Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scream007


Scream007
őstag

az a lanparty alaplap nagyon klasszul néz ki, anno mikor én vettem gondolkodtam is rajta csak akkor még drágának volt mondható. de most már megéri az árát, igaz én azt hallottam az asus, abit s478as lapok tuningbarátabbak.

szerintem még mindig s478at érdemes venni, mert az uj intelek semmi olyat nem tud felvonultatni amit a nw-k nem tudnának. köznyelven fogalmazva ami nem menne nw-n nem menne az prescott lga775ön sem.

amd más tészta, én ott nem tudok állást foglalni, de gondolom ott nagyobb az előrelépés az athlon xp>>a64 csere esetén mint mondjuk intel fronton 1 s478>>lga775 csere esetén.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#2) 911


911
tag

Ez a Gigabyte G-MAX N512 -ban lévő Dothan-magos 1,7-es Pentium M milyen asztali P4-nek felel meg?
igazából munkára kellene, olyan gép amin renderelni is lehet, belátható idő alatt.

''be-ba-be-bub-ble''

(#3) erdoke


erdoke
titán

''A kezdeti 2,4 szeres „csigatempó” után megjelentek a két rétegben kilenc gigabájtot négyszeres sebességgel írni képes pörkölők...

Még olcsóbb – 14 200 Ft – és még gyorsabb az NEC ND3540, mely a kétrétegű DVD+R lemezeket akár nyolcszoros, az emeletes DVD-R lemezeket pedig hatszoros tempóval tudja írni; ráadásul alig drágább a korábbi, kétrétegű lemezeket négyszeresen író ND3520-as modellnél.
''

Néhány apró megjegyzés.
A 2,4X csigatempó jelenleg is a hivatalosan elérhető maximális sebesség a +R DL lemezeknél, -R DL egyből 4X sebességgel debütált. Ha minden igaz, rövidesen jönnek a 8X sebességű lemezek. A csak 2,4X sebességre képes DL írók száma meglehetősen csekély volt, én csak 3-4 elterjedt típusra emlékszek. A Pioneer 108 és az NEC 3500 augusztusi bemutatkozása óta általános a 4X sebesség, amit előbb a novemberi Plextor 716, majd a januári Pio 109 fejelt meg.
A kilenc giagabájtos kapacitás számítását nem igazán értem, a +R DL lemez hozzávetőleges kapacitása decimálisan 8,5 milliárd bájt, míg binárisan 7,95 GB.

Az NEC 3540-et már nettó 10e Ft alatt is láttam kiskerben, ami 12e Ft-os bruttó árat jelent. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

''A foglalatoknál és a bővíthetőségnél sokkal nagyobb kérdés, hogy mi lesz a teljesítménnyel. Bár már megjelent a 64 bites Windows XP, a 64 bites alkalmazások elterjedése még nem nagyon fenyeget. ''

Erről a 64bites XP megjelenésről csak én maradtam le?

(#5) Lortech


Lortech
addikt

''Az olcsóbb AMD Sempronok és Intel Celeronok teljesítményviszonya is változott. Korábban a K7-alapú Athlon XP-k egyértelműen gyorsabbak és olcsóbbak voltak a 128 kB második szintű gyorsítótárral (L2-cache) szerelt, 400 MHz-es alapfrekvenciát használó Celeronoknál. Míg a K7-alapú Sempronok visszalépésnek számítottak az Athlon XP-khez képeszt, a Celeronok a D sorozattal 533 MHz-es rendszerbuszt és megkétszerezett L2-cache-t kaptak, így maguk mögé tudták utasítani a K7-alapú Sempronokat. Ki kell emelni, hogy csak a K7-alapú Sempronokat!
Egy apró javítanivaló. Valamint az utolsó két mondattal nem egészen értek egyet, szerintem fej-fej mellett teljesítenek az ~azonos árkategóriában lévő párok. (Bővebben: link)
szerk: alig látszik a kiemelés a dőlt betű miatt, 5. sor vége felé.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#6) Loha


Loha
veterán

Apró hiba:
Első és legfontosabb új tulajdonság a megnövelt precizitás. Az MX518 1600 dpi-s szenzorral és 5,8 megapixeles feldolgozóval rendelkezik. A töméntelen adatmennyiséget az USB 125 MHz-es lekérdezési frekvenciájával és 8 bites sávszélességével nem lehetne megfelelően a számítógépbe juttatni.

Legjobb lenne talán, temérdeket írni...:U

[Szerkesztve]

(#7) atus33 válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


atus33
tag

Csak egy pillanatra nem figyel az ember, és tessék, kihozzák a WinXP 64-et. Milyen alattomosak :-)

Tényleg elég fű alatt jelent meg, a sajtó is viszonylag unottan reagált rá. Ha egy hétig nem olvastál IT híreket, az elég volt ahhoz, hogy elmulaszd.

De ha most vennék oprendszert, ilyet vennék, csak előbb derüljön ki, hogy a perifériákhoz van megfelelő driver.

. o O o .

(#8) ebx válasza atus33 (#7) üzenetére


ebx
aktív tag

A WinXp 64-hez:
nem minden termékét népszerűsítí a MS egyformán - a ''forradalmian új'' oprendszereibe - pl Win95, Win2k, XP, Longhorn - iszonyatosan sok energiát (reklám) fektetnek - Hát ilyet itt nem láttam
Miért? Szerintem a felhasználóket a ''csak gyorsabb'' nem fogja annyira meg.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#9) rudi válasza 911 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Néhány renderelési eredény Bővebben: link. A grafikonokon szereplő Pentium M 765 egy 2,1 GHz-es processzor, az 1,7-es Dothan arányosan lassabb nála.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) TexT-BoY válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ramirisba lehet már kapni;)

ugyan annyiba fáj mint a 32bites XP prof ...
Igaz a 64bites win csak angolul jelent meg

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.