Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) weinmaker válasza bongeszo (#249) üzenetére


weinmaker
őstag

Sajnos nem csak a szépségéből, hanem teljesen máshogy jelenik meg a lecke. A hatékonysága közelébe se ér a flashesnek. Azért köszi a kedvességed, hogy kipróbáltad.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#252) G-Guts válasza weinmaker (#251) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ó, azt nem tudtam, hogy ez csak a beágyazott videókat viszi. Ezek után már egyértelmű, hogy az Androidos tablet a nyerő. :)

(#253) etsmark


etsmark
tag

Nem úgy volt hogy a google nem adja a szolgáltatásait ahhoz a készülékhez amely nem tartalmazza a minimális rendszerkövetelményeket? ilyen pl a gps megléte... vagy ez csak a telefonoknál van így?

(#254) Neurotoxin válasza schawo (#244) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Erről még nem hallottam, de valószínűleg neked lehet igazad, de ha rákeresek a "mali 400 wiki" kifejezésre, akkor nem találok olyat, hogy a mali 400nak lenne több variánsa. Igaz, hogy a Mali-400 mögé szúrtak egy MP tagot. Erről tudsz adni egy linket?

Name Max GPU Cores Max L2 cache size API conformance Reference
Mali-200 1 OpenGL ES 1.1 & 2.0, OpenVG 1.1 [1]
Mali-300 1 8 KiB OpenGL ES 1.1 & 2.0, OpenVG 1.1 [2]
Mali-400 MP 4 256 KiB OpenGL ES 1.1 & 2.0, OpenVG 1.1 [3]
Mali-T604 4 256 KiB OpenGL ES 1.1 & 2.0, OpenVG 1.1,
Mali-T658 8 256 KiB OpenGL ES 1.1 & 2.0, OpenVG 1.1, OpenCL 1.1, DirectX 11,

Ezekszerint 1-2-3-4 magot tartalmazhat? És egy termék pl tablet, telefon specifikációjából ez hol derül ki? Akkor eleve megtévesztő az egész, ha több variánsa létezik más és más teljesítménnyel és sehogy sem képesek jelölni....

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#255) Luissimo válasza Octi (#220) üzenetére


Luissimo
veterán

a csudadisplay és a pixelesedés témakörében ezt a cikket olvasni, különös tekintettel a képekre (is)

És bizony melegszik is az, ahogylátom, olvasom. :Y :Y
"És ezért melegszik a gép. Mert tényleg melegszik. Nem úgy, mint egy laptop, és lehet, hogy a hőmérők nem mutatnak jelentős különbséget, de érzetben az a néhány Celsius-fok plusz az előző generációhoz képest sokat számít, és sajnos akkor is jelentkezik a melegedés, ha csak jegyzetelek az iPaddel.

nemazér, hogy folytassam a tegnapit, csak a tények okán :K ;)

a vezérmondat:
ha én is kidobnék ennyi pénzt egy kütyüre én sem vallanám be, hogy elégedetlen vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#256) gipsztigris válasza Luissimo (#255) üzenetére


gipsztigris
addikt

"a vezérmondat:
ha én is kidobnék ennyi pénzt egy kütyüre én sem vallanám be, hogy elégedetlen vagyok vele."

Ez itt a lényeg! Sznobifon és kész! :DD Majd negyedmillió forintot kiadni egy sz@r tabletnek látszó tárgyért több, mint pazarlás!....szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#257) Luissimo válasza gipsztigris (#256) üzenetére


Luissimo
veterán

Ájjjj, 100kHuf-al kevesebb az annál. (de az is sok) :K

(#258) gipsztigris válasza Luissimo (#257) üzenetére


gipsztigris
addikt

A 64Gb-os 230-240 körül mozog. :-)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#259) Luissimo válasza gipsztigris (#258) üzenetére


Luissimo
veterán

azmár a sznobság a köbön. :Y :C
Akkorát venni ? Annyiért? MINEK ?

(#262) Gusztáv válasza etsmark (#253) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem ez már rég nem igaz, aki hajlandó a Google-nak fizetni, az megkapja a marketet (play-t). Az elején lehet, hogy ment a szívózás, de utána rájöttek így több pénz jön be :DD .

Laci

(#267) gipsztigris válasza weinmaker (#260) üzenetére


gipsztigris
addikt

"De lépjünk tovább ezen, jó lenne valami hiteles forrásból teszt, de nem tőletek, mert ahogy látom iszonyat elfogultak vagytok a concorde és baráti körével kapcsolatban, vagy csak a pdaplus miatt van ez így?"

Megfogod magad, befáradsz a Daróci u. 1-3 alá, és a saját szemeddel meggyőződsz hogy mennyire szar a készülék. Ennél hitelesebb tesztet nem fogsz kapni. Ugyanis a szerviz és a bemutatóterem ajtaja neked is nyitva áll!
És akkor majd Te is mesélhetsz elfogult történeteket! :D :DD

#266

Az egyik szakmám a sokból villanyszerelő! :-))) Biztosíték cserét vállalok! :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#268) weinmaker válasza gipsztigris (#267) üzenetére


weinmaker
őstag

Na akkor ha lehiggadtunk folytassuk normálisan. Komolyan várok egy elfogulatlan, részletes tesztet a végleges gépről. Sőt ami a legdurvább, hogy még az is lehet, hogy veszek egyet (ebből is láthatod, hogy nem vagyok semmilyen fan, csak egyszerűen keresem a korrekt gépet arra, amire használni akarom)

Illetve várnám végre, hogy kiderüljön a végleges konfig, és ár. Nem értem továbbra sem ezt a titkolózást, mivel az ár gondolom független attól, hogy meddig reszelik a jégkrémet rá.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#272) kondás válasza weinmaker (#270) üzenetére


kondás
tag

Ipad 2 - 108-ért lehet most venni árgépen.

(#284) kondás


kondás
tag

Még azt nem értem elvileg ez már 3 hét múlva kapható lesz, ennyi idő alatt még lehet változtatni a hardveren bármit is? PL. beletenni a bluetooth?

(#285) stevve


stevve
nagyúr

Elegendő információ hangzott el minden féltől, vita lezárva, ha kérhetem.

Köszönöm

(#286) jani32


jani32
tag

Idézet a hivatalos concorde fórumról (talán nem mindenki olvasta):

"Az eszközök már rég kész vannak!
Csomagolás elött arra várnak, hogy legyen már kész az ICS (ami állapotra egyértelműen mi és a belső tesztelőink is egyhangúan bólintanak) és lehessen feltölteni.
A BT egy modul amit bele forrasztanak vagy sem.
Ha lesz BT-s változat az csupán azt jelenti gyártás oldalról, hogy 500 darabonként a gyártása kevesebb mint 4 nap, a beszállítása 2 nap, a vámkezelés x nap.
A tervezett megelenési időnket figyelembe véve ezt a folyamatot egy végfelhasználó észre sem veszi."

Ez megnyugtató arra nézve, hogy az esetleges BT beszerelés nem tolja ki a megjelenést.

(#287) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az igazság az, hogy szép és jó ez a hardver, de egy teljesen megegyező / szerintem testvérmodell/ kapható már 50ezer alatt :) teljesen megegyező specifikációkkal.

A hardveren meg valószínű , hogy nem változtatnak, annyira tömeggyártásban készülnek ezek a tabletek...

Allwinner A10 - 1GB memória - No BT - No GPS, egy tucat ilyet lehet kapni, de amit kiemelnék az pl a Flashtab G2/B4

Ugyanaz a ház :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#288) Graphics válasza Graphics (#287) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ugyanaz a hardver, szerintem bluetooth nem fog érkezni, a concorde megkapja ezeket a termékeket, csomagol és kész :), max átszitázzák ,de ahogy nézem, logó sincs a terméken, bármelyik kínai gyártó terméke lehet :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#289) CNS válasza Graphics (#288) üzenetére


CNS
csendes tag

De azért nagyon meglepődnél hogy ha nem ez az általad linkelt "tucat kínai" termék kerülne majd ki a boltokba ugye? :)
És akkor elnézést is kérnél a személyeskedésért? :R

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#290) domi007 válasza Graphics (#287) üzenetére


domi007
őstag

Ha neked nem ér meg ennyit a folyamatos support, magyar menü, garancia, akkor nem érdemes Concrodeot venned.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#291) schawo válasza CNS (#289) üzenetére


schawo
titán

Személyeskedésért? :F
Fogalomzavar.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#292) Graphics válasza domi007 (#290) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz az a készülék, a folyamatos supportot meg megoldom, manapság bármi kivitelezhető ami Android, a magyar nyelv sem fog gondot okozni :).

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#293) Graphics válasza CNS (#289) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem személyeskedés, pusztán szétnézek a világban, és amit megosztottam itt az nem személyeskedés.

Ezek a tények, és szerintem látható a hasonlóság mind hardveresen, mind külsőleg.
Allwinner A10 - 1GB memória - 9,7 IPS panel.

Személyes meglátásom szerint egy helyről kerülnek ki ezek a termékek, de mint tudjuk Kínában nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy mi van esetleg levédve vagy sem :)

És ezzel nem a ConCorde-t bántottam, pusztán észrevétel, ha nincs igazam így jártam, de Made in China fog szerepelni a terméken.

De megnéztem a mobilarenás videót, illetve az említett "tucat kínai" videóját és képeit, érdekes módon az összes gomb és csatlakozó kísértetiesen ugyanott található, ez véletlen?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#294) Graphics válasza Graphics (#293) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De persze, tudom jól, hogy amihez support jár, az drágább, és természetesen a ConCorde így is jó áron van, főképp, hogy jó a hardver is :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#295) Luissimo


Luissimo
veterán

Mamár minden Kinában készül.
Lassan az a gyanus, ami nem. :-)
egy hasonlo kütyüt ( nemugyanazt, mert ezen direkte a készülékspeckokra magyaritott és egykét plusszal kiegészitett magyar ICS ketyeg majd) kétszázegynéhány $-ért lehet rendelni.

Ez a járulékos költségekkel, vám, áfa, béfa, már felülről közeliti a 60kHuf-ot.
és holvan akkor még a support, garancia, jótállás, szoftverkövetés, járulékos dolgok.
rendeltem én már kinábol és szerencsém volt, mert átcsuszott vámon, áfán (gift, 40$) :-) , de eza kivételek közé tartozik.
ha nemcsuszik át, már neméri meg.
szerintem.

(#296) Graphics válasza Luissimo (#295) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még akkor is megérheti, hisz elvileg a vám a termék értékének 3%-a / majd kijavítanak ha nem jól tudom :)/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#297) Luissimo válasza Graphics (#296) üzenetére


Luissimo
veterán

200 $ esetében énszerintem kb. 50-60 dodóval lehet többre számolni, mint a kínai ár.
de majd kijavit valaki , aki vámos :-)
meg áfás :-):-)

[ Szerkesztve ]

(#298) Bdanyy válasza Graphics (#296) üzenetére


Bdanyy
addikt

a vám nem sok, ami gáz, hogy áfát is kell fizetni. úgy már +30%. tapasztalat :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#299) Luissimo válasza Bdanyy (#298) üzenetére


Luissimo
veterán

25+8% :K

akkor aláköböztem, inkább 60-70$ plusz lesz az.
nemkevés.

180-as árfolyamon, amikor én vásároltam, ez nemannira vész, mint a mostani horror árfolyamon.

[ Szerkesztve ]

(#300) Graphics válasza Luissimo (#299) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor kapják be az áfájukat :D, marad az Egyesült Királyság, és az Ebay, lehet jobban megéri, ha oda rendeltetem meg , és onnan küldi haza ismerős :D

Ejj a mi jó kis magyar áfánk :C

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.