Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) malnabokor


malnabokor
senior tag

"Cortana azért célszerű, mert a legtöbb felhasználó rendelkezik egy Windows 10-et futtató PC-vel is, amin keresztül irányítható az Xbox. Alexa használata kicsit bonyolultabb, mivel egy Amazon-fiók is kell hozzá, illetve ehhez nem elég egy szimpla PC, de a megfelelő eszköz birtokában ugyanarra képes."

Az igaz, hogy "bonyolultabb" (2 lépéssel...): "Click here, sign in with your Amazon Account, and click Enable." + "Let Alexa discover your console, then follow the instructions to pair your console with Alexa." de ahol van Alexa powered okoscucc a lakásban, (és azért főleg USA-ban elég sok helyen van már) ott kizárd dolog, hogy azért kapcsolgassa valaki a gépét, hogy tudja irányítani Cortanaval Alexa helyett... Szóval akkor célszerű a Cortana, ha nincsen otthon Alexa.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2) hati válasza malnabokor (#1) üzenetére


hati
addikt

Mit irányíthat az xbox-on, amire annyira jó ez? A játékok gondolom kiestek. Böngésző, youtube app?

(#3) malnabokor válasza hati (#2) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ezt találtam a neten (nincs amúgy konzolom, de Alexát használok (Cortana pedig van gépemen, de nem használom szegényt)).

Here are some commands to get you started:

"Tell Xbox to turn on." (Instant on must be enabled to turn on your console.)
"Tell Xbox to start Sea of Thieves." (To turn on your console and start the game.)
"Tell Xbox to pause." (While a video or music is playing on Xbox.)
"Tell Xbox to turn it up."
"Tell Xbox to record that."
"Tell Xbox to start a party."

You can also target the Xbox One console as a smart home device via Alexa. For more accuracy, you can always add the device name you used when pairing your console. The default name is “Xbox”.

Start a game or app

“Alexa, start Rocket League.”
“Alexa, open Netflix.”

Media controls

“Alexa, pause.”
“Alexa, play.”

Device control

“Alexa, turn on [device name].”
“Alexa, turn off [device name].”
“Alexa, volume up on [device name].”
“Alexa, mute [device name].”

TV/OneGuide control

“Alexa, watch NBC.”

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#4) apuka80 válasza malnabokor (#3) üzenetére


apuka80
csendes tag

Csak nekem tünik terhesnek ezt a sok idióta parancsszót:
1, megtanulni
2, helyesen és háttérzajmentesen kimondani
3, megvárni, amig lereagálja az asszisztens + neaggyisten kézzel korrigálni, ha félreértette és rossz alkalmazást/funkciót futtatott (ezek mind rajta vannak egy TV távirányítón is, nem?)
?

Tudna valaki egy átélhetö és valóban hasznos use-case-t a konzol + asszisztens kombinációra?

[ Szerkesztve ]

(#5) Döglött Róka válasza apuka80 (#4) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Leszarja a hatterzajt meg az akcentust;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#6) errorcode06


errorcode06
őstag

Aztán majd jól összevesznek hogy az FBI vagy a CIA kapja meg előbb a hangfelvételeket!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#7) hati válasza malnabokor (#3) üzenetére


hati
addikt

Nem sok hasznát látom.

(#8) Bobolit válasza Döglött Róka (#5) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Én nem így tapasztaltam :)

(#9) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Józan ember nem beszél tárgyakhoz

Life, Uh, Finds A Way

(#10) malnabokor válasza apuka80 (#4) üzenetére


malnabokor
senior tag

Miért kellene megtanulni? :F Lassan egy éve van Echo Dot-om, használok pár skillt, persze egy új aktiválásakor mindig megnézem egyszer, hogy kb miket tud, és utána csak használom az angoltudásom. Egyszer fordult elő, hogy utólag megnéztem, hogy valamire mi a parancsszó (egyszer!). A háttérzajt az Echo-k jól szűrik, és nyilván tudni kell angolul (vagy más támogatott nyelven).

(#7) hati:
Másnak pedig hiányzott a funkció: "One of the most frustrating things about the death of Kinect was the loss of voice commands for those who upgraded to an unsupported Xbox One S or Xbox One X and weren't fast enough to snap up the now-discontinued Kinect USB adapter. "

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#11) match123 válasza apuka80 (#4) üzenetére


match123
tag

Nekem egy echo plus van. A hatterzaj kurvara nem erdekli. Az akcentusrol annyit hogy az angolul marginalisan tudo ember is boven megerteti magat vele. Leginkabb a zenekarokkal van gebasz, amiknek nem tudom kimondani a nevet ugy hogy megertse (pl jinjer...egyszerunek hangzik, ki is mondatom vele (what is this song), de akarhogy ugyan ugy mondom neki, nem erti meg). A felhasznalasra meg gondolj ugy, hogy beszolsz hogy "alexa, lets play", leveszi a vilagitast 20%-ra, bekapcsolja a tv-t, a boxra allitja a bemenetet, bekapcsol az xbox, betolti az adott jatekot. Ha ezt taviranyitoval hamarabb megoldod mint amennyi ido alatt ki lehet mondani hogy lets play, akkor grat.

(#12) hati válasza match123 (#11) üzenetére


hati
addikt

Különbséget tud tenni az egyes családtagok hangja között?

(#13) match123 válasza hati (#12) üzenetére


match123
tag

Igen, van ilyen beallitas, de meg nem probaltam. Papiron azt tudja hogy a kulonbozo emberek hangjahoz igazitja a jegyzeteket, spotify listakat stb. Nalam ez ki van kapcsolva, ugyhogy hallgat mindenkire. Kulon orom igy megnezni egy walking dead reszt, ahol 40 perc alatt 8x ejtik ki hogy alexandria, ez a hulye meg figyel hogy mit akarok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.