Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

"Az új Adobe Flash Player a GeForce és a Quadro mellett támogatja majd a Tegra rendszereket is"

Tehát, csak nV karin megy majd a Flash gyorsítás?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) Abu85 válasza Bici (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze ... Radeonra nincs értelme. Az AMD platformok procijai elég erősek a flash lejátszásra.
Ez a flash azért probléma, mert az Atom annyira ki van herélve, hogy egy komolyabb flashprogram megfingatja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) bartucc


bartucc
addikt

Egy kérdés: ebbe a lapban hova lehet memóriát bővíteni, vagy integrált minden?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4) Bj Brooklyn válasza bartucc (#3) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Nem integrált. Az alján bővíthető.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#5) twollah válasza Abu85 (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

A hir hallattan mar kezdtem azt hinni, hogy kevesli a flash a gepem.
(Phenom 9850 BE + GF 9600 GT)

(#6) Bici válasza Abu85 (#2) üzenetére


Bici
félisten

Értem, de asztali gépen sem lesz GPU gyorsítás Radeon-on? Vagy ott nV-n sem lesz? Vagy hogy?
Régóta dolgozom Flash-el is, és komoly probléma, hogy régebbi gépek (2 magos 3,2GHz-es P4) meghalnak a kicsit komolyabb animációktól, főleg az új effektekkel együtt.
Sőt, az én 3GHz-re húzott E1200 (2db core2 mag, 512 L2 cache) cerkám is megpusztul egy 800x600 méretű Flash rajzfilmtől, ha van sok csicsa rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Hajrá ION!!! :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#8) BloodRay


BloodRay
veterán

Továbbra is ezeknek az ionos rendszereknek az árára vagyok leginkább kíváncsi.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9) stevve válasza Bici (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha jól tudom, egyelőre alapvetően nem asztali gépekről van szó (vagy csak nem jól olvastam a híreket :DDD ), mert azok viszonylag erősek, de a nettop-ok többsége az egymagos Atommal tud szenvedni pl.: egy-egy igényesebb flash játékkal. Ha viszont az egyébként is erős ION van mellette, ami még a flash-t is támogatja, akkor már nem lesz gond.

(#10) Bici válasza stevve (#9) üzenetére


Bici
félisten

Vágom, de ha ION-ról beszélünk, akkor az ugyanazokat az OPrendszereket érinti, mintha egy bika gépről beszélnénk, tehát a Flash Player is ugyanaz.

Egyébként most olvasom, hogy elvileg már van GPU gyorsítás a flash pléjerben, de nem műxik túl sok esetben... :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) D.Orion


D.Orion
veterán

Alakul ez az ION. Én már csak olyan nettop-ra vágyom amiben a kétmagos Atom + ION rendszer mellett az alaplapon található még egy pci vagy pci-e foglalat. Egy tv kártyát azért jó lenne beletenni.

(#12) Abu85 válasza Bici (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lényegében a program kész, tehát akadálya nincs az asztali gépek flash gyorsításának. Szerintem mindenhova vonatkozik a technológia.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) dabadab válasza Abu85 (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Az AMD platformok procijai elég erősek a flash lejátszásra."

Akkor az en X2 3600+-amat biztosan az nForce-os alaplap fogja meg, mert a durvabb flashjatekok mar rendesen akadnak rajta. Standalone flash playerben is.

D.Orion: az osszes ionos mini-itx alaplapon van PCI-E foglalat, ezekbe a nettopokba viszont kb fizikailag nem fer bele egy TV kartya.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) VaniliásRönk válasza dabadab (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem még nem volt gondom flash játékkal, pedig ez a proci is csak 2GHz-es, tudnál egyet linkelni?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15) D.Orion válasza dabadab (#13) üzenetére


D.Orion
veterán

Az AsRock ION 330-ba beleférne egy low profile verzió, azonban az alaplapon nincs pci v. pci-e foglalat.

(#16) grandtour2


grandtour2
tag

csak azt nem értem, miért nem jöttek már be az országunkba az ION PICO megoldások, olcsó dobozolással, simpla hálózati lejátszónak.. Elvileg, ezeknek tap nelkul ki kellene jonnie nehany 10 ezer forintbol, mondjuk legyen 30-40e forint..

A jelenleg kaphato Asrock 330 is eleg draga es nem is PICO, es ht pc-nek valo hazak is 18-20e korul vannak..

Azt sem ertem, h az Nvidia miert $300 koruli erteket adott meg a ref pico dobozolt cuccarol..

(#17) dabadab válasza VaniliásRönk (#14) üzenetére


dabadab
titán

Balloon Invasion (magyar jatek :) ), amikor sok minden tortenik, akkor erezhetoen lassul.
Mondjuk mas hirekbol ugy tunik, hogy csak a videolejatszast fogjak gyorsitani - ha ez igaz, akkor az tul sokat nem segit a jatekokon.

DRM is theft

(#18) VaniliásRönk válasza dabadab (#17) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kicsit belassul néha, de max. azért mert nincs jól megírva, ennél sokkal durvább flash játékok simán futnak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) stevve


stevve
nagyúr

Driver már van hozzá, már csak az ION-t kell beszerezni :DDD

[link]

(#20) VaniliásRönk válasza stevve (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Menj ki a konyhába sóért. :))

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) PuMbA válasza Bici (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem sem megy a flash hardveres gyorsítás HD3200-on pedig be van pipálva. YouTube fél-HD filmeknél még az is előfordul,hogy szaggat a videó pedig 60%-os kihasználtságot mutat egy Athlon 64 X2-n (1.9Ghz).
Innen látszik ,hogy szar az egész flash. Egy YouTube HD-nál jóval jobb minőségű 720p film is csak 30% procit eszik MPC-HC-val,gyorsítással meg csak 5%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#22) Bici válasza PuMbA (#21) üzenetére


Bici
félisten

Nem a Flash szar, hanem a Flash player.
Felhasználói szemszögből persze tök mindegy, csak a pontosság kedvéért írom. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) PuMbA válasza Bici (#22) üzenetére


PuMbA
titán

Ja tényleg elírtam,mert VLC-n vagy MPC-HC-n megy rendesen kis procihasználattal a flash. Az Adobe miért nem csinál akkor valamit,ha látják,hogy ilyen szar az egész?

[ Szerkesztve ]

(#24) Bici válasza PuMbA (#23) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom. :(
Egyébként csak a böngészős Flash player ennyire tetű, az asztali nem annyira, bár azt sem nevezném gyorsnak, és GPU gyorsításról az se hallott még.

Olvastam nemrég egy Adobe programozó blog bejegyzését pont a témáról. Azt írta, hogy ez nem olyan egyszerű, és attól még, hogy a player kihasználja a GPU-t (állítólag 9.xx óta használja), attól még nem lesz gyorsabb, sőt bizonyos esetekben még lassabb is lesz, és még a proci terhelése is növekedhet.
Persze, fingom sincs, hogy miről vakerolt, mert ez így elég vicces. :F

No, sebaj, majd ha kijön a végleges Silverlight 3 fasza GPU gyorsítással, ami valóban gyorsít is, akkor majd talán elgondolkodnak Adobéék is, bár sztem az fogják játszani, mint az nV a dx10.1-el; "minek az, úgyis nagy a részesedésünk..."

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) orbano válasza dabadab (#17) üzenetére


orbano
félisten

egy atlagos 3ds jatekban szazzerszer ennyi szamitasi igeny van, megse makad be. szar az egesz flash ugy ahogy van. szoval egy flash jatekhoz igazitani a gepigenyt... en is tudok olyan programot irni ami barmilyen procit megakaszt :) nem kunszt

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) Zamery


Zamery
senior tag

Ezt tessék megnézni: ECS váza ION belsővel

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#27) Bici válasza orbano (#25) üzenetére


Bici
félisten

Azért a Flash-t egy 3D-s játékhoz hasonlítani nem bölcs dolog.
A Flash egy script nyelvre épül, ami nem arra való, amire a DirectX, vagy openGL.
Ha megírnád JavaScript-ben ugyanazt, akkor még lassabb lenne. Akkor az is szar? :U

Persze, a Flash Player valóban szar, de reméljük a SL3 hatására az eddiginél sokkal jobban összekapják magukat a srácok. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) dabadab válasza Bici (#27) üzenetére


dabadab
titán

A Flash lassusaga nem abbol szarmazik, hogy bytecode VM, hanem abbol, hogy baromi lassu a grafikus resze, ott meg nyugodtan lehetne openGL-t hasznalni, raferne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerencséjük van, hogy az MSI és az Asus "meggondolta" magát. Mégis felfuthat az Ion, szerencsére :)

(#30) arn válasza Abu85 (#2) üzenetére


arn
félisten

az amdnek nincs is ilyen platformja :F a geode volt vmi hasonlo, de az meg hol van az atomtol is? feljebb lepve meg az intel procik megint erosebbek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) arn válasza ^Clown (#29) üzenetére


arn
félisten

az msi es az asus szivta volna meg, nem az ion - adtak volna lehetoseget masnak. de ettol meg egyaltalan nem biztos, hogy a vasarloknal is sikere lesz. csak annyi, hogy a gyartok rakaptak :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) Bici válasza dabadab (#28) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek, hogy jó lenne grafikus gyorsítás, ami tényleg gyorsít... Mert a jelenlegi GPU használat nem ér semmit.
Amúgy a Flash player win alatt DX-et használ, OSX, és Linux alatt meg OpenGL-t.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) Abu85 válasza arn (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

"Az AMD platformok procijai elég erősek a flash lejátszásra." Ergo az AMD platformjai elég erősek a a flash lejátszásra. Senki sem mondta, hogy az AMD konkurál az Atommal. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) arn válasza Abu85 (#33) üzenetére


arn
félisten

akkor most mirol beszelsz? ilyen szempontbol az intel platformjai is eleg erosek hozza... ha elfelejtjuk az alacsony fogyasztasra kihegyezett vasakat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) stevve válasza Abu85 (#33) üzenetére


stevve
nagyúr

Az Atom-nak akkor lenne AMD-s ellenfele, ha végre láthatnánk az Athlon Neo-t is... :((( Ha pedig a mostaniakat nézzük, valóban elég erősek Flash-hez, de azokat meg nem ION mellé tarvezték.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.