Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Gigabyte EX58-UD3R - alsó ketegória

?! ...

mod: Ez már annyira modern, hogy BIOS sincs rajta, ezért kell az EasyTune6-hoz fordulni tuningügyben? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

This is the new generation! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Szerintem a "v.ki", "v.mi", v.milyen" írási forma nem menő, hanem ocsmány. MSN-re jó, de ha valaki nekiáll több oldalas szakmai cikk írásának, akkor lehetőleg mellőzze!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) .mf


.mf
veterán

Nagyon szép és alapos leírás, jó tanácsokkal, grat :C

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) .mf válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


.mf
veterán

Olvasd végig a cikket, az utolsó "Tanácsok" oldalon pont azt írja nagyon helyesen, hogy az ilyen gyártói "tuningprogramok" kerüljük, legfeljebb monitorozásra használjuk és biosban állítsuk a dolgokat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) keIdor


keIdor
titán

PCI-E vezérlő még nincs a prociban! Az majd a Lynnfield-nél lesz!

Core i7 960-ról is én mondanék pár szót a helyedben, hogy az ősszel olvasóknak is "friss" legyen még a cikk. Ugyanaz, mint a 965. csak szorzózáras. ;) 920, 950 meg megszűnik idővel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) AirBooms


AirBooms
addikt

Grat a cikkhez, nekem nem sokára ez lesz a bibliám! :K :R
Abban azért igaza van rudi-nak, hogy néhány formai, stilisztikai hibát nem ártana javítani!

(#8) Achill3uS


Achill3uS
veterán

OC Team Hungary munka közben - nyugi, mi nem fogunk ilyet csinálni :)
azt a tolvaj mindenit :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) ImI87 válasza Achill3uS (#8) üzenetére


ImI87
őstag

Direkt azért írtam ki a neveteket! :K Remélem nem gond........ :B

Este leszek majd gépnél, és az addig összegyűlt hsz-ek alapján javítom a dolgokat . Addig is várom a kritikát.

(#10) Achill3uS válasza ImI87 (#9) üzenetére


Achill3uS
veterán

np ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#12) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Komoly kis írás, gratula :C

(#13) tkesy


tkesy
őstag

Nem semmi írás... :R

Azt viszont elárulhatnád, hogy miért is egyszerűbb ennek a tuningja mint egy P45-ös rendszeré?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14) HairyPlotter


HairyPlotter
csendes tag

Ha semmi mást nem szeretnék tuningolni (uncore, ram, stb) csak a cpu órajelét, mivel játsszak?
Úgy érzem, az alapfeszes tuning eléggé kimaradt a cikkből, pedig sokan nem küldenék meg ezt az amúgy is bivaly processzort plusz fesszel erőltetve, csak amennyit megy kényelmesen gyári hűtővel..

[ Szerkesztve ]

(#15) Ricco_hun válasza ImI87 (#9) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Nagyon hasznos írás, köszi. Sok minden kitisztult a fejemben az i7 tuninggal kapcsolatban. De az ilyen v.mi meg v.milyen rondaságokat kijavíthatnád. Egy ilyen hosszúságú írásban már mi az a pár karakter.
Ezt azért nem értem:
"Szerencsére az i7 rendszer biztonságos határokon belül is nagyon jól tuningolható, és ráadásul jóval egyszerűbb dolgunk van, mint mondjuk egy P45 rendszer esetében lenne."

Miért is egyszerűbb? Nekem sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint a P45+Core2 tuning. Nekem P45+E5200 van. Bios-ba be, 200MHz-es FSB helyett 240-es beállít, memória-osztó (szorzó :F ) visszavesz, hogy továbbra is 800MHZ-en ketyegjenek és kész. Máris 2,5GHz helyett 3GHz-en futkos a kis E5200.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#16) milbo


milbo
aktív tag

Jó írás :R
Nem csak az új vásárlóknak lehet hasznos olvasmány!

(#17) beteg


beteg
őstag

nagyon szép, nagyon összeszedett, nagyon szépen felépített, nagyon szépen tagolt.. :)
nagyon hasznos írás!!
GRAT :C
és köszönjük!!

Csak futni kell!

(#18) keIdor válasza Ricco_hun (#15) üzenetére


keIdor
titán

3GHz-hez itt se kéne nagyon mást tenni, de 4GHz, 500-600FSB-nél már nem ennyiből áll...

btw: Nagyon jó cikk lett! :C

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) gombcomp válasza .mf (#5) üzenetére


gombcomp
senior tag

Azért ez így nem igaz! :N
A gyártók által adott tuning programokkal lehet a "bootbiztos" rendszeren is javítani.
Ez leginkább a BCLK/RAM frekvencia növelésére értendő, menetközbeni fesz állítást a QPI/VTT nem szokta díjazni.Vannak olyan lapok,pl. DFI LP UT X58-T3eH8,ahol meghatározhatsz ,egy bootolási BCLK-t, de a tuning órajelet csak a rendszer felállásakor kapja meg a proci.Nem véletlenül tervezték bele ezt a BIOS-ba! Az oprendszer alatt hasznos lehet még a SetFSB is (bár a neve lehetne itt SetBCLK :U ),ha ismered a PLL- chip tipusát kiválóan tudsz vele finomhangolni,de ezek a beállítások már nem a 24/7 -es kategóriába sorolhatóak,nevezzük őket tuning-3Dstabil értékeknek.
Gratulálok az íráshoz,igazán tanulságos dolgok kerültek bele minden i7 felhasználó számára. :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#20) Ricco_hun válasza keIdor (#18) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Szóval amíg az i7 tuning végig közpesen nehéz, addig a core2 tuning az elején nagyon könnyű, majd egy bizonyos órajel után már nagyon nehéz. Aha, oké.
Mégis milyen problémákkal szembesülne az ember, ha egy E8400-at (333x9) akarna tuningolni 4GHz-re (444x9)?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#21) keIdor válasza Ricco_hun (#20) üzenetére


keIdor
titán

P45-ben Quad-nál 450FSB felett már a GTL-ekkel is kell vacakolni, ami nem kis idő...
2 magosnál kb. 500FSB felett kezdődne el ez a móka. Minnél nagyobb az FSB annál gyorsabb a rendszer. 575x7-el próbálkoznék, ha nem menne ennyi, akkor 500x8! 444x9-et biztos ki is hagynám, ott még nagyon semmit se kéne emelni, maximum egy kis MCH feszt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Ricco_hun válasza keIdor (#21) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Hát igen, GTL, MCH ez már nekem kínai. Ha tuningolnék, akkor is csak az egyszeri júzer szintjén, ála fsb növelés + memória szorzó visszavesz. Még jó, hogy a lapom bios-ában egyáltalán nem tudok feszültségeket állítani, de nem is akarnék. Szóval, ha nálam tuningra kerül a sor, akkor azt csakis alapfeszültségeken. Bár az E5200-amat is fölösleges 3GHz-en járatnom (úgy másfél hete megy ennyin, hogy tartósabban is legyen tesztelve, de olyan mintha ez lenne a gyári órajele), mert a HD4670-nel olyan VGA limit van, mint egy ház.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#24) engusz


engusz
veterán

Gratulálok az íráshoz Imi!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Grat jó kis összefoglaló :C Most már tudom mit nyálazok át tüzetesebben néhány hét múlva ha meglesz a gép:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) #97544192


#97544192
törölt tag

Gratulálok Imi, nagyon szép írás! Minden fontos dolog benne van, nagyon összeszedett, és szépen tagolt, formázott írás. Bár van a formázásban egy-két hiba, de ez simán elnézhető... Főleg egy ilyen hosszú cikk után.
Pl. az alkatrészeknél a processzor nem félkövér... Az utolsó oldalban pedig a 2 kép fel van cserélve.
Még egyszer gratulálok! :C :K :D

(#27) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Gratulálok!
Átfogó és jól összefogott anyag lett! Remek kis elméleti gyorstalpaló! ;)

(#28) HSM


HSM
félisten

Először is grat a jó cikkhez! :R

Másodszor is egy kis pontosítás, javaslat, észrevétel néhány helyre:

Egy új fogalom az Uncore. Nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy ez mit jelent, de fontos szerepe van. A Level 3 cache-sel, a QPI-vel és a memóriával van szoros kapcsolatban.

Az uncore gyakorlatilag a proci azon része, ami nem a végrehajtó magok. Ahogy írtad, a megosztott L3-t, a QPI rendszerinterfészt, és a memóriavezérlőt tartalmazza. A Gigabyte kis leírásában jól látszik, vagy itt a wikin is: [link] Az utóbbi képhez tartozik, hogy ugye egy darab uncore-hoz kapcsolódik 4 darab végrehajtómag, amiből itt ugye csak 1db van ábrázolva az egyszerűség kedvéért.

Ide még fontos megjegyezni, hogy ez az egész Uncore tning szempontjából teljesen elkülönül a CPU többi részétől (végrehajtó magok, amik a Core2 esetén gyakorlatilag egyet jelentettek a CPU-val), ugye más órajelen üzemel (általában) és külön van az áramellátása is, ami Giga lapokban QPI/VTT fesz néven fut.

Másik új fogalom a QPI Link. Ezt sem tudom pontosan megfogalmazni, tulajdonképpen a rendszer sávszélességét határozza meg

Jó helyen kapizsgálsz, pontosan itt látszik, micsoda ez: [link] Itt szépen látszanak a kommunikációs vonalak és sávszélességek a rendszer egyes komponensei között. Jól látszik, hogy a QPI-linken keresztül kommunikál a proci a rendszer többi részével, a VGA-kkal, a winyókkal, LAN-al, Hangkarival meg minden egyébbel.

A QPI/VTT feszültsége a BCLK, és ezzel szinkronban az Uncore órajelének az emeléséhez szükséges.

A BCLK-hoz tudtommal ennek nincs köze, csak az Uncore és a QPI emeléséhez kell.

Előfordulhat, hogy a 200*20 már nem akar menni, de ha mindenképpen el akarjuk érni a 4 GHz-es "lélektani" határt, akkor próbálkozhatunk 191*21 felállásban is.

A legtöbb 920 nem komálja a 20-as szorzót. És a 21 is változó. 4Ghz környékén már próbálgatni kell, melyik procinak melyik fekszik jobban. Az Uncore és a memória állítgatása is segíthet. Nálam amúgy pl. másodpercek alatt elszáll az egész 200*20-on, pedig 19*200-on beton stabil, és 21*191-en is.

Ehhez jön még hozzá az Uncore, a QPI Link, a memória- és a PCI-E vezérlők fogyasztása is, ami szintén a processzorban van. (Ha itt v.mit rosszul vagy pontatlanul írtam, akkor javítsatok ki, mert nem vagyok benne biztos.)
Tehát ha mondjuk a mostani tápunk nagyon ki van hegyezve pl egy Core2Duo rendszerre, akkor érdemes egy erősebb darabot beszerezni.

Természetesen igen, de Az uncore a prociban van, amit nem tud a legtöbb lap monitorozni, (ebben van a memvez, a QPI és az L3) a PCI-E vezérlő az gyakorlatilag az X58, a többi vezérlés meg a délihíd, az ICH10 feladata.
Összességében elmondható, hogy egy erősebb I7 rendszer alá alapfeszen is érdemes minimum egy 350W-os tápot tenni, komolyabb tuninghoz (1 db erős VGA-val!!!!) pedig elkél egy márkásabb, ami legalább 450W leadására képes 12V-on. (Ezek tipikusan 500-550W-os példányok), de a legideálisabb egy erősebb, márkás 600W-os. Az öreg, vagy olcsóbb, kisebb stb tápokon nem érdemes spórolni, sok fejfájástól megkímélheti magát az ember. (Az esetleges anyagi károkról nem is beszélve.)

A proci órajele a BCLK és a prociszorzó (CPU multiplier) szorzatából adódik ki. Alapbeállítás 133*20=2666 MHz. A szorzót azt hiszem 12-től 20-ig állíthatjuk. Ez az egyetlen szorzó, ami teljesen független a többitől. Egy másik új i7 funkció, a "Turbo Mode", ami lehetőséget ad még egy + szorzó használatára, tehát a maximum 21 lesz. Ezt a funkciót külön kell engedélyezni. Eredetileg ez úgy lett kitalálva, hogy azokhoz a programokhoz lett volna használható, amik csak 1 magot tudnak kihasználni, és ilyenkor az alaplap automatikusan megemelte volna annak a magnak a szorzóját, amin a program fut. De szerencsére az alaplapgyártók lehetővé tették, hogy mind a 4 mag használható legyen Turbo Mode-ban.

A TURBO kicsit más. Ha egy mag aktív, akkor +2 a szorzó normál esetben, amíg befér a cucc a megadott hőmérsékleti és energiafelvéeli értékbe. Ha ezek a feltételek adottak, de már 2,3 vagy 4 mag aktív, akkor a max turbo +1. A gigabyte egyedi megoldása, amit a legtöbb alaplapgyártó így vagy úgy, de hasonlóan megoldott, hogy tuning esetén a turbo az fix 21-es szorzót jelent tetszőleges terhelés mellett. Az Intel lapokon pl. külön felülbírálható, milyen teljesítményfelvételi küszön eléréséig lehessen aktív a turbo-mód. :K

Uncore órajele a BCLK és az Uncore-szorzó (Uncore multiplier) szorzatából adódik ki, alapbeállítás 133*12=1600 MHz.

Ez nem így van, az Uncore alapórajele (ha nem tévedek) 2133Mhz, 1066-os rammal, de asszem 800-assal is. (nem is lehetne 1600, ha utánaszámolsz, hogy 1066-os memória X2.... :D )

És ami nagyon-nagyon fontos tuning előtt, és nem írtad le:
-Mindenki saját felelősségére végezze!
-Valamint, hogy a sikeres tuning alapfeltétele, hogy a gép alapbeállításokon is stabil legyen! Semmi értelme elkezdeni, ha alapon se stabil! Ki kell először úgy tesztelni, utána szabad csak továbblépni, egyszerre mindig a lehető legkevesebb dolgot változtatva. (Hogy ki lehessen szűrni az esetleges hiba okát)

Bocs hogy ilyen sokat írtam... :B

[ Szerkesztve ]

(#29) ImI87 válasza tkesy (#13) üzenetére


ImI87
őstag

Mert elég csak a 3 fesszel foglalkozni, és nem kell bajlódni GTL-ekkel meg Reference-ekkel. Van itt is kétféle Skew, de azt nem kell bántani. Nekem egyszerűbb dolgom volt sokkal, mint a P45 + C2Q konfignál.

(#30) ImI87 válasza HairyPlotter (#14) üzenetére


ImI87
őstag

Sajnos ez így nem megy, csak Extreme Edition procikkal, amiknek felfelé is állítható a szorzója. Sima i7 procikat csak akkor lehet húzni, ha emeled a BCLK-t, ami miatt szinkronban nő a Ram, az Uncore és a QPi Link órajele is. Persze ezeket vissza lehet osztani.........

Direkt írtam, hogy nem foglakozom sem alapfeszes, sem extrém tuninggal. Nem ez a cikk témája......... Gyári hűtő pedig papírnehezéknek sem jó, egyébként is hatalmas ellentmondás, ha egy alsóhangon is 200e Ft-os konfig vásárlásánál nem tudunk 7-8e Ft-ot köklteni egy tisztességes hűtőre. :U :W

(#31) ImI87 válasza HSM (#28) üzenetére


ImI87
őstag

Köszönöm a javításokat, ebben is sok hasznos infó van! :R
Igyekszem a nagyrészét kijavítani.

És köszönöm mindenkinek az "elsimerést" !!! :R :R :R

(#32) bigz válasza ImI87 (#9) üzenetére


bigz
tag

Ha minden kiegeszito info (a hozzaszolasokbol) belekerul es kicsit atragod a stilust, a cikk fordithato allapotba kerul, angolul legalabbis nem sok ilyen irast olvastam eddig. Szerintem. Mindez a kovetkezok miatt (ami inkabb koszonet a munkadert, ugyhogy off):

[OFF]Nekem eddig az a benyomasom, mint pl. a Linux eseteben is, hogy az amator irodalom nagy resze vagy teljesen alap es
1. nagy vonalakban magyaraz
2. keveset
3. hosszan
4. olyanoknak, akik leginkabb "1 db szamitogepet" kernek a Tescoban

vagy "jotekonyan" reszletes es
1. belinkel egy rakas kiegeszito olvasmanyt amit evezredekbe telik atbogaraszni
2. mar a hatterinformacio sem emesztheto egy kozepes szakiranyu muveltseg nelkul.

Egyfelol hianyzik a koztes reteg, ami a hozzam hasonlokat celozza, masfelol hianyzik az a hozzaallas a hozzaertok reszerol, ami nem a spanyolviaszt kergeti, hanem gyujtoget es ertekes honapokat nyer az olvaso szamara. Utobbi azert gond, mert az ilyen embereknek meggyozodese, hogy a magamfajta luzer egyszeruen lusta olvasni, ami szerintem hatalmas tevedes, es a tudas tovabbadasa ellen szol - minek irnak, ha utana mindenki szedje ossze ugyanazt megegyszer. Megkockaztatom, hogy lustak utanajarni, gyujteni es kiadni egy ertekelheto, teljes munkat.[/OFF]

En is bocs a hosszu hozzaszolasert, viszont meg valami nyomja a kicsi lelkemet:

Tudtok olyan oldalt (ismet a gyujtogeto eletmodom, rohadek hominida, gazemberseg, hupakolas), ami barmilyen lista formajaban tartalmazna egy attekintot arra vonatkozolag, hogy mi mit korlatoz?

Gondolok itt arra, hogy ha a magamfajta luzer utanaolvas (mert azert az esetek 99%-aban megteszi) es nagyjabol osszeallit egy gepet, ne essen abba a hibaba, hogy megveszi a jobb ramot/procit/VGAt de minek, mikor a konfig tobbi resze ugyis korlatoz valahol? Ugy ertem, ezt mind ki lehet azert talalni (gyakorlatilag 100%-ig) ha minden alkatresz forumait es hardware tesztjeit kicsit tuzetesebben atnezegetem, de mindez egy helyen esetleg?

Fura, az elso off nem kapcsolt be...

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#33) #97544192 válasza bigz (#32) üzenetére


#97544192
törölt tag

Azért, mert volt shift + enter, és olyankor külön kell az OFF-ot az összes tagra.

(#34) HSM válasza bigz (#32) üzenetére


HSM
félisten

Tudtok olyan oldalt (ismet a gyujtogeto eletmodom, rohadek hominida, gazemberseg, hupakolas), ami barmilyen lista formajaban tartalmazna egy attekintot arra vonatkozolag, hogy mi mit korlatoz?

Ezzel az a gond,nagyban függ a felhasználás módjától..... Pl. Ha nem játszol, akkor semmiben sem hátráltat, ha egy igen olcsó 3650-es radeon teszel a gépbe, sőt, igen kedvező üresjárati fogyasztása miatt sokkal optimálisabb, mint egy GTX280 SLI.... :U Viszont ha játszol, akkor igen hamar igencsak vissza fogja fogni a rendszert.... :DD Ellenben a GTX280 SLI-vel...

(#35) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó cikk! Mármint jó részletes az útmutató, és érthető a beállítás része.
(Sajnos nincs i7-em, de sebaj, majd lesz pár 100 év múlva :) .)

Mondjuk hiányolom a dolgoknak való utánanézést, mármint pl. az Uncore-ről ki lehetne deríteni, mi is az (ja itt a kommentekben megvan, hopp), pár szóban belefért volna, meg a helyesírás hagy maga után kívánnivalót. :(

Ettől függetlenül viszont :R :C

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) bigz válasza HSM (#34) üzenetére


bigz
tag

Valoban nem voltam teljesen egyertelmu, szori :)

Maskulonben ertsd jol. Ha mar akad egy ilyen lista, ott vagy adott, hogy az elejen par szoban osszefoglaljak az egyes felhasznalasi teruletek fontosabb alkatreszeit, vagy eleve azok alapjan van tobb reszre bontva a felsorolas. Ha egyik sem jellemzo, meg mindig ott az alap megkozelites, miszerint ha a maximumot szeretnem kitekerni a ... VGAbol, akkor nem erdemes ... proci ala tervezni, mert korlatozni fogja, stb. Ez utobbi mar azert eleg jo kiindulopont arra, hogy mire erdemes rakeresni a forumokon, vagy rakerdezni az adott alkatresz/felhasznalasi terulet relevans topicjaban.

Szoval barkinek barmi ismerete erre vonatkozolag?

Mindazonaltal... bizony. Jogos a cinikum. Kicsit banto, de jogos. Megyek sirok, ebedelek, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#37) ImI87 válasza bigz (#32) üzenetére


ImI87
őstag

A kiegészítéseket majd belerakom, de különösebben átfogalmazni nem igazán szeretném. Ígyis rengeteg idő volt, mire összeállt az egész.
Értékelem a javaslatodat, de külföldi "babérokra" sem szeretnék törni. Ezt az írást a PH-ra szántam, magyar olvasóknak. :) Azt meg nem nagyon hiszem, hogy más nyelven nincsen ilyesmi összefoglaló. :N

Az írásokkal kapcsolatos véleményeddel részben egyetértek. Bár ez kicsit más téma, mint egy oprendszer, de igyekeztem az arany középutat megcélozni. Tehát nem azoknak szól, akik bemennek egy boltba, és "csókolom, kérném szépen a kapható legjobb gépet!", de azoknak sem, akik mélyre akarnak ásni a rendszer konkrét működésében. Tulajdonképpen olyan embereknek hasznos, akik már nagyjából ismerik a tuning fogalmát, és ez az írás csupán az új dolgok használatához ad segítséget.
Természetesen mindenhez szükséges némai alaptudás, ez a tuningra is igaz. Ezt nem lehet egy esti olvasmányból megtanulni, hanem saját tapasztalatok kellenek hozzá. Ideális esetben ez több generációnyi hardver után alakul ki, és ilyenkor már egy platformváltásnál csak az új dolgokat kell megtanulni.

A lustaság érdekes kérdés. Én elsősorban azt nevezem lustának, aki vesz egy új gépet, fogalma nincs semmiről, csak tudja/hallotta, hogy fel lehet húzni, ezek után beírja a topikba, hogy: "csá, most vettem XY cuccokat, adjatok beállítást, amivel megy 4 gigán" Ettől feláll a hátamon a szőr, és kis túlzással önző parasztnak tartom. Mivel ő lusta időt fordítani az utánajárásra, azt az időt és energiát akarja felhasználni, amit mások belefektettek, és végigcsinálták a több órás vagy több napos procedúrát.
Persze mindenkinek el kell kezdeni valahol, de akkor olvasson kitartóan, figyeljen, tanuljon türelmesen, és akkor jöjjön a kérdésekkel, ha már nagyjából képben van! Emellett ez minden tuninggal kapcsolatos topikban le van írva 500-szor, hogy még a papíron azonos alkatrészekből összerakott gépek sem egyformák, tehát nem lehet megadni mindenkinek megfelelő beállítást. Általános sablont lehet adni, de ezen felül a user-nek saját magának kell kitesztelni a beállításokat.

Az utolsó témával kapcsolatban van utalás a cikkemben. Konkrétan az, hogy teljesen értelmetlen (átlagos felhasználásra) Extreme Edition procit venni, és többször is hangsúlyoztam, hogy vétek megvenni a (méregdrága) 1600MHz-esnél gyorsabb ramokat.
Úgy általánosságban manapság a jó gépeket a HDD sebessége korlátozza legjobban. Épp ezért jönnek az SSD-k, amik hamarosan új dimenziót nyitnak az adatmozgatás sebességében.........

Az első OFF azért nem kapcsolt be, mert van közte üres sor. Vagy vedd ki az üres sorokat, vagy a bekezdéseket egyenként tedd OFF-ba! ;)

(#38) ImI87 válasza hcl (#35) üzenetére


ImI87
őstag

Igazad van, nem ártaott volna a fogalmakat jobban tisztázni, de:
1) mint mondtam én sem nagyon tudom :B
2) nem feltétlenül szükséges tudni őket egy egyszerű tuninghoz. Elég annyi, hogy mit mire kell állítani, és kész......... A felhasználók nagyrészénél úgyis csak ez a fontos. :K

(#39) biggamer


biggamer
veterán

Naggyon jó lett a irományod, grat. :C :C :C
Eddig én is d0-s 920 ast néztem ki egy Mugen 2-el. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#40) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Jó kis cikk gratulálok.
Nem egy költség hatékony cucc ez az i7 :DD
Maradok az alacsony árú tuning cuccoknál

Talán egy kicsit száraz a cikk, mármint hirtelen egy rakás szöveg aztán egyrakáson a képek...

Amúgy hajrá a tuningal!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#41) sniper elite


sniper elite
senior tag

Szép cikk, gratula hozzá! :C

(#42) ImI87 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


ImI87
őstag

A Gigabyte EX58-UD3R, MSI X58 PRO, ezek az X58 családon belül az alsóbb kategóriába tartoznak........

EasyTune-nal is lehet állítgatni, de nem tanácsos. :N Van rajta bios, és azon belül célszerű állítgatni a dolgokat.

(#43) Sárpac válasza ImI87 (#38) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Zsír pont most fogok hozzá mit is tud az új cucc 1000hála tényleg nagy vagy! :R :R :R

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#44) bigz válasza ImI87 (#37) üzenetére


bigz
tag

Nem teljesen ertunk egyet:
En soha eletemben nem tuningoltam semmit a gepemen, pedig a kornyezet adott volt, mert Fater C16 ota folyamatosan buheralt (egeszen a 333as Celeronig, azota nem emel nehezet). Kb. 20 evesen raktam ossze az elso sajat gepemet, szerintem egyebkent eredetileg benan, aztan veletlenul vettem bele egy VGAt, ami kihozta belole az akkori tokeletes felsokozep jatekgepet mind az arat, mind a teljesitmenyet tekintve. Mindennek ellenere csak az irasod alapjan (ok, termeszetesen meg elolvasnam, mit ir az alaplap konyvecskeje, meg egy-ket aprosagot, de tenyleg, kb egy napi kutakodas) siman neki mernek allni egy konfignak, amit utana cibalok egy kicsit. Nem fogok, mert spur vagyok, de neki mernek. Teny, hogy valami alapot osszekapartam 25 ev alatt, de mint emlitettem, soha nem huztam semmit. Hazudik a diszno mert egyszer mokabol ment egy orajel pocc egy Athlon XP 1600+-ra, de a rendszer rovid uton a tudtomra adta, hogy NE!!!, meg kulonben is minek...

Biztosan sokan vannak ugy vele, hogy konyit a dologhoz, meg osszerak egy egesz jo vasat erosebb tulzasok nelkul, de nehezen szanja ra az idot, hogy osszekeresse, amit te itt osszeraktal. Egyaltalan nem az "ajanlott alap ertekekre" gondolok, mert az tapasztalati uton megszerzendo tudas. Nem is (csupan) arra, hogy miket kell allitani, es milyen modon, vagy hogy mi mit eredmenyez es mivel fugg ossze. Az egeszre egy teljes cikkben. Persze, lehetne reszletesebb, engem peldaul erdekel, amit az Uncore-rol meg a QPI Linkrol magyarazott HSM ostag, akar a cikkben viszontlatva, beleszerkesztve is. Jo tudni a dolgok miertjet, es nem hiszem, hogy ettol szakerteni fogom a temat, de nemi extra info, raadasul erdekes. Egy kollega GEEK felkialtassal eppen uti a fejem bal felet egy filctollas dobozzal, es most vigyorog, hogy megemlitem, infantilis fa. Es igeny is volna ra, mert szeretnek vegre olyan gepet venni majd ha mar nem leszek spur vagy nem leszek nem milliomos, aminek valamivel jobb a kihasznaltsaga, mint a kis gyari allapotu osszeallitasaimnak, elvegre esszelt tuningolt cucc ugyanugy kibir 3-4 evet, addigra meg amugy is gyanus a csere. Osszessegeben nagyon jo lett a piszkozatod, otosalaleulhetsz.

Az utolsó témával kapcsolatban van utalás a cikkemben. Konkrétan az, hogy teljesen értelmetlen (átlagos felhasználásra) Extreme Edition procit venni, és többször is hangsúlyoztam, hogy vétek megvenni a (méregdrága) 1600MHz-esnél gyorsabb ramokat.
Ezzel annyira nem vagyok kisegitve :) En egesz konkretan megoldast keresek egy letezo problemara, amit eddig azzal orvosoltam, hogy altalam elismert cegek honlapjan nezegettem az o altaluk osszeallitott konfigokat, az abba pakolt elemeket. Az volt a kiindulo pont, es onnan gyujtottem tovabbi tippeket. A HDD vs. SSD pl. olyannyira trivialis, hogy nekem az esetek 99%-aban eszembe sem jutna, es tuti, hogy ezzel nem vagyok egyedul. Aki ezzel nem ert egyet, annak elitelem a kirekesztoen elitista ronda mocskos pfuj... azzal en nem ertek egyet. Hangsulyos, lenyeges, kell. Foleg mert HDD-n belul is van meg hely fejleszteni, csak ugye a flash alapu technologia egesz jol halad, hatha par even belul az ara is elfogadhato lesz. Egy szo, mint szaz, ha nincs ilyen iromany, akkor faragok egyet, ami hasznos lesz es hasznalhato - a nagyobb melo az anyag osszegyujtese, a felhasznalasi teruletenkenti szuresre par oras agyalas utan ugyis rajovok, okoshal, megoldja.

A magyarkodas szerintem mas topic (ha valaki ebbe belekotne, tegye nyugodtan, valaszolni nem fogok), persze szived joga, igazabol az iras szinvonala engedne. Osszefoglalok, ertheto es hasznos oldalak vannak persze mas nyelven is, mint ahogy hasznalhato leirasok is. Sok cikk kering (hering?), keves a jo.

A hozzaszolas szerzoje az "onzo paraszt" meghatarozassal egyetert, habar valoszinuleg esett mar hasonlo hibaba. Mar csak azert sem (igy masodszor atgondolva), mert szereti tudni, mi miert kap langra, ha elba.

Amugy fogom am en neked ajnarozni a cikkedet, a nagy lo majd ha ... nem fogom egyaltalan. Suvadj meg, es megegyszer koszonom. :))

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#45) P00By


P00By
nagyúr

Jó tartalmas! :K :D
:R

(#46) ImI87 válasza Sárpac (#43) üzenetére


ImI87
őstag

Hajrá, küldd neki rendesen! :Y :CC

bigz: Rendben, asszem mindent megbeszéltünk. ;)

(#47) hcl válasza ImI87 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

2. Pont azért rdemes leírni ilyenkor, hogy vérpistike agyába aljas módon valami ismereteket is csempéssz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) fricz19


fricz19
őstag

nagyon jó lett a cikk.
köszönöm :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#49) mpierre


mpierre
veterán

Korrekt a cikk. Kösz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#50) HairyPlotter válasza ImI87 (#30) üzenetére


HairyPlotter
csendes tag

Köszönöm!
Tehát mint az FSB, emelkedik vele minden.
A leosztatlan Uncore és QPI Link kb mekkora BCLK mellett szokott instabilitást okozni?
Gondolom 1333-as ramok mellett nem a ram órajele lesz elsősorban a korlátozó tényező ilyenkor, ha 1066-ról indulnak, és onnan emelkedik a tuninggal.

Nem kifejezetten tuningra válaszottam I7-et, egyszerűen most ez a legerősebb, a 8 thread miatt.
Nem akarok kidobni 12-15e ft körüli összeget egy TRUE-ra, amikor nem széthúzgálni akarom.
Ebben persze az is bennevan, hogy egy mukkot nem megy többet a gyárinál..
Tehát a BCLK-t emelni ameddig jólesik, gondolom lefixált PCI és PCIE mellett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.