Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #06658560 válasza Cassi (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez miért lenne kevés egy managgának? Nekik leginkább az MSO, esetleg egy database kliens elég. Egyik sem az a hatalmas hardverigényű valami.

Tudok olyan cégről, ahol az embernek nem volt fix helye, hanem ahol talált, ott dolgozott. Oda ez jó alternatíva, hisz a beállításokat viszi magával.

(#52) Somatom válasza devast (#48) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem. Ez csak egy PC alap, amihez kell még egy ház is. Anélkül használhatatlan. Ha viszont együtt nézzük, akkor nem látom benne az X faktort. Megveszel egy komplett kütyüt, és kész. Ami az elemek avulásából adódó előnyt illeti, a dokkoló elemei ugyanúgy avulhatnak (lásd 1.4 -es HDMI). Vagy, ott van az ethernet. Szép, hogy van a házon gigabites vezérlő, de hogyan csatlakozik? Natívan, vagy az USB porton keresztül? Az utóbbi esetben még félsikernek sem nevezném. Aztán ott a Wifi. Milyen antennakivezetése van? Semmilyen, és még dugjuk is el egy külön házba? Hááát...

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53) Pötyi


Pötyi
őstag

Nézzétek meg ezt a tervet:

http://index.hu/tech/2017/03/23/a_macbook_touchpadje_lenne_az_iphone

Alig két hónapja látott napvilágot a hír.

A koncepció itt is hasonló, BELEteszed a kisebbet a nagyobba. Semmi különös nem történik majd, ha lecseréled a mobilod egy újabb generációs ájfonra.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#54) Akula válasza ttt (#29) üzenetére


Akula
őstag

+1

attól függetlenül bejövős a cucc. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#55) BatchMan


BatchMan
senior tag

Telefon:
- van benne akku
- van kijelzője
- van 4G kapcsolata
- tud fényképezni

Hitelkártya PC, mint partra vetett hal:
- kell hozzá dokkoló
- kis teljesítmény (GPU, CPU)
- hordozható, de két dokkoló között használhatatlan

Szerintem legalább 20 évet késett.

(#56) Z10N


Z10N
veterán

értékelhető közelségbe

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#57) madd dogg válasza Cassi (#23) üzenetére


madd dogg
senior tag

Miért ne? Oké, fejlesztőként én WS-t használok, de termelési mérnököknek/ügyintézőknek/irodistáknak bőven sok is. Háttértárnak úgyis ott a hálózat, a teljesítmény meg bőven elég Office-nak és böngészőnek.

(#58) madd dogg válasza Somatom (#38) üzenetére


madd dogg
senior tag

Egy ilyen szétszedem-összerakom cucc soha nem lesz egy nagyvállalatnál sem jóváhagyva. Itt nem IT szakemberekre kell rendszert építeni, hanem olyanokra, akiknek a PC egy eszköz a munkavégzéshez, amivel senki nem akar b.szakodni. :)

(#59) Somatom válasza madd dogg (#58) üzenetére


Somatom
veterán

Világos, de akkor ugyanezen okból ez a hitelkártya-izé is kiesik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60) Cifu válasza madd dogg (#57) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amikor valaki ilyet ír le, akkor rögtön az jön elő belőlem, hogy feltehetően sose dolgozott irodistaként, illetve nincs rálátása mivel dolgoznak az ilyen helyeken.

Nálunk simán vannak 50MB feletti Excell táblák, amiknél pár ezer (szűrt) sor törlése még egy asztali i5-6400 procinál is 2-3 perc...

Vannak olyan szoftvereink, amelyek egy ilyen procinál simán tudnak 100%-os leterheltséget hozni, mikor adatlekérés van.

Elhiszem, hogy van olyan iroda, ahol egyetlen megnyitott lapos böngésző és Word alapszinten a maximum kihasználás, de azért kétlem, hogy ez lenne az általános...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61) #06658560 válasza Cifu (#60) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pár multinál megfordultam már, az Excellek maximum azért voltak lassúk, mert képpel voltak tele.

Szerintem nálatok van egy olyan probléma is, hogy nem megfelelő eszközt használtok a feladatra. Akkora információkhoz szerintem már egy db jobb opció lenne a mindenféle tooljával.

(#62) Raymond válasza #06658560 (#61) üzenetére


Raymond
félisten

Csak a BI-k vagy epp a termelesi adatfeldolgozok zome nem adatbazisban hanem Excel-ben dolgozik es max annyi adatbazis munka van hogy kell egy hasznalhato SQL statement amivel behuzzak az adatokat az Excel-be.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#63) Cifu válasza #06658560 (#61) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miután a partnerünk szoftverjét használjuk, ezért ebbe nincs beleszólásunk. Én is jobban örülnék, ha működne a szoftver GUI-s felülete rendesen (tehát már két éve úgy kéne dolgozom vele, ahogy te leírod), és nem kéne .CSV fájlokkal foglalkoznom tovább, de nem ez az állapot még ma sem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#64) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Még jó, hogy nem kell a kereket újra feltalálni. 2010-ben a sírás kerülgetett, hogy dBase alapú adatbázisból dolgoztak egyesek, látom 7 év alatt eljutottunk az excel tábláig.
Meg a zsebprocesszorig, mert ugye ez nem PC. Mert ezzel át lehet ülni egy másik asztalhoz?! Komolyan? 2000 elején kényelmesen működött a távoli asztal. Majd 10 évvel korábban HDD sem volt a 386-osokban, mert hálózatról boot-oltak. 20 év változása. Mert ezt fejlődésnek nem merném nevezni :U

(#65) CharlieDrop válasza Pötyi (#53) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, ez egy nagyon jó koncepció. Már 7 éve agyaltam hasonlón (persze nem vagyok mérnök) és ez még akkor lenne igazán király, ha a dokkolóban (mindegy, hogy az egy doboz, vagy notebook kinézetű valami) lenne extra hardver: még proci, erősebb VGA, plusz akku (ha noti), plusz háttértár, vagy bármi amire szükség van :C :C :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#66) tatararpad


tatararpad
őstag

Nekem szimpatikus. Ne legyen elszállva az ára, lehessen rá bármilyen oprendszert tenni, és legyen VESA fali csatlakozója a háznak, aztán meg is van a TV okosítóm.

(#67) Csabroncka válasza Borisz76 (#50) üzenetére


Csabroncka
addikt

Filmezéshez (4K, HDR), zenehallgatáshoz, netezés-hez nem kell erő gép! A játék és a grafikai feladatok az teljesen más dolog....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#68) Luskan válasza madd dogg (#21) üzenetére


Luskan
tag

Szerintem ez kész biztonsági katasztrófa egy cég számára. Az okos felhasználók simán elhagyják az okos módon elmentett jelszavakkal. Plusz akkor már titkosítani kell a tárhelyet is, de az megint elvesz valamennyit a teljesítményből. Meg akkor venni kell néhány tartalékot azoknak is, akik otthon felejtették.

(#69) madd dogg válasza Cifu (#60) üzenetére


madd dogg
senior tag

Az egyik legnagyobb MO-n működő multinál dolgozom, 5 éve (nem a Bosch :) ).

Az 50MB-os Excel pedig hibás IT management-re utal, ahogy azt már leírták --> itt már adatbáziskezelők kellenek egyedi GUI-val, akár egy makrózott Access, vagy méginkább SAP.

Nálunk ahol nem igényel célspecifikus harvdert a terület (mérőszobák, anyagtechnológiai labor, vagy fejlesztésen WS-ek a szimulációk és 3d modellező progik miatt), ott mezei i3/i5-ös PC-k/laptopok futnak 4/8gb rammal, minimál háttértárral, és bőven kihasználatlanok. Ne feledd, egy multinál nagyon sok egyedi keretrendszert és szoftvert használnak a harvderes igények minimalizálására.

#59: ez kb. most olyan mint egy PKI kártya. Kihúzod/bedugod, nélküle nem megy a munka. :)

#68: ugyanígy elhagyhatják a céges mobilt is, és a belépőkártyát is, saját felelőssége hazamenni érte ha otthonhagyja, és szintén egyéni felelőssége vigyázni rá --> ha a te hibádból megy tönkre, ki kell fizetni, ez most sincs másképp egy laptopnál/telefonnál.
Azt nem várhatod el egy dolgozótól, hogy SSD-t cserélgessen egy mini-PC-ben, de azt igen, hogy a rábízott eszközökre vigyázzon.

A meghajtók pedig minden esetben titkosítva vannak bitLockerrel, jelszó nélkül be sem bootol a gép.

[ Szerkesztve ]

(#70) Borisz76 válasza Csabroncka (#67) üzenetére


Borisz76
veterán

Igaz....de egyszerre csak 1 dolgot csinálok a gépen ( általában ). S ha játszani támad kedvem , akkor azt is bírja az "erőgépem".

Csak ezért nem akarok több gépet fent tartani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#71) Csabroncka válasza Borisz76 (#70) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem is emiatt írtam, én időm hiányában inkább eladtam a játékgépem, most i3-as NUC-al tolom amivel maximálisan elégedett vagyok az előbb említett feladatokra. Meglepően jól összerakott kis kompakt cucc.

Persze a méretes fájlok NAS-on figyelnek.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#72) Borisz76 válasza Csabroncka (#71) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam is : Filmek, zenék, képek a NAS-on. Játékok a gépen.

Annó a fiamnak vettem "kis" gépet de nem NUC mert akkor még nem volt.
Ő egy Zotac EN860-t kapott ...lassan 3 éve.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73) Csabroncka válasza Borisz76 (#72) üzenetére


Csabroncka
addikt

Személy szerint én külön örülök az IGP-k rohamos fejlődésének, a méret és fogyasztás csökkenésnek. Ez sok mindenre jótékonyan hat.

"in medias res"

(#74) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Az ellenségemnek se kívánom, hogy ilyen "vason" kelljen dolgoznia.

(#75) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

nehogy dzsihadisták kezébe kerüljön mert akkor meghekkelik a pentagont !!! :DD :C

huhh

(#76) macilaci78 válasza Pötyi (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na jó, de mivel jobb ez az fixen elavuló marhaság, mint egy hardverkulcs+combos titkosítás+felhős tárhely és számítási kapacitás? Egy hardverkulcs lehet akár egy USB-s pendrive, egy munkaállomás meg egy hétköznapi telefonfülke akár. Beülsz, bedugod, használod a megszokott felületed, programjaid, adataid, teljes biztonságban és fizeted a beállításaid szerint.

Itt most a hardverkulcs tartalmaz némi hardvert is, ami önmagában ugyanúgy életképtelen, de legalább fixen tudod, hogy elavul.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#77) #06658560 válasza macilaci78 (#76) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert mondjuk net nélkül is működik?

(#78) Pötyi válasza macilaci78 (#76) üzenetére


Pötyi
őstag

Túl azon, amit Kopi kolléga mondott, engem alapból kiráz a hideg a felhőtől. Nem, nekem sincsenek olyan tartalmaim, ami érdekelhetné a hárombetűs szolgálatokat, DE fenntartom a jogot, hogy egyáltalán ne is kutakodjanak a cuccaim között, mert csak. Mert engem akkor is zavar a kutakodás puszta ténye, ha nincs miért aggódjak. Ez egy kicsit olyan, mint a nemzetbiztonsági törvényben az adatfelhalmozó információgyűjtés titlásának a reciproka - itt a sok hülye álompolgár magától szolgáltatja be az adatait.

QNX is cool!

(#79) Csabroncka válasza Pötyi (#78) üzenetére


Csabroncka
addikt

Még átlag user alapján is a felhő azért nagyon sok mindenre jó! Többek között felbecsülhetetlen értékű családi képek, dokumentumok biztonsági mentésére szolgál/szolgálhat.....

"in medias res"

(#80) #06658560 válasza Csabroncka (#79) üzenetére


#06658560
törölt tag

A backup azért nem olyan rengeteg minden, hanem inkább egyetlen funkció.

(#81) Csabroncka válasza #06658560 (#80) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egy dolgot emeltem ki, mi ezzel a gond? Gmail felhasználó vagyok, az is felhő és a google drive is, van jó pár funkció ezen még kívül.....

"in medias res"

(#82) Pötyi válasza Csabroncka (#79) üzenetére


Pötyi
őstag

Azt írtam, hogy a szolgálatok olvasgatják a felhőbe feltöltött adatokat. Erre te azt válaszolod érvként, hogy de a felhő az átlag usernek jó! WTF?!? Ugye te is érzed, hogy ez a válasz ide nem igazán jó?

:DDD

QNX is cool!

(#83) Csabroncka válasza Pötyi (#82) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hogy olvasni tudja a titkosított backupot (amit nem tud egyébéként :N ), vagy a leveleimet, netán megtalálják a játékbeállításaim és mentett billentyűkombinációim oltári nagy probléma van belőle....

Egyébként elbújni fölösleges, mert nem tudsz, mindent látnak. A pénzmozgásaidtól kezdve a böngészési szokásaidon át, mindent!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#84) tecsu válasza Csabroncka (#83) üzenetére


tecsu
addikt

:W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.