Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) moha21 válasza Szabesz (#148) üzenetére


moha21
addikt

És ez így is van jól. Szerintem. Csak volt itt a topicban aki máglyára akarta vetni a delikvenst. :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#152) bambano válasza Szabesz (#146) üzenetére


bambano
titán

nem munkaruha, volt rajta egyenruha is.
"direkt tökik páncélban várta őket": csatlakozom itt valamelyik korábbi hozzászólóhoz, miszerint ez a tek fontosságának bizonygatása (is) volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#153) Tim82 válasza Szabesz (#142) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha brahiból hívja fel, akkor is komolyan kell venni. Annak a következményeit meg a brahizónak kell majd viselnie. Nem a diszpécser feladata a brahiság megállapítása.

Akkor most már tényleg mutass rá, hogy hol is állítottam azt, hogy nem kell komolyan vennie a hatóságnak - az ellenkezőjét inkább megtalálod. Nyitott ajtók döngetése?

Elmondtam az érveket, nem vagy hajlandó megemészteni.

A lépcsőzetes előadótermes érved még mindig nem magyarázza meg, miért is nem tört ki pánik "potenciális gyilkosunk" közelében. (Amúgy nem is tudom, a fenti mondatodat én is simán elmondhatom rólad.)

Pedig nagyon érdekelne mit csinálnál

Nem, téged csak az érdekel, hogy rám nézve negatív következtetéseket vonj le, mert rögeszmésen bebetonozod magad abba, hogy minden úgy történt, ahogy történnie kell és mindenki helyesen cselekedett.

Amúgy lehet, hogy meglepő számodra, de ha valós fenyegetésnek láttam volna, akkor megpróbáltam volna elszedni a fegyvert, ha elég közel vagyok, vagy pedig hívtam volna én is a rendőrséget és annyi embert figyelmeztettem volna utána a közelemben, amennyit feltűnés nélkül tudok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#154) Szabesz válasza baluka26 (#149) üzenetére


Szabesz
őstag

Rendben, megkérdezed.
Válasz1: Játékpisztoly, forgatási kellék. Nyugtázod. "A" verzió: hazudik, mert igazi; "B": igazat mond. Hogy különbözteted meg a két esetet? Rámondta, hogy játék, és minden oké?
Válasz2: Éles fegyver. Nyugtázod. "A" verzió, azt hiszed viccel, legyintesz (tényleg poénkodik); "B" verzió: azt hiszed viccel, pedig komoly; "C" verzió: komolyan veszed, pedig viccel; "D" verzió: komolyan veszed, és igazat mondott.

Szerinted ennek a megállapítása - játék/igazi - nem a hatóságok feladata, és nem pl a tied?

(#153) Tim82: Értem, szóval neked jogod van a helyzetről megállapítani, hogy veszélyes -e, és neked van jogod hívni a rendőrséget, de az aki most meg is tette, neki nincs. Ő úgy ítélte meg, hogy baj van.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#155) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Mindenesetre a csávó híres lett. Így válik valaki akarata ellenére celebbé. :D
Azt hiszem, holnap este benézek a Schönherzbe, felderíteni a tényállást. :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#156) Иван


Иван
őstag

Neptunban megjelenik neki tételként? "TEK osztag kihívása" címen pl.

SZERK

Vakegréke:
"Ismét mondom: a fegyver nem játék. Aki pedig játszik vele, az akár arra is számíthat, hogy lövedékek szaggatják szét önnön nagyságától büszke mellkasát."

Most nem tudom, hogy komolyan gondolod-e. Lelőtted volna a srácot? Csak mert? Még ha rossz vicc is volt, akkor sem érdemel többet egy felfüggesztettnél...

Te meg csak úgy elvennéd az életét. Szerintem inkább a TEK vehetne vissza egy kicsit a fordulatból, mert eddig szinonima szó a FAIL-re...

"lövedékek szaggatják szét önnön nagyságától büszke mellkasát"

Aha, a srácnak tuti dagadt a melle önnön büszkeségének nagyságától. Szerintem inkább az esti lerészegedést várta köbö...

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#157) Szabesz válasza Jhonny06 (#150) üzenetére


Szabesz
őstag

Nem baszom ki, előadás volt.

"De nem volt semmilyen épület, meg tanulás, fogd már fel."
Ehhez képes mégis a Ch épület termében volt, ahol előadás zajlott.

(#153) Tim82: "A lépcsőzetes előadótermes érved még mindig nem magyarázza meg, miért is nem tört ki pánik "potenciális gyilkosunk" közelében. (Amúgy nem is tudom, a fenti mondatodat én is simán elmondhatom rólad.)"
Annak, hogy nem tört ki pánik semmi köze ahhoz, hogy volt aki úgy érezte, hívnia kell a rendőrséget.

"Nem, téged csak az érdekel, hogy rám nézve negatív következtetéseket vonj le, mert rögeszmésen bebetonozod magad abba, hogy minden úgy történt, ahogy történnie kell és mindenki helyesen cselekedett."
Nem vagyok belerögösödve. A tudható információk alapján helyes volt ami történt. Ha érkezik cáfolat, miszerint brahi/bosszú volt, akkor felelősségre fogják vonni az illetőt. Viszont te bizonyítékok nélkül ítéled el. Ő ott volt, te nem, és a most tudható adatokból kiderül, hogy ő úgy ítélte meg, ide rendőrség kell.

"Akkor most már tényleg mutass rá, hogy hol is állítottam azt, hogy nem kell komolyan vennie a hatóságnak - az ellenkezőjét inkább megtalálod. Nyitott ajtók döngetése?"
Kérdezted mi lenne ha kiderülne, hogy brahi volt a bejelentés. Válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#158) Alexios válasza Иван (#156) üzenetére


Alexios
veterán

(#159) Иван válasza Alexios (#158) üzenetére


Иван
őstag

Onnan merítettem, tény és való :B

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#160) bambano


bambano
titán

egyébként aki olyan stréber, hogy gólyahéten szerdán még be bír ülni egy előadásra, az meg is érdemli, hogy kommandósok vigyék el :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#161) Tim82 válasza Szabesz (#154) üzenetére


Tim82
nagyúr

Értem, szóval neked jogod van a helyzetről megállapítani, hogy veszélyes -e, és neked van jogod hívni a rendőrséget, de az aki most meg is tette, neki nincs. Ő úgy ítélte meg, hogy baj van.

Már bocs, de ha én ítélek meg rosszul egy helyzetet (legyen az bármilyen helyzet, nem feltétlenül pont ilyen), akkor nem fogom elvitatni másoktól a jogot, hogy engem cserébe hülyének nézzenek, mint ahogy te teszed.

Amúgy továbbra sem akar neked összejönni annak a felismerése, hogy te meg egy, az öltözéket és a játékfegyver kitevését leszámítva teljesen normálisan viselkedő diákot nézel egyfolytában hülyének és potenciális gyilkosnak a megnyilvánulásaid alapján. Ja és az öltözékre és még a játékfegyverek jelenlétére is normális magyarázat volt, amivel feltehetően a teremben lévők túlnyomó része is tisztában volt (persze lehet magyarázni az előadóterem akusztikáján át a széljárásig mindennel, hogy miért nem tört ki a pánik). Ennek tükrében "ítélem el" a bejelentőt, ami egyébként sokkal inkább a véleményem kifejezése, mint "ítélkezés".

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#162) Szabesz válasza Tim82 (#161) üzenetére


Szabesz
őstag

"Amúgy továbbra sem akar neked összejönni annak a felismerése, hogy te meg egy, az öltözéket és a játékfegyver kitevését leszámítva teljesen normálisan viselkedő diákot nézel egyfolytában hülyének és potenciális gyilkosnak a megnyilvánulásaid alapján."
Attól még hogy valaki normálisan viselkedik, még nem jelenti azt, hogy az előtte lévő fegyver játék, és azzal nem tud tömegmészárlást csinálni. MI-t látom nem tanultál.

Valahogy nem érzed át a dolgokat. Ha valaki normálisan, mosolyogva csinál valamit, akkor ő már jófiú? A fegyvernek látszó tárgy bőven elég ahhoz, hogy ne érdekeljen valakit, hogy a számára idegen mégis mire készül, és hívja a rendőrséget. Erre rak rá egy lapáttal számomra az a tény, hogy fürdőköpenyben volt. E miatt már eleve érdekesen néztem volna rá, és ha meglátom a fegyvert is, nem az fog beugrani, hogy ez egy Star Wars forgatásról jött, hanem egy elmeroggyant, akinek még fegyvere is van.
Az elmeroggyant és fegyvere van tulajdonságok számomra már elegendőek ahhoz, hogy ha tehetem, hívom a rendőrséget. Elvenni tőle nem fogom, egyrészt nem az én dolgom, másrész nem kell felbosszantani, ingerelni, simán lehet nála más eszköz is, harmadrészt vannak akiknek ez a munkájuk. S ugye őket kell ilyenkor hívni.

Többször nem fogom leírni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#163) Tim82 válasza Szabesz (#162) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valahogy nem érzed át a dolgokat. Ha valaki normálisan, mosolyogva csinál valamit, akkor ő már jófiú?

Utoljára írom le (mindezt ilyen-olyan formában ugyanis már leírtam korábban):
1. valószínűleg szinte mindenki tudta (a bejelentőn kívül, már ha feltételezem róla, hogy kötelességet teljesített és elmeroggyantnak nézte a srácot, nem pedig szívatásból jelentette be a szituációt), hogy honnan jön, az a tárgy játékfegyver, nem viselkedett egyáltalán fenyegetően és így tovább,
2. valószínűleg ezért nem tört ki pánik sem, nem pedig a lépcsőzetes berendezés, a 2012-es világvége vagy hasonló okok miatt.
3. az egész álláspontod "mi lett volna, ha"-kra épül. "Mi lett volna, ha valódi a fegyver", "mi lett volna, ha elmebeteg és ölni akar", miközben rengeteg, már a helyszínen, a többiek által is valószínűleg ismert tény és körülmény tette teljesen valószínűtlenné ezt a forgatókönyvet.

Azt meg már csak halkan teszem hozzá, hogy én nem szeretnék olyan felfogásban élni, miszerint minden halványan gyanús dolog miatt reszketnem kellene és/vagy rendőrséget riasztanom. Valahogy nem érzed át, hogy az is gáz, ha eleve paranoidként állunk a többi emberhez.

Mindenesetre ha a vita hevében olyasmit írtam volna, amivel megsértettelek, azért elnézésedet kérem. Személy szerint nem veled van bajom - az álláspontodat érzem sok szempontból nagyon gázosnak.

*
Amúgy most olvasom az update-kat, valamint a hvg.hu cikkét a nagyon félelmetes, kerepelő hangot adó kínai pisztolyról (amit már elfogás előtt kerepeltetett a srác). Idézet a cikkből: "Munkatársunk szerint a hallgatók számára egyértelmű volt, hogy a fegyver nem valódi, hanem egy fröccsöntött, műanyag pisztoly, amit egy forgatáson használtak. Mint kiderült, a hallgató azért volt fürdőköpenyben, mert a gólyatáborra forgatták újra a Csillagok háborúja hatodik részét, a diák pedig Luke Skywalkert alakította. Az egyik egyetemista szerint néhány diákot leszámítva ez a teremben lévők számára egyértelmű volt."

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#164) Szabesz válasza Tim82 (#163) üzenetére


Szabesz
őstag

Ez nem halvány gyanús volt. Játék fegyverrel sem szabad mászkálni akárhol.

Ez nem eleve paranoidság. A pisztoly az egy olyan erős fenyegetettséget jelent, ami tömeges emberélet kioltására alkalmas. Az ilyenekre figyelni kell. Pontosan a pisztoly ereje miatt, még játék verziót sem viszünk magunkkal nyilvános helyre.

"3. az egész álláspontod "mi lett volna, ha"-kra épül. "Mi lett volna, ha valódi a fegyver", "mi lett volna, ha elmebeteg és ölni akar", miközben rengeteg, már a helyszínen, a többiek által is valószínűleg ismert tény és körülmény tette teljesen valószínűtlenné ezt a forgatókönyvet."
Ha az emberek nem foglalkoznak a bizonyos "ha"-kkal, akkor szörnyűségek bekövetkezését kockáztatják. Márpedig az események előbb utóbb úgy hozzák, hogy ami bekövetkezhet, előbb-utóbb be is fog, mégha az esély kicsi is rá. Rengeteg fel nem tárt "ha" bekövetkezése kényszerítette az embereket a változtatásokra: mikor nem volt légiirányítás. Senki sem gondolta, hogy ekkora nagy égen, két gép össze tud ütközni. Aztán megtörtént. Meghaltak emberek, kidolgozták a rendszert, és fentartják. Autókban légzsák, öv. Amíg el nem kezdtek meghalni az emberek, ezzel sem foglalkoztak. Az sem véletlen, hogy szeptember 11 után egy körömvágó ollótól is megrettentek az emberek egy utasszállítón.
Legalább egy mészárlás kell ahhoz, hogy foglalkozz egy pisztolynak tűnő tárggyal? Igen is foglalkozni kell a "ha"-kkal. Nem utópiában élünk.

A fegyver olyan erőt képvisel, ami mellett nem lehet elmenni. Eleve azért lett kitalálva, hogy megsebesítsen embereket/állatokat (esetleg megöljön). S ha látsz egy ilyen eszközt (főleg nem hatósági személy kezében), már érzékenyen kell kezelni a helyzetet. Ez messzemenően más attól, smint ha az után egy tényleg normálisan viselkedő embert titulál valaki potenciális gyilkosnak. Nagyon is más a helyzet ha ott van az a fegyver. Már eleve azt sugallja az eszköz. A tulajdonosának szüksége van hatalomra, és meg is van neki a fegyver által, akár ölésre is. Miért kell ez neki? Miért kell ekkora hatalom? Egy előadásra? Még mindig olyan jó ő?

----------------------------

Kicsit más: ha már Star Wars-t forgattak, mi a retkes fityfenéért használtak egy mai lőfegyverhez hasonlító pisztolyt?! Nagyon beleillik ám a SW világba... Ezúton is üzenem nekik, hogy inkább válasszanak más témát, vagy legközelebb maradjon csak a lézerkard.

----------------------------

gólyatábor, persze, mikor vége volt már annak. Nagyon képben van a cikk.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#165) bambano válasza Szabesz (#164) üzenetére


bambano
titán

[link] ilyen fegyverek voltak az sw-ben. ezek hasonlítanak mai lőfegyverekre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#166) Avicularia válasza fordfairlane (#20) üzenetére


Avicularia
veterán

de rég hallottam így hívni
ott laktam gyerekkoromban :)

(#167) Jhonny06 válasza Szabesz (#164) üzenetére


Jhonny06
veterán

Leírom újra, [moderálva]: gólyabálra forgattak filmet, jelmezben. Félreérthetetlen volt a helyzet. Nem egy előadáson rántotta elő valaki a síri csöndben. Nem tudom, hogy ezek után még miért kell ötvenszer "de azért is" megkérdőjelezni valamit, ráadásul láthatóan egyedül vagy a véleményeddel. És ez már nem először fordul elő valami téma kapcsán. Igazán befejezhetnéd, mert már [moderálva] fárasztó.

[ Módosította: 7 ]

(#168) Tim82 válasza Szabesz (#164) üzenetére


Tim82
nagyúr

Legalább egy mészárlás kell ahhoz, hogy foglalkozz egy pisztolynak tűnő tárggyal? Igen is foglalkozni kell a "ha"-kkal. Nem utópiában élünk.

Senki sem mondta, hogy utópiában élünk, de nem hiszem, hogy az ilyesfajta végletekbe, túlzásokba eső gondolkodás jó lenne. Nem szeretnék belemenni abba, hogy az ilyen dolgoktól való (és nem egyszer mesterségesen generált, fenntartott) félelem milyen eszköz lehet a megfelelő emberek kezében. Mindenesetre nincs recept, amivel akár minden valós fenyegetést, akár minden hatósági oldalról történő "túlreagálást" el lehetne kerülni. (A légikatasztrófákat, biztonsági öveket stb. inkább nem keverném bele.)

A tulajdonosának szüksége van hatalomra, és meg is van neki a fegyver által, akár ölésre is. Miért kell ez neki? Miért kell ekkora hatalom? Egy előadásra? Még mindig olyan jó ő?

Még mindig egy kereplő, fröccsöntött játékpisztolyról van szó, amit a cikk szerint a legtöbben tudtak is és amivel nem állt neki bankot rabolni vagy fenyegetni a társait, még csak kísérletet sem tett ilyesmire. Ennek tükrében miféle hatalomról, illetve azzal való visszaélésről lenne szó? Valamint egy szinte mindenki számára nyilvánvalóan műanyag "fegyver" alapján fenyegetésről beszélni nem túldramatizálás egy cseppet?

Amúgy ha nem hívták volna ki a TEK-et, akkor vajon lett volna pletyka arról, hogy fegyveres van az épületben? Költői kérdés volt.

Mindegy, az álláspontjaink úgysem fognak közelebb kerülni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#169) Szabesz válasza Jhonny06 (#167) üzenetére


Szabesz
őstag

Persze, előadás közepén szoktak ám filmet forgatni.
Úgy beszélsz róla mintha ott lettél volna személyesen, de kimondani nem merted egyszer sem. Így a forrásokkal szemben beszélsz a levegőbe, ami a semminél éppen több lenne, ha értelmes stílusban adnád elő magad.
Nem tudom miként alkotsz te rólam véleményt, soha életembe egy posztot nem beszéltem még veled.

(#168) Tim82: Nagyon fáj neked, hogy foglalkozva van a "ha"-kkal is. Egy mezei embernek nem kell tudnia felismerni, mi játék, és mi nem. A fegyverszakértő is nyilatkozta, hogy nyilvános helyen játékpisztollyal sem szabad mutatkozni. Lényegtelen mit akart, mit nem akart, nem kell megvárni mit akar csinálni. Fegyver ne legyen senki illetéktelennél nyilvános területen, se játék, se igazi. Ha mégis va, az elég ok, hogy feltétezhetni lehessen, semmi keresnivalója nincs annak az eszköznek ott. Drogot sem tarthatsz magadnál, igaz az okok mások. De hiába nem használod, hiába csak nálad van, az bűn. Fehér port sem adhatsz fel postán, mert az is hasonló fenyegettséget kelt.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#170) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Egy szemtanú leírása: "Az óra alatt én nem realizáltam, hogy valaki jelmezben lenne, mikor kifele vonultak, akkor figyeltem fel a fiatalemberre a judogiban, aki egy játékpisztolyt kerepeltetett a jobb kezében. Először meglepődtem, de utána azonnal rájöttem, hogy csak valami egyetemi játékról lehet szó."

Remélem kirúgják azt a h.lyét a Budapesti Műszaki Egyetemről, aki egy kereplő játékpisztolyra kihívja a terrorelhárítást, mert ilyen gyenge műszaki érzékkel rendelkezik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#171) Dluinet válasza Szabesz (#169) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Egy mezei embernek nem kell tudnia felismerni, mi játék, és mi nem"
És aki műszaki egyetemre jár?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172) Szabesz válasza Dluinet (#171) üzenetére


Szabesz
őstag

Igen, minden szakon van első héten egy fegyverfelismerési oktatás.
Ennél nagyobb ökörséget is össze lehetne hozni?

Meg kifele vonultak már, érted? Addigra már ott volt a TEK, ki lettek hívva. Amikor hívták őket, még nem kerepeltette pisztolyát, csak észrevette valaki, és megrettent tőle - az eddigi információk alapján.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#173) Alexios válasza Dluinet (#171) üzenetére


Alexios
veterán

na, a bme-n röntgen szemet kapunk? Mondjuk ha kerepelt akkor annyira nem volt élethű azért :DDD

(#174) Jhonny06 válasza Szabesz (#169) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem volt előadás közepe, egy előadóban forgattak a gólyabálra, amire engedély is volt. Nem voltam ott, de első kézből írta olyan privátban, aki ott volt, nem a bulvár, amit te olvasol. Vajon ezek után ugyan miért alkotok véleményt rólad? Talán mert fogalmad sincs semmiről, csak írsz megállás nélkül.. ha neked az az értelmes stílus, hogy nem használsz vulgáris szavakat, nos, azt csak magadnak köszönheted, a fentebb leírtak miatt.

És igen, ugyanilyen nulla fogalommal kommenteltél már más témákhoz is, ezért írtam, amit.

(#175) Dluinet válasza Alexios (#173) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egy mezei hallgató reakciója:
"Először meglepődtem, de utána azonnal rájöttem, hogy csak valami egyetemi játékról lehet szó."
De a meglepődés is inkább az öltözék miatt volt, nem a kereplő játékpisztoly miatt.

bazz, erre is kihívták a rendőröket?

A homokozóban a fiam kezéből is mindjárt kicsavarom a játékpisztolyt, nehogy elvigye a TEK.
:W

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#176) Tim82 válasza Szabesz (#169) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, hajtogasd csak. Mondjuk már akkor fel kellett volna adnom, amikor bekeverted az atombombát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#178) Alexios válasza Dluinet (#175) üzenetére


Alexios
veterán

Kíváncsi lennék már arra pisztolyra:DDD Mondjuk én csak anyáztam inkább, mert a főbejáraton tudtam csak bemenni a K épületbe, mikor a geod tanszékre egyszerűbb lett volna a CH épület felől:D

(#179) JColee válasza Jhonny06 (#174) üzenetére


JColee
őstag

Index és Origo szerint az előadáson ült a srác, kipakolta a cuccot az asztalra, és ezután hívták a rendőrséget.

adam014[link]

[ Szerkesztve ]

(#180) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

visit rohog, Sracok-Lanyok akik Egytemi napokra /Qpa-ra es Karinapokra etc. / keszultok, mutassatok meg mi a virtus es gyozzuk le hujjek elnyomasat!!! es hag legyunk ratk buszkek az elodk fenyeben:- )))

udv

neduddki

p.s. konyorgom senki semmifele politikai izet ne lesson bele. mert nincs

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#182) Huma


Huma
addikt

Ez már igen. :DD

Gratula a TEK-nek a profi munkáért. Kevés olyan egység létezik a földön amely képes lett volna semlegesíteni egy ilyen mindenre elszánt terroristát. Még szerencse, hogy meg tudták akadályozni, hogy használja a játékfegyverét.
Abba meg már bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha aktiválja a lézerkardját.

Szóval. :R

Ui: Én a dékán helyében a bejelentőket részesíteném fegyelmiben. De legalábbis egy IQ tesztet kitöltetnék velük. Lehet mégsem annyira alkalmasak az egyetemre...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#183) Szabesz válasza Jhonny06 (#181) üzenetére


Szabesz
őstag

Most aztán megmondtad.

Nem tudom nekem miért kellene bármi általad megnevezett hitelt szereznem, amikor te hivatkoztál egy névtelen forrásra, én a jelenlegi információkra. Attól még, hogy bulvárnak minősíted, a Dékán is nyilatkozott videó formában az oldalon. De valószínű ez sem hiteles számodra.

Ösz-vissz kétszer reagáltunk egymás hozzászólására Google szerint, akkor nem volt semmi ilyen vulgaritás, és indulat. Vagy titkon olvasod a hsz-eimet, és mély gyűlöletet gyüjtöttél össze? :) Csak jó lenne tudni mi a kontextus.

¯\_(ツ)_/¯

(#184) Alexios válasza JColee (#179) üzenetére


Alexios
veterán

Azért ezen eléggé látszik hogy játékpisztoly szerintem. Bár aki nem nagyon ismeri a fegyvereket, a fene se tudja...

(#185) _BM_


_BM_
senior tag

Ott voltam a teremben.....Az óra alatt én nem realizáltam, hogy valaki jelmezben lenne.....akkor figyeltem fel a fiatalemberre a judogiban, aki egy játékpisztolyt kerepeltetett a jobb kezében....Először meglepődtem, de utána azonnal rájöttem.....A pisztolyról messziről látszott, hogy játékpisztoly

Ez nagyon érdekes beszámoló, de a TEK-et a rendőrség ugrasztotta, miután bejelentések érkeztek hozzá. Az értesítés pillanatában nem tudta a TEK, hogy van a teremben egy okos tanuló (mérnök lesz belőle), aki nem realizálta, hogy van a teremben egy jelmezes ember, aztán rájött később, hogy volt, de csak játékpisztoly volt a kezében. És ezt az élményt úgy érezte, hogy meg kell osztania a nyilvánossággal. És vannak, akik ezen élménybeszámolóból azt a következtetést vonják le, hogy feleslegesen szállt ki a TEK, hiszen játékpisztoly volt a majom kezében. Minek szállt ki a TEK, ha volt a teremben egy olyan személy, aki nem realizálta a fehér ruhás csókát? És különben is játékstukker volt a kezében. B+ :W

[ Szerkesztve ]

(#186) bullseye


bullseye
addikt

Azért lassan kiderülhetne, hogy tanórára ment be a srác, vagy forgatási helyszín volt végig. Mert alapból nem kéne látható fegyverrel mászkálni, de ha kamerával veszik közben az embert, abból elég jól kiderülhet, hogy inkább csak film, mint gyilokpornó doksi készül.

Ha ez kiderül, el lehetne kezdeni azon agyalni, hogy csak rosszul reagált valaki, vagy látványelemnek telefonbetyárkodták oda a TEK-et, netán valaki bűnözőzseni-palánta murder by proxy-t akart játszani.

A TEK részéről meg kiderülhetne vártak-e az óra végére, vagy siettek, miért terelték vissza a diákokat (nálam pl. ez szaladt be a pirosba), ha sima akciócsoportot vetettek be (ami valószínű), akkor miért nem vitték be a fegyverest azonnal a központba kihallgatni, és tűntek el a helyszínről, vagy ha társ-elkövetőktől tartottak, legalább vonultak volna kissé el (ha igaz ez az ottmaradtak fegyvert lóbálni rész)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#187) Raucher válasza bullseye (#186) üzenetére


Raucher
tag

..vagy ha társ-elkövetőktől tartottak..

Meg nem erősített információk szerint valami Leia Organa nevű egyén is a környéken lehetett.
Képet is lőttek róla, de időben felszívódott.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#188) bullseye válasza Raucher (#187) üzenetére


bullseye
addikt

Meg az a morc szőrös állat is... Kovács András Péter.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#189) bambano válasza Szabesz (#146) üzenetére


bambano
titán

itt például tudtak úgy nyilatkozni, hogy sokkal kevésbé legyen ijesztő vagy túldramatizált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#190) Szabesz válasza bambano (#189) üzenetére


Szabesz
őstag

Nyilván, persze. De amit én felhoztam, az az volt, hogy ha már ott vannak, és a sajtó ilyen gyors volt, akkor nyilakoznak is. Nem láttam ebben én semmi erőfitogtatást, meg fegyverlóbálást. De, ugye mint minden itt, ez csak az én meglátásom, a közölt tények alapján.
Dékánnak sem lett volna muszáj rögtön nyilatkoznia, mégis megtette.

¯\_(ツ)_/¯

(#191) fordfairlane válasza bullseye (#186) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha ez kiderül, el lehetne kezdeni azon agyalni, hogy csak rosszul reagált valaki, vagy látványelemnek telefonbetyárkodták oda a TEK-et, netán valaki bűnözőzseni-palánta murder by proxy-t akart játszani.

Ha diákcsínyről van szó, akkor fejlődnek a fiatalok. Eddig inkább a bombariadó volt a divat.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#192) Alexios


Alexios
veterán

[ Szerkesztve ]

(#193) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mindig is tudtam, hogy sok értetlen ember van, de azért ez durva amit itt egyesek csinálnak. :(
Pedig még van 150 hsz hátra.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#194) Eastman


Eastman
őstag

Hülye vicc, figyelembe véve a pécsi lövöldözést. Nyilván a telefonos bejelentés után érzékenyen reagált rá a rendőrség.

Ezt nem lehet és nem is kell kimagyarázni.

Szerk:
...a politikusok meg úgyis tépik egymást, teljesen mindegy a téma. A média pedig mindig örül egy kis fellobbantható parázsnak. Luke volt a lüke. Mielőtt belép az ajtón igazán eszébe juthatott volna a pécsi tragédia.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#195) Иван


Иван
őstag

Remélem lesz CS update: BME a pálya, a terroroknak Luke-os skinjük van, CT-knek TEK-es.

Most már igazán megérdemli a TEK a szereplést.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#196) D1Rect válasza Eastman (#194) üzenetére


D1Rect
félisten

Honnan szeditek, hogy ez "vicc"?
BME starwarst forgattak.
Nem "viccelt", csak mint Luke Skywalker ült be órára, nem zavart meg semmit, nem viselkedett terroristaként.

Valami zsebrettegő ideggyenge telefonálhatott, aki messziről igazinak nézte a játékot.
A másik verzió, hogy szándékos rosszindulattal telefonált mert nem kap semmi dádát mintha kamu bombariadót csinál.

(#197) Dluinet válasza D1Rect (#196) üzenetére


Dluinet
nagyúr

második verzió lesz
De lehet ezért az akcióért a társaitól majd kap egy kis lelki terrort. Senki sem szeret egy "poén" miatt a rendőrségre meg bíróságra járni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#198) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

azért akadályozták meg a forgatást, mert star TEK fanok. :C

(#199) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Nalunk egyszer diaknapon, vagy bolondballagason(mar nem emlekszem) tuszul ejtettek jatekfegyverekkel az egesz tanari kart terroristaknak oltozott diakok. Akkor meg nem volt TEK. :D

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#200) CPT.Pirk válasza atidzsiforc (#199) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én még általános iskolában az egyik farsangra mentem be MASZK-nak öltözve, és volt nálam egy működő, forgótáras 44-es magnumot igen jól mintázó komolyabb légpisztoly, de persze lőszer nélkül. Egyik szülő sem kapta fel a vizet, jót nevettek.

Régi szép idők. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.