megoldásoknál. ;)

(#37) t72killer: USB Y kábel hasznos dolog, de leginkább csak USB 2.0 portban lehet szükséges.

(#42) t72killer válasza King Unique (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kikopott, szakadozó csatinál is segíthet az Y-kábel - ez független attól, h 2.0 v 3.0. Ha az adatfolyam meg is szakad, legalább az áramellátás stabilabb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) King Unique válasza t72killer (#42) üzenetére


King Unique
titán

Mire gondolsz? Ha a kábel megtört, vagy az aljzat és csatlakozó illeszkedése nem tökéletes, akkor azt cserélni kell. Hiába kap több kraftot, ha szakadozik az adatátvitel. Jobb esetben csak a kábelt kell, nálam is volt rá példa, hogy egy másik külső vinyó kábelével passzosabban csatlakozott. De ennek nem kell mindenképpen Y típusúnak lennie, főleg nem 3.0 portnál, ami egy 2,5" 7200-ast is mondhatni stabilan megpörget. Ha viszont már a külső eszköz USB aljzata lazult ki, engedett el PCB-n a forrasztás, akkor az szívás. Ilyenkor esetleg újra lehet forrasztani, de jobb házat cserélni. Már amelyiknél lehet, főleg 2,5"-os kivitelben (integrált USB aljzat). :D

[ Szerkesztve ]

(#44) t72killer válasza King Unique (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A laptop/asztali gép csatijára gondoltam, ha vki napi 3-4x dug bele pendriveot, egyebet, akkor kikopik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) King Unique válasza t72killer (#44) üzenetére


King Unique
titán

Igen tudom, de erre mondtam, hogy pl. másik kábel Type-A csatlakozója szorosabban illeszkedhet bele. Nem tudom, hogy a "kopás" miatt van ez, vagy alapból vannak kisebb méretbeli szórások, de akadnak durva eltérések. Van olyan kábelem, ami kis túlzással lötyög a portban, a másik meg baromi szorosan illeszkedik bele. Viszont előbbi kábel egy másik portban szintén stabilan csatlakozik fizikális értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr. Akula válasza SunMount3r (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én napi szinten használom, nem veszélyeztet itt semmi. Régen, az IDE korszakban is volt megoldás a hotswapre, csak ott a csatin a földvezeték nem volt hosszabb, lerántásnál előfordulhatott hogy a föld megy el később mint a +, de itt nem. Eleve erre tervezték. Nem is értem elvi síkon se hogy mi baja lehetne. ÉS ez legalább tuti működik.

(#47) Dr. Akula válasza King Unique (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vinyó: Seagate, WD (Green, red)
USB vezérlő: alaplapi (Asmedia, Intel), NEC vezérlős PCIE kártya
Kábel: Scythe Kama 3, Sharkoon Quickport XT USB 3.0
Alaplapok: s1366 (csak PCIE kártyával), s1150, s2011, ASUS / Gigabyte csúcsmodellek

És ezek kb. mindenféle kombinációban. Ennyi véletlennek mennyi az esélye?

"Olyan előfordul néha, hogy eldobálja a kapcsolatot"
Nade mindig? Másodpercek kérdése csupán. Nem az OS fagy le, hanem a port tűnik el. Mintha lerántanám a vinyót menet közben. Vagy inkább a vezérlőt, mert utána már semmire nem reagál, eltűnik az eszközök közül. Csak reboot után jön vissza, vagy magától úgy 1 óra után rejtélyes módon felébred (Windows 7 / 8). Win10-nél a kapcsolat megszakadása után automatikusan resetel, és visszajön, de ettől még a másolás ugyanúgy megszakadt. És nem 10-ből 1-szer, hanem 10-szer. Én is használnám ha működne. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) King Unique válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


King Unique
titán

Tehát nem fagy le, hanem "csak" eldobálja. Aminek ugye lehet több oka is, amik fentebb voltak említve. A leírt hibajelenség azért mindenképpen rendellenes, viszont 1 db dokkoló alapján nem lehet általánosítani. Illetve az előlapi kivezetések, PCIe megoldások megint nem a legstabilabbak. Ha több, különféle vezérlős kompakt külső HDD és külső ház esetén is ezt csinálja, az már más. A Sharkoon Quickport XT USB 3.0 JMS567 chipes a gyártói oldal szerint. Ilyen vezérlős külső házam nekem is van, de teljesen stabilan megy, még OS-t is futtatok róla. Tehát vsz a régebbi firmware lehet a gond. Említik is a gyártó oldalán, hogy a kapcsolat eldobása esetén ajánlott frissíteni, drivereket csekkolni stb. [link]. Korábban volt is hozzá letölthető firmware, de amióta átrendezték az oldalt, az is eltűnt. Igaz vannak xy weboldalak, ahol lehet találni hozzá valót.
Tehát, az igaz, hogy USB 3.0-án adódhatnak néha kellemetlenségek, de ezek nem feltétlenül megoldhatatlanok és nem mindenkinél jelentkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#49) Dr. Akula válasza King Unique (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az USB3 port fagy le, nem a windows.

"viszont 1 db dokkoló alapján nem lehet általánosítani"
Az alapján nem is, azért írtam le hogy hányféle minden volt.

"Ha több, különféle vezérlős kompakt külső HDD és külső ház esetén is ezt csinálja, az már más."
Erről a másról beszélek. :)
A Sharkoon már nincs meg, most Scythe Kama 3 van.

"nem mindenkinél jelentkeznek"
Ez roppant örömmel tölt el miközben nálam épp lefagy. :)

(#50) King Unique válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


King Unique
titán

Hányféle, mert fentebb e téren csak belső HDD-k és egy dokkoló volt megemlítve? A Scythe Kama 3 mi, egy külső ház / dokkoló, pontos link?
Tudom, hogy sovány vigasz az, ha másoknál működik. De utóbbi épp arra példa, hogy azért nem annyira problémás a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.