Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Lol.

Asszem mindenféleképpen!

(#2) lapa


lapa
veterán

lajos legközelebb átgondolja, hogy mit éri meg viccből provokálásból megcsinálni egy amúgy is ideggyenge közösségben.

(#3) Szabesz


Szabesz
őstag

"tizenegy után kaptak riasztást arról, hogy egy fiatal fehér fürdőköpenyben ül, és egy fegyvernek látszó tárgyat rakott ki az asztalra az egyik előadóban, ahol rajta kívül kb. 130-an lehetnek."

Ebből a leírásból nekem is egy elmebeteg tömeggyilkos jut eszembe. Nem is tudom, hogy hogy jutott eszébe az illetőnek ez... ha úgy rontanak be a terembe a kommandósok, hogy éppen még hadonászik is vele poénból, akkor megkockáztatom, hogy enyhén szitává lett volna lőve.

¯\_(ツ)_/¯

(#4) DeFranco válasza Szabesz (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valóban... és annyi esze senkinek sem volt, hogy szólt volna neki, hogy öcsi, tedd már el a stukkert, mert halálra ijesztesz vele mindenkit....

Ennyi hülyét egy rakáson... és még a kölök a hibás, eszem megáll. Ez nem Afganisztán, és nem is New York, csak rá kellett volna kérdezni, hogy akkor most terrorizál az úr, vagy csak nyomja a pecsét a fegyvernek látszó tárgy.

Gólyaidőszakban egy egyetemen majd pont egy terrorista fog előre megfontolt szándékkal hálóköntösben pisztolyt lóbálni... még ha vizsgaidőszak...

OMG...

(#5) Tim82 válasza Szabesz (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

A diákok szerint társuk egy gólyafilm forgatásáról érkezett meg kicsit késve az órára, karateruhában volt, egy lézerkard és egy jól láthatóan játék pisztoly volt nála. A diák beült a több száz fős előadóba, kitette maga elé a fegyvereket, és hallgatta a dialízisszintézisről szóló előadást. Az óra végén megjelentek a TEK kommandósai, beszéltek a tanárral, majd elvezették a diákot. A diákok akkor tudták meg, hogy addigra az egész épületet lezárták, és mindenkit kitereltek. [link]

Igen, ebből nekem is egy határozottan elmebeteg tömeggyilkos jön le. Milyen már, hogy amúgy teljesen nyugodtan végighallgatta az előadást és csak utána vitték el a TEK-esek? Valamint az is, hogy a "provokált" diákok közül egyetlenegy volt olyan hülye (már elnézést), aki pánikolt és hívta a rendőrséget? Hatalmas provokáció lehetett amúgy. (ez már inkább lapának.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Az szép! :C :W

Mentalita'

(#7) Иван


Иван
őstag

Műegyetemista agyi szint ;]

SZERK
Gyorsan ideírom mielőtt itt lincs hangulat lesz: irónia, poén, vicc, meg minden a Duna part másik oldaláról. Szó szerint, mert lyukasom van. :))

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) Csepe


Csepe
aktív tag

TEK saves the day again. :U

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#9) DeFranco válasza Иван (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pff... a másik szabadidőközpontos megszólalt ;]

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha a TEK elfogja Lukeot, akkor ki Darth Vader?

(#11) Иван válasza DeFranco (#9) üzenetére


Иван
őstag

Kikérem magamnak. Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem, vili? ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) DeFranco válasza D1Rect (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Anakin. :K

@Иван: mondom én, hogy szabadidőközpont... ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) Иван válasza DeFranco (#12) üzenetére


Иван
őstag

Egyik BME-s mindig azt mondja nekem, hogy őneki minimum kétszer annyit kell tanulnia a kettesért, mint nekem a 4-5-ért.

Erre én mindig csak annyit válaszolok: Na most aztán kibasztál velem. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) lapa válasza Tim82 (#5) üzenetére


lapa
veterán

130 félig-meddig ismeretlen ember előtt stukkerral megjelenni és a padra kirakni az provokáció. az emberi butaságot hívja ki maga ellen, a képen látható nagy sikerrel.

(#15) DeFranco válasza Иван (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

@lapa: ennek itthon nem szabadna problémának lennie. Különös tekintettel arra, hogy gólyarajzás van, ilyenkor a legnagyobb marhaság is gyanúsan szándékos. Továbbra is fenntartom, hogy ezt egy mondattal le lehetett volna rendezni.

Mellesleg a kotta így nézett ki (most nincs kedvem CSI-sen kidekorálni, pályaműveket privátban várok):

1: Emberünk bemegy órára, stukker ki a padra, mert a köntösön nincs zseb, óra után viszont próba.
2: Két indokolatlanul felvett gyengeelméjű meglátja a stukkert, érzi, hogy baj lesz, Bruce Willis meg már hazament, tigrisugrással menekülnek a teremből.
3: Felhívják a telefontanút, mert kisértet járja be Európát, félelem van és rettegés Las Budán, bemondják a terrorveszély szót, és mivel ma szeptember 12-e (!) van, ezért ez triggeli a frissen alakult és bizonyítani vágyó Rambókból álló TEKi katonákat.
4: Eközben az óra folyik rendben, mindenki lesz*rja, hogy a félbolond puskázni akar, pedig nincs is vizsga.
5: TEK felvonul, kint nem tudnak semmit a bentről, bent nem tudják, hogy mi folyik kint, de a kintiek akkor már kiürülnek, ha a TEK jön, mert lehet, hogy jött velük a Szoftverrendőrség is, az meg mindenkinek kellemetlen... ügye...
6: Fel! Támadunk! A gaz terrorista bilincsben, a világ megmenekült, naplemente, főcím, este hidegfront, tehát Gaál Noémi ma nem vetkőzik.

[ Szerkesztve ]

(#16) Tim82 válasza lapa (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te se menj vízipisztollyal strandra akkor, vagy rád hívják a TEK-et. Merthogy kb. ugyanannyira volt összetéveszthető az ő játékfegyvere is egy valódi fegyverrel.

Az emberi butaság ellen nincsen védelem, de ez talán nem Luke hibája.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) Szabesz válasza Tim82 (#5) üzenetére


Szabesz
őstag

Nem ironizáltam. Ha én lettem volna ott, én is minél gyorsabban kimentem volna a teremből, és hívtam volna a hatóságokat. Kell a francnak, hogy egy elmebeteg zuhanyköntösben beülő, majd fegyvert az asztalra kicsapó ipse szétlője a társaságot.
Erről honnan ordít neked, hogy ez nem lehet igazi?

¯\_(ツ)_/¯

(#18) lapa válasza Tim82 (#16) üzenetére


lapa
veterán

az tök mindegy kinek a hibája. attól még illik okosabbnak lenni és megelőzni. azerintem a legnagyobb fail, hogy passzívan is legyőzte őt a butaság.

a vizipisztolyt meg linkelték már, szóval egy szó mint száz felesleges feszegetni az emberek idegeit hülyeségekkel.

(#19) Alexios válasza lapa (#14) üzenetére


Alexios
veterán

Sőt, fénykard is volt nála.

(#20) fordfairlane válasza Иван (#7) üzenetére


fordfairlane
veterán

Még jó, hogy a Dimitrov térről egész ellátni odáig, ha jó az idő. ;]

Nekem úgy tűnik, hogy az, aki riasztotta a TEK-et, az túlozta el a veszélyt.

x gon' give it to ya

(#21) Tim82 válasza lapa (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdekes meglátás, de szerintem a 130 másik ottlévő diákból az az egy a hibás/hülye stb., aki képes volt riasztani a TEK-et.

Egy ilyen diákot pedig közösségnek nevezni erős túlzás talán, remélem, szerinted is. Érted, a többi 129 vagy vette a lapot, vagy nem foglalkozott a témával. Talán ők nevezhetőek inkább közösségnek, pusztán a számbeli fölény miatt akár...

Ennek tükrében szerintem vicces a " a közösség ideggyengeségét/butaságát provokálta, tehát megérdemelte, amit kapott"-tengelyben mozogni.

Ui.: azt úgy mellékesen jegyezném meg, hogy BME-s ismerőseim szerint legalább évtizedes hagyományai vannak náluk az efféle ökörködéseknek (pl. western meg indián cuccokban, játékpisztolyokkal berontani egy előadásra és "elrabolni" egy tanárt stb.), ez simán hozzátartozik a tanévkezdethez...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) Szabesz válasza Tim82 (#21) üzenetére


Szabesz
őstag

Tudom nem trendi egyesek szerint, de én meg merem kockáztatni, hogy a többiek akik nem az ipse közelében voltak, az előadásra figyeltek, és fel sem tűnt nekik. :U
Nagyon is helyesen tette az a két általad hülyének titulált egyén amit tett.

¯\_(ツ)_/¯

(#23) EczkE


EczkE
addikt

Asszem mindenféleképpen!

(#24) Tim82 válasza Szabesz (#22) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon is helyesen tette az a két általad hülyének titulált egyén amit tett.

Még mindig csak egyvalakiről beszéltem (az általam olvasott origo.hu-s hír ugyanis egy emberről ír). Egyébként a szintén az asztalra kitett fénykardnál azért én gyanút fogtam volna az illető helyében, meg a te helyedben is, hogy talán nem terrorista... :U (Ez egyben a #17-es hozzászólásodra is válasz, ami felett elsiklottam korábban.)

Ja igen, egyébként honnan tudod ilyen biztosan, hogy a srácot a közvetlen közelében lévők "jelentették fel"? ("Úristen, fénykard is van nála!")

megtennéd, hogy te is beöltözöl, majd lézerkard és pisztoly kombóval bemész egy bankba pénz felvenni? Utána megszámoljuk a test/ólom arányodat.

Öööö, akkor szerintem nincsen sok fogalmad a bankbiztonságról, azt már tudom. Amúgy tegyük fel, hogy nem kézben lóbálom a fénykardot és a pisztolyt és Luke Skywalkernek lennék öltözve - vagy simán beengednének, vagy közölnék, hogy így öltözve ne menjek be és kész. Nem tudom, melyik akciófilmből szeded azért az ismereteid, de enyhén drámaira sikerült. :D

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) Szabesz válasza Tim82 (#24) üzenetére


Szabesz
őstag

Aha, szóval akinél fénykard is van a pisztoly mellett, az tuti semmi rosszra nem készül.

Most már értek mindent.

ps: megtennéd, hogy te is beöltözöl, majd lézerkard és pisztoly kombóval bemész egy bankba pénzt felvenni? Utána kiszámoljuk a test/ólom arányodat.

ps: kérdésedre, honnan tudom [link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#26) Tim82 válasza Szabesz (#25) üzenetére


Tim82
nagyúr

Aha, szóval akinél fénykard is van a pisztoly mellett, az tuti semmi rosszra nem készül.

Nos, végezetül csak annyit szeretnék mondani, hogy talán nézz rá a fenti fényképre, hogy hogy néz ki (hogyan van öltözve) az a srác, akit szerinted teljesen helyes módon "feljelentettek".

kérdésedre, honnan tudom

Ja értem, ha azt mondják, hogy a "közelében", az egy pontos meghatározás. :)

Véletlenül sem fogják megnyomni a néma pánik gombot.

Remélem, azért talán te is érzed a különbséget az "ólommal spékelés" vs "néma pánik gomb" között. Vagy nem? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) Szabesz válasza Tim82 (#24) üzenetére


Szabesz
őstag

"Öööö, akkor szerintem nincsen sok fogalmad a bankbiztonságról, azt már tudom. Amúgy tegyük fel, hogy nem kézben lóbálom a fénykardot és a pisztolyt és Luke Skywalkernek lennék öltözve - vagy simán beengednének, vagy közölnék, hogy így öltözve ne menjek be és kész. Nem tudom, melyik akciófilmből szeded azért az ismereteid, de enyhén drámaira sikerült. "

Aha. Akkor légyszíves csináld meg. Battyogj el egy bankba, húzz sorszámot, ülj le a várakozóba, és rakd ki az asztalra az ominózus eszközt. Véletlenül sem fogják megnyomni a néma pánik gombot.

(#26) Tim82: ránéztem. Aki így ül be előadásra, már eleve azt gondolom róla, hogy nem teljesen százas. Ha kicsap mellé még egy pisztolyt is, semmi jót nem fogok róla feltételezni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#28) Alexios válasza Szabesz (#27) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem a bankból ha fürdőköpenybe megyek be egy fénykardal a kezemben 5mp után kitessékelnek. Amúgy aki hívta a rendőrséget nagy valószínűséggel szintén gólya volt, így neadjisten akár tudhatott is arról, hogy mi történik.

(#29) Evolve


Evolve
újonc

Szegény Szkájvóker Lajos annyira megijedhetett a SÜNnek öltözött Csubakkáktól, hogy még egy "visszamennyé' "-t sem tudott kinyögni...

Ui: Röhej, ami ebben az országban megy.

(#30) Tim82 válasza Szabesz (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként egy bank enyhén nem ugyanaz az eset, mint egy egyetem, ahol mellesleg több évtizedes hagyománya van az ilyen hülyüléseknek.

Amúgy bankban nem fognak lövöldözni vészhelyzet esetén a biztonságiak, mert elsődleges szempont a bent lévő emberek (ügyfelek, alkalmazottak) biztonsága, legfeljebb ha gyanús vagy, nem engednek be (érdemes utánanézni a 2010 nyarán lezajlott bankrablás-sorozatnak, amikor egy rabló direkt a metróvonalak közelében lévő bankfiókokra specializálódott, egyszer sem kockáztatta meg egyik biztonsági sem a lövöldözést). Az ólommal spékelés és a néma riasztó, mint a vészhelyzet kezelésének módjai is meglehetősen különbözőek.

A test/ólom arány csak egy erős utalás arra, hogy bizony rád lesz hívva a kommandó.

Ja, hogy te igazából nem úgy gondolod azt, amit leírtál!... :) Amúgy ld. első mondatom: nem ugyanaz az eset. Sajnos, ezért nem lenne bizonyító erejű, bár igen, nincs kétségem afelől, hogy ha valaki egy bankban csinálná ezt meg, akkor ráhívnák a rendőrséget és sokkal jogosabban, mint a BME-n...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31) Szabesz válasza Tim82 (#30) üzenetére


Szabesz
őstag

Ki beszélt itt tényleges bankrablásról, meg lövöldözésről? Csak annyi lett kérve tőled, hogy menj be, ülj le ahogy az illető fel volt öltözve, és rakj ki magad elé egy pisztolynak látszó tárgyat. Sőt, legyen ez a hely bárhol, ahol emberek megfordulnak.

A test/ólom arány csak egy erős utalás arra, hogy bizony rád lesz hívva a kommandó.

¯\_(ツ)_/¯

(#32) fordfairlane válasza Tim82 (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem oktatási intézményben sem poén a fegyvernek látszó tárgy, bár esete válogatja. Az Usában is simán rádhívják a rendőrséget egy ilyenért, már ha egyáltalán beengednek oktatási intézménybe ilyen eszközzel.

x gon' give it to ya

(#33) Szabesz válasza Tim82 (#30) üzenetére


Szabesz
őstag

Érdekes, hogy nem tartod egyenrangú fenyegetésnek egy egyetemen, és egy bankban a fegyvernek látszó tárgyat.

Őszintén remélem, hogy nem fog rajtad múlni egy tragédia megelőzése: előadáson kiszúrod a fegyvernek látszó tárgyat, de legyintesz, hisz ez a BME, itt ez belefér, poén, meg hagyománya van.

Gondolom ez, és a számtalan külföldi iskolai lövöldözés nem volt elég, hogy ilyenekre úgy tekints, mint veszélyforrás.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#34) Tim82 válasza fordfairlane (#32) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem oktatási intézményben sem poén a fegyvernek látszó tárgy, bár esete válogatja.

Én csak azt nem értem akkor, hogy hogy nem tört ki pánik a srác közvetlen közelében, hogyhogy nem szakította meg az előadást a TEK (szépen kivárták a végét, bár nyilván kellett valamennyi idő, hogy odaérjenek), illetve a tanár is félbeszakíthatta volna, vagy felszólíthatta volna a diákot, hogy adja le neki/tegye el a fegyvereket. A TEK-es kérdést leszámítva a többinek szerintem az a magyarázata, hogy a túlnyomó többsége azoknak, akik látták, hogy kitette az asztalra a játékfegyvereket, tisztában volt azzal is, hogy nincsen fenyegetés. Úgyhogy szvsz ez pont az az eset.

A másik meg, hogy kíváncsi lennék, hogy milyen következményekkel fog járni az egész ügy a srácra nézve.

Ami meg a "fegyvernek látszó tárgyat" illeti, egy mobiltelefonon mutogatott fotó annyira nem meggyőző valahogy.

Szabesz:

Őszintén remélem, hogy nem fog rajtad múlni egy tragédia megelőzése

Őszintén örülnék, hogy ha nem kezdenél átcsapni személyeskedésbe, mert erről igazából fogalmad sem lehet. Az, hogy te és én mit írunk a fórumon és egy adott lehetséges vészhelyzetben hogyan reagálunk, teljesen különböző dolog. Mindenesetre ha számodra egy pár pillanatra egy közepes minőségű videóban mutogatott mobiltelefonos fotó meggyőző egy fegyvernek látszó tárgyról, akkor csak tessék.

És ha azt a különbségtételt sem tudod megérteni, hogy egy bankra más biztonsági szabályok vonatkoznak, mint egy oktatási intézményre és ezért sem jó az összehasonlításod, az már tényleg nem az én gondom.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35) fordfairlane válasza Tim82 (#34) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem ismerem a részleteket, de azon nem csodálkozom, hogy a TEK kiszállt. Persze lehet, hogy a TEK is rosszul reagált, de a pécsi egyetemi lövöldözéses eset után már azt sem mondhatjuk, hogy ilyen úgyis csak külföldön történhet meg.

x gon' give it to ya

(#36) Szabesz válasza Tim82 (#34) üzenetére


Szabesz
őstag

"illetve a tanár is félbeszakíthatta volna, vagy felszólíthatta volna a diákot, hogy adja le neki/tegye el a fegyvereket."

:DDD Jólvan. Persze, felszólítja, adja le neki :DDD Talán még kérdezze is meg, hogy ugyan fiacskám, miért van nálad fegyvernek látszó tárgy? :DDD Ejnye, no! Majd előadás után visszakapod. De aztán nem szétlőni senkinek a fejét! :DDD

Nem tudom minek vagy a szakértője, de... mindegy, nem is kezdek bele.

"hogyhogy nem szakította meg az előadást a TEK (szépen kivárták a végét, bár nyilván kellett valamennyi idő, hogy odaérjenek)"
Pont hogy sietett a TEK, hogy még a vége előtt odaérjenek...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#37) bambano válasza lapa (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de kérdés, hogy mit provokál?
azt provokálja, hogy én egy jó közösségi csávó vagyok, mert részt veszek a gólyahét eseményeiben és azon belül is fontos szerepet játszom, vagy azt, hogy én egy közveszélyes őrült vagyok?

akinek legkésőbb a lézerkardból nem esett le a szitu, meg egyetlen gólyahéttel kapcsolatos infót, plakátot, semmit nem fogott fel az agya, az retardált.

egyébként sem hiszem, hogy aki komolyan öldökölni akar, az végigül egy előadást úgy, hogy kipakolta a cuccost. aki ölni akar, az az ölés pillanatáig titkolja kilétét, másképp fogalmazva, ahogy kiderülnek a céljai, az azonnal lő és öl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza Szabesz (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tanár akarta, de a gyerek rászólt, hogy nem ezeket a fegyvereket, robotokat keresi :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szóval a lényeg: kiváló módszer volt arra, hogy sok, teljesen élethű, szerepét jól alakító statisztát olcsón megszerezzenek a filmhez :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Szabesz válasza Tim82 (#34) üzenetére


Szabesz
őstag

"És ha azt a különbségtételt sem tudod megérteni, hogy egy bankra más biztonsági szabályok vonatkoznak"

Értem. Szóval nem ugyanaz, ha egy bankban lőnek fejbe (nem bankrablás, csak pár embert lemészárol), és ha egy előadáson, egyetemen.
Szóval miért is kellene kevésbé veszélynek felfogni a két említett intézményben az pisztolyt? :U
Ha utcán látsz valakinek a kezében az még oké?
Ha BME-n, az oké?
Ha ELTE-n, az oké?
Ha a metrón, az oké?

Egyszerűen nem fogod fel, a dolog súlyosságát. Nemrég volt egy eset, amikor csak úgy utcán nyakon szúrtak valakit konyhakéssel, minden indíték nélkül. Ember továbbsétált nyugodtan, ki se rabolta.

Szóval honnan feltételezed, egy kvázi pizsamában lévő emberről, aki előtt van egy pisztolynak látszó tárgy, amivel ember életet is ki tud oltani, hogy beszámítható, és nem elmebeteg?

(#37) bambano: Persze, mert egy elmebeteg fejében mindig tiszta és logikus jól átgondolt gondolatok születnek. Azért is akar ölni. És talán azért is van fürdőköpenyben, mert teljesen beszámítható.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#41) Vakegérke válasza bambano (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

"akinek legkésőbb a lézerkardból nem esett le a szitu, meg egyetlen gólyahéttel kapcsolatos infót, plakátot, semmit nem fogott fel az agya, az retardált."

Ahamm. És akkor mi van, ha csak álca a lézerkard, meg minden nem odaillő dolog, de a fegyver valódi, mert a srác ölni akar? Talán pont a képtelen öltözékével, lézerbuznyákkal terel, mert ugye ezeket senki sem veszi komolyan.

Hú, de jó vicc, szakadok a röhögéstől.

Azt pedig remélem, hogy minden költséget, ami vonzata ennek a baromságnak, behajtanak a vicces gólyán. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) Tim82 válasza Szabesz (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom minek vagy a szakértője, de... mindegy, nem is kezdek bele.

Oké, szóval személyeskedés megy csak. Ha ennyire futja csak, akkor tényleg ne kezdj bele. :)

Jólvan. Persze, felszólítja, adja le neki

Igen, tök jó, hogy csak azt ragadod ki, ami neked tetszik, csak épp a mondanivaló többi részével nem foglalkozol (ld. hogy nem tört ki pánik a srác körül), pedig ugye azzal együtt volna érdemes olvasni... Továbbra is mondom: ott volt egy játék fénykard is (ami szerintem elég feltűnő darab lehet, persze lehet, hogy zsebváltozat volt!). Neked nyilvánvalóan az is emberi élet kioltására alkalmas fegyver, a legtöbb embernek (így valószínűleg a tanárnak is) azonban leesett, mennyire komolyan veendő, mint "fenyegetés"...

Pont hogy sietett a TEK, hogy még a vége előtt odaérjenek...

A rendőrség viszont bőven lezárta a környéket addigra.

És az, ahogy nézem, nem esett le neked, hogy nem a hatósági fellépéssel van gondom (legfeljebb furcsának tartom, hogy kivárták az előadás végét), mert fel kell lépniük, ha ilyen bejelentést kapnak, hanem a bejelentővel. Legyen, nem hülye volt, hanem túlreagált egy olyan helyzetet, amihez hasonló bőven előfordul ilyen időszakban az adott intézményben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43) Alexios válasza Vakegérke (#41) üzenetére


Alexios
veterán

Ja ölni akart, csak meglátta mi megy az előadáson, és úgy gondolta megvárja a végét? Vagy nem akarta megzavarni a tanárt? Ugyanmár. Ha valaki ölni akar az nem rakja ki a fegyvert maga mellé.

De sőt, ott van a cikkben, hogy még forgatási engedélyt is kaptak az egyetemtől, akkor mit csináltak volna, ha még úgy is csinál a srác mintha lőni akarna? Mert ezt az egyetem jóváhagyta pl.

[ Szerkesztve ]

(#44) D1Rect


D1Rect
félisten

Tényleg van olyan aki szerint az teljesen oké, hogy egy játékpisztoly miatt elvisz a terrorelhárítás?
omfg

(#45) bambano válasza Vakegérke (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ez pont az a fajta költség, amit az államnak kell lenyelnie.
mert aki bejelentette, azon nem szabad leverni, mert legközelebb az igazit sem fogja jelenteni.
nézz az égre gyaloglón meg nincs mit behajtani, mert nem követett el semmit, ami az adott helyzetben problémás lett volna.

"Azt pedig remélem, hogy minden költséget, ami vonzata ennek a baromságnak, behajtanak a vicces gólyán": nem volt vicces gólya. a lézerkardos csávó idősebb volt, nem gólya.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Szabesz válasza Tim82 (#42) üzenetére


Szabesz
őstag

"csak azt ragadod ki, ami neked tetszik, csak épp a mondanivaló többi részével nem foglalkozol (ld. hogy nem tört ki pánik a srác körül)"

Reagáltam rá réges-rég, csak te ugye átugrod:

#22: "Tudom nem trendi egyesek szerint, de én meg merem kockáztatni, hogy a többiek akik nem az ipse közelében voltak, az előadásra figyeltek, és fel sem tűnt nekik."

"A rendőrség viszont bőven lezárta a környéket addigra."
Mert talán rendőrség minden kerületben van, a TEK meg mondjuk nem?

"Neked nyilvánvalóan az is emberi élet kioltására alkalmas fegyver, a legtöbb embernek (így valószínűleg a tanárnak is) azonban leesett, mennyire komolyan veendő, mint "fenyegetés"..."
Te nem tudod miről beszélsz. Még mindig ezzel az érvvel jössz, hogy lézerkard is volt nála. És akkor mi van? Ha Littyle Boy mellett visznek egy játék lézerkardot akkor nem is robbant volna? Jaj de, hiszen csak poén, ott a lézerkard.
Ha bemegy egy elmeroggyant, aki besokallt a bukésoktól, ugyanígy beöltözve, lézerkarddal, és még visz magával pisztolyt/dinamitot/kézigránátot, akkor nem is kell komolyan venni, mert hiszen látszik rajta a lézerkard miatt, hogy csak poén? És ha tényleg robbantani/ölni akar? Persze, miért akarna. De azért ki mered jelenteni, hogy pontosan nulla százalék esélye van annak, hogy egy ilyen helyzet tragédiába torkolljon?

Ilyenkor igen is intézkedjen a rendőrség. Utcán sem sétálhatsz konyhakéssel/pisztollyal/baseball ütővel a kezedben.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#47) bambano válasza Szabesz (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha meglátsz az utcán egy 86D-s nőt, egyszál cipőfűzőben, akkor felhívod a rendőrséget.
ha egy legénybúcsún az asztal tetején látod ugyanezt a nőt, akkor kérsz még egy sört.
ha a te legénységedet búcsúztatják, akkor ne firtassuk :P

Az elmebeteg gyilkosoknál az indíték szokott elmebeteg lenni, a kivitelezés nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) fordfairlane válasza D1Rect (#44) üzenetére


fordfairlane
veterán

A feljelentő gondolom nem azt mondta a telefonba a rendőröknek, hogy itt egy fickó a BME előadójában, játékfegyverrel a kezében.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#49) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Bocs, hogy nem külön-külön válaszolok.

A fegyver nem játék. Aki az asztalra tesz egy stukkert, azt bizony tartóztassák le. Nem érdekel, hogy nem igazi.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez szerintetek tényleg jó vicc volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) Alexios válasza Vakegérke (#49) üzenetére


Alexios
veterán

Nem az volt a poén, hogy odarakta a játékpisztolyt. Azt csak azért rakta oda mert a fürdőköpenyen nem volt zseb, hogy zsebrerakja, és óra előtt meg után is forgatták volna a filmet amiben lett volna lövöldözős jelenet, ehhez kellett a pisztoly.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.