Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stonerice


Stonerice
őstag

Szia!
Számomra nem világos, hogy technikailag hogyan működhet lekapcsolt cpu maggal "mintha semmi baja se lenne". Akkor mégis mi hajtja végre az utasításokat?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#2) pepexyvz


pepexyvz
tag

Szia, saját felelősségre? Gari vesztés lehet? Észrevehetik hogy ilyen akció volt és rossz szemmel veszik?

Köszi!

(#3) Mr. Y válasza pepexyvz (#2) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Személyes véleményem a témakörben, ha egyszer tégla a cucc, minek a felelősség? Kell az adat vagy nem, ez a kérdés!
Egyébként, ha garis, kérheted díjmentesen az adatmentést és nincs vele bajlódásod. Legalábbis Huawei mobilnál voltak ilyen rendesek a P8 Lite esetében.

But who is watching the guardians?

(#4) pepexyvz válasza Mr. Y (#3) üzenetére


pepexyvz
tag

Semmire nem reagál a teló. Így kíváncsiságból sem tudtam kipróbálni.

(#5) croli válasza Stonerice (#1) üzenetére


croli
aktív tag

Azért működik mert nem kapcsolod le mind a 6 magot csak kettőt így marad neki 4 magja amivel futhat és azzal ugyanúgy szépen fut.
Ez a verzió csak 2 magot kapcsol le mint írtam, de van egy verzió ami meg 5 magot lekapcsol és azzal már akad a telefon és tényleg csak annyira elég hogy lements róla mindent mert használhatatlan lesz lényegében.

(#2) pepexyvz
Nem lehet tőle semmi gari vesztés csak ha rosszul flasheled annyira gallyra vághatod hogy aztán bootloopot se fog produkálni, de kétlem hogy azért így el lehetne rontani.
Habár ahogy nézem nálad be sem kapcsol?!
Észrevenni nem veszik észre ha visszaflashelsz egy gyári romot ami újra aktiválja mind a 6 magot és újra bootloopos lesz. Mert utána már ők is csak ilyen módon tudnak hozzányúlni mivel ezeket a .tot fájlokat az LG adta ki, mind hivatalos forrásból származik. (Ezzel majd még kiegészítem a bejegyzést)

(#3) Mr. Y
Beszéltem az LG-vel és ilyen esetben gari után is vállalják az adatmentést 50%-os eséllyel, ami számomra nem volt túl meggyőző, én ezért csináltam meg ezt magam hogy biztos ami biztos így meglesz az adatom és factory reset után küldöm nekik vissza.
Nem kell hogy nézegessék mit csináltam a telefonnal :D (nem mintha néznék szerintem, de akkor is)

[ Szerkesztve ]

(#6) zone


zone
őstag

Csak azt lehet visszaküldeni az LG-nek, amelyiknél előjött ez a hiba? Lassan 2 éve megvan a G4, 505-tel kezdődő sorozatszámmal.
Várjak, hátha nálam is előjön a bootloop, vagy inkább adjam el?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#7) pepexyvz válasza zone (#6) üzenetére


pepexyvz
tag

Azt lenne jó tudni, mitől jön elő ez a hiba! :U Túlmelegedés, extrém terhelés vagy mi mástól. :B

Ez olyan, mintha xy idő, egyebek miatt el kell romlania. Sok van ilyen más cikkeknél, úgy lett tervezve!

[ Szerkesztve ]

(#8) Mr. Y válasza pepexyvz (#7) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A Qualcomm Snapdragon egyik elismert hibája a túlmelegedés. Nem csak ennél a telefonnál, volt egy Lenovo Vibe P2-es, amit hoztak nekem javításra Bootloop-al, de az sem volt menthető. Valami olyasmit magyarázott a gyártó (nem találom a cikket), hogy túlterhelés miatt kiég...

But who is watching the guardians?

(#9) pepexyvz válasza Mr. Y (#8) üzenetére


pepexyvz
tag

Ahamm, akkor ez direkt ilyenre lett tervezve! :Y Ne bírja sokáig kissé komolyabb terhelés esetén több alkalommal. :W

(#10) Mr. Y válasza pepexyvz (#9) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tudod, hogy van ez... Ezeknek csak a pénz számít és ameddig van hal, aki akad a horogra, addig adják a kenyeret a giliszta helyett...

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#11) croli válasza zone (#6) üzenetére


croli
aktív tag

Ha megmutatod hogy ilyen számú az alaplap szerintem cserélik.
Azért elég gonosz dolog lenne így eladni emiatt.

(#7) pepexyvz
A processzor 2 nagyobb magjának az illesztése rossz és túlmelegszik emiatt majd újraindul hogy védje a telefont, de mindig túlmelegszik így nem indul el.

(#12) pepexyvz válasza croli (#11) üzenetére


pepexyvz
tag

Köszönöm, értem.
Az új lapok procijánál már nincs ez a jelenség? Védje a telefont ez hogy értendő nálad?
Én az egész darabra értem a telefont, mint gondolom mások is.

(#13) croli válasza pepexyvz (#12) üzenetére


croli
aktív tag

Védi a telefont a túlmelegedés ellen. Simán kisüthet bármi mást is (habár itt nem mintha számítana már, de adatmentés céljából számít). Ezért indul újra és vár egy kicsit hogy hűljön, de mikor újra indulna megint túlmelegszik akárcsak egy számítógép (hiszen ez lényegében egy számítógép).

[ Szerkesztve ]

(#14) pepexyvz válasza croli (#13) üzenetére


pepexyvz
tag

Nem írtad, hogy az új lapokkal is azonos-e a baj a proci miatt. :U
Ha maradt a baj, lehet túladunk rajta. A gyerkőc gyakran játszik rajta, akkor elléggé meleg, sőt..
Mi itthon kb 3 éve minipc-nek hívjuk, nem okostelónak. :DD
Minden újraindulás több meleget termel, ez nem oké így.

[ Szerkesztve ]

(#15) croli válasza pepexyvz (#14) üzenetére


croli
aktív tag

Az alaplapot ezért cserélik hogy az újnál már ne forduljon elő. Az most más kérdés hogy valóban jó e vagy sem. De az újabb lapoknál már elég ritka ennek az előfordulása. Egyáltalán nem jellemző, de volt már rá példa. Mindenre vonatkozik Murphy törvénye: "Ami elromolhat, az el is romlik."
Azt is meg kell jegyezni hogy ezek a mai okostelefonok olyan erős hardverrel rendelkeznek amik melegszenek is rendesen ha terhelve vannak (így a melegedés jellemző jelenség egyáltalán nem hiba) és ráadásul passzív hűtésesek, furán is nézne ki egy okostelefon a hátulján egy hatalmas ventilátorral.

(#16) Mr. Y válasza croli (#15) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tabletbe van már :)

[LINK]

Csak hogy aktív hűtéssel hogy csinálják vízhatlanra...

But who is watching the guardians?

(#17) Luho


Luho
újonc

Sziaztok, sajnos hozzám is elért a bootloop...Viszont sikerült a fent leírtak alapján ,,megmenteni" a telefont. Nem jött össze elsőre, kellet hozzá a Megalock file és a H815P-s változat is, de össze jött és nagyon köszönöm a segítséget, így nem kellet különböző külföldi fórumokon mászkálni :).

Annyit kérdeznék még esetleg, a telefon 4 maggal meddig bírja?

(#18) Fery63


Fery63
újonc

Nekem is sikerült a fennt leirtak alapján a 815ömet visszaállitani 815P fájlal, el is indult a telefon, de fél óra mulva ujraindult és 4 mag helyett már csak 1et használ, ilyenkor mit lehet tenni? tegyem ujra az updatet az LG Up-al? Vissza tudom tenni a 4 magot? és egyáltalán meddig birja igy a telefon?

(#19) marhafej


marhafej
újonc

Üdv !
Köszönöm !
Sikerült .
Mivel tök amatőr módon ,minden mindegy alapon fogtam hozzá,van öröm, boldogság. Csak most hogyan tudnám az egész rendszert ,tokától bokáig androidostul lementeni? Ha rendszer visszaállításra kerül
a sor akkor már ezt a buherált verziót tegye vissza.

(#20) Zolyboy


Zolyboy
újonc

Ezzel az SN számmal még jelen lehet a probléma?
607KPRW362566

(#21) Dluinet válasza Zolyboy (#20) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lehet
601-nél későbbiek ritkábban halnak (mert még fiatalabbak)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A leírtak alapján mindenhogy megpróbáltam, de 9%-nál ERROR :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23) croli válasza Motion_Blur (#22) üzenetére


croli
aktív tag

A leírásban az egyéb résznél lévőket próbáld meg. Eleinte nekem is megállt 9%-nál. Aztán rájöttem hogy meg lehet máshogy oldani és ebből lett az egyéb rész ami saját tapasztalat. MegaLock-ot elsőnek ne cseréld hátha úgy megy, ha úgyse akkor cseréld csak. Nekem elsőnek ment MegaLock csere nélkül is. Utána már csak MegaLock cserével. Párszor leteszteltem hogy a gyári szoftvert ami előidézi a hibát lehet-e más módokon is lekapcsolni. Nekem csak az egyéb részben lévő leírással sikerült mint írtam elsőnek MegaLock csere nélkül. Utána MegaLock cserével.

(#24) Motion_Blur válasza croli (#23) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, minden vairációval megpróbáltam, de nem ment.

Gariban van már, 1 hónapja...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25) Matej


Matej
tag

Sziasztok!

Most sikerült belefutni a Bootloop-ba. Sajnos a telefon már több, mint két éves.
Beszéltem az LG support-tal.
Kedvesek voltak, mondták, hogy 60.000,- forint lesz az alaplap csere, az adatok lementését nem tudják garantálni.

VIcces, mert egy új G4 jelenleg 65.000,- :)

MaTeJ

(#26) Mr. Kamikaze


Mr. Kamikaze
csendes tag

Az LG G4 32GB H815-ös típust is érinti ez a hiba?

(PC Outlet) Ügyvezető Igazgató

(#27) Dluinet válasza Mr. Kamikaze (#26) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen, itthon az az Lg G4

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28) zoleeboy


zoleeboy
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy mi a teendő ha nem lép tovább a download mode-nál?Egyszer sikerült de 4% után megállt rossz szoftver miatt és azóta nem tudom újra megcsinálni :(

(#29) croli válasza zoleeboy (#28) üzenetére


croli
aktív tag

Próbálj másik ROM-mal "frissíteni", download mode-nak mindig be kellene jönnie.

(#30) laszlo70


laszlo70
újonc

semmilyen módon nem lehet a telót bekapcsolni,akkor mi a teendő?aku cserével is próbálkoztam.
;)

(#31) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Nekem végigmegy a progress, igaz, csak a legutolsó lehetőségekkel, de ezután is bootloop marad.

(#32) 75kokoko75


75kokoko75
tag

[kép] Sziasztok.

Nekem megakadt.

Hogyan lehet továbblépni?

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#33) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Van itt még valaki?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#34) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Esetleg valaki még szokott itt járni?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#35) Masquito válasza 75kokoko75 (#34) üzenetére


Masquito
csendes tag

Szia

Nekem is van egy LG G4-em ami látszólag ugyanezt a hibát produkálja. Valószínűleg én is megpróbálom a leírás alapján. (Aztán lehet teljesen más baja van a telefonnak.)

Sikerült azóta valami?

Mindent a leírás alapján csináltál?

Alaplapi usb portba dugtad? Nekem az előlapi usb kivezetésekkel volt már problémám.

Micro usb kábel nem kontaktos?

Azt az androidos verziót próbáltad amilyen rendszer a telefonon van?

Esetleg másik gépen kipróbálni.

Vagy privát üzenetben megkérni croli-t hogy nézzen rá a fórumra hátha van valami ötlete.

(#36) 75kokoko75 válasza Masquito (#35) üzenetére


75kokoko75
tag

Szia

Sajnos itt azt sem találom, hogy milyen leírás alapján csinálták a többiek, csak a tapasztalataikat írták le.

Te látod a leírást?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#37) Masquito válasza 75kokoko75 (#36) üzenetére


Masquito
csendes tag

Jobbra fent témaindító írás:

[link]

(#38) 75kokoko75 válasza Masquito (#37) üzenetére


75kokoko75
tag

Hát nekem nem sikerült. Azért köszi

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#39) Masquito válasza 75kokoko75 (#38) üzenetére


Masquito
csendes tag

Megint ott állt meg mint a képen amit feltöltöttél az első hozzászólásodba?

(#40) 75kokoko75


75kokoko75
tag

igen

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.