Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) katt777 válasza gbors (#18) üzenetére


katt777
félisten

3 GHz-en 400-on, 3,7GHz-en 418-on (visszavett RAM szorzóval) mentek a RAM-ok, ennek nincs sok jelentősége. Többet is kihozhattam volna, de csak az AMD-s komfigból megörökölt RAM-jaim vannak. Tesztoldalamon ott vannak E8400 teszteknél az Everest és CPU-Z adatok. Az Intel procimmal mindenképpen 400 körül kell tartanom a RAM-ok sebességét, csak úgy stabil, hiába vittek 944-et is az AMD-sben, szóval a RAM-ok nálam nem nagyon befolyásolnak semmit.

Sajnos részemről nagyban lerontja egy teszt használati értékét a következtetés és a becslés, mert a VGA-k teljesítménye ritkán csökken egyenes mértékben, mint az a 3870 és a 3850 között, nagy felbontású tesztekben látszik. 256MB-osnál már lejjebb, 512MB-osnál inkább 1900 fölött. Ha a tesztjeimet megnézed, láthatod ott is, hányszor vágja haza a gyakorlat azt az értéket, amelynek becslés alapján ki kellett volna jönnie (lásd még: driver hibák).

Világos, hogy mi a teszt lényege, de gyakorlatilag a játékosok kinéznek egy számukra megfizethető VGA-t vagy CPU-t, ehhez kell nekik a másik (már aki eljut eddig, mert olyan sincs kevés, aki X2-es VGA-t akar 4600+-os, vagy még lassabb AMD konfigba), és nem érdekli őket, mit tud a CPU 800x600-as felbontásban. Én azért csinálok minden tesztet 1280x1024-ben, és 1680x1050-ben, mert ez a két felbontás lefedi a gamerek kb. 90-95%-át. És ezekben bizony végignyomtam mindent, még ha jó fél napig tart is 16 beállítás letesztelése (2 felbontás, 4 féle beállítás, VGA alap és tuning). Ezért szaporodnak lassan. És igen, tényleg rohadt sok melója van benne az embernek. :R

Ami szerintem fontos, és amiről a "komoly" tesztoldalak megfeledkeznek, hogy feltüntessük, milyen konfigon, milyen beállításokkal bizonyosak állításaink (ahogy én is tettem az oldalamon), mert jön egy másik hardver, vagy csak egy másik program (Doom 3 esete a 3,7GHz-es kihajtással alap VGA-val), és máris megcáfolt minket az élet. Ahogy azt az állítást is, hogy 3870 és 8800GT-hez, vagy efelett elég lenne egy 2,66GHz-es proci, főleg kis felbontásban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.