Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) BoWDaN


BoWDaN
tag

A cikkben szereplo i5 felér egy haswell, broadwell i5el?

[ Szerkesztve ]

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#3) ribizly


ribizly
veterán

Az igen! Komoly, hogy hol tartunk ma. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4) tecsu válasza ribizly (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Hol? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#5) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Tetszik az irány! Most NUC-t használok nagy megelégedésemre, de örülnék, ha a monitorba vagy TV-be mint egy conax modult beépítem a PC-t!

"in medias res"

(#6) adamssss válasza BoWDaN (#2) üzenetére


adamssss
veterán

attól függ. Ezt így nehéz lenne megmondani. De van olyan helyzet ahol igen hozza azt a szintet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) Slack


Slack
tag

Nekem nem jön át a koncepció. Van egy hitelkártya mérető "PC" ami anélkül nem működik, hogy ne dugnák be egy nagyobb dobozba. Akkor miért nem a dobozba építik a PC -t?
Laptopos topicokban szokott menni a rinya, hogy xy laptop nem jól szerelhető, forrasztott RAM, stb. Ez még rosszabb, itt majd lehet kompletten cserélni az egész "PC" -t.

(#8) Pötyi válasza Slack (#7) üzenetére


Pötyi
őstag

A külső házat (a dokkolót) csak egyszer kell megvegyed. Arra van rákötve a monitor, bill, egér, abba megy bele a derótos net. Ebbe dugod bele a kártya méretű PC-t, a "szivet". Aztán amikor másfél év múlva elavul, akkor ezt a belső kártyát lecseréled egy gyorsabb, modernebb procit tartalmazóra, a külső doboz meg marad.

Kiegészítés: Ez csak egy koncepció a sok közül. Hasonló volt az USB pendrive méretű számítógép, amit a tévéd HDMI portjába dughattál. Na, ha ott kijött egy modernebb stick-pc, akkor megvetted azt, a tévé meg maradt a régi.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#9) Slack válasza Pötyi (#8) üzenetére


Slack
tag

Hm.. Tehát az 5-30 dolláros műanyag házat nem kell cserélni. "Csak" a 200-500 dolláros PC -t. És ennek az értelme?
Tényleg nem akarok trollkodni, de még így is fergeteges marhaságnak tartom.

(#10) Pötyi válasza Slack (#9) üzenetére


Pötyi
őstag

Értem, hogy mire célzol, de ízlések és pofonok. Én például már negyvenkettő múltam. Ilyen korára az ember kissé már elkényelmesedik. Én már annak is örülnék, ha egy periféria, vagy komplett gépcserekor nem kéne szétszednem a gép háta mögött hatszáz kábelt, az asztal alatt négykézláb matatva. Sokkal egyszerűbb megoldás csak a belét, a "szívét" egy elegáns mozdulattal kicserélni egy újabb, jobb cuccra úgy, hogy minden más érintetlenül marad.

:D

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#11) Chrys_


Chrys_
addikt

Szerintem ebben az a jó, hogy maga a gép nagyon könnyen hordozható, és így pl. több helyen is lehet dokkoló. Igaz, hogy az összköltség így a plusz dokkolók árával magasabb, de a hordozhatóbb a cucc.

(#12) Chp


Chp
őstag

Én azt várom, mikor a DIY gépek is ekkorák lesznek, ha még lesznek. Vesszük majd hozzá a fülbevaló méretű dVGA-t, a rizs méretű memória modulokat és ha eljön az ideje, kicseréljük magunknak az igazolványkép méretű alaplapunkat, ami egy három bankkárytányi vastag ultra-mikro házban kap helyet. Bírnám! Mindenki szemhéjjal fogható nagyítóval bütykölne... :DDD

(#13) radi8tor válasza Chrys_ (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyedül ennyi az előnye, hogy nem kell laptoptáska hozzá. De, ha nincs "otthon" mindenhol, ahol használni akarod, akkor megszívtad.

⭐ Stella

(#14) #06658560 válasza Slack (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem otthonra van tervezve. Hanem irodákba. Ahol nincs fix helye az embernek, vagy sok iroda között mozog. Esetleg home office megengedett. Könnyebben hordozható bármilyen notinál, de az ember mindenhol tudja használni a beállított munkakörnyezetet. Ha jól oldják meg, akkor hot swap full titkosítással.

(#15) pengwin válasza tecsu (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Ott, hogy már egy ilyen mini dizájner-fűtőtestet is simán el lehet adni jó drágán.

Üdv, pengwin

(#16) #41133696


#41133696
törölt tag

Ennél sokkal jobb egy táblagép :)

(#17) pengwin válasza Pötyi (#8) üzenetére


pengwin
addikt

"Aztán amikor másfél év múlva elavul, akkor ezt a belső kártyát lecseréled egy gyorsabb, modernebb procit tartalmazóra, a külső doboz meg marad."

Ez szépen és jól hangzik, csak ha ez ténylegesen hordozható számítógép akar lenni, akkor bele kell forrasztani a CPU-t, RAM-ot, SSD-t. Vagyis a külső doboz csak egy számítógépház tápegységgel.
Az ára az egekben lesz, a másfél év múlva esedékes cserénél meg lehet rákell majd döbbenni, hogy az Intel "foglalatot" váltott, pl. 2mm-rel odébb rakták az USB-C aljzatot az eggyel újabb generáción, álá LGA 1156, 1155, 1150, 1151...

Amit meg leírtál, azt meg úgy hívják, hogy asztali PC.

Üdv, pengwin

(#18) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Selma te vagy az?
Tudom, tudom, ezt a poént már egy korábbi cikknél elsütöttük!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#19) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

:C aztazáldóját ez az INTEL kell a zakóm zsebébe de izibe !!

huhh

(#20) Cifu válasza #06658560 (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Arra a célra a Samsung DEX & Co. szimpatikusabb, főleg, hogy a telefonod úgy is nálad van.

Nekem sem jön át koncepció. Főleg, hogy folyamatosan jönnek ki a gyorsabb és gyorsabb csatlakozók, és a külső dobozt is lehet majd cserélgetni 3-4 évente. Ahova pedig ezek a gyenge de takarékos Intel procik elegek lesznek, oda nem fog előrelépést jelenteni később az erősebb típus sem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) madd dogg válasza Slack (#9) üzenetére


madd dogg
senior tag

Helyezd ezt céges környezetbe. Átáll erre mondjuk egy Bosch. Dolgozol Pesten, ki kell utaznod Bambergbe. Laptop helyett ezt vágod zsebre, kisebb mint egy telefon. Aztán a kinti irodában csak bedugod és dolgozol vele tovább. Ha lesznek laptop vázak, még jobb.
És ez nagy cégeknél igény. Kisebb PC/Laptop --> nagyobb mobilitás, kevesebb elvett hely az asztalon, stb. Imádnék ebből egy workstation verziót. Egy HP Z-bookot használok, és nem vicces cipelni.

(#22) SnoozyBird


SnoozyBird
csendes tag

...ez csak egy telefon, kijelző nélkül... nem?....

"Brute force will prevail as brute force does tend to prevail when applied in appropriate quantities"

(#23) Cassi válasza madd dogg (#21) üzenetére


Cassi
senior tag

Üzleti környezetben tolongani fognak ezekért a 4 GB RAM + 128 GB SSD eszközökért, mert azok nagyon használhatóak. Mi lenne velünk, ha az Intel nem innoválna állandóan :DDD

(#24) Robert07


Robert07
aktív tag

Tipikus Intel megoldasok ezek a kimeneti konfiguraciok. :DDD

Ettol fuggetlenul kivancsi vagyok, hogy mennyire fognak throttlingolni, kulonosen az az i5-os.

(#25) atok666 válasza Slack (#9) üzenetére


atok666
őstag

Van egy ilyen - mint irod - $5-$30 dobozod otthon, meg a munkaban pl. es rogton mennyivel egyszerubb szukseg eseten hazavinni a munkat :)

Atok

(#26) -Skylake- válasza Cassi (#23) üzenetére


-Skylake-
addikt

A vilag 97%anak ez a 4+128 nemhogy eleg hanem overkill. Ez egy vekonykliens. Csak most eljutottunk oda, hogy nem csak a neve az hogy vekony, hanem tenyleg az is.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) Chrys_


Chrys_
addikt

Egy NUC valószínűleg mégis jobb választás, mert a csatlakozók így mindenhol rendelkezésre állnak, már csak a kábelek és kijelző kell ,ezeket meg egyszerűbb új helyen is beszerezni. Vagy kellene egy szabványosítás és 3rd party dokkolók, akkor elterjedhet.

(#28) koby11h


koby11h
aktív tag

Én attól félek, hogy a házak is olyan gyorsan fognak változni, aztán megszűnik a visszafelé kompatibilitás, és mire letelik a 3 év megint kell dokkolót és belsőt is cserélni...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#29) ttt válasza Pötyi (#8) üzenetére


ttt
senior tag

"Kiegészítés: Ez csak egy koncepció a sok közül. Hasonló volt az USB pendrive méretű számítógép, amit a tévéd HDMI portjába dughattál. Na, ha ott kijött egy modernebb stick-pc, akkor megvetted azt, a tévé meg maradt a régi."

Na anno kb ezekkel az usb-s, hdmi-s eszközökkel el is lőtték ennek a kütyünek a puskaporát. A mai napig kaphatók hasonló paraméterű - bár kicsit nagyobb méretű - cuccok, ellenben nem kell nekik dokkoló.

Az viszont lehetne irány, ha rá tudnák venni a TV gyártókat-, össze tudnának hozni valamiféle kártya csatoló szabványt és mehetne a TV-kbe. Bár azután dobhatnák ki a smart dolgaikat, mert felesleges lenne. (Nem mintha most olyan nagy plusz, többlet a smart, max a DLNA ami ér bennük valamit, a többi csak duma)

Szóval ilyen TV/monitor csatoló szabványt el tudnék képzelni. Le is tudnák vele tarolni mind a fenti-, mind pedig a monitorokba épített pc-k piacát. (Én is vennék, még TV csere árán is :) )

[ Szerkesztve ]

(#30) CSB29


CSB29
aktív tag

Ejj, no Thunderbolt? Akkor hogy bököm hozzá a gtx 1080-amat? ;)

(#31) MongolZ


MongolZ
addikt

Szóval ez a pc nem is annyira hitelkártya méretű... lehet, hogy az én fantáziámmal van baj, de nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor egy ilyen jobb választás lenne kb. akármi másnál.

(#32) Somatom válasza madd dogg (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Vorke V1 -em van. 10mp alatt lepattintom az alját, kikapom az SSD -t, amit egy filléres adapterrel használhatok USB -n, vagy Bamberg -ben szintén 10mp alatt bepattintok egy ottani Vorke V1 aljába, és bebootolok róla. De, van már Vorke V2 is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) .DLL válasza pengwin (#17) üzenetére


.DLL
veterán

Pont ezen gondolkodtam, hogy tök jó, hogy cserélhető a hardver szíve, de ugyan úgy cserélhető a mostani gépekben is. Ja, csak állandóan foglalatokat váltanak, amitől egy idő után mégis cserélni kell az egészet.

(P.H.)

(#34) Raymond válasza Somatom (#32) üzenetére


Raymond
félisten

Fantasztikus, a Vorke cuccok jova lettek hagyva a Bosch Central IT alltal? Na ugye :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35) .DLL válasza Raymond (#34) üzenetére


.DLL
veterán

Miért az Intel cucc, a saját vagy valamelyik 3rd party dokkolójával? Még az sem. Hogy mit hagynak jóvá az csak átgondolás és döntés kérdése.

(P.H.)

(#36) Cifu válasza Raymond (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért, az Intel Compute Card jóvá lett?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Raymond válasza .DLL (#35) üzenetére


Raymond
félisten

Latom nem ertetted meg - szerinted mi lesz jovahagyva egy akkora cegben ha valamikor valami jova is lesz hagyva? Egy Vorke vagy egy Intel alapu vPro-s kartya PC es Dell/HP vagy eppen sajat froccsentett Bosch dokkolo?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) Somatom válasza Raymond (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy egy vállalati környezet feltételezéséből indultunk, és nem onnan, hogy az otthoni kütyümet szabványosítja X cég. Tehát, az alap az, hogy a Vorke V1 a szabványosított eszköz az adott cégnél. A mondanivalóm lényege pedig az volt, hogy ha van egységes eszköz, akkor fölösleges a PC "szívét" is utaztatni, elegendő egy gyors csatolású adathordozó, amiről bebootol az azonos típusú eszköz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) Raymond válasza Somatom (#38) üzenetére


Raymond
félisten

"Tehát, az alap az, hogy a Vorke V1 a szabványosított eszköz az adott cégnél."

Ezt most tenykent kozlod hogy igy van vagy ez a feltetele annak amit felvazoltal? Bocs, de nem jon le. Ha a masodik akkor arra ott a #37.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) .DLL válasza Raymond (#37) üzenetére


.DLL
veterán

De megértettem, csupán _én_ univerzálisan fogalmaztam, nem ragadtam le egyik vagy másik konkrét terméknél.

(P.H.)

(#41) Somatom válasza Raymond (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Rugaszkodj már el egy kicsit a Vorke V1 -től! Az csak azért példa, mert az OS -t is futtatni képes, SATA csatolású adathordozója másodpercek alatt mobilizálható. A lényeg itt az, hogy minek hurcolni a PC -t, ha elegendő egy SSD -t is? Mindegy, hogy a kompatibilis PC az Vorke V1, vagy bármi más.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) Raymond válasza .DLL (#40) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor megse, mert nem konkret termekrol van szo (csak azert vannak emlitve mert ez a ketto lett felhozva), hanem egy "Vorke a gearbest/maskinaiwebshop vagy barhonnan" versus "Intel vPro alapu nagy gyarto termeke" egy Bosch meretu cegnel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) .DLL válasza Somatom (#41) üzenetére


.DLL
veterán

Annyiban látom értelmét, hogy az adott gépet ki kapja: tervező mérnök vagy csak egy asszisztens például szövegszerkesztéshez. Mérnöknek a tervező programokhoz kellhet az erősebb vas, amit elég kevesebb példányban megvenni és így viheti magával a szükséges erőt is, az adatai mellé.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#44) Somatom válasza .DLL (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ezek max alacsony erőforrásigényű feladatokra szánt kliensgépben használhatók. Gondolj pl. a hűtésre! Kétlem, hogy ez a konstrukció megállná a helyét olyan, magasabb grafikai teljesítményigényű feladatoknál, mint a tervezőprogramok. Nézd meg pl. a képkimenetet! 1.4 -es. Még ARM vonalon is már 2.0 -nál járunk. Az 1.4 még egy HTPC -nek is karcsú.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) Cassi válasza -Skylake- (#26) üzenetére


Cassi
senior tag

Általános üzleti gépnek akkor is kevés. Épp azok igénylik általában a hordozhatóságot, akik ennél erősebb gépekkel dolgoznak, pl. a fenti Bosch-os példában is inkább a fejlesztők és a menedzserek utaznak, mint a titkárnők. Arról viszont nem feledkezett el az Intel, hogy egy alapvetően desktop gépbe becsempéssze a drága mobil processzorait, pl. a Core m3-7Y30 drágább, mint egy i5-7600K.

(#46) .DLL válasza Somatom (#44) üzenetére


.DLL
veterán

Hmm, jogos. :\

(P.H.)

(#47) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Tetszetős :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48) devast válasza Somatom (#38) üzenetére


devast
addikt

Vállalati környezetben van citrix, van vhorizon, esetleg millió más vékonykliens rendszer. Ez egy vékonykliensnek fölöslegesen sok és drága. Ez egy nagyon pici, hordozható, de korlátozott helyen és környezetben használható teljes értékű pc. Ilyen meg nem nagyon kell senkinek.... Ezzel elértünk oda, hogy én se látom a koncepciót, ill a use-case -t ennél a terméknél. A kényelmes 1.0-ás konzumerek lehetnek max a célkategória, aki tényleg vesz egy ilyet és belepattintja a tévé hátuljába és kész.

(#49) Komplikato


Komplikato
veterán

Elolvastam a cikket és a hozzászólásokat, talán érteni vélem a koncepciót, de nincs ehhez későn?
Egyre több telefonhoz van sokkal kisebb dokkoló, amitől "PC" lesz belőle, és ott van az ARM procin windows alkalmazásokat futtatni képes W10 is. Intel oldalán meg ott vannak a NUC lapok, vagy irodákban nagy szeretettel használt 2 centis házba besűrített ITX komplett gépek. Nem látom a piaci rést, ahova ez be fog férni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) Borisz76


Borisz76
veterán

Lehet létezik olyan szitu mikor jól jöhet egy ilyen cucc.....de nem nekem találták ki.

Nekem egy erős gép kell , amivel lehet játszani, filmezni, zenét hallgatni , netezni.

Amúgy hirtelen ez ugrott be.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.