Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #06658560 válasza dpalotas (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt már párszor láttuk, hogy számolni tud a kártya, aztán játékok alatt lemaradt.

(#52) hapakj válasza bacsis (#1) üzenetére


hapakj
aktív tag

Teljesítmény tekintetében igen. ;]

(#53) troviko válasza olle (#2) üzenetére


troviko
senior tag

Holly Sh*t, ez mekkora már!!
Behalok!

https://www.oldtech.hu/

(#54) troviko válasza Mahrenburg (#50) üzenetére


troviko
senior tag

Figyi márt, és az autogramot egy fotóra kaptad? :DD :R :C

https://www.oldtech.hu/

(#55) hapakj válasza lezso6 (#16) üzenetére


hapakj
aktív tag

(#56) Sotho válasza troviko (#53) üzenetére


Sotho
őstag

Csalóka a kép nem olyan nagy az a tábla csoki amit a kezében tart. :D

(#57) Mahrenburg válasza troviko (#54) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Egy kopott ballonkabátról leszakadt rojtos szélű gallérra került az autogram. Ugyan a gallér erőteljes formaldehid-bűzt árasztott (a barátnőm nagyapja évtizedekig a patológián kereste a kenyerét), de minden kétséget kizáróan Columbo ballonkabátjáról származik, ámde biztos ami biztos, úgy gondoltuk, hogy egy autogram fokozhatja a gallér hitelességét, s a barátnőm úgy érezte, hogy bár Columboét nem, de Columbo feleségének aláírását tökéletesen tudná prezentálni (édesapja évtizedekig okirathamisítóként kereste a kenyerét).

(Igaz, hogy a barátnőm azt írta a gallérra, hogy: "Columboné", de ne akadjunk fenn egy ilyen igazán említésre sem méltó apróságon... )

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#58) Prof válasza Solten (#45) üzenetére


Prof
addikt

Mert azon lesz a legkisebb a profit es aki AMD fan es Ryzent akar annak r5-r7-et akarnak eladni.

(#59) sh4d0w válasza Prof (#58) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

És aki nem AMD fan és Ryzent akar venni?

https://www.coreinfinity.tech

(#60) User64476


User64476
őstag

Ezeket a gyökér modellneveket ki találja ki, egy két éves?

(#61) tom_tol válasza sh4d0w (#59) üzenetére


tom_tol
addikt

Olyan nincs :DDD

(#62) arabus válasza Blindmouse (#48) üzenetére


arabus
addikt

[link]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#63) proci985 válasza olle (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nezd meg a csavar felfogatasi pontokat a 24 pines csati korul, nekem azert gyanusak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64) E.Kaufmann válasza lezso6 (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Dehogy nem láttuk :D, csak te nem :) [link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65) olle válasza proci985 (#63) üzenetére


olle
senior tag

Akkor nem csalt a szemem hogy nem mindegyik EATX

New Motherboard Report #1: Computex Edition

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#66) proci985 válasza olle (#65) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk a narrow ilm jo otlet volt, foleg, hogy gyakorlatilag ahogy nezem nem szelesebb az intel socket2011es socketjenel vegeredmenyben. annal az volt a fo problema, hogy van 8 memslot, nagy a foglalat, a VRM meg eleg nehezen fert el barhova.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67) Duck663 válasza ->Raizen<- (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem a Vega brutálisan gyors lehet, de valószínűleg nem teljesít kiegyensúlyozottan, aminek talán szoftveres oka lehet, és ezért is tologatják össze-vissza.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#68) ->Raizen<- válasza Duck663 (#67) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen, egy fejlesztő mondta is az egyik fórumban hogy 80%ot nyert teljesítményben egy újabb driverrel. Szerintem is olyan lehet majd mint a ryzen megjelenéskor, van ahol jól teljesít van ahol kevésbé. Szerintem ugyan úgy problémás lesz dx11-ben mutatott teljesítménye mint eddig. A konkurencia ellenben mindkét oldalon kiválóan teljesít. Írok is egy cikket a tesztelt gtx 1080-ról.

[ Szerkesztve ]

(#69) Reggie0 válasza Lacika112 (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy. Akkora lesz a proci, hogy kozvetlen rakjak a memoria foglalatokat :D

(#70) seniman válasza Lacika112 (#46) üzenetére


seniman
addikt

Thermal Grizzly létezik 37grammos kiszerelésben is,az MX-2 meg 64-esben. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#71) olle válasza seniman (#70) üzenetére


olle
senior tag

Meg itt van ez :D :DDD

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#72) seniman válasza olle (#71) üzenetére


seniman
addikt

16w/mK-val,nem ebben a "családi" kiszerelésben még jó is lehetne. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#73) bunfi válasza olle (#71) üzenetére


bunfi
őstag

NANOTECHNOLÓGIÁVAL! Szürke színben.

(#72) seniman
A címke sok mindent elbír. :U

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#74) olle válasza seniman (#72) üzenetére


olle
senior tag

:DD

Itt neked egy barátibb ha esetleg threadripperünk lesz akkor megfelezem veled az árát. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#75) seniman válasza bunfi (#73) üzenetére


seniman
addikt

Pici kis nanorobotok viszik zsákban a hőt a toronyhűtő csúcsába. :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#76) #65755648


#65755648
törölt tag

WOW. 50 TFLOPS egy PC méretű gépházban?! 2004-ben (ami nem volt olyan régen - akkor jött ki az "Én a Robot", meg a "HP és az Azkabani fogoly", a Mátrix 5 évvel korábbi, a Lambourghini Gallardo már egy éve piacon volt, az Enzo gyártását meg épp befejezték, véget ért a "Jóbarátok", megjelent Britney S. - Toxic című száma és elindult a FB) ezzel a teljesítménnyel a 3. legerősebb szuperszámítógép lett volna a világon, ha jól látom. :Y

[ Szerkesztve ]

(#77) kopi72


kopi72
aktív tag

Az tudtatok, hogy az AMD nem fukarokodott, forrasztotta a kupakokat es nem pasztazta mint az intel?
Klasszul lehet tulhajtani majd oket megfelelo hutessel..

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#78) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ezekről is lesz majd PH! teszt, mint a Ryzen 5-ről? ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79) ->Raizen<- válasza Dilikutya (#78) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kész rejtély ez a banda pedig már az új csoda bios is kijött ha esetleg arra vártak, no de még ez is kevés ám! Lásd a tomb raider esetét, a fejlesztők találtak a ryzen platformban laza 30% +-t nos mire kijön a mostani játékokhoz a patch... ;] Még én is hamarabb kész leszek a cikkemmel mint a ph. :DDD Én még mindig az out the box max performance híve vagyok, intel+nv kombót csak összedobom és használok, és nem is kell a csodára se a mikulásra se semmi másra várni hogy a maximum teljesítményt kapjam.

[ Szerkesztve ]

(#80) arabus válasza ->Raizen<- (#79) üzenetére


arabus
addikt

Szóval valamit tudnak már az okosok is
hogy az amd trükközik.
2 hónap alatt majdnem 4 dollárt esett az árfolyamuk
pedig akkora szuper procik meg vga-k vannak nekik.
Mostmár ugy látom hogy akciósan is adják a holmit csak vigyék
annyi lóvé sincs hogy akármilyen gpu-t legyártassanak.
Konkrétan esélyes az összeomlásuk.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#81) Reggie0 válasza arabus (#80) üzenetére


Reggie0
félisten

Arfolyam nem all olyan szoros kapcsolatban az elkoltheto penzzel. Inkabb arrol van szo, hogy nem biznak bennuk a befektetok.

[ Szerkesztve ]

(#82) ->Raizen<- válasza arabus (#80) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha összeomlik akkor by by megfizethető hardverek kora. Mondjuk már így is nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni a normális, nem is teljesen csúcs hardverekért, nézd meg a gtx 1080 árát most 160 körül van. Ilyet ne kívánj, meg lehet nézni az intel hány évig tartott minket 4 magon... Most meg hirtelen kijöttek ők is a 18 magos csodákkal.

[ Szerkesztve ]

(#83) Reggie0 válasza ->Raizen<- (#82) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar 3 eve kijottek vele, de sebaj.

(#84) olle válasza arabus (#80) üzenetére


olle
senior tag

Olyan jó hogy ilyenekre van időd. :D

De azt nem látod hogy mi volt az AMD háza táján előtte. Senki nem vette az FX eket max az APU-t na ennyi pénzből nehéz jó cuccot csinálni. Sikerült nekik. Ezzel szemben intel oldalon meg csak a refresh ment. :D Mert megtehették....

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#85) ->Raizen<- válasza Reggie0 (#83) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen? Direktbe a gamereknek címezve úgy mint az s1151 platform? Gondold át újra.

(#80) arabus: Tuti nem láttad a computex-et hogy mennyi gyártó jön ki majd amd termékekkel. Minden téren, laptopok is jönnek a világon elsőnek 8 maggal. Nem most fognak becsődölni. A penge vékony 4/8as apuval rendelkező laptopok is jönnek amik még játékra is használhatóak lesznek, ipc-ben 50%al jobb lesz a cpu benne mint az előző gen, az igp meg 40%ot ver az előző apura.

[ Szerkesztve ]

(#86) arabus válasza ->Raizen<- (#82) üzenetére


arabus
addikt

Nem kivánom távol áll tőlem. :R
Tulajdonképpen egyik pártján sem állok!
Mivel a dolgok kicsusztak az eddigi normális kerékvágásból.
Tehát nem is tudom melyik a jobb oldal.
Persze lehet olyasmiket irkálni hogy ez nagyon jó a felhasználóknak
meg stb.A kérdésem az hogy mire?
Mit is akarunk mi ezekkel csinálni?Otthon netezgetni?
Játszani?Gyorsabban nézni you tubot?
Netezni elég bármi.A most fejlesztés alatt levő konzolok is
kis semmi proc meg grafikus chip kombók mégis lehet majd velük játszani.
Fél év alatt eljutottunk oda hogy mindenki tenyérnagyságú
procikat vett elő a semmiből,a szoftverek hetente 5-10-20-30%-ot
javitanak a teljesitményen.
Csak azon gondolkodtam hogy lehet ez és hogy mihez is kellhet vajon?

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#87) ->Raizen<- válasza arabus (#86) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A fejlődés nem állhat le jöhetnek a még komplexebb szimulációk a játékokban ott van az erő a gépekben több terraflops. Netezni elég az 5,7 colos telóm is + tartalomfogyasztásra is. De már játszani nem játszom vele hiába van 4 gb ram benne meg snapdragon s820 soc

Több éves álmából még csak most ébredezik a cég. Kb 5 évente tudnak újítani valamit az amd-nél. Moore törvénye már nem érvényes a fizikai korlátok miatt. 7 nm alatt már lassan jönnek az atomi szintű méretek. Emiatt lassultak le a fejlesztések.

[ Szerkesztve ]

(#88) Reggie0 válasza ->Raizen<- (#85) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy milyen matricat raknak a dobozra teljesen irrelevans kerdes. Gyartottak ilyen procit es kesz. Nem fejlodes nem volt, hanem matricazas es learazas. Az elobbi egy mernoki/technologiai kerdes, az utobbi meg pusztan gazdasagi.

Tehat az intel nem tartott 4 magon, csak te nem voltal hajlando megfizetni azt, amit kertek erte.

[ Szerkesztve ]

(#89) Dilikutya válasza ->Raizen<- (#79) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Intel 8 éve reszelgeti a jelenlegi Core családot, az Nvidia is évek óta csak foltoz. Az elején azok se mentek zökkenőmentesen, ráadásul a Ryzen még a gyengélkedő BIOS-al is meg tudott lepni. Meg az Nvidia még ebbe is bele tudott tenni olyan ordas nagy hibát, mint ami a 970-nél.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#90) ->Raizen<- válasza Dilikutya (#89) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Napi használatban van a 970 és nem veszek észre semmilyen hibát. Mire gondolsz? Hogy az utolsó 500 mb-ot lassabban éri el? Semmi hátránya.

(#91) bunfi válasza ->Raizen<- (#87) üzenetére


bunfi
őstag

Több éves álmából még csak most ébredezik a cég

Jelenleg 1,1 milliárd euró kintlevőségük van a már 9 éve húzódó, Intel ellen indított tisztességtelen piaci magatartás miatt többször jogerősen megnyert (majd az Intel által megfellebbezett) perben (EU), míg Koreában ez az összeg 370 millió. Ez jelenleg az AMD éves R&D keretének a másfél szerese.

Az az illúzió, hogy a két cég egy súlycsoportban van csalóka, és talán célszerű lenne figyelembe venni, amikor az egyik vagy a másik termékeit tesszük a mérlegre. A Ryzen messze nem tökéletes, de ha csak annyit ért el, hogy az Intel mozdul valamerre és nem limitálja a játék fejlesztést a mainstream-4mag, már akkor is mindenki jól járt.

(#89) Dilikutya
Még a 2. generációnál sem, B2 stepping fiaskó. Vagy a 3. generációnál elkezdődött TIM-botrány, ami napjainkig tart. Vagy a 7700K körül kialakult probléma, amely az intel által lehetőleg ne tuningolj nyilatkozattal lett lezárva.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#92) proci985 válasza ->Raizen<- (#90) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en harom kijelzovel eleg csunyan belefutottam lassulasba amiatt, de teny, hogy a topikban egyedul nekem volt ebbol komoly problemam ahogy tudom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93) ->Raizen<- válasza proci985 (#92) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Három kijelzőhöz egy sokkal komolyabb vga dukálna leginkább gtx 1080 ti sli-ben.

(#94) proci985 válasza ->Raizen<- (#93) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ket es fel eve a GTX970 amikor en vettem meg eleg volt (es eleve ugy vettem, hogy ha keves lesz akkor SLI lesz belole).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95) Prof válasza bunfi (#91) üzenetére


Prof
addikt

Koszi, hogy leirtad igy nekem nem kell. Bizony az Intel akkora monstrum, hogy sose fogja kifizetni a buntit, mert 100 evig is elpereskednek inkabb.

Tovabbra is tisztessegetlen magatartast folytatnak, mert megtehetik, nem veletlen a Pc piacot mozgato notebook szegmensben ertelmes AMD-s notit nem lehet kapni sok ev ota.

(#96) W.Wilson válasza bunfi (#91) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

& (#95) Prof

Szerintem ti összekevertek két jogi eljárást. Az AMD már megkapta az 1,25 milliárdját 2009-ben. Amit nem fizetett ki az Intel, az az EU-s bírság, amiből nem fog kapni az AMD semmit. Koreai eljárásról nem hallottam, arról nem nyilatkozom.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#97) bunfi válasza W.Wilson (#96) üzenetére


bunfi
őstag

Azt kevertem össze, hogy Amerikában polgári per volt, így megkapták a kártérítést, míg az EU-ban hivatali eljárás folyik és abból nem kapnak majd semmit. Ahogy a koreaiból (legalul lesz) sem kaptak semmit.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#98) Prof válasza W.Wilson (#96) üzenetére


Prof
addikt

Jaja en az EU-s birsagra gondoltam

(#99) Reggie0 válasza Prof (#95) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy se lehetett volna, nem volt ertelmes procijuk se. Csak egy jo kifogas, hogy miert nem tudtak eladni semmit.

(#100) bunfi válasza Reggie0 (#99) üzenetére


bunfi
őstag

Igen, kifogásokra szoktak elmarasztaló bírósági ítéleteket hozni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.