Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mi a francot fog a kezébe? Pentium PRO-t? :Y

(#2) olle válasza bacsis (#1) üzenetére


olle
senior tag

Ezt.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#3) ->Raizen<- válasza olle (#2) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Elég nagy egy a processzor, milyen hűtő ajánlott egy ilyenhez? Érintkezős lesz vagy tűs?

[ Szerkesztve ]

(#4) olle válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


olle
senior tag

Mondjuk a méretet én megbocsájtanám nekik. :) Ha hoznak valami alternatívát. :)

Mondjuk minden a TDP-n múlik. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jár a TAPS!! Júli-aug megjelenés, és semmi infó még mindig a Vega-ról. Csak az, hogy kettő darab, jól viszi a hígfos kinézetű Prey-t max beállítások mellett. OKÉ! :R

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) ->Raizen<- válasza .LnB (#5) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát.. amúgy nem futott szemre az olyan fullosan. Kb úgy mint az egy szál gtx 1080-al amivel megnéztem. Mondjuk én csak alap fxaaval néztem meg 4k-n. :) Mijé kell vajjon ennyire titkolózni a vega képességeit illetően?

[ Szerkesztve ]

(#7) ribizly


ribizly
veterán

Teszteredmény nuku, ár viszont már van... :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#8) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ez a Vega hova csuszik meg? Kezd mar nekem is kinos lenni ez a tokoles. Feltetelezem az allhat mogotte, hogy a kapacitast lekotik a sokkal profitabilisabb professzionalis kartyak, ami dontest racionalisnak is velek, viszont ha ezt tudjak, akkor ne igergessenek korai idopontokat.

(#9) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,A másik demonstráicó a játékosoknak szólt, mivel egy 16 maggal rendelkező Ryzen Threadripper és két darab Vega 10-es GPU futtatta a Prey című játékot a beállítható legnagyobb grafikai részletesség mellett, de sebességre vonatkozó utalást nem lehetett felfedezni."

Hát ez nem valami fergeteges, egy darab 1080Ti is hozza stabilan az 50-55 FPS-t 4k-n Ultrán, a sima 1080 meg 36 alá nem megy harcban, valószínűelg abból kettő 60 FPS alá se esne harcban.
Most akkor kiadnak 2017-ben egy 1080 szintű kártyát? Azért ennél nagyobb áttörésre számmítottam, Nvidiának alig kell árat csökkentenie és már is nem lesz létjogosultsága ezek alapján.

De hátha csak túl óvatosak voltak.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

LGA 4096. Milyen szép kerek szám. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Taranti válasza bacsis (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Szerintem féltéglát...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) lezso6 válasza bacsis (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez az AMD-féle compute card. Csak "kicsit" nagyobb ház kell hozzá. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Shaq-34


Shaq-34
csendes újonc

Hát, ezt nem lehet tovább szépíteni: hatalmas bukta a Vega, majd augusztusban jöhet egy paper launch. Nagyon elszámolták a dolgokat. Még szerencse, hogy végre lehet használható és piacképes AMD procikról beszélni. :)

(#14) ->Raizen<- válasza Shaq-34 (#13) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Miből gondolod hogy bukta? Látsz valahol teszteredményeket, grafikonokat róla? Sztem 3 modell jön ki egy 16 egy 8 és egy 4 gb-os modell. Ha a középsőt meg lehetne csípni 160k körül és erősebb lenne egy 1080-nál az jó deal lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15) Goblin12


Goblin12
őstag

Most ez a 4db VGA újra divat lesz? Eddig se skálázódtak, most, hogy az NV kidobta a 4 karit, most az AMD felveszi? És ki fogja optimalizálni?

Én amondó vagyok, hogy kivárom mi lesz ez az egész lesz-e verseny és amelyik jobb az kerül be a gépbe. :K

(#16) lezso6 válasza ->Raizen<- (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát bukta, mert nincs itt. Legyen itt. Addig hazugság, nem is létezik. Olyan mint Columbo felesége vagy a PH! reszponzív design. Állítólag létezik, de még senki sem látta.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) Tidus válasza lezso6 (#16) üzenetére


Tidus
addikt

:C +1

(#18) GeryFlash válasza Goblin12 (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Olvasd el mégegyszer, az nem játékra vonatkozik.

->Raizen<-: Aha, csak hogy a demózáskor két Radeon Vega Frontier kellett, hogy meghajtsa a Preyt. Ami ugye majd a 1080 TI ellenfele lesz 1000 dollár közelében, ami 160k HUF-ért jönne az ugye Radeon RX Vega.
Na már most ha a csúcskártya nem elég ahhoz, hogy 4K-n maxba vigye a Preyt, akkor hogyan várod, hogy majd az RX Vega erősebb lesz mint a 1080? Igen nem láttunk számokat, de az rohadt aggasztó hogy nem bírták rábízni egy darab csúcs VEGA-ra a szaros Preyt. Ebből az sejthető, hogy a Frontier nagyjából a 1080 TI szintjét ha megüti, az RX meg a 1080-at. Az Nvidiának kell egy 15%-os 1080 árcsökkentés majd augusztusban, és máris jobb ajánlat lesz mint a debütáló RX Vega.

Persze, várjuk meg a számokat, lehet csak beszarik voltak, de azért előzetes várakozásoknak megfelelően elég kellett volna lennie egyetlen Frontier VEGA-nak is.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) hajbel válasza GeryFlash (#18) üzenetére


hajbel
addikt

+valószínűleg jóval többet fog fogyasztani mindezek mellett.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#20) Lacok


Lacok
őstag

Kellően nagy a felülete, rántotta készítéshez pont jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) tom_tol


tom_tol
addikt

Ez megint egy nesze semmi fogd meg jól. Nem értem.
Intel bejelentette a 7900X-t, már vannak a hwboton eredmények.

(#22) Konfigos


Konfigos
őstag

két Radeon Vega Frontier Edition modell szállítása július 27-én megkezdődik,
Képen nem JUNE van?

(#23) dpalotas válasza GeryFlash (#18) üzenetére


dpalotas
csendes tag

Radeon Vega Frontier Edition modell ez nem Rx vega:
Szerver vonal !
Ez a Titan ellen megy!!!!

(#24) ->Raizen<- válasza GeryFlash (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Korábbi bemutató videón amikor megmutatták a ryzen procikat ott is volt egy vegás pc amin a star wars battlefront vmilyen verziója futott 4k-n és 60 fpsel az 1 db prototípus vga volt. Nem írnám le a vasat előre.

(#25) GeryFlash válasza Konfigos (#22) üzenetére


GeryFlash
veterán

De az lesz az, mivel az RX ami egy-msáfél hónappal később jön lesz jul vége - aug eleje.

mármint ha hiszünk az AMD-nek ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) proci985 válasza lezso6 (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vagy a PH! reszponzív design
mobile first webet mindenkinek! es egy Vegat. meg socket4096ot.

mondjuk ha tenyleg osszetokoztak ket procit nem fog artani a felulet elvezetni az irdatlan homennyiseget.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) lezso6 válasza proci985 (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mind kb ugyanakkor jön. :DDD

És akkor az EPYC? Ott 4 lapka van összedrótozva. Amúgy szerinten nem a hőmennyiség a probléma, hanem az, hogy a foglalat 8 csatornás memóriához van tervezve, oda kell a sok tű, s ezek nem férnek el kis helyen, még LGA-val sem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) GeryFlash válasza dpalotas (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, erre utaltam az 1000 dolláros árral, én TI-jal példálóztam aminek ugyanaz a teljesítménye (-5%) mint a TITAN-nak. Na erre a cuccra nem merték rábízni singleben azt az álejtős, Portal 2 színvonalú Preyt. (Ezzel nem azt mondom, hogy amiatt hogy retekül néz ki (hiába, a Cryenginet jól leginkább a Crytek tudja használni) még ne lehetne nagy gépigénye.) Egy darab TI/TITAN egyedül is hozza az 50 FPS-t, és a #6 hsz alapján itt két darabbal se nagyon volt fluidabb.

->Raizen<-: A BF1 sima 1 darab 1080-on is megy, az egy állati jól optimalizált game lett.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) Abu85 válasza Goblin12 (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Professzionális szinten nem újra, hanem még mindig divat. Több workstation alaplap is van PCI Express switch-csel. Egyszerűen path tracingre kell a négy GPU. Nem mindegy, hogy mennyire gyorsan végez a számítás. Eléggé meg tudja akasztani a tartalomkészítést, ha folyamatosan az eredmény ellenőrzésére kell várni.

Gamingre pedig még mindig lehet négyutas CF-et építeni. Ez a lehetőség igazából sosem szűnt meg, mert az AMD CrossFire rendszere négyutas konfigurációnál két GPU-t, PCI Express 3.0-s vezérlő mellett 16 GB/s-mal köt össze egy irányban. Az SLI-nél a négyutas konfiguráció azért szűnt meg, mert ott két GPU összeköttetésére egy irányban csak 0,5 GB/s állt rendelkezésre.
De hogy van-e haszna a négyutas CF-nek azt az AMD a userre bízza...

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) proci985 válasza lezso6 (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a PH reszponziv designjat az ACM SIGGRAPHon prezentaljatok? wow!:DDD

hat rendesen megclockolva ket 95Wos procirol beszelunk, 180W meg legen kb a hatar amit epeszu hangero mellett akarmivel (ertsd, D15) meg lehet huteni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) Kabala


Kabala
csendes tag

(#32) sh4d0w válasza lezso6 (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szóval július végén lesz reszponzív PH! design végre? ;)

https://www.coreinfinity.tech

(#33) KRoy19 válasza Kabala (#31) üzenetére


KRoy19
őstag

:DDD :C

(#34) Shaq-34 válasza ->Raizen<- (#14) üzenetére


Shaq-34
csendes újonc

Nézd, minden a "végrehajtáson" (execution) múlik. A terméket időzítették/pozícionálták valahová de tetemes a csúszás. Ebből egyenesen következik, hogy ez már akkorát nem fog szólni. Ha pl. Polaris fél évvel korábban jön teljesen más a megítélése stb, más a piaci helyzet stb.

Per pill ez egy rohadt nagy paper launchnak néz ki, ez is potenciálisan a megítélését fogja rontani a brandnek.

(#35) foodlf válasza Kabala (#31) üzenetére


foodlf
csendes tag

haha óriási! :'DD

(#36) lezso6 válasza sh4d0w (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akár. 2017Q2. Csináljak roadmapot? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) proci985 válasza lezso6 (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Lesz bejelentese annak hogy be fogtok jelenteni valamit? :P :DDD´

Viccen kivul, azert a Threadripper legalabb igy a heatspreader merete miatt emlekezetes lesz desktop vonalon. Meg az egyetlen lap amit bejelentettek ra ahogy neztem EATX, igy tippre 8 memfoglalattal elegge necces lesz ATX meretre bezsufolni.

Azert persze kivancsi leszek ra, meg az arazasra is. Egye fene uj CPUblokkot is hajlando leszek venni, foleg hogy erre mar egy szep full cover blokk is felfer ;]

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) prolad


prolad
őstag

Helyes, nyomuljon csak az AMD. Viszont az a proci óriási, nem tudom láttam-e már ekkorát. Vagy csak kép alapján csalóka?

(#39) olle válasza proci985 (#37) üzenetére


olle
senior tag

1 lap? Hmmm? :D

ASUS X399
GIGABYTE X399 AORUS GAMING 7
ASROCK X399 Professional Gaming and X399 Taichi

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#40) proci985 válasza olle (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok, en lemaradtam az asusnal :R, ahogy nezem a giga es az asrock is eleg szeles.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Vitamincsiga válasza lezso6 (#10) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Nekem is ez ugrott be :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#42) olle válasza proci985 (#40) üzenetére


olle
senior tag

Szerintem ezek mind ATX lapok. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#43) dpalotas válasza GeryFlash (#28) üzenetére


dpalotas
csendes tag

gtx 1080 ti 11.5 TFLOPS
Vega Frontier Edition 13.5 TFLOPS KB

(#44) GeryFlash válasza dpalotas (#43) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, nem is azt mondtam hogy számítási kapacitásban nem lesz ott, csak hogy játékokban gyakorlatban vannak kétségeim hogy az Rx Vega veri-e a 1080-t. Mert ha nem teszi akkor a 160 ezres ár se lesz olyan hívogató, amit az Nvidia egy 10-15%-os cuttal ne nyomna le augusztusban.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45) Solten


Solten
addikt

Ryzen 3 miert Q3? :(( Meg kell varni mig eleg selejt jon le a gyartosorrol?

Saor Alba

(#46) Lacika112


Lacika112
aktív tag

:Y az a proc :Y

jó van gyerekek fogadni nálam lehet, 1? 2? vagy 4 grammos paszta fogy el mire megkened ?
rizsszem a proci közepére mi ? :D

4096 érintkezőnek kell a hely nincs mese

nekem kell egy ilyen :) várok még 10-15 évet és addigra bejönnek a 16 csatornás memvezérlők a gyerekeket meg lenyűgözöm régen gyártottak ilyen "kicsit is ám"

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#47) Fionn válasza Solten (#45) üzenetére


Fionn
tag

Igen

(#48) Blindmouse válasza lezso6 (#36) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Csinálj, de olyan legyen, ahol a vegát könnyű eltolni 2018 Q2-ig, ne legyen semi az útban.
Kiváncsi vagyok, mikor jön a hír, hogy azért nincs vega, mert egy másik gyártó terméke annyira jól sikerült, hogy felvásárolta az összes elérhető HBM2-t emelt áron.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) AAAgold válasza Solten (#45) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Ryzen 3 miert Q3?"

a Q3 az 30 nap múlva kezdődik, nem olyan vészes az...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#50) Mahrenburg válasza lezso6 (#16) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Columbo felesége igenis létezik, nekem megvan a hiteles, saját kezűleg írt autogramja!

(Igaz, hogy a barátnőm hamisította, de ne akadjunk fenn egy ilyen lényegtelen apróságon... )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.