Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Végre! :)

(#2) HiperG


HiperG
addikt

Hmm, a VIA-nak nincs saját gigabites vezérlője?

(#3) HiperG válasza HiperG (#2) üzenetére


HiperG
addikt

''a hálózatot a 3COM Gigabites vezérlője szolgáltatja... ''

Pedig itt a fórumon halottam, hogy a VIA-nak van valami nagyonállat Ethernet-je... főleg a K8T800 vs. nForce 3 vitákban hangzott el...márpedig a KT600 és K8T800 déli hídja tudtommal ugyanaz

(#4) HiperG


HiperG
addikt

Bár azt sajnálom, hogy nForce 2 chipsetes alaplapokról sose készült ilyen összesített teszt, és a korát elnézve nemis lesz :O

(#5) Parci válasza HiperG (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ne mondj még le róla, trust me... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Keitaro


Keitaro
addikt

Hahh! Végigolvastam :)
Gratulálok jó kis cikk lett, Epox rullz megint, csak kár, hogy nem tudnék mit kezdeni a tonnányi extrával. De azért tetszik ^_^
Kiváncsi vagyok milyen lesz majd a KT880, addigra lehet lesz új déli híd ami még többet tud.
Ugye Radeon összehasonlító is lesz? :U

(#7) HiperG válasza Parci (#5) üzenetére


HiperG
addikt

oké :)

(#8) HiperG válasza Parci (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Amúgy király a cikk :)

(#9) HiperG


HiperG
addikt

Izé amúgy nekem teccik, hogy táp csati ott van ahol az Abitnál meg Epoxnál...így a vastag kábelt el tudom a proci hűtő mögött vezetni így szebb szerintem :)

(#10) Elrood


Elrood
őstag

Bug Report:
ABIT-KV7 alaplap a nagy képre mutató linkje hibás.
[L]http://prohardver.hu/abit/lap.jpg[/L] ez van ptt és a helyes:
[L]http://prohardver.hu/html/lap/kt600_shootout/abit/lap.jpg[/L]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#11) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Jó kis cikk, gratula! :)

A tuning rész egy kicsit meglepett, nem gondoltam volna, hogy az Asus-ban lehet a legjobban feltornászni az FSB-t. Úgy néz ki, hogy a P4C800 után sikerült még egy ''Tuning-szörnyeteg''-et :D világra hozniuk, ezúttal AMD-s fronton. Kicsit meg is lepett, hiszen az Abit reklámozza nagyon tuningolhatónak az alaplapjait. Habár sok mindentől függ a tuningolhatóság, de ez tényleg meglepett.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#12) Elrood válasza Elrood (#10) üzenetére


Elrood
őstag

Sőt, az összes alaplap első oldalán a nagy képre mutató link hibás.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#13) -Devil- válasza Parci (#5) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Tényleg! Parci, ha már tesztről/cikkről van szó nem lesz majd a közeljövöben egy Duál AthlonMP/XP <-> Opteron összecsapás? ;] Szerintem lenne pár ember akit érdekelne.
(Nem írtam hülyeséget, az XP-ket is lehet duálban hajtani, csak a megfelelő alaplap kell, megfelelő bios-szal.)

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#14) HiperG válasza -Devil- (#13) üzenetére


HiperG
addikt

Szerintem ez hülyeség, túl egyértelmű melyik nyer :)

(#15) anaqer


anaqer
veterán

1) Érdekes összeesés, HWSW-n is éppen most jelent meg egy KT600 shootout... :P
2) A Soltek alaplapot szemre nagyon kétfázisúnak nézem...

Amúgy ismét egy jól megírt teszt, grat.!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) -Devil- válasza HiperG (#14) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Ne felejtsd el kik szpozorálják az oldalt! :D
(Csak vicc volt! Nehogy valaki megsértődjön!)

Habár nagyjából egy ára van a 2 lapnak 1000 Ft-al kerül többe az Asus, annyit megér. Az Abit sem rossz, de engem az idő folyamán az Asus alaplapok meggyőztek. Ha lenne pénzem megvenném mindkettőt, aztán megtartanám azt magamnak amelyik jobban tetszik, a másik menne a húgomnak. :D De sajna nem vagyok milliomos... :(

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#17) Géjza


Géjza
őstag

Grat a cikkhez, szuper lett !! :)

(#18) anaqer


anaqer
veterán

Uramisten, késő lehet már nagyon... ''érdekes összeesés'', LoL.. :DDD
( természetesen egybeesés akart leeni... )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) fLeSs válasza HiperG (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs. 10/100-as van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs válasza Géjza (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

coming soon...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) anaqer válasza Géjza (#17) üzenetére


anaqer
veterán

Tuningmesterek úgyis NF2-t vesznek, KT600 mellet három dolog szól csak:
1) Az ára.
2) Natív SATA.
3) VT1616 <- végre egy valamire való codec, kár hogy NF2-eseken mindenhol a sz@rtalicska Realtek csúfoskodik... :(((

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) fLeSs válasza HiperG (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szellőzés szempontjából az az igazi, ha nem a processzor környékén kell elvezetni a tápkábelt (meg úgy általában akármit). Pl. vannak olyan tápok manapság, amiknek az alján van venti, hogy a proci felől elszívja a meleget. Ha nem arra akarod elvezetni a tápkábelt, akkor a procihűtő alatt, a chipset és a VGA közelében kell megtenned. Ez sem sokkal jobb, szvsz nem kell részletezni, hogy miért. Ezek a szempontok vezérelnek minket a tápcsatlakozó helyének ''vizsgálatakor''. :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Draki


Draki
aktív tag

Nekem az Abit 24 ropiért jó vételenek tűnik.
Mondjuk a Chaintech KT333-as deszkája bizonyította nekem, hogy nem érdemes új lapba fektetnem... :). Jó nekem a mostani KT400-asom.
Persze azért az új déli hidat elfogadnám... :D

Gratula a cikkhez! :C :C :C

(#24) fLeSs válasza anaqer (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

inkább ALC650/ALC655.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) fLeSs válasza Draki (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A KT600 az új integrált megoldásokon kívül a 400 MHz-es processzorok fogadására is fel van készülve, szal azért vmivel jobb ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Elrood válasza fLeSs (#24) üzenetére


Elrood
őstag

Javísd a link hibákat, ahogy nézem, az összes rossz, nem csak az amit a #10 -ben leírtam.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#27) Géjza válasza fLeSs (#20) üzenetére


Géjza
őstag

Nem a kifejezett NF2-es tesztet várom (persze szívesen olvasom majd, csak sok újat szvsz már nem fogok megtudni belőle :) ) leggyorsabb AMD-s chipsethez képest hol is van ez a KT600.

Majd akkor a nagy NF2-es vallatásba dobjátok bele az itt toppon végzett KV7-et. :)

(#28) anaqer válasza fLeSs (#24) üzenetére


anaqer
veterán

Hogyhogy inkább? Ja, hogy a jelző helyett gondoltad?
Igazad van, csak mindíg felhúzom magam azon hogy egy ilyen jó DSP-t elszúrnak egy gyenge közepes DAC-kal... bocs ha zavart valakit.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) anaqer válasza anaqer (#28) üzenetére


anaqer
veterán

Most nézem... te láttál már 655-öst NF2-es alaplapon? Én direkt figyelem a teszteket, de az ASUSon kívül úgy emlékszem mindenki a Realtek ALC650-et használja...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) fLeSs válasza Géjza (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gondolom nem nagy titok, hogy le van maradva tőle, de nem olyan nagyon, mint azt egyesek folyamatosan hangsúlyozzák... ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) fLeSs válasza anaqer (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

kb. igazad van. nem mind1, hogy ALC650 vagy 655? :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Draki válasza fLeSs (#25) üzenetére


Draki
aktív tag

Jogos... :)
Bár én többre számítottam. Azért nem mai gyerek az a KT333.
Egy igazi VIA fanatikus ilyenkor ezt mondaná: ''Hiába no! A VIA már akkor is tökéletes chipsetet csinált!'' :D

(#33) anaqer válasza fLeSs (#31) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor már inkább egy dekóderes szettet, nem? Bár Live! talán vinné a régi DOS-os cuccokat is... micsoda dilemma! :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) anaqer válasza Draki (#32) üzenetére


anaqer
veterán

Gyűlölöm magam amikor utólag jut eszembe a sok okosság ( huh ) ...

KT400 = KT333AKT400A = KT333B
KT600 = KT400

Szóval ha VIA a KT400 helyett ezt adta volna ki, akkor lenne most valahol...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) anaqer válasza anaqer (#34) üzenetére


anaqer
veterán

Ehh... adjatok egy CRLF-t a megfelelő helyre, én mára elkussolok.
( Vivát! )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#36) HiperG válasza anaqer (#21) üzenetére


HiperG
addikt

1) egy NF7 már csak 16+áfa
2) Na igen ebben 1etértek
3) Soundstorm jobb ;]

(#37) Géjza válasza anaqer (#29) üzenetére


Géjza
őstag

Szerinted az Asus mit használ, ha nem az ALC650-et ?

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1759&p=7

(#38) Géjza válasza fLeSs (#30) üzenetére


Géjza
őstag

Na épp ezért lett volna érdekes, hogy mennyire. :)

(#39) anaqer


anaqer
veterán

Csak nem hagytok aludni. :)

Géjza: bocs, elnézhettem valamit... mi használ akkor Sigmatel codecet, csak a ref. alaplap?

HyperG: hangminőségben a VIA codec jobb, mint a Realtek codec. Codecről beszéltem, nem MCP-T vs [amia8235benilletve8237benvanhangszekcio] összevetéséről, ott nyilvánvaló az MCP-T fölénye.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) klepto


klepto
addikt

Nekem ezekközül a lapok közül az MSI jön be a legjobban, végig az élmezőnyben futott. Szerintem a felszereltség is kielégítő. Ha most vennék ''régi'' AMD-t, ezek alapján biztos, hogy az MSI-t választanám ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#41) gergoke

wow, wow, wow! :)
kezd ez az egész jó felé menni a PH!-n. így kell igényesen megcsinálni valamit! remélem az irány nem változik meg most már... :)

igaz, az egészet még nem tudtam végigolvasni, de holnap ígérem ennek is neki fogok esni. :)

(#42) twollah


twollah
nagyúr

Végre.

Amint lesz időm átrágom magam rajta.

(#43) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy külföldi oldal tesztjében azt olvastam, hogy az ASUS lap egynél több memóriamodul használata esetén nem volt túl stabil.

#tarcsad

(#44) Géjza válasza anaqer (#39) üzenetére


Géjza
őstag

Egészen biztos vagy te ebben ???

Érdemes átböngészni ezt: [L]http://www.xbitlabs.com/articles/multimedia/display/int-sound.html[/L]

Szal a VIA megoldása (SB + VT1616) igencsak elmarad minőségben az MCP-T+ALC650-től. Sokkal zajosabb, procit is jobban eszi. A teszt 8. oldalától kezdődik a szemléletesebb rész (a spectrogramokon érdemes megnézni a kapott eredményeket is -> képek jobb oldalán a dB-k meg Hz-k meg %-ok).

(#45) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Linkek javítva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) beeboy


beeboy
addikt

ilyen konfigba a 9600pro-t elveri a régi ti4200 kártyám?
ejha!!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#47) fLeSs válasza Yutani (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igen, ezért írtuk le, hogy feszkót kellett emelni a memóknak ahhoz, hogy stabilan müködjenek azokon a beállításokon (2-2-2-6).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) hobizoli válasza HiperG (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az majd a VT8239-s Southbridge-be lesz beleintegralva. Most meg ''csak'' kulon chipkent lezezik.


hobizoli

több drón kell ;P

(#49) anaqer válasza Géjza (#44) üzenetére


anaqer
veterán

Kösz a linket, jó a cikk nagyon! A leírtakon felbuzdulva már készül is egy passzív mini hűtő a CODECre... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50) HiperG válasza hobizoli (#48) üzenetére


HiperG
addikt

És az van a K8T800-hoz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.