Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Gondolom egy átlagfelhasználó, átlagos használat mellett kb semmit sem fog észrevenni hogy az SSd nem rendelkezik 100.000-es IOPS mutatókkal.
A jövőben is jó lenne ebbe az irányba fejlesztgetni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) TomiLi


TomiLi
addikt

Én nem látom annyira olcsónak, vagy valamit benézek?
Egy Kingston V300-as 120Gb-os SSD ~24K megbízható üzletből szintén 3 év garanciával. (ja és van trim)
Az új Corsair mai középárfolyamon ennél drágább, és nem tudom mennyire számít, hogy ez ugye még csak usd, és nem euro.

Szerk: vagy úgy kell érteni a hírt, hogy a Corsair is szeretne az alsó szegmensbe ssd-t, hogy ne csak a Kingston, és a hasonló gyártók kínálatában legyen ilyen termék? (a Trim funkció hiányát akkor sem értem, azért az elég fontos/kényelmes)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#3) Tutu7030 válasza TomiLi (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hol írják, hogy nincs TRIM?

"A vezérlést a Phison chipje fogja ellátni, mely támogatja az olyan szolgáltatásokat, mint a TRIM, SMART, background garbage collection."

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) sketchifun


sketchifun
senior tag

70 dodó jó lenne a 60gb változatért, de mire ér, az már 70 euró lesz, ami már közel sem olyan versenyképes ár.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Mire nyugdíjba megyek 30 év múlva akkor talán lesz egy Tb-os ssd-m. :D
Évek óta egy helyben toporog a gb/ft mutató
Hiába van a címben,hogy "megfizethetőbb" attól nem változtat semmit ezen...

(#6) vlevi válasza TomiLi (#2) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem sem olcso. A 120 giga $110, ami nalunk €110, boven 30 ezer Ft. Annal talan csak az intel SSD-k dragabbak.

(#7) direwolf


direwolf
őstag

Én ku..ra nem tudom megérteni mi kerül ezekben ennyibe (illetve tudom, csak nem akarom elfogadni)
A memóriacsipeket szarják a futószalagok, a nyákra ültetés robotmunka. Az SSD-hez az első emberi kéz már csak kész állapotban ér.
Ugyan úgy nonszensz az áruk mint a HDD-ké jelenleg. Azokról is tudjuk, hogy lehet jóval olcsóbban is adni őket.
Nem lennék meglepve, ha pár éven belül kinézne egy kartellper a háttértár nyártó maffiánál is.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8) section9


section9
őstag

Meh, azt hittem a megfizethetőbb tényleg megfizethetőbbet jelent. Vicc. :(

(#9) TomiLi válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


TomiLi
addikt

:R ááá ez kész - le kell húznom a rolót.... Ha nem dirket kétszer olvastam az ide vonatkozó sort.... és kétszer is sikerült rosszul! :W

(#6) vlevi nekem is ez szúrt szemet, hogy mire Eu-ban kapható, addigra drágább is lesz (infók, és a "szokások" alapján), és jelenleg van akkor olcsóbb alternatíva is ennél az ssd-nél. ( még ha van Trim is.... :B )

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#10) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Nem tudom, hogy ez a Corsair Force LS SSD hogy viszonyul egy Samsung 250GB MZ-7TD250BW-hez, de az 40900Ft volt ma. Durván 180 dollár.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#11) Male válasza adamssss (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Amennyiben ez a JMicron vezérlő hagyományait viszi tovább, azt a felhasználó is érzi... voltak vele esetek, amikor még egy notivinyó is nagyobb tempóra volt képes. (Ha jól rémlik, ez a Phison pont hasonló színvonal volt korábban.)

Azt a minimális többletet (5% se) simán megéri, hogy normális vezérlőset vegyen az ember.

(#12) Jim Tonic válasza direwolf (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Annyira nem szarják a chipeket a futószalagok, és ez nyomja fel az árakat, sajnos. Ellenkező esetben fillérekbe kerülne. Gondolj bele, a 128-as és a 256-os között van mondjuk 2 chip különbség., minden más ua, mégis 2x ezer forint a különbözet...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak azzal tudom magyarázni, hogy kelendőek ha olcsóbban adnák nem győznék szusszal. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) core2trio


core2trio
tag

Hmm, a cikk címét már gondolom késő átírni... :U
Nemigazán fedi a valóságot, ami pedig ilyen esetben elég jól dokumentálható... matematika ugye... na mind1 :C

(#15) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Epp most akarok venni ssd-t es nezegettem az arakat es ha ezzel jon ki a gyarto, akkor nem sokra szamithat a piacon.
Kingston V300 120GB-s SSD-je kerul kb. 75 Euroba.

Gyartasi koltsegrol pedig annyit: dolgoztam anno egy mobilgyartonal - mindegy melyiknel. Az akkori csucs keszuleket a boltokban 2 eves elofizetessel kinaltak 40 000Ft-t, holott a teljes keszulek eloallitasi koltsege volt 7.5-8 dollar. Szo szerint szartak a szalagon a telefont es 800-1200db jott lesz 8 oras muszak alatt egy soron es ua a telo 3 vagy akar 4 szalagra is be volt allitva nonstop uzemmel.
Itt az adok, vam, marketing koltsegek nyomjak meg az arat.

(#16) Tatejka84 válasza mutyuru (#15) üzenetére


Tatejka84
tag

Tiszaújváros? Jabil? BlackBerry? :)

(#17) adamssss válasza Male (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Ez teljesen igaz. Majd látjuk a teszteket, de talán a Jmicronos idők elmúltak...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18) Daywalker válasza core2trio (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

A cikk címével nincs baj, a Corsair kínálatában ez a legolcsóbb SSD...nem a többiekről van szó, hanem a Corsairről.

"gyártó eddigi modelljeihez képest kedvezőbb ár"
Melyik része nem világos?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

70 $ jó is lenne érte, csak mire ideér... :( Annyiért meg már inkább egy 120 GB-os Samsung 840

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#20) Male válasza adamssss (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Reméljük :)

(#21) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ezt most úgy leadták, mintha eddig olyan árakon lettek volna, hogy nem lehetne megfizetni :))

Eddig sem volt drága, és ha egy Neutron GTX 120GB-ot nézünk hasonlításnak, akkor van 5000FT különbség? Hát ez aztán a nagy áresés...bekakilok tőle, annyira olcsóbb ez a széria, mindjárt veszek egy ládával XD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#22) Jim Tonic válasza BlackSoft (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

#18? :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) bteebi válasza TomiLi (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem se annyira olcsó. Nem rossz, de én többet vártam volna tőle.

Én amúgy olyan SSD-t látnék már szívesen, ami a SATA2 limitjénél nem sokkal gyorsabb, de relatíve nagy kapacitás mellett (>200 GB) is elviselhető az ára. Persze ez hiú ábránd, mert ugyanannyi chip kellene egy ilyen modellre is, mint egy gyorsabbra, a sebesség meg nagyjából adja magát.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) mutyuru válasza Tatejka84 (#16) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Teljesen mindegy, mivel regen volt es talan igaz sem volt... :D

(#25) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ezek az ssd-k minden csak nem olcsóak inkább átlagosak, ugyan olyanok mint a mostaniak árban.

70dollásors 60GB-os olyan 16 ezer forint, de hogy itt mennyiért adják az egy másik dolog lesz.
110dolláros 120GB-os olyan 25 ezer forint, de itt mennyi lesz szintén kérdéses.

(#26) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Nem is írták sehol, hogy olcsó.

Szerintem megfizethető =/= olcsó

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#27) Ice&Lime válasza ZS3NI (#26) üzenetére


Ice&Lime
veterán

megfizethetőbb - olcsóbb - , akkor olcsóbb, mint a jelenlegiek.

(#28) ZS3NI válasza Ice&Lime (#27) üzenetére


ZS3NI
őstag

jogos :B

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#29) Ice&Lime válasza ZS3NI (#28) üzenetére


Ice&Lime
veterán

én például őrülnék egy mlc-s 60-64GB-os 3év garis ssd-nek ( tőlem lehetne sata2-es is, úgysem érek majdnem semmit a sata3-as sebességgel), ami 12 ezer forint. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) #19617792 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

oopsz, nekróztam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.