Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aucor


Aucor
senior tag

Jó, hogy van ilyen is, egész jónak tűnik a cucc, bár én egy 15-20k körüli tabletre várok már...

(#2) V.T.CS. válasza Aucor (#1) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

ezért sem adnék többet egy 20-asnál.

(#3) 64b0r


64b0r
aktív tag

A tabletek blade-je...? :)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#4) kiskaktusz válasza 64b0r (#3) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Én is valami hasonlóra gondoltam :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5) V.T.CS. válasza 64b0r (#3) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

inkább papirnehezék.

(#6) Buci21 válasza 64b0r (#3) üzenetére


Buci21
addikt

A bladet ne mocskold, baromi jó kis telefon ám!! :D
és abban érdekes módon nem bénáztak el ilyen dolgokat (najó talán a DAC chip lehetne jobb is)
De am a gép elég korrekt, lehet h a kész változatban legalább egy gps és bluetooth megjelenik, valószínű h 3G modemet nem raknak már bele, az talán nagyobb véltoztatás...
Bár ki tudja, ha megjelenik ilyen áron és lesz benne GPS sztem akk megnézzük mit tehetünk az ügy érdekében... :D

(#7) CNS


CNS
csendes tag

Sziasztok,

Én a ConCorde és a CNS képviseletében vagyok itt.
Várjuk az építő jellegű hozzászólásokat, kérdéseket, kéréseket.

Köszi.

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#8) kiskaktusz válasza CNS (#7) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Igényelj saját arcképet, ami a cég logójára emlékeztet! :) A genius is itt van a fórumon... :) Üdv itt!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9) Misi1979


Misi1979
őstag

A concorde miota gyart barmit is? Kinai termekeket lat el sajat markajelzessel..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#10) Polllen


Polllen
nagyúr

A GPS hiánya miért olyan fájó egy majdnem 10"-s cuccnál? :)
A BT-t még csak-csak megértem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az ára reálisnak tűnik, az ilyen felszereltségű kínai tabletek is 200$-tól indulnak. Szerintem a sebessége az átlagos felhasználóknak elég is lesz, nem mindenki játékra akar tabletet venni.

Laci

(#12) V.T.CS. válasza CNS (#7) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

3g nélkül nincs értelme ennyiért. a csòró wifivadászoknak szerintem nincs ennyi keretük rá. a mobilról netmegosztás meg zabálja a telóm aksiját. ha 20000.- lenne 3g nélkül az már más.

(#13) CNS válasza V.T.CS. (#12) üzenetére


CNS
csendes tag

3G-s modellnek ott van a ConCorde tab 10.1 3G.
http://www.concordetablet.com/concorde_tab_10_1.html

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#14) Graphics válasza Aucor (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van, hasonló procival, csak inkább 25-30 körül :)

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) V.T.CS. válasza CNS (#13) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

szerintem 3g nélkül akkor is drága. de legalàbb pofás és ics van rajta.

(#16) CNS válasza V.T.CS. (#15) üzenetére


CNS
csendes tag

Rendben, megértettem az ár problémát. Szerinted mi a még "megfizethető" ár?

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#17) Aucor válasza Graphics (#14) üzenetére


Aucor
senior tag

Nálam pont az ár lenne a lényeg... :( Nem baj, hátha lesz még ilyen ConCorde termék is :))

(#18) CNS válasza Graphics (#14) üzenetére


CNS
csendes tag

Tényleg. De ez nem 7"-os? Support? Garancia?

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#19) Buci21 válasza CNS (#16) üzenetére


Buci21
addikt

Am a GPS és a Bluetooth fájó hiány, mi még hvaerokkal android-korszakban is küldözgetünk át pár számot sulinban bluetooth-on, szal ez sztem még használt technológia, fájó a hiánya, viszont az ára tetszetős :D

[ Szerkesztve ]

(#20) gabor94


gabor94
tag

Szerintem az ajánlott plecsnit megérdemelné. Nagyon pofás kis tablet,lehet korán vettem meg karácsonykor a WayteQ XTAB 70-et. 3g hiánya nem zavar,blutu se nagyon...

(#21) Tomy Yayo válasza CNS (#7) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Szia,

Két dolog, abszolút személyes szubjektív vélemény alapján:

- A hátlapi kamera teljesen fölösleges szerintem. Egyrészt mert a minősége úgyse valami jó, másrészt tényleg nagyon ritkán használja bárki fényképezésre a tabletjét. Inkább videóhívásra, videochatra. Egy szó mint száz, hátlapi kamera nem kell, előlapi fontosabb (pozitív csalódás, hogy van is :) )

- A hátlapi kamera árából pedig értelmesebb (sőt elengedhetetlen) lenne egy bluetooth modul beépítése, azt sokkal fontosabbnak érzem, adatátvitel és multimádiás felhasználás szempontjából egyaránt (BT headsettel néznék filmet, hallgatnék zenét pl.). Még a GPS se szükséges, én legalábbis biztos nem használnék navigációra egy ekkora ketyerét, de bluetooth az kell. Pont :)

Nagyjából ennyi, egyébként nagyon bejön a készülék, el is gondolkodtam egy vásárláson, de az ára szerintem is lehetne alacsonyabb. Ha kerül bele bluetooth, és minden marad ahogy most van, szerintem 45 ezer körül reális lenne. Egyébként marad a várakozás az áresésre :)

Üdv,
Tomi :R

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#22) kiskaktusz válasza CNS (#16) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Szerintem árban jó ez a cucc, mert aki ennyit szán tabra, az nem használja ki teljes mobilitását a cuccnak, max a munkahelye és a lakása között hurcibálja. Arra meg elég a wifi is.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#23) CNS válasza Tomy Yayo (#21) üzenetére


CNS
csendes tag

Köszönöm a kritikát és javaslatot. Mivel az utolsó teszt fázisban a gép, nincs elvetve a bluetooth, de megy a vita nálunk is, hogy mi lenne árnövelő vagy csökkentő tényező.
Olyan gépet nem tudunk legyártatni ami mindenkinek megfelel. De törekszünk rá. A hátlapi kamera majdnem biztosan marad, hiszen a készülékház kész.
A bluetooth még mint mondtam kérdéses, GPS és 3G modul biztosan nem lesz benne.

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#24) osztraksajt válasza Graphics (#14) üzenetére


osztraksajt
őstag

Mongjuk az a 7" és az 1500mAh akksi kombináció gyilkos lehet. :DDD

(#25) V.T.CS. válasza CNS (#18) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

ennek a cuccnak nem én vagyok a célközönsége. szerintem 30,max 40 ezret szánnék rá. de én a tabot szinte csak utazás közben használom. tehát alap a 3g. ha a bkv-n lenne wifi akkor kéne.

(#26) RexpecT


RexpecT
addikt

Nekem sem a GPS sem a bluetooth nem hiányozna :K .

(#27) CNS válasza V.T.CS. (#25) üzenetére


CNS
csendes tag

A BKV-n wifi... Több az esély egy ConCorde 3G-s, IPS, GPS-es termékre 10.000-ért. :)

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#28) kiskaktusz válasza RexpecT (#26) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ekkora cuccon nekem sem hiányozna a GPS :DDD BT-t, meg azt sem tudom mikor használtam utoljára...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29) CNS válasza kiskaktusz (#8) üzenetére


CNS
csendes tag

Köszi, megtettem. :)

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#30) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Ezt a tabletet elsősorban a Wayteq Xtab-100s-el lehet összehasonlítani. Én úgy gondolom, hogy talán ez jobban megéri.

(#31) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Egyszerű a reális piaci árat belőni szerintem (persze a legegyszerűbb ha kicsit olcsóbb vagy a többieknél):
Netbook-bill-hdd-mechanika-procikülönbség-noname+kapacitív kijelző+tablethype

Nagyjából rendben van az ára, ötven környékén szerintem szétszednék érte a boltokat, de azt is tudom hogy a 27% áfa ebben nem segít.

Ezeknek a legnagyobb ellensége lassan az 1gen használt ipad lesz.

Engem pl nem ízgat a 3G, a telón megosztom a wifit, lehet eszi az akksit, viszont nincs kedvem két adatcsomagra előfizetni, luxus. Figyelni hogy melyiken mennyi van, stb, csak a nyűg van vele. Így is rohadt drága, pláne ha nem használom ki mind a kettő keretét.

[ Szerkesztve ]

(#32) schawo


schawo
titán

Ez a MALI400 meg az SGS MALI400-a csak annyira hasonlítanak egymásra, mint a HD5770 a HD5450-re. Mindkettő ATI Radeon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) #19708160


#19708160
törölt tag

Nem rossz főleg ennyiért.

(#34) kiskaktusz válasza CNS (#29) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ez még nem egyéni arckép :DDD

[link]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#35) CNS válasza kiskaktusz (#34) üzenetére


CNS
csendes tag

Tudom hogy ez még nem egyéni. :) De jobb, mint a vigyori. A teljesen egyedi igénylése kicsit több idő, de már intézem a folyamatot. Addig ez sem rossz :)

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#36) kiskaktusz válasza CNS (#35) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Oké, akkor bocsi! Nem tudtam, hogy ismered a folyamatot. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#37) Tomy Yayo válasza CNS (#23) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Igen, gondoltam, hogy a kamera már fix, mert az teljesen új hátlapot is jelent egyben, ami azért már elég nagy változtatás így megjelenés előtt :) De úgy gondoltam, hogy a jövőben, más termékeken megfontolható az elhagyása, ezeken a gépeken az előlapi fontosabb, és ezzel is lenyomható az áruk. GPS a gép mérete miatt nem is fog hiányozni (nem is tudom, van-e aki navigációra használ egy 9-10"-os gépet - max 5"), 3G szintén nem létszükséglet, ha útra indulok vele, legfeljebb előre rápakolom a médiatartalmat (filmet, zenét, könyvet, stb.) ami kellhet. Úgy látom a bluetoothra viszont van esély, aminek nagyon örülök, de úgy látom sokan szorgalmazzák rajtam kívül is.

Ami viszont még pozitív, az az Aldiko könyvolvasó (jelenleg is használom) és a teszt alapján sokoldalú filmlejátszó. Ezekre érdemes ráfeküdni a jövőben is, egy tabletnek ez a célja. Még esetleg egy teljes verziós Documents to Go jól jöhet, hogy szerkeszteni is lehessen bizonyos mértékig a dokumentumokat. Sokat dob rajta, és nem ilyan drága, viszont nagyszerű progi (ezt is használom :) )

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#38) DrGreen


DrGreen
csendes tag

A belső fölépítése hasonlít az Eken A90-ra, a hardware szinte ugyan az. Bár az csak Kínában kapható - de 180$-ért kihoznák + vám + adó (ha ez az érték nem vámmentes).
Ergo ennek jobb a szupportja, ha drágább(?) is. Mondjuk bluetooth-al verné, az biztos.

(#39) CNS válasza kiskaktusz (#36) üzenetére


CNS
csendes tag

Igyexem tanulni... :)

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#40) Pete55555


Pete55555
addikt

Szerintem teljesen korrekt ez, így. Egy kicsit optimalizálni kéne még, hogy ne akadjon, (tudom, nem végleges) de ettől a vastól sokkal többet nemnagyon lehet várni. Személy szerint itthon, vagy suliban használnám, és mindkét helyen van wifi, úgyhogy nem kell a 3G (ha meg nincs wifi valahol, ott a tethering) Előlapi kamera mindenképp kell, hátlapi szerintem is fölösleges, de mostmár marad, ez van. Bluetooth-t nem is tudom mikor használtam telefonban legutoljára, ráadásul valamennyire helyettesíti/kiváltja az USB host. GPS teljesen fölösleges, pláne ha van okostelefonja az embernek.
Szóval videónézésre, netezésre, dokumentumok kezelésére teljesen korrekt ez a gép, játékokra lennék kiváncsi, hogy hogy futnak rajta (remélem azért az angry birds space nem akad ;] ) 60ezer nyitóár, pár hónap alatt 50 köré fog csökkenni, nem lesz rossz vétel.

Szerk: 1Gb ram, 16Gb háttértár külön pirospont nálam.

(#41) Brutális eb Tényleg, USB stick-et jó lenne, ha kezelne.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#41) Brutális eb válasza CNS (#7) üzenetére


Brutális eb
addikt

". A kegyelemdöfést a SIM-foglalat hiánya adja meg, a táblagép így érdemben csak WiFi-hotspottal rendelkező helyszíneken használható"

Nem kezel semmiylen usb-s 3G sticket?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#42) CNS válasza Pete55555 (#40) üzenetére


CNS
csendes tag

Előzetes egyeztetés után bárki bejöhet hozzánk, megtapogathatja és letesztelheti a gépet.

[ Szerkesztve ]

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#43) CNS válasza Brutális eb (#41) üzenetére


CNS
csendes tag

Természetesen kezeli. Itt gondolom a beépített 3G hiányára utal a szerző.

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#44) Brutális eb válasza CNS (#43) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igen csak itt a topikban is aggodtak egyesek és szerintem nekik sem jutott eszükbe a stickes megoldás.
Köszi a választ.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#45) CNS válasza Brutális eb (#44) üzenetére


CNS
csendes tag

Sőt! Ott van még a zsebwifi is. És az még ki sem lóg...

www.cnspna.com, www.concordetablet.com, www.concorde.hu

(#46) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Bluetooth-t kihagyni.... na ez fáj... Mennyit tehet hozzá egy kékfog modul a végösszeghez? 5ezret? Még így is jó lenne...

All→M8

(#47) osztraksajt válasza callmeakos (#46) üzenetére


osztraksajt
őstag

5 ezret? Dehogy is. max 1K lehet. Itt inkább az a probléma, hogyha a referenciadesignba nem tették bele vagy a beépített rádiós modul nem tudja (pl jogdíjproblémák miatt kihagyták), akkor utólag szinte lehetetlen beletenni.

(#48) jani32 válasza CNS (#7) üzenetére


jani32
tag

Élőben ugyan nem láttam még a gépet, de az elmondottak, fotók és videók alapján (pláne ha tényleg 60 körül lesz az ára) nagyon úgy tűnik, hogy a legjobb vétel lesz a jelenlegi magyar piacon ebben a méretben ;)
(Már adom is el a 7 collosomat :)

Kérdés bennem csak az akkuval kapcsolatban merült fel: nem túl kicsi egy ekkora géphez?
A cikk szerint egy egész napot kibír vele a gép, ha így van akkor az tökéletes, sőt...
A 7 collosomnak ugyanakkor pont ekkora az akkuja és kb 6 órát bír ki folyamatos wifivel, flmnézéssel, némi játékkal közepes fényerőn. Na de ott kicsi a kijelző...

Gondolom az akku növelésére már nincs mód, de a magam részéről bluetooth helyett nagyobb akkut láttam volna benne szívesebben.

MIndent összevetve így is azt gondolom: szép kis gép lett.

(#49) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én most gondolatban elővettem a cuccot - és elővettem a kedvenc kékfogas billencset is.

O'ppá!!!!

Lukra futottam!

Nincs vásárlás!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#50) Polarstar válasza callmeakos (#46) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mennyibe kerül egy kékfogas csip???

Kb 50 dollárcent? /for hungaryan: fél Dodó!/

Az hol az axxx fxxxxxx lenne egy ezer forint?????

Ne etessük már a jónépet!!!! :((

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.