Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

"azok ugyanis nagyjából ugyanennyibe kerülnek, csak épp "használt 0 perces" (azaz ÁFA nélküli) konstrukcióban."

Galaxy 3-ról tudok nyilatkozni, az folyamatosan van komoly áruházláncokban függetlenül 60.000 Ft körüli áron (illetve alatta). Garanciával, számlával, ÁFÁ-val.

Commtiva Z71
erős kezdés

Más néven: Orange Boston, GigaByte G1305 Codfish, Apanda A60, WellcoM A88, Vibo A688, Cincinnati Bell Blaze f800, Muchtel A1, Chinavision Excalibur, Motorola XT502 Quench, Nexian A890 Journey

- Qualcomm MSM7227 processzor, Adreno 200 GPU (ez a kettős található például a ZTE Blade-ben, Sony Ericsson X8/X10mini/pro-ban, LG Optimus-ban vagy a HTC Legend-ben)
- 256 MB RAM / 512 MB ROM
- 320*480 pixeles (HVGA) felbontású, 3,2" kapacitív, multitouch TFT kijelző
- 5 megapixeles EDOF kamera, vakuval
- Wifi, GPS, Bluetooth, Gyorsulásmérő, 3 tengelyű mágneses szenzor, fényérzékelő, távolságérzékelő, trackball.

Nincs mobilnet előfizetésem és nem szeretném ha lemerülne az egyenlegem/hónap végén magas lenne a számlám.
Nos, mivel a Z71 egy okostelefon ezért egy kis (40 MB) adatcsomag minimum ajánlott hozzá, de ha mégsem szeretnél előfizetni, akkor
- legegyszerűbb megoldás: APNdroid használata (ingyenesen letölthető a Marketből [link] )
- külön program nélkül is megoldható ugyanez: Beállítások menü/Vezeték nélküli és hálózati beállítások/Mobilhálózatok/Adatok engedélyezése mellől vedd ki a pipát.

Nem ébreszt a telefonom!
Kikapcsolva nem is fog, ilyen ez a fránya Android rendszer. Csak bekapcsolt állapotban ébreszt a készülék!

Hogyan tudok saját csengőhangot/SMS hangot betenni?
Az SD kártyán egy ilyen struktúrát kell létrehozni és abba belemásolni a kiválasztott dallamot:
/sdcard/media/audio/alarms
/sdcard/media/audio/ringtones
/sdcard/media/audio/notifications

Vagy Marketből is leszedhető sok erre képes app, pl RingDroid [link].

Task killer-t használjak? Vagy ne?
Tippek, trükkök, tévhitek: A Task Killer [link]

Milyen videólejátszót használjak avi lejátszásra?
- MoboPlayer [link] jelenleg a legjobb, mindent visz! V6 VFP változat való a telefonunkra, felirat kódolást Windows-1252 vagy ISO-8859-2-re kell állítani.
- VitalPlayer, RockPlayer, yxplayer

Milyen zenelejátszót használjak?
Ha nem vagy megelégedve a gyárival ezeket érdemes kipróbálni:
- Winamp, Music Player pro, TTPod
- Power AMP, Mixzing (equalizer-esek)

Milyen launchert használjak?
Ha nem vagy megelégedve a gyárival ezeket érdemes kipróbálni:
- LauncherPro, ADW.Launcher, Go Launcher
- Metro UI, Launcher 7

Milyen offline navigáviót használjak?
- iGo My Way, Navigon, Sygic

Hol találom a TouchPal-t/magyar nyelvet hozzá?
[link]

Hol találok kiegészítőket a telefonhoz?
Kijelzővédő fólia
- [link] fórumtársak az ADQC27-et ajánlják. Megkérik igaz az árát, de állítólag nagyon jó
- [link] nem méretpontos, de kis kézügyességgel (az aljából kb. egy centit le kell vágni) jó a mi telefonunkra is

Szilikon tok
[link] e-mailben, david.haryanto@gmail.com-nál kell érdeklődni "CASE JOURNEY" tárggyal. 1 darab tok ára 18 dollár, posta költség 15 dollár. Rendelés után ~1 hónap alatt vehető kézhez a tok.

Autós tartó [link]

Nagyobb kapacitású akkumulátor
[link] a Z71-be tökéletesen passzol a Nokia BL-6F akksi. Tapasztalatok egyelőre nincsenek róla.

Milyen ROM-ok vannak a készülékre?
- 1.6 retrózni, meg az érdekesség kedvéért: [link]
- Gyári 2.1, kotysoft készített róla mentést, akinek szüksége lenne rá: [link]
- Hivatalos 2.2, többféle változata is van:
3230 (600 Mhz) [link]
3260 (480 Mhz) [link]
3270 (480 Mhz) [link]
327A (480 Mhz) [link]
- Cyanogenmod6 2.2 [link]
- Custom 2.2, például: Phantom, Firetrap [link]
- Cyanogenmod7 2.3 [link]

Mi az az nb0 és hogyan tudom telepíteni az ilyen ROM-okat?
nb0 formátumban általában a telefonra kiadott hivatalos ROM-ok érkeznek (azóta készült már custom ROM is ilyen formátumban), telepíteni a SUT LR (Software Update Tool Lite Release) program segítségével lehet, méghozzá így: [link]

Hogyan tudom rootolni a készüléket?
- 2.1 és 3230-as 2.2 esetén z4root segítségével. [link]
- 3260, 3270, 327A verziójú 2.2 esetén: [link]

Hogyan tudom lecserélni a bekapcsolási képet(splash)/animációt(boot animation)?
[link]
Rengeteg bootanimáció található XDA-n, egyedül a felbontást meg a formátumot kell figyelni! [link]

Hogyan tudom megváltoztatni a telefon betűtípusát?
Font Changer (root) [link]
Tesztelve, Cyanogenmod7 alatt működik!

Recovery, fastboot mit jelentenek?

Előbb-utóbb minden Z71 tulaj találkozik ezekkel a kifejezésekkel. Egy kis határozó ezekhez:

1, Recovery Mode: [Hangerő fel] + [Kamera] + [Bekapcsoló gomb]
ROM telepítés zip fájlból és sok minden más

2, Fastboot Mode: [Hívás várakoztató (piros)] + [Hangerő le] + [Bekapcsoló gomb]
fastboot módhoz, fájlrendszer piszkálgatáshoz való

3, FTM Mode: [Hangerő fel] + [Hangerő le] + [Bekapcsoló gomb]
[link]

4, Qualcomm Download Mode:[Hangerő fel]+[Hívás várakoztató (piros)]+[Bekapcsoló gomb]
SUT-hoz, ROM telepítéshez

A recovery menüje:
(ZTE Blade fórum, wlf fórumtárs leírása)
- reboot system now -> újraindítás
- apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
- wipe data/factory reset -> törli a data partíciót, tehát minden programunkat, beállításunkat
- wipe cache partition -> törli a cache-t
- install zip from sdcard -> a további menüpontokban megadott .zip-et fogja telepíteni
- apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti
- choose zip from sdcard -> kiválaszthatjuk az sd kártyán, hogy melyik zipet telepítse
- toggle signature verification -> ehhez ne nyúljunk
- toggle script asserts -> és ehhez sem
- backup and restore -> mentés és visszaállítás
- backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz
- restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza
- advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására
- mounts and storage -> itt csatlakoztathatunk és leválaszthatunk partíciókat, valamint formázhatunk is
- advanced -> haladó opciók
- reboot recovery -> a recovery újraindítása
- wipe dalvik cache -> a dalvik átmeneti tároló törlése
- wipe battery stats -> az akksiról gyűjtött statisztikák törlése
- report error -> ha valami félresikerült, elmenthetünk egy log fájlt az sd kártyán: clockworkmod/recovery.log
- key test -> kiírja a megnyomott billentyűk kódját
- partition sd card -> ext3+fat32 partíciót hozhatunk létre az sd kártyán
- fix permissions -> az engedélyeket állítja helyre

Hogyan állítsam vissza gyári állapotába a telefonomat?
- SUT LR-vel telepítsd a gyári 2.1-es Boston ROM-ot [link]
- root-old (lásd fent)
- telepítsd a Clockworkmod-ot [link]
- kitömöríted és felmásolod a 2.1-es mentést (lásd fent) az SD kártya clockworkmod/backup mappájába.
- elindítod a Clockworkmod-ot, első indulásnál megkérdezi hogy root jogot engedélyezed-e, az igenre mész, Flash Clockworkmod Recovery, a Z71-et kiválasztod, dolgozik egy darabig, majd végez, leokézod. Majd legörgetsz Manage and Restore Backups menüpontig, kiválasztod a backup-ot és Restore. Leokézod, újraindul magától recovery módban, telepítget, majd ha végzett Reboot phone és voilá mintha csak most jött ki volna a telefonod a gyárból!

Köszönet a pdaplus.hu-nak a rengeteg cikkért [link] és a ZTE Blade fórumnak a pár sorért amit átemelhettem!

[ Módosította: KrAt ]

(#2) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Elég jó kis készülék startolni, és ennyiért tényleg versenytárs lehet. Érződik rajta a HTC fejlesztés.
Én a többi Commtiva modellt várom még.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) er2es


er2es
tag

jóféle... :C

(#4) amanoba


amanoba
őstag

hangminőség, kihangosítás, kamera pocsék...
én nem adtam volna tetszettet, még az ára miatt se! :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#5) kaller1


kaller1
veterán

Na akkor a thai Wellcom A88-at már nem kell letesztelni, mert az ugyan ez. :D

.::> <::.

(#6) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Akkor inkább a Samu...Nekem nem jön ez be, még ennyiért sem. :U

(#7) tjb007


tjb007
nagyúr

Én megvárom a Huawei Ideos -t, annak talán pénztárca barátabb lesz az ára (főleg ha a szolgáltatót is felveszik a kínálatukba).

(#8) gygabor


gygabor
csendes tag

a képek alapján, nálatok már ott van az új touch???
lesz róla teszt, mikor? (tudom nem telefon de mégis)
ha nem lesz teszt akkor, vélemény?
kipróbáltátok, az új iphone-hoz képest milyen (kijelző, video, sebesség)?
köszi!!!

(#9) gaboca0314


gaboca0314
tag

ha tényleg lesz rá 2.2, akkor ennyiért szerintem nagyon jó vétel..... Itt a kérdés a mikor, mert az hozhat, például a kamerában javulást (nyilván ha szoftveres problémákról van szó)

(#10) Napfénysüti

Nagyon szimpatikus maga a készülék. Kár a beszédminőségért meg a gyengébb kameráért. De határozottan szurkolok a Commtivának, mert ez nekünk is jó lesz hosszú távon. :)

Més que un club!

(#11) z0d1AK válasza gaboca0314 (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Októberben érkezik rá a 2.2 tudtommal.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12) gaboca0314


gaboca0314
tag

Specifikációit tekintve ez ugyanaz mint egy HTC Legend, nyilván nem fémházban, nem HTC Sense-el, ja és Rádió nélkül....
A Mobilx-en is még 1.6-os android van a specifikációk között.......
Viszont, ha a magyar nyelv default rajta, akkor az sokakat kárpótolhat, akik eddig idegenkedtek az android angolságától
Nem rossz ez, határozottan nem rossz ennyiért.......

[ Szerkesztve ]

(#13) z0d1AK válasza gaboca0314 (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért van nálunk 1.6-al, mert még azzal érkezett, és a jövő hónapban érkezik rá a 2.2-es Android.
Jó tudnod, hogy szoftverfrissítésre (is) háztól házig garanciát vállal a forgalmazó!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) gaboca0314 válasza z0d1AK (#13) üzenetére


gaboca0314
tag

Köszi az infót. Ez azt jelenti, ha kijön a frissítés, akkor hozzátok-viszitek a telefont?
(Wifi-s frissítés nem megy?)
Milyen új készülékek jönnek még? ha lehet erről tudni valamit.....

[ Szerkesztve ]

(#15) z0d1AK válasza gaboca0314 (#14) üzenetére


z0d1AK
veterán

Adott egy telefonszám, email cím, egyeztetsz, hogy szeretnéd frissíteni a készüléket, megbeszélitek, hogy mikorra küldjék a futárt. A futár érte megy, elviszi tőled, a szerviz lefrissíti (1-2 napon belül szerintem), és visszaszállítja hozzád. Lehet, hogy frissíthető lesz otthon is, nem tudom, de ugye nem technokrata mindenki, így ez kifejezetten jó kis kényelmi szolgáltatás. Ilyet csak olyan nagy gyártók vállalnak általában, mint pl. az ASUS (az is csak notebook-ra)!

A további készülékekről majd lesz infó, akkor megtudhatsz te (is) mindent.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

érdekes kis cucc...

Bár szemből nem a legszebb, de az ár, hmm, kárpótol az ilyen dolgokért.. :)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17) rudymester


rudymester
senior tag

Nagyon naív voltam a cikk olvasása közben. Végig azt hittem, hogy 50 ezer alatt lesz, de ennyiért van pár alternatíva. Akár említhetném a Samsung Galaxy Spicát is. A fényképezőgépet leszámítva hasonló paraméterekkel rendelkezik.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#18) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz keszulek, de meg van hova fejlodni :)

"There is nothing permanent except change"

(#19) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Olcso androidos keszulek, mondom olyan max 40. Erre ez az ar, minden csak nem olcso.
Ja es keretik nem ferditeni a teszt vegen azokkal az arakkal, meg az AFA csalasra vonatkozo utalasokkal, mert egyreszt hazugsag, masreszt ezzel Commtiva tunik jobb vetelnek. Ha szponzoralt cikk, akkor tuntessetek fel, ha nem, akkor ne irjatok mar ilyeneket, komolyan...
Gondolom az extreme is feketen arulja...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) z0d1AK válasza rudymester (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

De a Spica kifutó modell, és addig kapod meg, amíg van készlete a Samsungnak belőle.
Az tény, hogy amíg kapható, addig komoly vetélytársnak vehető, de októberben változhat a helyzet, mert a Z71-re lesz Froyo, míg a Spica-ra nem hiszem, hogy érkezik majd.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) Cathulhu válasza z0d1AK (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Sajnos a Samsungnak nem erdeke 2.2-t kiadni a Spicara, mert akkor az hirtelen felgyorsulna, es konkurenciat jelentene cegen belul is, holott valoszinusitem hogy dragabban gyarthato, mint a Galaxy 3 (szerintem) igy nem eri meg tovabb forgalmazni :(

De az orosz kollegak teljes erobedobassal igyekeznek javitani a helyzeten :))

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) DeFranco válasza Cathulhu (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyetértek. Toleráns vagyok a szponzorációval, de most én is úgy érzem, hogy túllóttek a célon. A cikk végén levő ár-összehasonlítás túlzó és valótlan, és most először érzem úgy, hogy ez nem tévedés, hanem egy hatalmas összekacsintás eredménye.

Ami azért nagy gond, mert megrendült a függetlenségbe és objektivitásba vetett bizalom, ami miatt az itt leírtakat 90%-ban elfogadtam feltétel nélkül eddig, és így is (ezért is) ajánlottam másoknak az oldalt.

Aztán persze lehet, hogy én tévedek egy hatalmasat (akár most akár eddig).

[ Szerkesztve ]

(#23) stewe780


stewe780
őstag

Ebben az árkategóriában szerintem nagyon gyenge az egész. Egyetlen előnye az android 2.1, de aztán minden másban rosszabb a konkurenciától. A 2.1-et meg a legtöbb versenytársa is megkapja idővel szóval az meg 0 előny. Én komolyan nem értem az ajánlott plecsnit. :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#24) Bocha válasza gygabor (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Az új iPodokról jövő héten szeretnék kirakni tesztet a Prohardverre.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#26) Bocha válasza DeFranco (#22) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igazatok van az árban, kicsit finomítom a cikk végén leírtakat. A cikket korrektnek érzem, a Commtiva már egy hete nálam van, nagyon szerethető kis készülék, nekem jobban bejön, mint az LG GT540 - mindezt úgy írom, hogy van nálunk LG blog és a koreaiak rendszeres hirdetőink is, csak úgy, mint a Samsung. A Galaxy 3 viszont sajnos nem nálam volt tesztelésen, lehet, hogy más lenne a véleményem, ha azt is egy hétig használtam volna.

Az árnál meg ne felejtsük el, hogy ez egy kezdőár egy érdekesen ingadozó forint mellett. Biztos vagyok benne, hogy mint minden telefon, ez is zuhanni fog pár hónapon belül, 50.000 környékén pedig (talán mindenki egyetért velem) igen jó vétel lesz 2.2-vel.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#27) DeFranco válasza Bocha (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK.
Az értékeléssel nincs bajom, csak az 1. hsz-ben beidézett mondattal. A teszt többi része hozza a szokásos jó színvonalat. A plecsnivel tudnék vitatkozni, de én már úgy néz ki elfogult G3 tulaj leszek, úgy hogy nem kezdek bele. :))

[ Szerkesztve ]

(#28) Bocha válasza DeFranco (#27) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Teljesen átírtam az összegzést, mert valóban jogosak voltak a felvetések. Remélem, hogy mostmár senki nem gondolja, hogy húzunk valamerre. :) Ha már szponzorációról és reklámról van szó, azért elmondanám, hogy jelenleg sem a készüléket forgalmazó MobilX-szel, sem a gyártóval nincs reklámszerződésünk, ellenben a konkurens készülékeket gyártó Samsunggal és LG-vel ugye van. Egész egyszerűen tetszett a Commtiva, de csak annyira, amennyire az új összegzésben leírtam.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#29) Cathulhu válasza Bocha (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

Amit ide irtal, az korrekt, de akkor ilyet irj a cikk vegere ;)
Ket perc volt kb az argepen talani fuggetlen LG-t es Samsungot, AFAval, garanciaval (elobbi 60, utobbi 65k), megbizhato helyrol. Ezert eleg torz a cikk vege, minimalis utanajaras kell csak. Nem csoda, ha parunkban megallt az uto :)

Sajnos mint mondod a szemelyes tapasztalat is nagyon sokat nyom a latba, pl Galaxy 3 tesztben ugye a Spica is mint viszonyitasi alap a gyari szoftverekkel volt tesztelve, es nem csodalom, hogy kenyelmetlenebb erzest keltett mint a galaxy 3 (a pokolban egjen a pantheon megalkotoja). De barmely ingyenes home/launcher appal a Spica is kezesbarannya valik. De ez mar nagyon off :)

Szerk: Jo lett az uj veg :R

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#30) z0d1AK válasza Bocha (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem írtam, hogy mi vagyunk a hivatalos disztribútor, olvasható is hírben: "A Z71 1.6-os szoftver verzióval érkezik Magyarországra, de a Premium Trading Company ingyenes háztól-házig szervizzel biztosítja a 2.2-es Android rendszerre való frisssítést, várhatóan 2010. október elejétől. "

Tehát a Premium Trading Company az, aki behozza az országba, és küldi is a futárt a készülékért. Ez természetesen rajtunk keresztül is megoldható, viszont az eredmény ugyan az.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31) DeFranco válasza Bocha (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK-OK. Szuper. Visszaszívtam. Ez így korrekt. :R

(#32) Bocha válasza z0d1AK (#30) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Oh, jó tudni! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#33) rudymester válasza z0d1AK (#20) üzenetére


rudymester
senior tag

Jah, tényleg. 2.2 az kimaradt a számításomból.

Bocha: Így korrekt a lezárás. :K

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#34) ClioRS


ClioRS
őstag

Tetszett plecsni egy olyan telónál aminek gyenge a hangminősége? Nemár...

(#35) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Szimpatikus cucc. Nekem csak sokadlagos szempont a kamera milyensége, de ez nagyon gyenge. A kihangosítással kapcsolatos állandó gondokat nem értem a gyártóknál. Egy E65-t használok, aminek az oldalán van a hangszóró, így még nem is találkoztam ezzel a helyzettel. Szerintem jobban is néz ki, hogy nincs a hátulján rács, másrészt akárhogy teszem asztalra, nem lehet így eltakarni a nyílást.
A telefonálás hangminősége gyakran hálózat függő is. A Vodának volt egy időszaka, amikor olyan pocsék volt hang, szakadozott, hogy 10-ből kb 7 hívást kellett újra kezdeni, és még akkor sem volt biztos a siker.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36) fi:zi'k válasza ClioRS (#34) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akarod mondani ajánlott ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37) ClioRS válasza ClioRS (#34) üzenetére


ClioRS
őstag

Bocs, nem tetszett, ajánlott.
fi:zi'k: Az :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) BalanceR


BalanceR
addikt

Elég korrekt kezdés...
Kapacitív ,jó TFT,jó proci. elegendő ram/rom....
Szerintem nagyon életképes lehet.

A mezőnyben szvsz lenyomja az optimust a kapacitív kijelzővel, a galaxy3at a felbontással,a spicát talán a procival...

Ha lesz rá 2.2 talán beeshet a best buy szegmensbe...

A spica 2.2es frissítésről meg annyit, hogy bár én sem tarom logikus lépésnek, kb 5 független forrásból az az infóm van, hogy ősz végén kiadja rá a samsung a 2.2-t (Samsung szervíz,telenor/tmobile ügyfélszolgálat)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#39) unomomento


unomomento
csendes tag

Szép kis fixi... Amugy a telefon is bejön...egy jo kamerával a következö mobiljuk tuti siekres lesz, mivel ezeknek a telefonoknak jobban lemegy az ára egy két hónap alatt mint a nagy gyártóké...persze ők se kicsik...csaka szemünkben...

Meglátjuk, én várom már hogy a kinaiak is belépjenek a mobilpiacra...úgy igazán...ilyen és ennél jobb mobilok tömkellegével...jóleszaz...
;)

(#40) gaboca0314


gaboca0314
tag

Majd ha valakinek lesz még ilyen kis telója, írja már meg, hogy nála miben realizálódik ez a "nem túl jó hangminőség" dolog, kíváncsi lennék ki mit mond erről.......

(#41) total90


total90
veterán

Nem rossz készülök, köszi a tesztet.
Egyébként én örülnék neki ha a gyártók készítenének kamera nélküli okos telefonokat is. Biztosan más is van, akinek nem kell. Én sem érzem szükségét és pl. ha kimaradna egy telefonról a kamera, akkor az árral is mehetnének lejjebb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42) bejmuller


bejmuller
aktív tag

nem szép, de legalább csúnya :D

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#43) talpalavalo válasza bejmuller (#42) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Nekem kifejezetten tetszik, semmi újdonságot nem ad igazán, de amit akar azt tudja :)

(#44) BloodRay


BloodRay
veterán

Nem vészes készülék, de sokkal alacsonyabb árra számítottam.
Talán ha normálisabb áron bekerül szolgáltatóhoz...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#45) z0d1AK


z0d1AK
veterán

És tádáááám, nem is 1.6-al, hanem 2.1-el került forgalomba.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#46) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Tetszik ez a telefon. Kínából általában nem ilyenek jönnek :) Viszont most a tesztben, amivel igazából nem lett volna baj, csak nagyon sok elgépelés/íráshiba volt benne :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#47) Lord Soth


Lord Soth
tag

A cikk végén az szerepel, hogy teljes értékű navigációs szoftvert lehet letölteni az Android Market-ről. Valószínüleg az én hibám, de én még nem találtam ilyen programot, legalábbis az ingyenes tartalmak között, hiszen idehaza a fizetős cuccok még nem érhetők el. Valaki árulja már el nekem, hogy melyik az ingyenes navigációs program, mert komolyan szeretném én is kipróbálni.

(#48) Balinov válasza Lord Soth (#47) üzenetére


Balinov
félisten

Navigon, Ndrive

keretprogramot (legalabbis kb 1 honapja) ingyen le lehetett tolteni (egyebkent maga a keret navi program ingyenes) es a programot elinditva le tudsz/tudtal tolteni probaidoszakos mapokat (teljes erteku). Navigonnal asszem 30 napos a probaidoszak, Ndrive-nal ugy tudom 10 nap.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#49) itsmeyeah


itsmeyeah
tag

tetszetős :C

beats by dr Dre füles kapható nálam

(#50) Lord Soth válasza Balinov (#48) üzenetére


Lord Soth
tag

Köszi. Akkor ma én is megpróbálom (ha nem vacakol a szomszéd wi-fi-je :) ). Ha jól értem, akkor abban az X napban teljes értékű, de utána ugyanúgy fizetős, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.