Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Land


Land
veterán

Üdv!

Erősen agyalok ezen a telefonon... 47k-m lenne a történetre... Még a Spica, Hero és ZTE Blade van terítéken.
Elvileg a ZTE Blade jobb ennél, de csak ebay-ről rendelhető. Garancia meg ki tudja milyen. Szerintetek melyik telefon veszi fel a versenyt vele 60k-ig?
Az igaz, hogy nem autofocosos a kamerája?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#302) adabra válasza Land (#301) üzenetére


adabra
senior tag

Hali,

47k -ért nem tudom, hol lehet megvenni - én 60k-ért vettem pár hete.
Jó kis telefon, de helyedben a ZTE Blade-et választanám 165 GBP-ért. :)

Nekem pár óra alatt kellett eldöntenem, milyen telefont veszek, hirtelen felidulásból választottam a Z71-et. Egyébként nem bántam meg, de a Blade majdnem minden HW elemében jobb (kivéve a CPU ami uaz, ill nincs benne "vaku", ami talán max zseblámpának jó lesz 2.2 -től...).
Z71-nek bizonysan jobb a support-ja idehaza, de nincs autofókusza (hogy ezt a kérdést is megválaszoljam). :)

A Blade-ben külön pozitívum, h a hangszórót az oldalára tették. A Z71 (sok más telefonhoz hasonlóan) gyengén szól kihangosítva, ha simán le van téve az asztalra, mert eltakarja a hangszórót.

A Spica gyengébb, csúnyább; a Hero drága. Szerintem.
Sok sikert!

(#303) Land


Land
veterán

915 pont: link

Benchmark full. Durván jó érték! :R :Y

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#304) Land válasza adabra (#302) üzenetére


Land
veterán

ZTE Blade kb 53k. De van rá garancia? Te látod az ebay hirdetésben? Mert ha elromlik, akkor csúnyán pórul járok... Z71-nél csak a kamerával van bajom:S Nem lehet makrót lőni.. Ez szoftveresen javítható?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#305) Land válasza adabra (#302) üzenetére


Land
veterán

Lassan kapható nálunk a Blade: link

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#306) ravebp válasza adabra (#302) üzenetére


ravebp
senior tag

Hát azért én mást is észrevennék a két teló között.
Comm 5megapixel zte 3.
Comm LED zte no
Comm dedikált híváskezelő gombok zte nincs
Ok, hogy ngyobb méretű és felbontású kijelző, de azért azt meg is kéne hajtani...
és miután ugyanaz a proci mint comm, hát az azért lehet h sok.
Comm 24 hónap háztól házig gari...
Persze ez nem jelenti hogy zte rossz, hozs abba meg van autófokusz, FM rádió, nagyobb kijelző, stb...
Bár ezt komolyan nem értem, ti tényleg a telefon kamerájával makróztok?

Rave

(#307) Land válasza ravebp (#306) üzenetére


Land
veterán

Igen. És pont azért nem fogom megvenni a Commtiva-t, mert nem tud makrózni. Nekem egyetemen a jegyzetek lefényképezéséhez pont az kell:S Egy nyomorul autófókuszt beletehettek volna, Kérdés, hogy ez szoftveres mulasztás vagy ennyire gyenge a kamerája?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#308) adabra válasza ravebp (#306) üzenetére


adabra
senior tag

Ne érts fére, nem akarok senkit lebeszélni a Z71-ről, sőt...
De a ZTE-ben az 512 MB RAM és az AMOLED 800x480 felbontással ennyi pénzért elgondolkodtató....

Inkább mesélj vmit a Froyo-ról, mik az első (,második, stb) benyomásaid?

Kösz.

(#309) Goose-T válasza Land (#307) üzenetére


Goose-T
veterán

EDOF (megnövelt mélységélességű) kamera van benne, nem autofókuszos, sehol sincs írva, hogy az lenne. Nem tud makrót és nem is fog tudni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#310) Land válasza Goose-T (#309) üzenetére


Land
veterán

A tesztben autófókuszt írtak...

"A kamera 5 megapixeles, autofókuszos; a legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 2560 x 1920, videóknál 640 x 480 pixel."

Szóltam Bochanak, de még nem lett javítva.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#311) Goose-T válasza Land (#310) üzenetére


Goose-T
veterán

A tesztben más baromságot is írnak, pl. azt, hogy a Foxconn kínai cég, holott taiwani.

adabra: ez a processzor szerintem kevés a ZTE Blade 480x800-as felbontásához, pont két és félszer annyi pixelt kellene kezelnie, mint a Commtivának. Nem véletlenül raknak az ilyen felbontású androidos telefonokba 1GHz-es procikat. Ezzel a procival a Commtiva egy jól kiegyensúlyozott kis masina, a ZTE viszont nem igazán. Nem beszélve a terméktámogatásról, garanciáról. Én mindenképpen megvárnám a hivatalos magyarországi forgalmazást és az itteni tesztet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#312) depeche


depeche
csendes tag

Ezt nézzétek!
Igaz főzött ROM, de ez akkor is durva!
[link]
A Quadrant tesztje 1044!!!! :C
Android Forever! :R

(#313) Land válasza depeche (#312) üzenetére


Land
veterán

Ez zsír!

Valaki meg tudja mondani, hogy 2.2-es ROM-mal vagy bármivel, ami nem a gyári jobb képeket lő-e a telefon?
Továbbá szívesen megnéznék 1-2 képet A/4-es és A/3-as lapokról. Kíváncsi vagyok, hogy sulihoz jegyzetfényképezéséhez milyen:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#314) Goose-T válasza depeche (#312) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt mondjuk szerintem 800MHz-re húzott procival érte el, de alapon is ~850 pontot hoz Froyo-val a teló. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#315) depeche válasza Goose-T (#314) üzenetére


depeche
csendes tag

Jaja! Én is úgy nézem, h alaposan megnövelt órajel lökött rajta, ami 1 nap alatt lemeríti!
Viszont nagyon ott van... :K
Valaki feltette már ezt a ROM-ot?
Android Forever! :R

(#316) ravebp


ravebp
senior tag

Na akkor kis összefoglalás, fontosságot mindenki döntse el maga
a 2.1 ben, bár 600 mhz-es a proci korlátozva volt 480ig.
A 2.2-ben ez fel lett szabadítva, és 600mhzen, villámgyorsan fut.Észrevehető különbség.
Minden funkció tökéletesen működik, a tether flash nincs, de azt leszámítva minden szuper, Van pár apróság belefőzve, pl widgetes zseblámpa, jobb phone alkalmazás, azt hiszem az xda-s.
Eddig nagyon stabil, se egy lassulás se egy FC.
Ami nem megy:
A kis led visszajelzés.. kb ennyi
És érdekes módon ez még csak kb egy beta, de szuper stabil, a spica hasonlóját rommá veri.
/00mhzen se melegszik se semmi, nem próbáltam még a 800mhzes tweaket, majd lehet h megnézem.
A zte-re én is azt írtam, h meglepődnék ha ez a proci kényelmesen elhúzná azt a kijelzőt, a belső memória meg 2.2él már nem feltétlen számít hisz jön az apps2sd.
Ha van még kérdés szívesen válaszolok

Rave

(#317) ravebp válasza Land (#307) üzenetére


ravebp
senior tag

jegyzet fotózás az mehet simán vele.
Ez nem hanyagság, hanem egy teljesen új rendszerű kamera, ez az EDOF, ahogy már mások is írták ennek van előnye is hátránya is.
Sokkal gyorsabb ,de baromi közelit tényleg csak homályosan csinál.
Saját tapasztalat alapján egy a4-es lapot le tudsz vele úgy fotózni, hogy olvasható legyen.

Rave

(#318) Land válasza ravebp (#317) üzenetére


Land
veterán

És a fényképek minősége javult? A tesztben annyira pocsék, hogy olyan rosszakat életemben nem láttam még :Y

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#319) adabra válasza ravebp (#316) üzenetére


adabra
senior tag

Tudom, még friss az élmény, de akku lemerülési időről van már tapasztalat?

(#320) ravebp válasza adabra (#319) üzenetére


ravebp
senior tag

maradt sztem a két nap...
sztem a képek tipikus mobilfotók..
Mélyebb elemzésbe nem mennék, célnak megfelel

Rave

(#321) Land válasza ravebp (#320) üzenetére


Land
veterán

Ha van közületek olyan, aki 47-50k-ért megszabadulna a telefonjától, az szóljon most nekem vagy hallgasson örökre:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#322) ravebp válasza Land (#321) üzenetére


ravebp
senior tag

háháhá :) Vicces

Rave

(#323) Land válasza ravebp (#322) üzenetére


Land
veterán

Mondom hallgasson örökre:D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#324) ch_m


ch_m
csendes tag

telefonállsás közben miért nem lehet elmenteni a telefonszámot? a tárcsázónak ez a funkcioja kimaradt. elég bosszantó! talán 2.2 vel megoldódik.

(#325) zzola válasza ch_m (#324) üzenetére


zzola
félisten

Ja, szívás! Minap Én is bepötyögtem hívás közben egy számot, de semmire sem jutottam vele... :F

(#326) bwoay válasza ch_m (#324) üzenetére


bwoay
nagyúr

van erre valami app marketen, pont minap futottam bele. nem is értettem, hogy ehhez miért kell külön alkalmazás (de már sejtem)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#327) galchris


galchris
csendes tag

Amikor megnyomom a telefonon a "nagyító" soft key-t, akkor nekem alapból a Google böngésző jön föl. Hogy lehetne ezt a "quick search"-re átállítani?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#328) Goose-T


Goose-T
veterán

Nektek tud fogadni MMS-t a telefon? Én még nem jöttem rá, hogyan kéne rávenni. Az APN már alapból be volt állítva jól (szerintem ismeri az Android, T-Mobile MMS GPRS), kapcsolgattam ki-be az adatforgalmat, 3G-t, wifit, de sehogy sem akarta letölteni a kapott MMS-ek tartalmát. Adat-előfizetésem nincs egyébként (céges kártya), de az előző telefonom, egy Nokia 6300 simán le tudta tölteni ezeket. Amikor megnyitom az MMS-t, ott van a "Download" gomb, megnyomom, ha be van kapcsolva az adatforgalom, akkor csak kiírja, hogy "Downloading", de nem történik percekig semmi. Ha nincs bekapcsolva az adatforgalom, akkor pedig azt írja ki, hogy próbáljam később.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#329) Goose-T válasza Goose-T (#328) üzenetére


Goose-T
veterán

Rájöttem közben, a T-Mobile MMS GPRS APN-nél az Authentication-t PAP-ra kell állítani, és akkor megy. Nincs jól beállítva gyárilag.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#330) adabra válasza ravebp (#316) üzenetére


adabra
senior tag

Azt hiszem én sem fogom elkerülni, hogy 2.2.1 -re frissítsek - nagyon furdal a kíváncsiság...

Máshol írtad, hogy nem működött a híváskezelő gombokkal történő bekapcsolás. Ez megoldódott, vagy tényleg hiányossága a CM-es ROM-oknak? A changelog -gal kapcsolatban jutottál valamire?

(#331) ravebp válasza adabra (#330) üzenetére


ravebp
senior tag

Őőő hát ebben a verzióban nincs sajna. a többit még nem próbáltam.
a changelog dolog állítólag van vmi portugálul, de nem igazán néztem

Rave

(#332) ravebp


ravebp
senior tag

Nah fent a 15-ös verzió...
Amit feltűnt..
-Már fel lehet ébreszteni a trackballal :) sajna mással még nem, de már ez is vmi.
-Rendesen megy az USB mount, előzőben voltak gondok...
-hívás alatt mintha nem menne teljesen jól a proximity senzor, viszont teljesen új interface a hívás alatt. Nem kell menüt nyomogatni, mert minden kint van alapból, ami kell(kihangosítás, némítás hold, új hívás hozzáadás, stb) elég profi.
UPDATE:Arcra jól megy a senzor.
Most hirtelen ennyi.

Rave

(#333) adabra válasza ravebp (#332) üzenetére


adabra
senior tag

Még csak elméletben gyúrok a témára. Lszi erősítsd/cáfold: ez a ROM cserélgetés úgy működik, hogy az első CM ROM felrakásakor minden törlődik, míg a többi már on-the-air leszedhető és installálható (adatvesztés nélkül)?

Bocs, ha dőreségeket kérdezek, csak WM alatt van ROM-csere tapasztalatom...

(#334) BBCap válasza adabra (#333) üzenetére


BBCap
csendes tag

Ez a land miért fikázódik a Comtivánál? ezt használom 1 hónapja és nagyon meg vagyok vele elégedve. makróra rendes fényképezőt kell használni. telefonnál távolságira fotóra barátokat fotózni városi képet stb. pedig edof kamerát nem aotofókuszosat. be vannak hülyítve az emberek az autofókusszal úgy látszik. ZTE garancia nélkül nem jó vétel sztem. hehe :C

[ Szerkesztve ]

(#335) gaboca0314


gaboca0314
tag

Valaki aki már telepített ROM-ot, megtenné azt, hogy egy step-by-step leírást adna a frissítés menetéről, mit, hogyan milyen sorrendben kell csinálni......., mert én is kipróbálnék egy ilyen módosított ROM.ot....

(#336) mkoch820


mkoch820
tag

Az érdekelne, hogy ha a Commtiva azért nem tudja a a Froyo release idejét, mert lokalizációt magyar banda végzi (a Premium Trading Co.?), a Premium Trading Co. pedig azért nem tudja, mert a honosítás ugyan kész, de várni kell:" a gyártó ezt még nem bocsátotta rendelkezésünkre. Importőrként, csak a Commtiva által hivatalosan kiadott frissítésekre van jogunk." akkor most mi is van?
A magyar Froyo kész, de még sincs se a gyártónál se az importőrnél? Lehet, hogy újra kéne érdeklődni Commtiva-éknál...

(#337) ravebp válasza mkoch820 (#336) üzenetére


ravebp
senior tag

Én megtettem/megteszem elég gyakran. Mintha azt mondták volna, hogy a google-nél van verification-ön.
step by Steb guide:

1.Telepíteni kell a clockworld recovery-t
Ezt vagy innen szeded le, vagy a Rommanager progival. utóbbi fent van marketen.
2. Leszeded a legfrissebb Rom-ot Innen
3. Miután ezekben a romokban a google appsok (market Gmail, stb) ezeket külön kell leszedni.
Nem kell megijedni, ez is "csak egy csomag" Lelőhely
Én a Tiny változatot használom
4. Ha telepítve a recovery, bootolj be recoverybe (Camera, Vol up, Bekapcs)
5. apply zip:
Először a rom zipje azután a Gapps
6. Én utána nyomok egy factory resetet
7reboot
8:enjoy
Én nem próbáltam az OTA telepítést, a Romanager ugyanis mindig le van maradva a buildekkel pár napot. Én mindig clear install csinálok, mert Titanium Backupot használok így 2 katt és ugyanott vagyok mint az OTA-val.

Rave

(#338) gaboca0314 válasza ravebp (#337) üzenetére


gaboca0314
tag

Köszönjük szépen a részletes útmutatót! :R
Még egy kérdés... Előtte nem kell rootolni a készüléket?

(#339) ravebp válasza gaboca0314 (#338) üzenetére


ravebp
senior tag

Bocsi, Jogos :)
Rootolni kell.
Superoneclicket használtam ezzel vissza is lehet rootolni :)

Rave

(#340) ravebp


ravebp
senior tag

vki megdobna a touchpal magyar language packjával?:)

Rave

(#341) joc-cod


joc-cod
tag

Sziasztok.
Beléptem én is eme klubba. Szombaton vettem egy Commtiva-t, eddig teljesen megvagyok elégedve vele. Nyáron egy Samsung Spicam volt. Hát majdnem azonos, de valahogy ezt gyorsabbnak érzem. 3D-ben meg jobb, dehát Spicában csak hekkelve van olyan(ha kijött már a végleges).
Ami viszont egy dolog nem tetszik az a trackball. Az valahogy fura számomra, nem teljesen működik jól, vagy alapból ilyen nem tudom. De ha görgetem nem ugrál nagyon a menük közt, hanem minden ugrás után elengedni, s újra görgetni.
Ezen kívül mást nem vettem észre, ami negatív. Amit próbáltam, s fontos progi számomra, mind megy rendesen. Eddig elégedett vagyok. :)

(#342) ravebp válasza joc-cod (#341) üzenetére


ravebp
senior tag

Úgy működik, mint egy trackball....
Én is el lennék nélküle...

Rave

(#343) mkoch820


mkoch820
tag

Hali! Nem találkozott valaki véletlenül letölthető users manuallal? Sajnos nem találtam, pedig elolvasnám szívesen, s elmennék megnyomkodni egyet a ph*t*h*llba. Valamelyik klónkészülék leírása is megfelel. Az sem baj, ha nem magyar, csak a 2.1-hez való legyen. Angol, német, francia is jó. Köszönöm előre is!

(#344) BBCap válasza mkoch820 (#343) üzenetére


BBCap
csendes tag

feltettem a 2.2.1-romot nagyon pörög a gép. :C köszike .
a trackball az egy ilyen megoldás. jól műxik az, netezésnél van nagy előnye. :N

(#345) ravebp válasza BBCap (#344) üzenetére


ravebp
senior tag

Gratula :) :C
Szerintem is nagyon megy. Biztos van előnye, de engem többször zavar, mint ahányszor jól jön.

Rave

(#346) coyote66


coyote66
aktív tag

Hát a ZTE topikhoz képest ez állóvíz. Hezitáltam hogy venni kéne, aztán megláttam a Blade-t olyan áron. Majdnem beleszaladtam. A ZTE fórumot olvasva egyre jobban érik, hogy ezt kell vennem. Egyedül az ár és a kijelző mérete aggaszt. Az ár az relatív a méretet meg azzal magyarázom magamnak, hogy legalább kevesebbet fogyaszt nő az üzemidő. Zavar még, hogy nincs rádió, meg gyenge a kamera. Most már csak várok valami leárazást. A zte-ről teljesen letettem. (inkább koreait, taiwanit mint kínait)

Én vagyok

(#347) coyote66


coyote66
aktív tag

Hát a ZTE topikhoz képest ez állóvíz. Hezitáltam hogy venni kéne, aztán megláttam a Blade-t olyan áron. Majdnem beleszaladtam. A ZTE fórumot olvasva egyre jobban érik, hogy ezt kell vennem. Egyedül az ár és a kijelző mérete aggaszt. Az ár az relatív a méretet meg azzal magyarázom magamnak, hogy legalább kevesebbet fogyaszt nő az üzemidő. Zavar még, hogy nincs rádió, meg gyenge a kamera. Most már csak várok valami leárazást. A zte-ről teljesen letettem. (inkább koreait, taiwanit mint kínait)

Én vagyok

(#348) chewbakka válasza coyote66 (#347) üzenetére


chewbakka
csendes tag

sziasztok. vettem ma egy ilyen Z71-et az ext igital-ban nagyon tetszik :C . majdnem belefutottam a blade-be :W de szerencsére nem azt vettem meg. nagyon jól néz ki a mobil és eléggé letisztult is. :K marketről pedig minden letölthető ingyen.

(#349) mkoch820 válasza chewbakka (#348) üzenetére


mkoch820
tag

Online Mastercard bankkártyás vásárlással 4000 forint kedvezmény van ext.dig.-nál minden 20000ft feletti termékre. Azoknak, akik esetleg még nem vették meg, de tervezik, mint én is :) Így 56000 a készülék, kiszállítás ingyenes. Nem reklámozni akarom őket, csak most itt a legolcsóbb

(#350) Goose-T


Goose-T
veterán

Valaki vett már bele nagyobb memóriákártyát? Én tervezem egy 8-16GB-os SDHC beszerzését, de előtte jó lenne tudni, mennyire eszi meg a különböző márkákat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.