Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

ez nem véletlenül ***** reklám???

(Kedves guest! NEM reklám, és legközelebb simán kitörlöm az ilyen megnyilvánulásokat, amit most ''csak'' moderáltam. Egyszerűen leteszteltünk 14 kúlert, és kialakult egy eredmény. Mit csináljunk, ha az lett, ami? Inkább ne rakjuk ki a cikket, mert te, kedves guest, szólni fogsz? Szóval mi azt írjuk le, amit tapasztaltunk... de, ha küldesz egy atom Alpha kúlert, szívesen leteszteljük... mindenesetre most kommentáltuk utoljára az ilyesmit, legközelebb egyszerűen töröljük)

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Nekem egy cool 142-esem muzsikál kár hogy az nem volt a tesztbe

prohardver vendég

(#3) karib válasza guest (#1) üzenetére


karib
addikt

Mé, Globalwin is Kelly cucc...

Department of Redundancy Department

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Biztos hogy a C132+ 47.4dB(A) hangerejű?? Mert akkor ez nyert! :D
(Adatlap)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Vagy inkább a Thermaltake Volcano 6Cu+ 39dB(A)-ja lett elírva? Most hogy így a ''Cool122+''-t is láttam...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Füles válasza Panther (#4) üzenetére


Füles
tag

A Coolink ventijei BIZTOS hogy nagyon hangosak, saját méréseim szerint bőven meghaladják még a specifikációt is... :(

(#7) Adi


Adi
senior tag

Egyre jobban örülök, hogy csak egy 550-en hajtott 366-os Celeronom van. :)

ldm start-reconf primary

(#8) Füles válasza Adi (#7) üzenetére


Füles
tag

Hát igen...
Lehet közlekedni biciklivel is...
:)))

(#9) BadGe


BadGe
aktív tag

a másik tesztbe légyszi írjátok le a környezeti hőmérsékletet is, mert így legalább ki-ki jobban össze tudja hasonlítani saját eredményeivel. Sajnos :) még nem tudom, hogy a coolink111 (sima) hol végzett midnen esetre nekem kb 10 fokot nyomott lefelé az XP hőmérsékletén. Az előző mérés referencia bordái közötti különbséget meg célszerű lenne nem fokban hanem százalékban kifejezni. Ehhez már csak az kellene, hogy a különböző lapok hőmérői mennyit szórnak és ekkor már ki-ki viszonylag megnyugtatóan be tudná lőni, hogy mennyire idegeskedjen a processzora hőmérséklete miatt. (én nagyon sokat aggódtam!) mi lenne ha készítenétek egy on-lin adatgyűjtő bigyót, amin szerepelne a proc, a freki a fesz a hűtő az alaplap esetleg a paszta??? a rengeteg regisztrált felhasználóból szerintem előbb utóbb elég sok olyan adat összegyűlne ami már statisztikailag is értékelhető lenne.

és mivel szerintem ilyen adatbázisa még úgysincs senkinek, még értékes is lenne. én megpróbáltam a vonatkozó fórumból összevadászni ezeket az értékeket, de hát nehezen ment és a szájembereket is nehéz kiszűrni.

Ge.

(#10) keopsz válasza BadGe (#9) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

a cool111-et a korábbi tesztben megleled..

lásd: kapcsolódó cikkek.

cantante di sampietrini

(#11) BadGe


BadGe
aktív tag

:) remélem nem az derül ki róla, hogy már ''elavult'' mert hosszú sötétség és tudatlanság után végül ez vált be mint _halk_ és jól hűtő megoldás egy XP1600-on. A másik, a dupla ventis, magas fordulatú az nagyon nem volt jó. Persze ha van ennél halkabb is (most már ez a szempont igazán) az csak annál jobb (leszámítva persze, hogy akkor a cool111-et ismét csak a senki nem mondja meg, kisérletezz magad számlájára írom)
Ge.

(#12) BadGe


BadGe
aktív tag

Na köszönöm, elolvastam a ''történelmet''... Méghogy a coll111-es behemót... hát ami nekem előtte rajta volt (az a sz*r) az volt a behemót mégsem ment rendesen. Hogy a javslatdömpinget folytassam:

mivel a hűtő tényező meglehetősen bináris (vagy elegendő/vagy nem) inkább a hangzavart kellene figyelembe venni. Esetleg rögtön ez után az árat is. Felőlem egy borda hűtheti 5 fokra is a procit ha közben azon kell kelletlenül morfondíroznom, hogy miért nem egy P4-et vettem, hátha az halkabb lenne... félelmetes... ''kivettem 6 hét szabit'' aztán már egy gépet is csak félve merek összerakni...
Ge.

(#13) guest


guest
veterán

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem igazi élvezet keopsz hűtő tesztjeit olvasni. Komolyan, ilyen unalmas hardverről ilyen izgalmasan szinte lehetetlen írni. Gratula!

Ja, hogy mi hűti a Celeronomat? Nem tudom :)

prohardver vendég

(#14) guest


guest
veterán

Hi
Nem kell valakinek egy vadiúj coolink 111+? Összesen kb 2 órát használtam , nem bírtam a hangját elviselni.

den

prohardver vendég

(#15) andorpapa


andorpapa
őstag

Mi a fene? Megvágtátok a cikket? Ejnye-bejnye. Szerencsére lementettem progival még tegnap este az egészet.

Bár jó trükk, így két cikket publikálhattok, közben csak egyszer kellett melózni. Mert szerintem lazán lehozhattátok volna az egészet, nem olyan hosszú.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#16) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ezt én sem értem amúgy... szerintem épp jó volt a hossza.
Pont olyan jó volt mint egy rövidebb esti film, ne meg pont olyan hosszú is :)
Nakam tetszett, hogy egyben volt. Na mindegy.

Az viszont érdekelne, hogy nekem nyitott háznál, szintén WBK68-cal 46 fok a proci. Igaz, nincs Atrctic Silverem meg ilyesmi, csak az alap ''hővezető gumi''-t ( :D ) használom. Igaz az, hogy ez még rosszab, mintha nem is lenne ott? Szóval inkább kaparjam le? Van valami régi szilikonpaszta itthon valahol... Azzal jobb lesz?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#17) andorpapa válasza Panther (#16) üzenetére


andorpapa
őstag

Szintén WBk68-cal nyomom, már augusztus óta.

A rózsaszín hővezető nagyon szar, érdemes leszedni. Viszont mindenképpen tegyél alá valami normális hővezető pasztát! Én is leszedtem, de hülye fejemmel nem találtam a szilikonzsírt, így pár napig nem volt semmi a procimag és a borda között. Durva volt: már netelés alatt is 60 fok körül járt, egy kis játék pedig azonnal lefagyasztotta.

Én egy elektrotechnikai boltban vettem egy kis doboz szilikonpasztát. Kb. 100 procira elég. Tudom, hogy az ezüstös cuccok jobbak, de azt sajnos itt nehéz szerezni elfogadható áron (Pécs).

Azt vettem észre, hogy az utóbbi időkben romlott a képessége a cuccnak. A venti fordulatszáma maradt a régi, de már nem képes olyan jól hűteni. Újrakentem pasztával, de ez sem segített. Csukott házzal Idle állapotban 39 fok körül van (22-23 fok szobahőmérséklet), viszont nagy terhelés alatt 48 fokig is felfut. Régebben 46 fölé nem tudtam felvinni, pedig akkor még melegebb volt a levegő.

Egyébként a teszttől nagy mértékben eltérhet a te mérési eredményed, két dolog miatt is:
1. az alaplaptól is függ, mennyire pontosan mér. Láttam már olyat, ami 2-3 fokot hozzáadott még, így a 46 fokod lehet, hogy csak 43.
2. A tesztet (ha jól értettem) az asztalon végezték, kiszedve az alaplapot, vagyis nem rekedt meg a levegő, mint egy gépházban. Ha ezeket a hűtőket is rendes körülmények között tesztelték volna, akkor biztosan melegebbe eredmények jönnek ki.

Egyébként WBK68 rulez, eléggé jó hűtő, csak kicsit drága. Ja, és könnyen lehet rá másik ventit rakni, tehát házilag lehet akár WBK38-at csinálni belőle. :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#18) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és fiúk! Hol kaphatók Thermaltake hűtők? Melyik cég a forgalmazó?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) BadGe válasza andorpapa (#17) üzenetére


BadGe
aktív tag

Nekem a sima szilikonzsír nagyon nem jött be, bár mint utóbb kiderült a hűtőm is nagyon szar volt. minden esetre a szilikon és az ezüst között volt kb 10 fok különbség. Persze lehet, hogy egy eleve jobb hűtő esrtén ez nem jelent ekkora gondot.

fórummesterek!!!!

>> készítsetek légyszi egy adatgyűtő formot, szerintem a párezer felhasználótok közül biztos elég ember töltené ki ahhoz, hogy értékelhető legyen!

Ge.

(#20) MM


MM
őstag

Szomorú vagyok, végigolvastam (volna) a második felét is szívesen :-D
Mikor rakjátok ki?

(#21) Parci válasza BadGe (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Zárt házban viszont már sok tényező befolyásolja az eredményt, míg nyitott háznál csak a venti a változó... tehát, ugyan abszolút értelemben nem ad jó eredményeket, de a hűtők korrekt összevetésére alkalmasabb, nem? Mi legalábbis így okoskodtunk a teszt előtt.

Ami az adatgyűjtő formot illeti: nem rossz ötlet, de ennek valami globálisabb keretet akarunk majd adni - ergo be fogunk vonni titeket, fórumosokat a tesztelésbe :), ha akarjátok. De ehhez jól ki kell találni az engine-t, szóval ne legyetek türelmetlenek.

A második rész a héten kimegy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Van az egyik boltban 150Ft körül ''hűtőzsír''. Érdemes lehet megvenni? Szóval szerintetek jobb mint az alap ''ragasztó'' a WBK68 alján? Mert csak egyetlen másik fajta van ott, igaz az ezüstös, de 1000Ft :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#23) Adi válasza Füles (#8) üzenetére


Adi
senior tag

Tudod nekem a számításigényes művelet, amit a gépem csinál, az a DVD-visszajátszás, de az 550-es Cerka már ezt is röhögve. :) Akkor meg minek fűtsek fölöslegesen egy Athlonnal?

Persze ha Windowsom lenne és évente frissítenék az újabbakra, akkor biztos venném a gyorsabb procikat is, hogy az oprendszer mamlaszságát kompenzáljam valamivel. :D

ldm start-reconf primary

(#24) BadGe válasza Parci (#21) üzenetére


BadGe
aktív tag

Igen, igaz. Ezért lett volna jó a környezeti hőmérséklet. Ez természetesen nem bofolyásolja a hűtők relatív teljesítményét, de most hogy már lassan egyre okosabbak leszünk a kérdés leginkább az lesz, (és aki pánikolt az gondolom ezér tette) hogy egy adott konfigban mi az a hőmérséklet ami elfogadható és melyik az amelyiknél már illik izgulni egy kicsit.

(#25) guest


guest
veterán

Mostmár elég a hatásszünetbôl, kérjük a folytatást..

prohardver vendég

(#26) guest


guest
veterán

Yeah-yeah-yeah!!!

prohardver vendég

(#27) guest


guest
veterán

Pliz folytatást...

prohardver vendég

(#28) Sihto


Sihto
csendes tag

Sziasztok, nekem egy Thermaltake hutom van, ha nyitott a haz az Athlon 900-as proci 37 fog koruli, de zart haznal felmegy 42 fokra is, es a zajossaga 29 dba, de sajnos mot le kell mondanom rola, mert csak uj gepet veszek, de egyenlore nem taltam megfeleo hutotventit, jo lenne ha valaki tudna egy nagyon halk ventilatort, sziasztok

(#29) hi


hi
tag

A masodik reszt akarom !
Mielobb :))
Szoval , varom a masodik reszt.

(#30) andorpapa


andorpapa
őstag

Parci, szerintem jó ötlet házon kívül tesztelni, mert így tényleg nem függ semmi mástól sem az eredmény. A környezeti hőmérséklet is csak másodlagos. Igaz, így nem lehet kiszámítani pár dolgot, de igazából a környezet hőmérsékletén kívül még milliónyi apró befolyásoló tényező van.

Panther! Mint már írtam, nekem is WBK68 hűtőm van, és én is elégedetlen voltam a rózsaszín trugyival. Ezért egy olcsó (200 forintos) pasztába ruháztam be, amivel 4-5 fokkal alacsonyabban tudom járatni a procimat. Tehát mindenképpen vedd meg. Személyes tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy a job hőátadó pasztákat az elektrotechnikai boltokban lehet kapni, míg a PC-s boltokban inkább csak bóvli szilikonpasztát és drága ezüstöset lehet beszerezni. Az arany középút tehát a jó minőségű, elektrotechnikai boltból zsákmányolt hőátadó paszta.

Egyébként tényleg kirakhatnátok a folytatást (nekem itt figyel a vinyómon az egész), mert sokkal jobb, ha egyszerre lehet átfutni az egészet. És nem is olyan hosszú, ráadásul érdekfeszítő (na ja, ez a hobbim).

Viszont azt nem értem, hogy miért emelitek ki mindig a golyós csapágyozás tényét a ventiknél. Oké, tényleg vannak más megoldások is, de (szerintem) a legtöbb, bordára szerelt 6 cm-es ventilátor esetében csak golyós csapággyal lehet találkozni. A hang meg nálam nem igazán számít, 4 tápventi mellett akár WBK38 is muzsikálhatna a gépemben, meg sem hallanám. :DD

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#31) duke


duke
aktív tag

Az adat gyujtest en is nagyon jo otletnek tartom,annal is inkabb,mert egy masik forumon probaltam inditani egy ilyen topicot,de vegul erdeklodes hianyaban leallt a dolog.
Reszben nem erdekelte az embereket,reszeben aki megis beirt,az nagyreszt hulyesegeket irt,meg veletlenul sem a megadott korulmenyek kozott tesztelt.

http://www.hwsw.hu/ubb/Forum1/HTML/002310.html

A cimmel nem a masik forumot akarom reklamozni,
nincs ketseg afelol,hogy a proharver teszteloi,is kitudjak dolgozni a felteteleket,inkabb csak javaslatnak otletadonak szanom,hogyan mikent kene a mereseket elvegezni.

Jo volna ha sikerulne egy jol attekekintheto preciz adathalamazt letrehozni.

(#32) Petya


Petya
tag

Kiváncsi vagyok a Titancooler hol végez majd! Elég gagyi a borda kiképzése de irdatlan nagy cucc. Viszont a paszta ezüstös rendesen!

(#33) Petya


Petya
tag

És pont a magnál a legvékonyabb az aluminium...

(#34) guest


guest
veterán

Nagyon jó lenne a folytatás, nekem is le kellene cserélnem a hűtőt (GW FOP-32), a hűtőteljesítménye pont jó, de szerintem zajos egy kicsit... Addig is, ha valaki tudna mondani valami jó tippet, azt megköszönném! Egyébiránt tudja valaki, hogy a FOP-32 konkrétan (dB-ben) mennyire zajos? Jó lenne tudni, hogy a tesztben leírt értékeket mihez viszonyítsam...

Egon

prohardver vendég

(#35) guest válasza guest (#34) üzenetére


guest
veterán

36-38db ha jolemlexek

talan egy cool111 jo vetel, 1500 as athlon ig ajanljak, nem a + os az mar megint hangos.

prohardver vendég

(#36) elmo


elmo
aktív tag

Nekem egy SCS KKC72B-m van, és eléggé hangos. Valami halkabbra cserélném, ami nem kell a legbrutálisabb hűtő legyen, mert jelenleg egy 800-as Duron-hoz kell.

üdv,
Elmo

(#37) guest


guest
veterán

Akinek megvan a folytatás rakja mán ki valami nyilvános sitera, ezeknek beszélhet az ember... :(

prohardver vendég

(#38) guest


guest
veterán

Engem a TAK68-asról érdekelne infó, szerintetek merre találok? esetleg hasonló összehasonlításban?

prohardver vendég

(#39) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A folytatás kimegy a héten.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) guest válasza Parci (#39) üzenetére


guest
veterán

Folytatást akarok most! :) Péntektől 2 hónapig net hiányom lesz! :) Parci ICQ-ra gyere már fel! Beszélni akarok veled!

prohardver vendég

(#41) Celtic válasza Parci (#39) üzenetére


Celtic
tag

Ennek már engedni kéne.
Még a végén valaki tényleg felteszi valami nyilvános helyre.

Bakker, ekkora sikere van a késleltetésnek? :))

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#42) guest


guest
veterán

Parci megverünk! >:)
mé kell húzni?

prohardver vendég

(#43) andorpapa


andorpapa
őstag

Fel lett rakva. Bocs Parci, de ezt nem nézhettem tétlenül, a nép akkora nyomást gyakorolt rám, mivel elszóltam magam, így mindenki tőlem kéri a cuccot.

Egyébként az én leszedett verzióm nem olyan jó, mert pár kép hiányzik, de amúgy végig van a dolog. Igazán kitehetnétek, nem kell itt a parasztvakítás!
Így egyszerűen rövid, és csak a Legyen ön is milliomos fejeződik be mindig a legrosszabb pillanatban.

Parci, ne akarjál Vágó István lenni! :DD :DD :DD

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#44) guest


guest
veterán

Khiraly a cikk vége, kár hogy itt sajnálták tôlünk. Andorpapa te vagy a csúcs :)

prohardver vendég

(#45) guest


guest
veterán

Jaja, prohardver.hu suxx

prohardver vendég

(#46) andorpapa válasza guest (#45) üzenetére


andorpapa
őstag

Na azért nem kell máris fikázni, de tényleg kirakhatnátok már a teljes cikket. Igazából semmi értelme nem volt megdarálni. Így most aki látta (én!!!! :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#47) greg214 válasza andorpapa (#46) üzenetére


greg214
tag

Hová tetted?:D

Greg O'Rich

(#48) guest


guest
veterán

Ezeknek aztán mondhatod, minden fontosabb mint az olvasók... :( hol érdekli ôket milyen hütôt veszel, a lényeg, hogy akit érdekel, most sokszor kattint az oldalukra... :(

prohardver vendég

(#49) andorpapa


andorpapa
őstag

Héj, héj, héj!!!

Szerintem nem a kattintásra mennek (pozitív megközelítés), mivel nincs túl sok banner, így nem hinném, hogy ez számítana, kivéve ha egoista fazonok, és önjutalmazásnak vesznek minden klikket. :))

Greg, elküldöm mailben a címet, azért itt a fórumban mégsem, na, szóval nem vagyok még 100% paraszt (csak 99). :DD

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#50) greg214 válasza andorpapa (#49) üzenetére


greg214
tag

thx előre is ;]

Greg O'Rich

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.