Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Cowboy Bebop

Hozzászólások

(#1) Croissant


Croissant
aktív tag

Húhh!
Épp a napokban néztem végig a sorozatot, meg a filmet is, és tényleg minden igaz, amit a cikk írója leírt: ez egy hatalmas történet! Szerintem aki kicsit is kedveli az animet, és még nem is meri a Bebop-ot az nézza meg mindenképp.
Az új filmről meg eddig még nem hallottam, ez nekem új volt, de örülök neki, hajrá! :D

(#2) LaMotta válasza Croissant (#1) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Én sosem szerettem/kedveltem a távol keleti rajzfilmeket, anime-kat, stb..
Se Songoku, se Pikácsú :), semmi ökörség...
De ez az egy megfogott engem is. Talán mondjuk pont azért, mert valósabban emberibb, amit meg a számomra "nyugati" kultúra beleszövése erősít meg. A zene is tényleg sokat hozzáad a sorozat által keltett hagulaton. Néhol poénos, néhol komoly, néhol drámai.
Össze vissza láttam pár részt belőle... Még nem sikerült az elejétől a végéig megnézni, de hamarosan rajta leszek :)...
Üdvözlöm a leírásod, Breki's!

(#3) Morden24 válasza LaMotta (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Se Songoku, se Pikácsú

Effektíve két olyan példát hoztál, ami a "legszarabb" kategóriában van :)
Dragonball ugyan hullámzó, de ettől függetlenül leginkább trash anime.

CB amúgy hatalmas, nagyon szórakoztató, és én bátran ajánlanám olyanoknak is, akiknek nem gyerebe a japó manga/anime világa.

Sectumsempra - For Enemies

(#4) RapUGround


RapUGround
tag

Igen. Jó cikk. Leír mindent amiért tetszik ez a rajzfilm. Nem vagyok anime rajongó. De ez nagyon ütős kis mese. (12) :D . De az anime valójában ahogy látom sokrajzfilmben amik pl.: A+on mennek. Sajnálatosmódon elég sok a kis rózsaszín mesevilágban zajlik ahol soksor szóba kerül hogy eme ember homokos vagy ez a lány leszbkus. Úgyhogy az anime itt nálam le is zárt dolog. Másik jópélda hogy amit én szeretek az pl: Mtv Standalone Complex vagy mi. Ebből még mozi film is volt. Amire jött ez a sorozat. De az nem anime hanem Manga ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Ajánlom mindenkinek, az egyik legjobb a műfajban. :B

(#6) Zsoccc válasza RapUGround (#4) üzenetére


Zsoccc
senior tag

A Stand Alone Complex az egyik legkultikusabb anime sorozata. A Ghost in the Shell-ről van szó. Jó pár éve volt a második része. Nagyon jó anime, szerintem alapmű.

[ Szerkesztve ]

(#7) Tüzi

Remélem minnél többen megnézik eme remek cselekedetet :)

"de mivel Ednek ők a kedvenc fejvadászai, ezért felszökik a hajóra"
Ezzel azért vitába szálnék, mert ugyan az eleje igaz, de Ed nem felszökött a hajóra, hanem feltörte a Beebop irányítórendszerét, és vízretette a hajót saját maga elött, így felszállt rá. De ezt ugye azért, mert Faye... Na mindegy, nem lövöm le a poént :D

amúgy grat a cikkhez, jók a képek is!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) Morden24 válasza RapUGround (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

De az nem anime hanem Manga ha jól tudom

A manga az a tradicionális japó "képregény", ami fekete fehér, és jobbról balra kell olvasni.

Az anime az a manga stíluselemeit felhasználó (és általában, de nem kizárólag azokon alapuló) rajzfilmeket, animációs filmeket jelenti.

Szóval nem jól tudod.

A SAC pedig a GitS vagy Ghost in the Shell anime sorozata.

Sajnálatosmódon elég sok a kis rózsaszín mesevilágban zajlik ahol soksor szóba kerül hogy eme ember homokos vagy ez a lány leszbkus.

Amit fel kell fogni: az anime nem egy stílus, hanem egy összefoglaló elnevezés, amiben vannak különféle genre-k (igen, van a rózsaszín mesevilágos, pl. "magical girl" stílusú animék, pölö Sailor Moon, Kiddy Grade stb).
Tehát általánosítani az animékről kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy "a könyvek valójában ahogy látom" vagy "a filmek valójában ahogy látom" vagy mondjuk "a festmények valójában ahogy látom". Tehát rosszul látod, na :)

Írok én neked olyan animékat, ahol sem rózsaszín mesevilág, sem leszbi lányok vagy meleg fiúk nincsenek (pl. GitS, vagy 3x3 Eyes, AD Police stb). A pop animék (pl. Naruto) meg legtöbbször amerikanizált ultrapoposított vackok, nagyon nem reprezentálja az anime "keménymagot".

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) Wolverine válasza RapUGround (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Manga: japán képregény; anime: japán rajzfilm :) A Stand Alone Complex kvázi a folytatása a korábbi Ghost in the Shell sorozatnak, ahogy Zsocc is írta... ezek a Cowboy Beboppal együtt a komoly animék közé tartoznak. Azonban a műfaj sokszínű, a gyerekaniméktól a tinilányos cuccokon át a brutálisabb műfajokig :)

A Cowboy Bebop nekem is az egyik kedvencem :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#10) Zsoccc válasza RapUGround (#4) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Na most aztán hármónktól is megkaptad a választ. :)
De, hogy senkinek nem tetszik a 3. c a nickemben. :)

(#11) Tüzi válasza Morden24 (#8) üzenetére

Vagy nézze meg az Evangeliont, ha már itt tartunk. Esetleg a Hotaru no Haka (Szentjánosbogarak sírja), vagy a Nausikaa-t, vagy a Mononoke Hime-t (Vadon Hercegnője), vagy a...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12) Morden24 válasza Tüzi (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az NGE-t én is 3-szor néztem meg, én személy szerint csak a legelvetemültebbeknek szoktam ajánlani. Elég húzós azzal kezdeni az animés ismerkedést (ellenben a GitS pl. tökéletes rá, ami szintén nem egyszerű, de szerintem közel nem annyira elvont, eklektikus és bizarr, mint az Eva - na persze ez csak magánvélemény).
Egyébként ha nem is "a", de az egyik kedvenc animém.

Grave of the Fireflies az mondjuk már vállalható, én mondjuk Elven Lied-et szoktam ajánlgatni.

Nálam most éppen az Ergo Proxy meg a Yukikaze van soron :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Tüzi válasza Morden24 (#12) üzenetére

Na igen, az Elfen Lied ;] Ezt sokszor szokták emlegetni, bár ha a darabolós részeket nézzük, akkor elsőnek tán' ez is durva :U Mondjuk a Cowboy sem rossz elsőnek, sőt, bár szerintem embere válogatja. Romantikusabb lelkületűeknek ott az Onegai Sensei :B :K
De esetleg, ha már a könnyebb műfaj felé tekintgetünk, akkor álljon itt az első három, amivel én kezdtem:

Kamichuuu! (mai napig szeretem :) )
Spirál
Kiddy Grade
+1: Golden Boy (ez ver mindent, mint vak a poharat)

Harui-t kellene már megnéznem...

Na jó, ennyit az én ajánlómról, inkább csendben maradok :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14) mrzolee86


mrzolee86
tag

Cowboy Bebop a második kedvencem Berserk után.
Nekem a Berserk volt az első anime sorozatom amit végignéztem ( elég régen, de azóta már többször is megismételtem ) és elsőre igen nehéz volt feldolgozni azt az utolsó 2 részt...
Berserk-et semmiféleképpen sem ajánlanám elsőnek, de a CB-t már igen, hogy szokjunk hozzá az ilyen szomorkás befejezéshez is.

(#15) Morden24 válasza Tüzi (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én még anno Super Channel-en Uchū Kūbo Burū Noa (Blue Noah/Thundersub), aztán 3x3 Eyes, AD Police meg Monster City (Shinjuku), na ez utóbbit akkoriban nem kellett volna :DDD

Azóta meg amit találok, a dvd/blu-ray rendelős helyemen elég sok anime is van, onnan szoktam beszerezgetni dologkat (amit itthon lehet kapni, az fityisz... múltkor egyik ismerősöm megvette nekem az Akira-t, van rajta egy darab csoffadt magyar dub, hát menjenek a fenébe... én ezeket japó dub/angol sub feosztással szoktam meg :) ).

Kiddy Grade-et épp pár napja adta oda egyik ismerősöm, még nem nyomtam végig.

Aztán megfordult még nálam Macross, Xenosaga, Death Note, Silent Moebius, Angel Sanctuary meg minden ami kell :DDD

Golden Boy-t nem vágtam, majd lehet ránézek ha van rá lehetőség (ahogy utánanéztem most, ez némivel pikánsabb :DDD ).

Amúgy ajánlatként még "normálabb" animében a Golgo13-at lehetne mondani, csak azt én mondjuk rühellem. Ja, meg régebbi gyerekkori kedvencem, a Crying Freeman.

Sectumsempra - For Enemies

(#16) Wolverine válasza Tüzi (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

A Kiddy Grade is kedvenceim közé tartozik :D Ahogy a Slayers, a Trigun és a Blue Gender is :B
Csak épp időm nincs pótolni pár alapművet :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ejnye, az Akira-ról mindenki elfeledkezett? Mindennek az alapjáról?! :D

(#18) BekeVon


BekeVon
tag

hhe megvan eredetiben , nagyon fasza kis anime

(#19) eldiablo válasza BekeVon (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hát, hagy gratuláljak! :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) BekeVon válasza eldiablo (#19) üzenetére


BekeVon
tag

: :DD :D :DDD hát úgy gondoltam hogy ezt megérte 7000ft ért megvenni :DD
tegyük hozzá ez az egyetlen eredeti dvd-m:D

(#21) cgod


cgod
tag

Talán még annyit lehetne hozzátenni a cikkhez, hogy van a CB-nek egy valamennyire filmadaptációja, méghozzá a Firefly. Ráadásul hasonlóképpen egy évad (illetve csak fél) után kijött nagyfilmmel, ami összefoglalja a cselekményt, a Serenity-vel.

Amúgy Cyberpunkból a két kedvenc a GITS, illetve főleg a SAC, illetve CB. Másik nagy kedvenc pedig a Hellsing. Mondjuk Hellsing elég könnyen emészthető, talán csak a végén bonyolítják meg annyira, hogy odafigyelés nélkül kicsit érthetetlenné válik. Bár ez mondjuk ahogy észrevettem, általános felnőttanime sorozatos szokás, hogy az évad végét annyira megbonyolítják, hogy ahhoz már folyamatábra kell : )

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#22) RapUGround


RapUGround
tag

Ok rendben mostmár valamennyire képben vagyok. De mint az animeben, de mint másban is már ereszkedik a sok fos, mint a pestis vagy a malária. Manapság divat lett a fos, mint tömegtermék azon az elven, mint ha másnak is az jön be akkor nekem is az kell és menő vagyok mert én is azt a fost szeretem mint a legtöbben. Vannak jó anime filmek de azzal a párral ellentétben a túloldalon csak sok fos van. Sajna ez manapság így megy.

(#23) Morden24 válasza BekeVon (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

tegyük hozzá ez az egyetlen eredeti dvd-m

Ezt nyilvánvalóan érdemes büszkén hirdetni is, mert mindenki kíváncsi rá, és egyébként is g_cijófej dolog :((( :F

Sectumsempra - For Enemies

(#24) degu


degu
senior tag

Hat le a kalappal ! A leiras kivalo :R Szerenytelenseg nelkul allithatom,hogy en sem tudtam volna jobban leirni! :DDD
Ezzel a stilussal,a japcsi filinggel,es kulturaval en is naon jol kijovok,de azt nem ertem pl.hogy az A+-on ejfelkor mi a f*ert,es foleg kinek megy a *Kukucska kalandjai* :W
Rogton beindul a belmukodesem,amikor meglatom a debil szereploket,es a debil tortenetet... :Y /Ez meg a gyerekek kozott is csak a csokkent ertelmi kepessegueknek johet be/
Az,hogy a Trigun,vagy az Inuyasa,vagy a Spiral,vagy a Slayer kozul kinek mi jon be,az izles kerdese.Engem pl. a Naruto is le tudott kotni a bajos humora,es a szamuraj/ninja filing miatt.Egyebkent is...a humor szinte minden darabon vegigvonul.Pl a Verselo Lina igen szeretheto,es igen jol karakterizalt,a noi lelek minden jo es rossz oldalat felvonultato szereplo.
A Cowboy Beebop pedig talan a csucs ilyen szempontbol,mert annyira eklektikus,es olyan zsenialisan osszehegesztett,hogy na! Van benne minden! /Nem akarom ismetelni a cikkiro mondatait/
Az igazan jo animekre pedig mindre az igen fulbemaszo zene is jellemzo.Nekem pl. a Csajkommando zeneje nagyon megtetszett.Fel is vettem,es soxor meghallgatom.De az Iskolas Istenno zeneje sem semmi! Vicces.
Es nagyon aranyosak a vekonyhangu kis japcsi csajok,amikor enekelnek! /A japan nyelv se piskota :P /
Es a fantaziadus meseszoves szogez szinte minden este az A+ ele./Pl. a Szellemfiu,a Kaprazat Langjai,de a Papirmesteres tortenet sztorija sem semmi!
Szoval nagyon szorakoztato,es ami meg tetszik benne,az az erkolcsi ertekrend,amit kozvetit.
Minden esetre sokkal ertekesebbnek tartom,a sokszor gyerekes,naiv tortenet ellenere,mint a csobogo verrel,levagott testreszekkel,lancfuresszel, latvanyos robbanasokkal teletuzdelt,1200 skulo/perc tucatszar akciofilmeket.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#25) Breki's


Breki's
tag

Köszönöm mindenkitől dícsérő szavakat!
Örülök hogy sikerült egy minden részletre kiterjedő cikket összehoznom mindenki legnagyobb örömére. Nemsokára majd jön egy Death Note cikk is, de egyelőre azon még javítgatnom kell ezt-azt.

Nekem egyébként az Akira nem tetszett, de ez is egy szubjektív dolog. Amúgy abból is akarnak filmet csinálni ha jól tudom. Kíváncsi vok mi lesz belőlle.

Breki's

(#26) Morden24 válasza Breki's (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akira, Evangelion, Battle Angel, Cowboy Bebop, Death Note, én ezekről hallottam filmügyileg mostanság.

Bár tudom, egyes körökben istenkáromlás, de vállalom: nekem sem jött be különösebben az Akira.

Sectumsempra - For Enemies

(#27) infectedmann válasza LaMotta (#2) üzenetére


infectedmann
őstag

Ez a baj, hogy nálunk csak az ökörséget látja az ember... még a magát anime tv -nek nevező animax -on is csak néha megy valami értelmes anime...
Pedig mennyi olyan anime van (mind sorozat mind film) ami überel bármilyen filmet.

Az Akira egy olyan anime amit sokszor meg kell nézni, hogy azt a rengeteg dolgot feldolgozza az ember. Rá kell készülni és tiszta fejjel kell megnézni. Bevallom elsőre nekem se jött át a dolog (talán nem rögtön az Akira -val kellett volna kezdeni a anime pályafutásomat ami köztudott, hogy egy nehezen emészthető mű)

[ Szerkesztve ]

(#28) zdanee


zdanee
őstag

Viszlát űrcowboy! :D
Amugy en az Infinite Ryvius-t szoktam ajanlani a komolyabb animeket kedveloknek.[ismerteto]

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29) Breki's válasza infectedmann (#27) üzenetére


Breki's
tag

Nekem ánblokk nem jön be az Akira. Se grafikailag, se történetben. Nem fogom megszeretni sosem. A végén amikor ott a gyerek elkezd dagadni, na hát az meg egyenesen gusztustalan. Biztos ilyen művészfilm beállítottságú emberek sokmindent felfedeznek benne, de engem nem szórakoztatott és semmilyen szinten nem találtam meg benne semmit ami tetszett volna. :(

Azért nemcsak az ökörségeket adják le. Ez olyan ízlés kérdése dolog megint. Én szeretem a Bleach-et is, bár néha besokallok a fillerektől, meg hogy már kezdik Dragonball méretű hosszúságokba húzni a dolgokat.

Meg ottvan az utóbbi idők egyik legsikeresebb animéje is, a Death Note, amely már majdnem GITS szintű viszhangokat váltott ki világszerte. Pedig utólag visszanézve a régi szakállas vicc a sztori mozgatórugója, Amikor nyuszika találkozik a medvével és megkéri hogy húzza ki a listájáról. :)

De amúgy tényleg vannak debil sorozatok is sajnos rajta.
Még van most egy kedvencem, a Goku Denho, ami egy ilyen elkúrt fantasys sztori!
Már rég röhögtem annyit egy rajzfilmen, mint azon! De lehet nem ez a címe. Én erre emlékszem.

Breki's

(#30) Breki's válasza zdanee (#28) üzenetére


Breki's
tag

Jó ez az oldal, bár a CBB-s írásban nem mindennel értek egyet velük. Mindenesetre későbbre még jól jöhet, úgyh. elmentem. :)

Breki's

(#31) Hakuoro válasza infectedmann (#27) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Ez igaz. Csak a "legegyszerűbb" animéket adják le itthon.
A Cowboy Bebop meg az egyik kedvencem. :) Ezt hála az égnek leadták az animaxon.

(#32) Gergello


Gergello
addikt

Ohh, de rég láttam már utoljára. :( Érdekes, én sosem gondoltam rá úgy mint cyberpunk. Gits, Ad police, Akira én inkább ezeket gondolom annak. A Cowboy Bebop annyira jó (pont úgy mint az előbb soroltak), hogy szinte már külön kategória. Jupiter Jazz,Heavy Metal Queen, Honky tonky woman..., nem is lehet egy-két részt kiemelni, annyira jó az összes.

Itt egy elég jó amv.

[ Szerkesztve ]

(#33) Breki's válasza Gergello (#32) üzenetére


Breki's
tag

Najó, de ez a videó eleve csíterség, mert a Queen k.jó még most is!XD Bár annyira a sorozathoz nem illeszkedik ez a zene. Persze ezt csak az tudja, aki ismeri. :)

Breki's

(#34) Gergello válasza Breki's (#33) üzenetére


Gergello
addikt

ost-nek nem is tudnám elképzelni, de elég jól a zene alá vágták a képeket

(#35) Wolverine


Wolverine
félisten

[link] :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36) Breki's válasza Wolverine (#35) üzenetére


Breki's
tag

Elég vicces, mekkora hype-ot csinálnak neki a japcsik! :) De jó, hogy ilyen lelkesek! Nekem mondjuk ez az egész live konci megvan mp3-ban, meg a filmnek a zenéje is v. 8 féle release-ben.

Breki's

(#37) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó írás! :R Jó mozi :)

(#38) Rocko


Rocko
tag

aki csak az animaxos ótvar magyar szinkronnal látta és tetszett feltétlenül nézze meg angolul!!!
hihetetlen jól sikerült, tökéletes mint maga a történet, a karakterek, a zene :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Cowboy Bebop
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.