Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) dedefohy válasza dedefohy (#547) üzenetére


dedefohy
csendes tag

További infók:

A 3. feltöltés után 9 óra 13 percet bírta az akksi folyamatos xvid filmlejátszás közben teljes fényerőn, bekapcsolt wifivel, max. hangerőn. Ez már nem is olyan rossz:)

Ami viszont érdekes, hogy kb. 6 óra után a töltöttségi mutató lement kb. 2%-ra és utána még ment a masina 3 órát. Ez azért több mint érdekes:) Olyan mintha nem ismerné az akkukapacitást az android...

Szerintetek?

(#602) zedok válasza dedefohy (#601) üzenetére


zedok
senior tag

Igen, erről beszéltem, most csináltam egy battery calibrationt.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#603) dedefohy válasza zedok (#602) üzenetére


dedefohy
csendes tag

És utána jobb lett?

(#604) zedok válasza dedefohy (#603) üzenetére


zedok
senior tag

:D ez még most történt meg, szóval nap végére kiderül :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#605) vgy73


vgy73
csendes tag

Üdv,

Akku idő nálam:
2. lemerülés után, kikapcsolt állapotban töltöttem egyik éjjel, 25 órája volt az utolsó töltés, 2 óra Angry Birds, 2 óra web, 2 óra film után 38%
Első két töltésnél mintha nem kezelte volna jól az akku időt. Nálam is 1-2%-nál még vagy 1 órát ment aktív használattal.

A gyári web böngésző szörnyen akadt, Operát telepítettem, azzal semmi gond. Más probléma nem jött elő.

(#606) dedefohy válasza vgy73 (#605) üzenetére


dedefohy
csendes tag

Na akkor lehet csak türelmetlenek voltunk, beáll az egy idő után.

Próbáljátok ki a Dolphin Browser HD böngészőt is, nagyon hasít:)

(#607) aag válasza dedefohy (#606) üzenetére


aag
őstag

Na akkor lehet csak türelmetlenek voltunk, beáll az egy idő után.

Valóban? És a szöszmöszök is meggyógyulnak a kijelző lapja alatt? Meg a feljött ragasztás is meggyógyul? :F

(#608) dedefohy válasza aag (#607) üzenetére


dedefohy
csendes tag

Ezekkel kapcsolatban szerintem kövesd a concorde fórumot, ott a support elkezdett válaszolgatni a hibákra.

http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=331.360

Egyébként nekem szerencsére az akksin kívűl nincs más problémám.

(#609) aag válasza dedefohy (#608) üzenetére


aag
őstag

Elég logikus válaszok. Mostmár nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ebből. :F :F :F

(#610) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos én akku tesztet precízen nem csináltam, de ahogy a ConCorde-nál javasolták, használtuk amíg le nem merült és be sem lehetett kapcsolni, így szerda éjszaka lett feltöltve (kikapcsolt állapotban) és vasárnap estére merült le (net - wifi folyamatosan, telepítgetés, kevés film, játékok - de nem folyamatos használat, standby). Nem tűnik rossznak, de én is észre vettem, amikor töltésre raktam, először 26%, tegnap 49% (!) töltöttséget mutatott. Ma reggel ráküldtem a battery calibration-t 100% töltöttségen, ahogy írva vagyon, meglátjuk.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#611) Romvr válasza koncsik (#610) üzenetére


Romvr
őstag

Nálam egyszer lement 2%-ra és ott még vagy 40 percig bírta. Utána a következő feltöltés után már 28%-nál kikapcsol, minden szó nélkül. Calibration is megvolt, szintén ez a jelenség.

Amúgy tény hogy az akku jobb lett a használattól. Az elején 1 óra 45 perc volt a rekord, de tegnap este már 3 óra 25-öt bírt. Az átlagos most már ilyen 3 óra. Ám ez még mindig harmatgyenge a lentebbi(fentebbi) 9 órához képest. Ha annyit menne folyamatos wifi és divx-nél akkor pont nemérdekelne az a kis kék szösz a jobb felső sarokban, meg az a pár porszem a jobb alsóban :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#612) salapp


salapp
addikt

Arra van ötlet, hogyan lehet a saját hangszórót kikapcsolni, amikor fülhallgatót csatlakoztatok? Mert nem némítja el a sajátját.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#613) zedok válasza salapp (#612) üzenetére


zedok
senior tag

Az fura, próbáltad több fülessel? Hirtelen kezembe akadtak azok amik az évek során felgyűltek (5 darab). És mindegyiknél elhallgatott a hangszóró és a fülesen jött a hang :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#614) Mandarinn válasza salapp (#612) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Vagy nem dugod be teljesen.

(#615) salapp válasza Mandarinn (#614) üzenetére


salapp
addikt

Közben felfedeztem, hogy kijjebb kell húzni a dugót, és akkor érzékeli. Most tesztelgetem a videólejátszást MX Playerrel.
Teljesen rendben van ez a kis kütyü.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#616) dedefohy válasza Romvr (#611) üzenetére


dedefohy
csendes tag

Szerintem a te esetedben szinte biztosan akkuhiba van, az 1,5-3 óra nagyon kevés.
Én a helyedben beszélnék a Concorde-al.

(#617) Levi07 válasza Tszkr (#585) üzenetére


Levi07
csendes tag

Sikerült a párosítás, nekem annyi volt a gond, hogy voltak ékezetes karakterek a telefon nevében, átírtam és egyből látta, és tudott csatlakozni.

(#618) gaboca0314


gaboca0314
tag

Valaki elmondaná nekem, hogy a gyári beépített youtube alkalmazást hogyan lehet frissíteni, mert nekem hibás aláírásra hivatkozva nem sikerül?

(#619) koncsik válasza Levi07 (#617) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez megnyugtató, most állok (céges) telefoncsere előtt almásra. :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#620) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Egy kis olvasnivaló.

Micro USB Bluetooth dongle

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#621) delbarta válasza gipsztigris (#620) üzenetére


delbarta
senior tag

Ez lesz a várva várt cucc, amit ígértek? Kicsit csalódott vagyok, lekerekített fejűt vártam, mint az eredeti, abba nem akad el az ember és töri le egy rossz mozdulattal.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#622) gipsztigris válasza delbarta (#621) üzenetére


gipsztigris
addikt

Igen úgy néz ki, hogy ez lesz! Csalódott vagy! Megértem! Sajnos a nanotechnológia még nem gyűrűzött be Concordékhoz, de ha megérkezik, majd téged fognak először értesíteni! :DD

Viccet félre! Ha értelmezted is a cikkben látottakat, akkor látnod kellett, hogy a normál USB-s kütyü azért lehet olyan pici, mert az USB csatlakozó mögött van az elektronika és csupán az antenna van a lekerekített részben. A micro usb csatlakozónál fizikailag lehetetlen az elektronikát elhelyezni a dugó mögött, ezért mindenképpen ki kellett tenni csatlakozón kívülre.

Tehát a választás a tiéd! Vagy vásárolsz pár ezresért egy ilyen kütyüt majd, vagy vásárolsz sokkal több pár ezresért egy beépített bluetooth-os kütyüt! :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#623) kondás válasza gipsztigris (#622) üzenetére


kondás
tag

Vaterán talán 500 Ft-ért árulnak ilyet :D

(#624) gipsztigris válasza kondás (#623) üzenetére


gipsztigris
addikt

Linket! Ha tudsz ilyet mutatni, akkor ahogy mondani szokás dobszóra...... :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#625) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Volt itt valaki, akinek létfontosságú volt, hogy az SD kártyára kerüljenek az alkalmazások. A concorde saját fórumán az admin az app2sd progit javasolja a Google Playről.
Remélem beválik neki.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#626) Luissimo válasza gipsztigris (#624) üzenetére


Luissimo
veterán

hozzátenném, hogyha nemtud, akkor is dobszóra , CSAK FORDÍTVA !!! :DD :))

(#627) gipsztigris válasza Luissimo (#626) üzenetére


gipsztigris
addikt

De hát ez magától érthetődő volt! :D Nem szeretném elvenni a lehetőséget senki elől sem, ezért a másik orcámat én is szívesen odafordítom! :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#628) kondás válasza gipsztigris (#624) üzenetére


kondás
tag

Bocsánat, ez csak a hagyományos usb adapter :

http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitogep_laptop_tablet_kellek/kabel_csatlakozo_adapter/adapter/mini_bluetooth_adapter_usb_mobil_pda_gps_pc_laptop_1593795275.html

A .pdf olvasásról írjon már légyszi többet akinek van készülék. Nem volt egyértelmű a válasz. Mondjuk egy 100 megás 100 oldalas magazint beolvas ? Lehet rendesen látni, nagyitgatni?

[ Szerkesztve ]

(#629) gipsztigris válasza kondás (#628) üzenetére


gipsztigris
addikt

Kedves Kondás Úr!

Nem tűnt még fel kegyednek, hogy ebben a gépben NEM normál USB csatléakozó van, hanem Micro USB? :F :Y :W

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#630) Luissimo válasza kondás (#628) üzenetére


Luissimo
veterán

a pdf olvasàsa nemannyira kütyüfüggő, inkàbb programfüggő illetve attolfügg, hogy hogyan van beszkenelve pdfbe. ne vàerj csodàt, de amiket tegnap ajànlgattam, azok a legjobb olvasok. ha azokkal sem megy, akkor szar az alapanyag :-)

(#631) zedok válasza kondás (#628) üzenetére


zedok
senior tag

Akad egy 147 oldalas Informatika II. pdf jegyzet :)) Nos azt vitte, tele van képekkel és írással.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#632) Prérifarkas válasza KeFe (#555) üzenetére


Prérifarkas
csendes tag

Nekem is előjött ugyanez a 7végén (úgy látszik volt vmi mágneses anomália :) ), aztán némi olvasgatás után megtaláltam ezt:

Factory reset after every restart, or shutdown

Ha még esetleg nem vitted volna vissza ne is vidd, ott van minden adat csak éppen nincs felmountolva. Egy hozzászólással fölötte pedig ott van egy rootolós script is. Nekem ez utóbbi ugyan Gemei G9-et csinált a masinából, de hát bánja kánya, szépen hasít...

[ Szerkesztve ]

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

(#633) keccsa


keccsa
aktív tag

Aki esetleg tokot keresne hozzá, és valamiért nem tetszik a Concorde kínálata, ez tökéletes hozzá (kipróbálva!):

Case Logic UFOL-109

Nem olcsó (10-11.000 Ft), de nagyon tuti! :K

Mindenki magának hülye!

(#634) Romvr válasza keccsa (#633) üzenetére


Romvr
őstag

Hmm... beindult a nyálelválasztásom. Sajnos a pénztárzám viszont sírva menekül :(
Az almás termékekhez szánt kiegészítők amúgy is a föld fölött lebegnek pár-ezer méterrel az áraikat tekintve. Valamelyik nap néztem egy egyszerű "zokni" tokot, hétezerért. Mondom inkább kinevezem az egyik bundás téli-zoknim erre a célra és tökéletesen passzolt is rá. Majd csinálok képet :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#635) vlevi válasza keccsa (#633) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Case Logic UFOL-109"
Jól néz ki!
De véletlenül nem az UFOL-110-re gondoltál? Vagy a 109-es számú még azokra a 9" méretű táblákra készült, aminek nagyon vastag a kerete, és centiben a 10"-os Concorde nem nagyobb?

(#636) koncsik válasza Romvr (#634) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Olcsó (5,5 USD), ma jött meg: Google Android Robot Pattern Protective Leather Case for 9.7 Inch Tablet Black Color (panda, ingyen posta, máj.6.-án rendeltem). Patent a 9,7-re. :C
Most néztem a ConCorde fórumot, megjelentek a tokok - azért (fotón legalábbis) azok szebbek, kivéve műbőrt (jobb felső).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#637) Romvr válasza koncsik (#636) üzenetére


Romvr
őstag

Ez nekem jobban tetszik mint amit a Concorde tud kínálgatni :D
Tudsz adni linket honnan rendelted?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#638) keccsa válasza vlevi (#635) üzenetére


keccsa
aktív tag

Nem, ez a 109-es modell! Ez 9"-10,1" közötti táblákhoz jó.

Mindenki magának hülye!

(#639) kamillo67


kamillo67
tag

Sziasztok!
Véletlen kerültem ide, de látom régi ismerősök is megfordulnak itt (Lui, Tigris )
Gondoltam hozzászólok, ha nem is teljesen ilyen tabletem van mint ez(Teclast A10T), ami
ugyanez a konstrukció. Kezemben nem volt ConCorde, de biztos vagyok alig más mint az enyém
Nem rossz gépek ezek, talán a gyengéjük az Alwinner proci,a Mali(3D) része az még elmenne. Ezért az árért azonban teljesen jó. Aki játszani akar , az ne ilyet válasszon, pl. a gameloft játékok alig támogatják ezt a képarányt és felbontást.

Van más tabletem is, pl Zenithink c91 ami nem IPS, de azt valamivel még mindig jobbnak érzem, a cortex A9 proci valahogy másképp muzsikál. :)
De nem akarok itt okoskodni nektek , itt vagytok ti egymásnak. :DD

Kiegészítőket, (pl tartót, ami mappa és állvány is) azért az ebay-en is érdemes nézni.
Nem kerül 10-en ezerbe csak kb. 3600 Ft-ba.
pl:[link]
De ha a sunsky-n nézel körül még további pár dollárt spórolhatsz meg, ott csak KB 12-13 dolcsiba kerül.

További szép napot!

(#640) kamillo67


kamillo67
tag

itt egy kép róla:

(#641) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Akksi téma:
Reggel 7kor vettem le töltőről. Délelőtt volt vele böngölés, délután 1-2 óra játék, később pedig 2 filmet néztem rajta(~4 óra). Egész nap full fényerőn volt bekapcsolt wifivel persze némi stand by-t közbeiktatva. Aztán kikapcsolt 21 óra körül.
Egyre inkább érzem a sajátomnak:-)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#642) gipsztigris válasza Sanzaa (#641) üzenetére


gipsztigris
addikt

És mikor jársz dolgozni? :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#643) zedok válasza gipsztigris (#642) üzenetére


zedok
senior tag

:DD :DD

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#644) Sanzaa válasza gipsztigris (#642) üzenetére


Sanzaa
senior tag

A munkahelyemen is használtam. Könyvtár... :-)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#645) tomej


tomej
aktív tag

Üdv.
Én ma vásároltam meg - néhány előbbi post miatt kissé félve – azonban eddig úgy tűnik, hogy a félelmeim alaptalanok.
Egy kis összefoglaló:
’Külsőleg’: A tablet minősége megfelelő, az én példányom kialakításában eddig nem igazán találtam hibát. Az illesztések pontosak, a hézagok szimmetrikusak, a felhasznált anyagok minősége jó. Egyetlen említendő negatívum ezen a téren, hogy a sarkok lekerekítéseinél - ha nagyon kukacoskodunk - némi sorját fel lehet fedezni, ez kb. néhány tized milliméter lehet. Azonban: Mivel itt nem tapizza senki, így ez gyakorlatilag lényegtelen. A kijelző nagyon jó képet ad, betekintési szög gyakorlatilag 180 fok. Hozzáteszem, hogy ragyogó napsütésben nem próbáltam… A hangszórók igazából csak jeladásra jók, tehát fülest, vagy külső hangszórót be kell venni a játékba pl. filmnézéshez. A kialakításban egy dolgot találtam még említésre érdemesnek: A ’POWER’ gomb túlságosan belesimul a készülékházba, emiatt nehéz ’kitapogatni’. Lehetett volna tenni rá egy kitapintható vonalat, vagy egy pöttyöt. Ez vonatkozik a +/-, ill. az ESC gombra is.
’Belsőleg’: Az oprendszer sebessége megfelelő, az alkalmazások legtöbbje simán fut, ritka esetben minimális röcögés felfedezhető, de egyáltalán nem zavaró. Filmek a telepített lejátszóval tökéletesen mennek: xvid, .mkv 720p, .mkv 1080p reccenés nélkül megy, feliratokat korrekten kezeli. Egyedül a böngészésnél fogy el néha a szufla, az 'agyonflashelt' oldalakkal nincs kibékülve, itt időt kell neki adni ( pl. infórádió oldala szinte PC-szerűen fut, míg pl. vatera oldalának böngészése türelmet igényel, mondjuk néha notebook-on is a pokolba kívánja az ember) . Tárhely szempontjából: microSD –ből 4 különfélét tettem bele noname-t is korrektül kezelte (4-8-16 GiB). Pendrive kezelés szintén OK, (kingston, ill. noname), külső tápos HDD-ből 1; 2 TiB, WD és Samsung - szintén gond nélkül kezeli, ill. ez utóbbiakról 1080p-s .mkv-t röcögés nélkül viszi. PDF megjelenítés (nem ágyazott jpg) - szintén teljesen rendben van (ezPDF reader). Otthoni hálózatra minden gond nélkül csatlakozott (TP 941N, SMC x), hálózatot stabilan tartja. Említett probléma, miszerint a fekvő helyzetben megjelenített widgetek jobb oldali sorát álló helyzetbe állítva ’lenyeli’, nálam is előfordult némely esetben, ez kiküszöbölhető a szélső sor üresen hagyásával. Az akkumulátor feltehetően hozza a 8+ óra üzemidőt, de ezt konkrétan nem tesztelem, mivel én mindig ’rátöltögetek’ a LI-PO akkukra, ill. gyakorlatilag nem is érdekel, ha 3+ -t tudja, akkor nekem megfelel (70% körüli volt, mikor beüzemeltem, 6 óra vegyes használat és 1 óra töltés mellet 50% felett van). A 3G androidos motorola defy ’3G mobile hotspot’-tal megoldható.
Összességében: Nekem van lehetőségem összehasonlítani Ipad készülékekkel (mivel a baráti körömben van egy rakat ’Ifanatikus’, ill. azért Ipaddal, mert itt elébb ehhez hasonlították többen) melyek tényleg etalonnak számítanak, azonban: Itt előjön a mobilokhoz hasonlóan: Ha valaki a tökéletesség felé akar törekedni, ill. megvan az ’eltökéltsége’ ez irányban – értsd: hajlandó kifizetni azt az anyagi többletet, amibe ez kerül, vesz egy almás készüléket. Ez az androidos készülék jelentősen olcsóbb, mindössze 55-60k-ba kerül.
Bár összességében nyilván elmarad az almás verziótól, ár/érték arányban jelentősen előtte halad. Aki egy olcsó, jól és kellemesen használható tabbletet akar, annak ez jó választás, plusz ha Concorde szakembereinek eltökéltsége hosszú távon is megmarad és szoftveres támogatás is’ hosszútávúnak’ bizonyul, akkor esetleg ’bestbuy’ is lehet…

(#646) kondás válasza tomej (#645) üzenetére


kondás
tag

Végre egy jó leirás.

(#647) tomej


tomej
aktív tag

11 h 10 m szakaszos, használat ébren 9,3 h; 1,2 h rátöltéssel 74% -ról indulva 37 %-on van, folyamatos wifi-vel... Ebben kb. 1,2 h xvid film, a többi böngészés és tapi. Ez szerintem meglehetősen jó akkumulátor idő. Ráadásul induló akkumulátor esetén

[ Szerkesztve ]

(#648) aag válasza tomej (#645) üzenetére


aag
őstag

Köszi a leírást! :C

(#649) tamcsu10


tamcsu10
tag

Na ma énis benevezek 1 ilyen készülékre:) Remélem sikerül kifogni 1 olyant amit nemkell hétvégén visszavinnem...

iPhone 6s Plus / iPad Air 2 / MBA 13

(#650) Octi válasza tomej (#645) üzenetére


Octi
aktív tag

...ha Concorde szakembereinek eltökéltsége hosszú távon is megmarad és szoftveres támogatás is’ hosszútávúnak’ bizonyul

Komolyan kívánom, hogy legyen igazad, de a 7020 supportjával elég sok embernél elkaszálták magukat.
Érdemes olvasgatni az oldalukon a készülék (7020) topikját

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.