Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Fa@om...tele van betűelírással - kihagyással, helyesírási hibával. Elkeserítő, mert amúgy jó kis cikk lenne.
Na jó, nem tele, csak nekem sok...

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#2) blade zte


blade zte
őstag

A13? :Y
Már nem éri meg.

Oppo find 7 astro black

(#3) hodostamas válasza blade zte (#2) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem rossz cucc azért.
DPS Dream 7 is azzal van szerelve, és a kevés ram fogja csak vissza a gépet, amúgy viszonylag fürge.
Ennyi pénzért nem rossz. No meg könnyen is hackelhető a gép, vannak rá romok, backup, ami csak kell.

(#4) barnade95


barnade95
tag

Jó cikk, tetszett. :)
A tablet kevésbé. Általában amikor a felhozatalt megnézem, és a kijelzőnél 800x480-at látok, azonnal görgetek tovább. Hihetetlenül rusnya ezeknek a képe (és a MyAudio volt olyan elvetemült, hogy egy 10(!) colosba tette a 800x480-at).
Az anyaghasználat még rendben, a hardver is elegendő a célcsoportnak (bár az 1 gb RAM nem olyan megerőltető), a JB úgy látszik, meg csak rontott a helyzeten, hiába az a frissebb. Az egész tabletet nem értem. 25k ide vagy oda, ez nekem már túl sok kompromisszum. Még egy 10-est rádobok, 35-ért jön a Wayteq xTAB 70dci 1024x600 IPS-el, dc 1.5GHz procival, 1 gb RAM-mal, JB-vel, magyar garival.

[ Szerkesztve ]

(#5) raziel01


raziel01
veterán

"Jöjjön most a negatív oldal. Elképesztően ocsmány a kijelző, optimalizálatlan hulladék a rendszer, zavaró a programok inkompatibilitása. Ez így elmondva nem sok, azonban ezek alapvető hibák."

5 ezer Ft-ért sem kéne újra. Sajnos én is vettem egyet a karácsonyi rohamban 22k-ért. Egyszerűen fos az egész. 25k mellé érdemes még gyűjteni aztán venni egy jobb tabletet 50-60k körül vagy egy okostelefont.

(#6) Kereszhaver


Kereszhaver
tag

ja és még egy:
Ugye a gyártó oldalán az áll,hogy a készülék alapból rootolva van.Na most vagy a gyártó hazudik,vagy a setcpu,a superuser,stb,stb

(#7) hodostamas válasza Kereszhaver (#6) üzenetére


hodostamas
addikt

Az ICS gyárilag rootolt, a JB viszont nem. Azt külön kell utólag sajnos. De az is 1 perc alatt megvan.

(#8) Joci42 válasza hodostamas (#3) üzenetére


Joci42
tag

Nekem Myaudio 708w-m van. (remélem jól írtam a nevét)
Kb, ugyan az a gép. Ehhez nem tudsz romokat mondani, esetleg linkelni?

(#9) ttt1


ttt1
őstag

Nekem meg egy kínaicsoda van kevesebb hbával (fruit is megy szépen ) de ennek az árnak a fele volt ..:)

(#10) callmeakos válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Már megint?
Akkor ne olvasd el. Nyelvészprofesszor.

All→M8

(#11) hodostamas


hodostamas
addikt

Innen érdemes kipróbálni akinek szintén rossz a Youtube, másnak jó lett azzal.
Meg elvileg az ott lévő custom rom is jó lehet erre a tabra, hamár ennek a tabnak a romja is jó a DPS-re :B
De ezt majd hozzá értő megmondja :)

Amúgy érdekes, azt hittem a concord-nak kevesebb baja van, de ahogy nézem akkor a DPS7 nemhogy olcsóbb, de jobb is :U

[ Szerkesztve ]

(#12) Švejk


Švejk
őstag

Köszi, hogy elvetted a kedvemet tőle. :R Én is nézegettem, végül szerencsére nem vettem. Máshol mindig csak az ennyiért nem rossz megy, érdemes a valódi használhatóságát figyelembe venni, nem csak az árát...

(#13) devast


devast
addikt

jár a vállveregetés a formatervezőnek. Ugyanis látszik, hogy itt volt ilyen titulus a Concorde-nál
Ezeket a "noname" tableteket még mindig a kínaiak tervezik, gyártják, stb, a vevőnek (concorde) kb annyi beleszólása van, hogy milyen plusz szoftvert szeretne rá, illetve milyen logót szitázzanak rá. Tehát ez is, mint sok egyéb hasonló a kategóriájában, egy magyar importőr matricájával ellátott kínai tablet.
Az más kérdés, hogy ha 20k-ból levonjuk az áfát,marad 16k nettó, tehát ennyiért adja úgy az importőr, hogy neki ezen haszna van. Akkor mennyi is lehet kínából ez ? $50 vagy kevesebb. Annyiért meg max ipari hulladékot kapsz ott is. Aki megvette, meg is érdemli. Olyan nincs, hogy a káposzta is megmarad, meg a kecske is jóllakik.

(#14) callmeakos válasza Švejk (#12) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

sry, devast kommentjékre akart menni a válasz

Jogos. De ettől függetlenül jár a dicséret, mert a konkurenciához képest, tényleg szép.

hodostamas

:R :R

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#15) gabe_


gabe_
őstag

Nem igazán értem a fintorgást... Szerintem az elvárásokkal van a legnagyobb baj. Mit vártok 20-25ezer forintért? :F Igenis kompromisszumokat kell vállalni ennyiért, rengeteg bolt van, ahol be lehet menni, kézbe venni, nyomkodni lehet, ahol egyből kiderül, hogy megfelel-e az igényeknek. Most az ips panel meg a duálkór a menő, azoknak meg nem ennyi az ára. Aki meg kipróbálás nélkül vesz ilyen kütyüket, aztán meg utólag fikázza, az meg is érdemli, hogy a saját hülyeségét hirdeti...
Ezt egy DPS Dream 7 tulajaként írom, amivel meg vagyok elégedve. Utána néztem, meghatároztam az igényeimet, hogy mire kell, kipróbáltam egyet, és megvettem. Tisztában voltam azzal, hogy mit várok a pénzemért, amit nagyjából teljesít is a masina...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#16) BomiBoogie válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mutass legalább ötöt.

(#17) mynames


mynames
senior tag

Nekem 9.7 IPS Concorde van. Azzal elégedett vagyok, annyiban azonban összecseng ezzel, hogy a gyári böngészője és az utólagos chrome használhatatlan rajta. Egyedül az operával hasít..

(#15) gabe_:

Egyetértek veled!

[ Szerkesztve ]

(#18) callmeakos válasza gabe_ (#15) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Alapvetően én is ezt vallom. Mindent a helyén kell kezelni.
De ez alapvető problémákkal küzd.
Meg nem mindenkinek van lehetősége megvásárlás előtt kipróbálni, ezt ne feledd. És a vásárlások 95%a nem a hülyevagyok áruházakban történik, hanem online rendelés és bolti vásárlás. Ezekben az esetekben meg nagyon ritka hogy azonnali kipróbálás után találj olyan hibát, ami miatt visszaadják a pénzed.
Az olyan hibák, mint pl. a SW optimalizatlansága csak egy bizonyos használati idő után jelentkezik. Aki megállapítja ezt 5 perc nyomkodás után annak komolyan kezet csókolok.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#19) borsodika


borsodika
őstag

Jó lett. :)

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#20) callmeakos válasza borsodika (#19) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:R

All→M8

(#21) gabe_ válasza callmeakos (#18) üzenetére


gabe_
őstag

Ez is igaz, de mielőtt még boltba bemegy az ember, azért már jó eséllyel lehet találni magyar, vagy külföldi cikket, tesztet a kiszemelt készülékről.
Persze ha a használat mellet bukik ki valami szoftveres hiba, akkor is ki lehet zárni a csalódás 90%-át. Hiba pedig még drágább készülékekben is jelentkezhet...

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#22) -NOKIA- válasza raziel01 (#5) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Így van, ezek a tabletek teljesen használhatatlanok.
Számomra egy tab itt kezdődik. [link]

(#23) borsodika válasza -NOKIA- (#22) üzenetére


borsodika
őstag

Ez sem rossz szvsz:[link]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#24) blade zte válasza hodostamas (#3) üzenetére


blade zte
őstag

Én speciel olcsóbban jobbat találtam...
[link]

Oppo find 7 astro black

(#25) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Erre a kategóriára nem való a JB. Az optimalizatlansága miatt nagy a memória használat, az ICS sokkal kevesebbel beéri, és kb. +100 mega szabad mamóriát kaptam a DPS-en azzal, hogy visszaraktam rá a 4.0.4-et.

Alister from Hell

(#26) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Gyerekek ezek is amiket linkeltek no name kínai cuccok. :(

(#27) blade zte válasza -NOKIA- (#26) üzenetére


blade zte
őstag

De mennek tökéletesen. Nem az a lényeg?
Ja bocsi -Nokia-...

Oppo find 7 astro black

(#28) HuMarc


HuMarc
addikt

@noxwill: Szereted a Videómániát? :D Az egyik screenshoton látszik.

(#29) callmeakos válasza HuMarc (#28) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hogyne :K
Dancsó Peti a legnagyobb :C

All→M8

(#30) HuMarc válasza callmeakos (#29) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, nagyon nagy alak :DDD Nekem az internetes szentháromság, az ő, FredyD, Szirmai Gergely, és az Otherworld (de FredyD ott tag volt, szóval kijön a 3 :D

(#31) Švejk válasza HuMarc (#30) üzenetére


Švejk
őstag

FerddyD fan! Üdv a csapatban :))

(#32) raziel01 válasza HuMarc (#30) üzenetére


raziel01
veterán

Szirmai nagyon erőltetett és idegesítő.
Dancsó király. FreddyD király. Otherworld is jó, főleg Zoly. :D
Bírtam mikor Zoly lenyomta az Alone in the Dark kritikát és fullra be volt baszva. :D

(#33) blade zte válasza HuMarc (#30) üzenetére


blade zte
őstag

PEMPI! PEMPI!
Nameg herby! :DDD

Oppo find 7 astro black

(#34) callmeakos válasza raziel01 (#32) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A HH szerintem jó , de a többit is szeretem.
De az leesett az utóbbi időben hogy ami filmet szeretek az FreddyDnek nem, és ez így van fordítva :DDD

All→M8

(#35) HuMarc válasza raziel01 (#32) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem vicces, de nem feltétlenül a vicceken van a hangsúly, hanem néha fontosabb a téma, amiről szól a videó. Bár mindenképpen gyorsan beszél :D

A többivel mindenképpen egyetértek :D Sajnálom, hogy FreddyD és Dancsó Peti (bár ő csak félig-meddig) abbahagyták :(

@blade zte (#33): Herby-t nagyon nem bírom. :N Pempinek pedig csak a Belehalok paródiája tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#36) McSpy válasza blade zte (#24) üzenetére


McSpy
őstag

Hát ennyiért ez tényleg jó vétel :K :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#37) h-yle válasza gabe_ (#15) üzenetére


h-yle
addikt

20 ezer forintért sokmindent lehet venni aminek van értelme. Ez nem tartozik közéjük.

Akinek egy specifikus feladat ellátására kell, és elég, annak jó, de általánosságban, mint 7" tablet értékelhetetlen. 40-50 pénzért Nexus 7-et kapni (használtan), ami annyit tesz, hogy 2x annyi ideig spórol az ember, és kap egy használható (nem is akárhogy) kütyüt.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#38) HuMarc válasza Švejk (#31) üzenetére


HuMarc
addikt

Új videó :D Dancsó Peti és FreddyD együtt :D

(#39) callmeakos válasza HuMarc (#38) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szakadok :DDD
Hová kerülnek az emberek ilyenkor? pukk

All→M8

(#40) csibe1 válasza gabe_ (#15) üzenetére


csibe1
addikt

Itthon ne is várj semmit 20-25-ért.Mostanában került forgalomba pár kétmagos IPS kijelzős tablet 35-38 ezer környékén pl. Prestigio 2 év garanciával és most jön a Wayteq is, itthon mindkettő jó ajánlat.
Kintről persze hozathatsz akár négymagost is,ha kicsit jobban a zsebedbe nyúlsz.
Egyelőre még nagyon teli van a piac gagyi vackokkal,boldog-boldogtalan tabletet árul hivatalosan és kevésbé hivatalosan,néha röhejes kamu dumával; lásd a licitálós oldalakat,de itt az aprón is akad pár pofátlan hirdetés.
Megérheti a kinti rendelés,de bele kell kalkulálni a vámot ha netán megfognák; meg nem árt előtte alaposan körülnézni külföldi fórumokon,hogy mit írnak a venni kívánt tabletről.
HYUNDAI X600 ez pl egész jó árban van ,de gariztatni ki kell küldeni.

Egy fél éve kb én is nézegettem a One-t,de letettem róla,elég sok gondról lehetett olvasni az edigital oldalán és egyéb fórumokban is.Nekem legalábbis nem jött be,hogy megállt az óra,eldobálta wifi-t stb.
Lehet,hogy csak szoftveres gondok voltak,de nem volt humorom ilyesmikkel kínlódni.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#41) oilver1


oilver1
tag

Hmm... Nekem ez az AlWinner SoC már messziről szaglik... Messzire elkerülöm, amint meglátom akárhol. Egy normálisan összerakott, 80-90 ezer forintos tablet önköltsége valahol 15-20 ezer forint körül van, a többi a gyártó, a viszonteladó haszna, stb... Ha valamit, amit tabletnek, táblaPC-nek mernek nevezni, 22 ezer forintért megéri eladni (mellesleg megjegyzem, a viszonteladó haszna ezeken a szutykokon kb. 5-800 ft... tehát csak nagy tételben éri meg árulni, lásd narancssárga alapon nagy X betűs elektrotechnikai szaküzlet), tehát SZERINTEM (!!!) ha valamit 22 ropogós kék bankóért árulnak, annak az önköltsége valahol 5 és 8 ezer forint körül mozog - lássuk be, ennyi pénzért milyen silány, olcsó, használhatatlan, nem korszerű alkatrészeket szereznek be?! Tehát ezek után én nem gondolom jogosnak a felháborodást, mikor kicsomagolván a szerkezetet meglepődve tapasztalja a friss tablet tulajdonos, hogy bizony a ketyere sokkal az elvárt szint alatt teljesít.

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#42) tomee007007


tomee007007
őstag

Gratulálok, remek cikk lett!

Én is próbálgattam pár napig egy ilyet, nekem a legfőbb gondom a kijelzővel volt. Bár az én tabletem sem felsőkategóriás, de ennél a concord-nál valami borzasztó a kijelző érzékenysége, utoljára ilyen rossz élményem egy 2 évvel ezelőtti point-of-view tabbal volt. De az árért ugye áldozni kell:)

[ Szerkesztve ]

(#43) Lenry válasza callmeakos (#18) üzenetére


Lenry
félisten

online rendelés után semmiféle hibát nem kell találnod ahhoz, hogy visszaküldd nekik a cuccot. kipróbálod, nem tetszik, felhívod őket, hogy elállsz a vásárlástól, visszacsomagolod, és a kézhezvételtől számított 8 munkanapon belül visszaküldöd. ők pedig küldik a pénzt.

további infók

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

A kijelzőt nem akarom én sem dicsérni ugyan, tényleg a cucc gyenge pontja összességében (mivel a többi része teljesen rendben van, ez pedig határeset), de a cikkben írtak az én példányomra messze nem igazak. Az invertálódást bemutató (?) kép pedig vagy eleve fekete hátterű, és nem is az invertálódást mutatja be, vagy nem tudom mire vélni az itteni dolgokat.
A negatív kommentek miatt azt megjegyezném, hogy kb. 22k-t ez a cucc igencsak megér, a 25k talán még mindig elfogadható; a 35k-s dual core-os wt pedig legalább annyival drágább, mint amennyivel jobb. (És természetesen ez is kapható magyar garanciával).

[ Szerkesztve ]

(#45) callmeakos válasza Lenry (#43) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hmm kösz az extra infót.
Én eddig azt hittem, hogy ez a szabály csak az internetes áruházak esetén érvényes, az edigital, aqua, stb áruházak interneten történő rendelések esetén nem.

KőkorSzaki
És ott a háttérkép nem fekete, hanem kék. Csak a képek sötétben készültek, hogy jobban legyenek érzékeltetve. Ez a kijelző sz*r, ezen kár vitatkozni. Aki viszont csak ennyit tud kiadni és elbírja viselni ezt, szíve joga.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#46) callmeakos válasza Lenry (#43) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

dupla :(

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#47) KőkorSzaki válasza callmeakos (#45) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Az a sötétkék, ami egy későbbi képen is van? Mert az nem fekete lesz, ha invertálódik. Gondolom inkább a besötétedést akarja akkor az a két kép bemutatni.

"Aki viszont csak ennyit tud kiadni és elbírja viselni ezt, szíve joga."
Ez az egész erről szól. A kijelzőt szerintem meg kell nézni élőben, összehasonlítani azokkal, amit meg tud fizetni az ember, és eldönteni, hogy mi legyen. A touchscreen kb. dettó. Ha nem tudod ezt megtenni, akkor csak a bepróbálkozás marad, bármelyiket is választod, mert valahol mindegyik kompromisszumos a low budget tartományban (elég gyors-e a céljaidnak pl. böngészésre, milyen lesz a kamera, a kijelző minősége, villog-e, stb.) Egy teszt is nagyon hasznos, mert szempontokat ad (mire kell figyelni), de én mondjuk az olyan infók miatt szoktam olvasni, amit nem tudok boltban kipróbálni, pl. üzemidő, töltésidő, benchmark eredmények, mi látszik a marketből.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tigryss76 válasza -NOKIA- (#22) üzenetére


Tigryss76
tag

Na ez a vicc. Akkor inkább ez. Persze ha csak a márka számít ...

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#49) raziel01 válasza KőkorSzaki (#44) üzenetére


raziel01
veterán

Brutális módon invertálódnak a színek ez tény. Nálam a fehér hátlapos készülék járt és ott pár mm elmozdulástól már fos volt az egész kép. Concorde fórumon azt írták, hogy a bronz hátlapost más kijelzővel szerelik és ott kicsit jobb a betekintési szög de minden más ugyan olyan fos.

(#50) Magnat


Magnat
veterán

Nekem csak az nem világos, h mi az ijesztő abban, h olcsóbb mint egy low end droidos telefon. Ok, nagyobb kijelző és akksi, cserébe azokban van gsm/3g modul, bluetooth, gps. Egy olyan tab, amikben mindez benne van, jóval többe kerül 25k-nál újonnan.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.